HIT powraca! Łatwe 200 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego od Pekao (+3% na koncie oszczędnościowym przez pół roku!)

Trwa do 31.12.2019

Wraca promocja Pekao S.A., która w sierpniu cieszyła się ogromną popularnością! W zamian za zawarcie umowy o konto (bez ruszania się z domu!) oraz czterokrotne spełnienie warunku bezpłatności konta zyskamy 200 zł premii. A do tego 3% na koncie oszczędnościowym przez 180 dni!

200 zł za założenie konta przekorzystnego w Pekao

Otwórz Konto Przekorzystne i otrzymaj do 200 zł

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która nie posiadała żadnego rachunku osobistego w Pekao w okresie od 1.01.2018 do 30.09.2019.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek internetowy (lub mobilny) o Konto Przekorzystne i zawrzemy umowę o konto nie później, niż 31.12.2019. Istotne, aby w trakcie wnioskowania wyrobić również kartę debetową lub aplikację PeoPay.

100 zł na start

Nagroda w promocji podzielona jest na dwie części. Pierwsze 100 zł zgarniemy za spełnienie dwóch prostych warunków w miesiącu następującym po miesiącu przystąpienia do promocji. Przykładowo jeśli konto otworzymy w październiku, to czas na spełnienie warunków mamy do końca listopada, ale możemy to już zrobić w miesiącu otwarcia konta (w naszym przykładzie – w październiku).

A co musimy zrobić? Po pierwsze – zapewnić jednorazowy wpływ na nowo-otwarte konto w kwocie minimum 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówki oraz przelewów własnych w Pekao). Najprościej więc przelać sobie środki z własnego konta w innym banku.

Po drugie – bank wymaga od nas wykonania minimum jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub poprzez aplikację PeoPay (będącą oczywiście zapłatą za towary lub usługi, a nie „zwykłym” przelewem). Kwota transakcji nie ma znaczenia :) Istotne, aby warunki zostały spełnione do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego po miesiącu podpisania umowy.

Kolejne 100 zł za dodatkowe warunki

Aby zgarnąć drugą część nagrody konieczne będzie wykonanie tych samych czynności w każdym z trzech kolejnych miesięcy następujących po miesiącu, w którym spełniliśmy warunki pierwszy raz. Łącznie więc powinniśmy je spełnić czterokrotnie.

Ale to nie wszystko. Drugi warunek, wymagany do wypłaty dodatkowych 100 zł, to zawarcie umowy o konto za pomocą strony internetowej banku (online) lub sfinalizowany w aplikacji PeoPay (będzie taka opcja podczas wnioskowania online).

Jeśli jednak nasza tożsamość nie zostanie poprawnie zweryfikowana online, to bank daje nam furtkę do zawarcia umowy w placówce:

Warunek […] uważa się również za spełniony jeśli Uczestnik próbował zawrzeć wspomnianą umowę poprzez Podstronę internetową Banku (online) lub aplikację PeoPay (mobilnie), jednak umowa nie została zawarta w tych kanałach w wyniku negatywnej weryfikacji tożsamości Uczestnika przez system informatyczny Banku, ale została zawarta w oddziale Banku.

Oczywiście polecam sobie zrobić wtedy pamiątkowego screenshota – na wszelki wypadek :)

Pierwsza część nagrody zostanie wypłacona do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po dniu przystąpienia do promocji. Drugą transzę otrzymamy natomiast najpóźniej do 29.05.2020 – aczkolwiek wtedy raczej otrzymają ją te osoby, które do promocji przystąpiły w ostatnim możliwym terminie, czyli zawierając umowę o konto do 31.12.2019. Ci, którzy zrobili to wcześniej, mogą się jej spodziewać na początku roku.

3% do 30 000 zł przez pół roku

Na koniec przypomnę, że 200 zł na start to nie wszystko! Wszyscy nowi klienci Pekao mogą bowiem zgarnąć dodatkowe 3% na koncie oszczędnościowym!

Co trzeba zrobić? Wystarczy, że otworzymy rachunek oszczędnościowy do 8.01.2020, a nasze oprocentowanie będzie podwyższone przez kolejne 180 dni. Saldo, którego dotyczy promocja, to maksymalnie 30 000 zł. Istnieje wprawdzie możliwość założenia Konta Oszczędnościowego Premium (zyskując oprocentowanie 3% aż do 100 000 zł), jednak wtedy wymagane jest otwarcie innego konta osobistego – Konta Świat Premium – które jest znacznie droższe w utrzymaniu. A Konto Przekorzystne może być całkowicie darmowe :)

Darmowe Konto Przekorzystne

W jaki sposób? Aby nie zapłacić nic za prowadzenie Konta Przekorzystnego (standardowo 6 zł) ani za kartę (standardowo 3 zł) należy wykonać… transakcję kartą lub PeoPay oraz zapewnić wpływ na konto w kwocie min. 500 zł. Innymi słowy spełnić warunki, które stawia przed nami promocja! Nie dość więc, że nie zapłacimy ani grosza za konto i kartę, to na dodatek bank nam jeszcze za to zapłaci :)

Warto również wiedzieć, że bank przewidział też drugą opcję zwalniania z opłat. Pekao nie pobierze żadnych (podstawowych) opłat od osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

Co z wypłatami z bankomatów? Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju, o ile spełniliśmy w poprzednim miesiącu warunek wpływu 500 zł i jednej transakcji. Kolejne wypłaty z bankomatów obcych będą nas kosztować już 2% od kwoty wypłaty (min. 5 zł).

Na koniec dodam, że wyrabiając kartę Mastercard Debit FX automatycznie zyskujemy bezstratne przewalutowanie przy płatnościach zagranicznych – a dokładniej po kursie organizacji płatniczej i bez żadnej prowizji banku. Oznacza to, że kartą tą zapłacimy całkowicie bezkosztowo za wszelkiego rodzaju zakupy w innej walucie, niż PLN. Warto o tym pamiętać!

Nie przegap!

Komentarze

 • Można polecać w tym „banku” ?

  dario Odpowiedz
  • Zgodnie z regulaminem:

   Promocja nie łączy się z innymi promocjami organizowanymi przez Bank w Okresie przystąpienia do Promocji. Uczestnik może otrzymać tylko jedną nagrodę w ramach promocji organizowanych przez Bank w Okresie przystąpienia do Promocji.

   Także i tak nie miałoby to zastosowania.

   Michał
 • Czy adres zamieszkania za granicą zdyskwalifikuje wniosek o otwarcie konta?

  Joanna Odpowiedz
 • Wysyłanie zdjęcia dowodu osobistego przez tę ich badziewiastą apkę jest jest (moim zdaniem) najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Zaczekam aż pojawi się opcja kuriera, a na razie niech spadają…

  Lord Klops Odpowiedz
 • Konto założone, poszło zdalnie szybko i sprawnie :)

  marsid Odpowiedz
  • Pozostaje jeszcze wizyta w oddziale w celu zdjęcia limitów na przelewy.

   pytanie
  • Póki co nie będzie mi to potrzebne bo ja tam wpłacę te 30 k na KO i niech leży te 180 dni. A jakie tam były dokładnie limity bo widziałem to info ale zapomniałem ? xD

   marsid
  • Dzienny 1 k a miesieczny 5 k ?

   marsid
  • Nie mam jeszcze tego konta, zastanawiam się, przeglądam dokumenty. Na pewno tylko w oddziale można zmień limity? Bo w wykazie funkcji serwisów https://www.pekao24.pl/MCP/Share/DOWNLOAD/Wykaz_funkcji_serwisow_Pekao24.pdf
   jest, że przez PekaoInternet można.

   keram7m
  • No tak widzę że można zmienić ale trzeba pobrać kod sms dla potwierdzenia (koszt 0.20 gr).

   marsid
  • *20 groszy

   marsid
  • 1. Można zmienić na autoryzację mobilną – operacje wykonywać w bankowości internetowej, jednocześnie zatwierdzać w PeoPey.
   2. Pekao24.pl->Ustawienia->Zmień limit dzienny i miesięczny.
   Podwyższając limit u mnie zadzwonili z infolinii w ciągu kilku minut (może coś się zmieniło, nie sadzę).
   Limit miesięczny z czasem ogranicza, warto podać wyższy niż te 30K.
   3. Wcześniej był taki „myk” pozwalający otworzyć KO przez internet. Teraz trzeba udać się do oddziału.
   PS. Od tak ustawionego konta od 3 miesięcy jego posiadania nie pobrali żadnej opłaty.
   Dla podpisujących przez biometrie, domyślam się, że nie obędzie się bez wizyty w oddziale.
   Od 26.10 zniknie serwis m.pekao24.pl, który jest „kopią” apki.

   Czytelnik
  • Pobierales te kodys sms przy zmianie ustawień w bankowości internetowej ? Pobrali za nie kasę ?

   marsid
  • Nie pobierałem. Jestem z tych, którzy finalizowali przerwany wniosek internetowy podpisem w oddziale. Od razu brzy biurku aktywowałem konto, PeoPey i autoryzację mobilną. Przyszły 2 lub 3 SMSy za które opłaty nie pobrali.

   Czytelnik
  • A te smsy co przyszły to były jakieś potwierdzenia zmiany ustawień ?

   marsid
  • 1 SMS podpis umowy, 1 aktywacja apki, 1 zmiana ustawień (o ile dobrze pamiętam).

   Czytelnik
  • Pod względem autoryzacji (opłat) to chyba najgorszy bank. Pobrali mi za 2 sms-y a ustanawiałem tylko 1-go odbiorcę zdefiniowanego , więc złożyłem reklamację. Odpowiedź że ta druga opłata to za przelew, więc znów reklamacja, kolejna odpowiedź i kolejna reklamacja i… na końcu okazało się, że ta druga opłata za sms to za AKTYWACJĘ KARTY debetowej. Paranoja! Więc za aktywację apki też mogą pobrać a co tam.

   Bolo
 • Kiedy będzie można otworzyć rachunek oszczędnościowy – bez konieczności udania się do oddziału ( dla klientów co mają już ROR ) ?

  Bogdan Odpowiedz
 • Zgody marketingowe są niezbędne?

  Michał Odpowiedz
  • A skąd taki wniosek? Promocja nie wymaga wyrażania zgód, przynajmniej ja nic takiego nie widzę w regulaminie.

   Michał
 • Więcej dają to wprowadzili długi okres karancji. Pamiętam jak niedawno można było co roku od nich coś dostać a karencje nie były aż tak długie. Wszystko idzie ku gorszemu.

  bolek Odpowiedz
 • Jest w tej promocji jakiś limit wniosków, czy mogę spokojnie czekać z założeniem konta do grudnia?

  TomekW Odpowiedz
 • W poprzedniej edycji złożyłam wniosek o konto, jednak nie został on sfinalizowany. Czy mogę ponownie otwierać bez obaw o wypłatę premii?

  Gosia Odpowiedz
  • Jeśli wniosek nie był sfinalizowany, to umowa nie została zawarta. Jesteś więc ciągle nowym klientem :)

   Michał
 • Tabela opłat i prowizji jest nieaktualna. Obecnie obowiązująca od 18.06.2019 wprowadza np opłatę 5 zł za wyrobienie karty z wybraną grafiką, tylko karta z standardowym obrazkiem jest bezpłatna.

  tytus Odpowiedz
  • No to fest bo wyrobiłem te z obrazkiem i nawet przez myśl mi nie przeszło że trzeba za to dodatkowo płacić. Widzę że ten ban naciąga klientów na czym tylko może.

   marsid
  • Też dojrzałem to po fakcie, choć trochę winy jest i na tej stronie bo jest stary załącznik TOiP

   tytus
 • Czy w przypadku gdy nie udało się przejść weryfikacji biometrycznej przez PeoPay i konieczne było dokończenie założenia konta w oddziale można jakoś sprawdzić od razu czy jest się objętym promocją ze zwrotem 200 zł. Czy gdzieś w dokumentach otrzymanych jest coś o promocji wspomniane. Czy pozostaje jedynie zapytanie do banku poprzez serwis internetowy banku?

  tytus Odpowiedz
 • Jeszcze jedna dziwna rzecz. Oprocentowania KO nie widać ani w apce ani w bankowości internetowej chcąc się tego dowiedzieć trzeba udać się do oddziału oO

  marsid Odpowiedz
 • Jakie wrażenia macie z używania PeoPay. U mnie cały czas apka się kręci, nie można się zalogować. Mam PeoPay ustawione do autoryzacji zamiast płatnych SMS-ów i już zaczynam rozumieć dlaczego te SMS-y są płatne.
  Gdy wreszcie udało mi się zalogować do PeoPay chciałem zrobić przelew na telefon. I znowu ZONG i wiadomość, że się nie da. A szkoda bo to fajna funkcja natychmiastowych przelewów. A propo natychmiastowych to Expres Elixir do 30.11.2019 powinien być wg TOiP darmowy, od 01.12.2019 po 5 zł.

  tytus Odpowiedz
 • W TOiP piszą, że opłata za konto nie jest pobierana w przypadku wpływu:

  „z wyłączeniem (…) przelewów pomiędzy rachunkami własnymi klientów”

  Czy to nie znaczy, że wpływ nie może być z mojego konta w innym banku? Czy ktoś może potwierdzić, że jak jak robi przelew ze swojego konta w innym banku to nie płaci za konto ani kartę?

  Łukasz Odpowiedz
  • A co musimy zrobić? Po pierwsze – zapewnić jednorazowy wpływ na nowo-otwarte konto w kwocie minimum 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówki oraz przelewów własnych w Pekao). Najprościej więc przelać sobie środki z własnego konta w innym banku.

   Don Quijote de la Mancha
 • Nie udało się założyć, próbowałam przez stronę, potem już zalogowana przez aplikację, zrobiłam bardzo czytelny skan tyłu dowodu, przodu ale moje selfie aplikacji chyba się nie spodobało… czterokrotnie system wylogował mnie sam….i pozostawił bez informacji …
  Więc nawiązując do tej ,,furtki do zawarcia umowy w placówce”… i ,, pamiątkowego screenshota – na wszelki wypadek :)”…
  Niewykonalne…

  Emilia Odpowiedz
 • Michał, w Regulamin promocji (konto OKO 3%) mówi: „Przedmiotem Promocji jest oprocentowanie środków na koncie w wysokości 3% w skali roku przez okres 180 dni LICZĄC OD DNIA ZAWARCIA UMOWY KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWEGO”. Czyli przeciwnie do promocji w Millennium – od daty wpływu tych środków. Dobrze rozumiem, że otwierając konto 8 października, a wpłacając tam środki 14.10 moje środki będą oprocentowane nie przez 180 a przez 174 dni?

  TreworBG Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy