Łatwe 200 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego od Pekao z jeszcze krótszą karencją! (+3% na koncie oszczędnościowym przez 4 miesiące)

Zakończona

Ruszyła kolejna odsłona promocji Pekao S.A., która w ostatnim czasie była jednym z hitów na blogu. W zamian za zawarcie umowy o konto (bez ruszania się z domu!) oraz czterokrotne spełnienie warunku bezpłatności konta zyskamy 200 zł premii. A do tego 3% na koncie oszczędnościowym przez 120 dni!

200 zł na start za Konto Przekorzystne Pekao

Otwórz Konto Przekorzystne i otrzymaj do 200 zł

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która nie była związana z Pekao w okresie od 1.01.2019 do 31.12.2019. Szczególnie chodzi tu o posiadanie umowy rachunku płatniczego, oszczędnościowego lub lokaty terminowej. Mimo wszystko to dobra wiadomość – okres karencji został skrócony aż o rok w stosunku do poprzedniej promocji!

Co ciekawe bank dopuszcza do promocji również te osoby, które posiadały w tym okresie rachunek (lub rachunki) w Pekao i zamknęły go – jednak średniomiesięczne saldo przez cały poprzedni rok nie mogło nigdy przekroczyć 50 zł. Przykładowo jeśli trzymaliśmy w Pekao 500 zł przez jeden dzień (a dokładniej noc), to średniomiesięczne saldo wyniosło 500 / 30 dni = 16.67 zł (dla miesiąca, który ma 30 dni).

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o Konto Przekorzystne i zawrzemy umowę o konto nie później, niż 31.03.2020. Istotne, aby w trakcie wnioskowania wyrobić również kartę debetową oraz aplikację PeoPay.

Bank zaznacza jednak, że aby zdobyć pełną nagrodę (200 zł) konieczne będzie zawarcie umowy biometrycznie – dlatego w trakcie wnioskowania powinniśmy wybrać ten sposób finalizacji, a nie wizytę w oddziale. Jeśli jednak z jakichś przyczyn wystąpi błąd i dostaniemy odmowę zawarcia umowy biometrycznie, to finalizacja w oddziale banku będzie również brana pod uwagę :)

Natomiast osoby, które z góry wybiorą oddział, mogą walczyć jedynie o pierwszą część nagrody – czyli 100 zł.

100 zł dla wszystkich

Samo zdobycie pierwszej „stówki” jest niesamowicie proste. Wystarczy bowiem, że spełnimy trzy proste warunki nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu przystąpienia do promocji. Przykładowo jeśli konto otworzymy w styczniu, to czas na spełnienie warunków mamy do końca lutego, ale możemy to już zrobić w miesiącu otwarcia konta (w naszym przykładzie – w styczniu).

A co musimy zrobić? Po pierwsze – zapewnić jednorazowy wpływ na nowo-otwarte konto w kwocie minimum 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówki oraz przelewów własnych między naszymi kontami w Pekao). Najprościej więc przelać sobie środki z własnego konta w innym banku.

Po drugie – bank wymaga od nas wykonania minimum jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub poprzez aplikację PeoPay (będącą oczywiście zapłatą za towary lub usługi, a nie „zwykłym” przelewem). Kwota transakcji nie ma znaczenia :)

Ostatni, trzeci warunek, to zalogowanie się do aplikacji mobilnej PeoPay.

Kolejne 100 zł za dodatkowe warunki

Aby zgarnąć drugą część nagrody konieczne będzie wykonanie tych samych czynności w każdym z trzech kolejnych miesięcy następujących po miesiącu, w którym spełniliśmy warunki pierwszy raz. Łącznie więc powinniśmy je spełnić czterokrotnie.

Tak jak jednak pisałem wcześniej – aby zgarnąć drugą część premii konieczne jest również zawarcie umowy o konto za pomocą strony internetowej banku (online) lub sfinalizowany w aplikacji PeoPay (będzie taka opcja podczas wnioskowania online). Oczywiście dostępna jest wspomniana wcześniej furtka dla osób, które zostaną odrzucone:

Warunek […] uważa się również za spełniony jeśli Uczestnik próbował zawrzeć wspomnianą umowę poprzez Podstronę internetową Banku (online) lub aplikację PeoPay (mobilnie), jednak umowa nie została zawarta w tych kanałach w wyniku negatywnej weryfikacji tożsamości Uczestnika przez system informatyczny Banku, ale została zawarta w oddziale Banku.

Oczywiście polecam sobie zrobić wtedy pamiątkowego screenshota – na wszelki wypadek :)

Pierwsza część nagrody zostanie wypłacona do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po dniu przystąpienia do promocji. W naszym przykładzie (umowa zawarta w styczniu) będzie to koniec marca.

Drugą transzę otrzymamy natomiast najpóźniej do 31.07.2020.

3% do 30 000 zł przez 4 miesiące

Na koniec przypomnę, że 200 zł na start to nie wszystko! Wszyscy nowi klienci Pekao mogą bowiem zgarnąć dodatkowe 3% na koncie oszczędnościowym!

Co trzeba zrobić? Wystarczy, że otworzymy rachunek oszczędnościowy do 31.03.2020, a nasze oprocentowanie będzie podwyższone przez kolejne 120 dni. Saldo, którego dotyczy promocja, to maksymalnie 30 000 zł. Istnieje wprawdzie możliwość założenia Konta Oszczędnościowego Premium (zyskując oprocentowanie 3% aż do 100 000 zł), jednak wtedy wymagane jest otwarcie innego konta osobistego – Konta Świat Premium – które jest znacznie droższe w utrzymaniu. A Konto Przekorzystne może być całkowicie darmowe :)

Darmowe Konto Przekorzystne

W jaki sposób? Aby nie zapłacić nic za prowadzenie Konta Przekorzystnego (standardowo 6 zł) ani za kartę (standardowo 3 zł) należy wykonać… transakcję kartą lub PeoPay oraz zapewnić wpływ na konto w kwocie min. 500 zł. Innymi słowy spełnić warunki, które stawia przed nami promocja! Nie dość więc, że nie zapłacimy ani grosza za konto i kartę, to na dodatek bank nam jeszcze za to zapłaci :)

Warto również wiedzieć, że bank przewidział też drugą opcję zwalniania z opłat. Pekao nie pobierze żadnych (podstawowych) opłat od osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

Co z wypłatami z bankomatów? Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju, o ile spełniliśmy w poprzednim miesiącu warunek wpływu 500 zł i jednej transakcji. Kolejne wypłaty z bankomatów obcych będą nas kosztować już 2% od kwoty wypłaty (min. 5 zł).

Na koniec dodam, że wyrabiając kartę Mastercard Debit FX automatycznie zyskujemy bezstratne przewalutowanie przy płatnościach zagranicznych – a dokładniej po kursie organizacji płatniczej i bez żadnej prowizji banku. Oznacza to, że kartą tą zapłacimy całkowicie bezkosztowo za wszelkiego rodzaju zakupy w innej walucie, niż PLN. Warto o tym pamiętać!

Nie przegap!

Komentarze

 • Konto w PEKAO zamknąłem skutecznie we wrześniu 2019 ALE od początku (od jego założenia) robiłem jeden wpływ transakcję kartą i wypłatę BLIKiem tego samego dnia – średniomiesięczne saldo nigdy nie przekroczyło 50 zł. Czy mogę brać udział w tej promocji czy należy czekać aż minie karencja? Bo nie do końca rozumiem ten warunek z saldem <50 zł

  zenek64 Odpowiedz
  • A nie miałeś tego konta oszczędnościowego?

   Kate
  • Promocja nie łączy się z innymi promocjami organizowanymi przez Bank w Okresie przystąpienia do Promocji. Uczestnik może otrzymać tylko jedną nagrodę w ramach promocji organizowanych przez Bank w Okresie przystąpienia do Promocji. Z wyłączeniem uczestników biorących udział w Programie „Polecam Przekorzystnie” i promocji „3% na Koncie Oszczędnościowym albo na Koncie Oszczędnościowym Premium”. Uczestnik Promocji decyduje wtedy z której promocji chce skorzystać, składając stosowne oświadczenie Bankowi do dnia 31.03.2020 r. W przypadku niezłożenia przez Uczestnika Promocji takiego oświadczenia we wspomnianym terminie do 31.03.2020 r. Uczestnik Promocji otrzyma nagrodę w ramach tej Promocji do której przystąpił najwcześniej (liczy się data przystąpienia do Promocji). – czyli albo 200 zł albo 3 %??

   zenek64
  • Wychodzi na to, że możesz :)
   Zapis brzmi dokładnie tak:

   przynajmniej przez jeden dzień między 01.01.2019 r. a 31.12.2019 r. posiadała w Banku […] jeden lub więcej rachunków płatniczych lub rachunków oszczędnościowych lub rachunków oszczędnościowych lokat terminowych, na których, w każdym miesiącu kalendarzowym posiadania tych rachunków w podanym okresie, suma Średnich miesięcznych sald rachunków posiadanych w Banku wynosiła od 0 zł do 50 zł […]
   oraz
   w Okresie przystąpienia do Promocji zawrze z Bankiem umowę o Konto wraz z Kartą i aplikacją mobilną PeoPay.

   Michał
  • Program „polecam przekorzystnie ” nie ma nic wspólnego z premią 200zl.To po prostu program poleceń, w którym w przypadku skutecznego polecenia konta można otrzymać 100zl.

   cykor
  • Napisali:
   Z wyłączeniem uczestników biorących udział w Programie „Polecam Przekorzystnie” i promocji „3% na Koncie Oszczędnościowym albo na Koncie Oszczędnościowym Premium”.

   A wiec można wg mnie obie promocje można wziąć, tak było przynajmniej w poprzednich promocjach od nich.

   Kate
  • Oczywiście.

   cykor
 • mam konto w PKO BP..jestem zatem wykluczony z promocji? czy PEKAO to cos zupelnie innego?

  ino Odpowiedz
 • To można w końcu połączyć tą promocję z programem poleceń czy nie

  pasikonik119 Odpowiedz
 • Wg rozmowy na czacie osoba, która posiada już konto i spełnia warunki z saldem z 12 miesięcy nie może założyć konta przez internet – taka operacja jest niemożliwa. Można iść do oddziału, ale wtedy skorzystać tylko z promocji 100 zł. Lipa.

  junoumi Odpowiedz
 • W regulaminie piszą o oprocentowaniu 3% przez 120 dni. Na stronie z linku (zakładanie konta) piszą,że przez 6 miesięcy czyli 180 dni. W przypisie nr 3 też:
  ” Promocja 3% w skali roku dla środków do 30 tys. zł przez 6 miesięcy (tzn. 180 dni) jest dostępna dla klientów, którzy do 30.03.2020 r. otworzą nowy rachunek Konto Oszczędnościowe. Promocja jest dostępna dla klientów nowych lub z niskimi saldami rachunków. Szczegółowe zasady w regulaminie powyżej. Oprocentowanie standardowe Konta Oszczędnościowego jest zmienne i wynosi 0,7% w skali roku.”

  Adminie, coś tu nie gra. Co na to bank?

  ptok Odpowiedz
  • Tak, najwyraźniej coś jest nie tak, regulamin jedno, a strona z promocją drugie

   Kate
  • Regulamin jest zawsze nadrzędny, choć polecam sobie zrobić screenshot i ew. reklamować – może coś się uda uzyskać.

   W każdym razie na stronie promocji jest raczej po prostu błąd – ktoś skopiował starą wersję i nie poprawił

   Michał
 • Hmy… czy na infolinii dostanę informację o spełnianiu lub niespełnianiu warunku dotyczącego salda? Jeśli nie, skąd mam to wziąć? :D

  Paweł Odpowiedz
 • Przy okazji – czy zamykał ktoś z Was ww. rachunek po skorzystaniu z wakacyjnej promocji? Słyszałem, że w tym banku trzeba przyjść do oddziału ze swoim własnym wypowiedzeniem i z kartą w zębach. Czy mieliście tego typu przeżycia, czy wystarczy zgłosić chęć zamknięcia i pracownik oddziału wklepie co trzeba i przekaże kwitek do podpisu?

  H. Odpowiedz
  • lepiej weź to wypowiedzenie i kartę – u mnie tego nie wymagali za to nie pozwolono mi zamknąć konta w żadnym innym oddziale niż ten w którym konto zakładałem. Taka to wspaniała „internetowa rzeczywistość” w tym banku jest

   zenek64
  • 1) Otwierałem konto w oddziale w Lublinie, zaś zamykałem w Warszawie.
   2) Karty nie oddałem, zapytałem o inną formę rozliczenia się z niej – pani ja po prostu zastrzegła (po dziwnych telefonach do centrali czy też innego dróżnika ze stacji Włoszczowa; serio, ten bank przebija wszystkie możliwe w archaicznym podejściu do procedur).

   Adam K.
  • bzdura, zamknac można w kazdym oddziale
   nie dajcie sie nabrac jesli ktos wam gdzies tak powie

   Krzysztoff
  • to a’propos tresci przekazanych przez Zenka było
   a poza tym karta moze byc aktywna do konca okresu wypowiedzenia i tak mozna zaznaczyc we wniosku i wcale nie trzeba jej oddawac
   3-cia sprawa to Zenek musial natrafic na jakis bankowy beton na ktorym wyryto przepisy sprzed dekady ;)

   Krzysztoff
  • Witam.
   @H. Zamykałem konto nie pisałem żadnego wypowiedzenia wszystkie dokumęty wypełniała Pani z obsługi klienta, zamkneła ROR, konto oszczędnościowe, aplikacje PeoPay, wszystkie zgody marketingowe, kartę trzeba zdać, zatrzymanie karty wiąże się z opłatą chyba 200 zł. Od razu w kasie wypłacono gotówkę z konta. Co oddział to inny obyczaj, można bezproblemowo? można.

   Wiesław
  • BUHAHA – to tak a’propos rzekomej opłaty 200 PLN za zatrzymanie karty
   bzdura do kwadratu – poczytajcie TOiP chociażby a potem piszcie
   kartę można mieć do tzw. ostatniej chwili i pracownik zaznacza to we wniosku o zamkniecie!

   Krzysztoff
  • Witam.
   @ krzysztoff.
   BUHAHA – to tak a’propos rzekomej opłaty 200 PLN za zatrzymanie karty
   bzdura do kwadratu.
   Nie wiem co tak Cię rozbawiło ale jak zamykałem konto taką dostałem informację i nie było od opcji obowiązkowego darmowego zwrotu karty odstępu. Od tego czasu regulaminy i TOiP na pewno uległy zmianie (nie śledzę na bierząco TOiP zwłaszcza w Pekao) tak że zanim zaczniesz się wyśmiewać dobrze się zastanów bo mamy różne doświadczenia.

   Wiesław
  • @ Wiesław
   „Nie wiem co tak Cię rozbawiło ale jak zamykałem konto taką dostałem informację” – rozbawiło mnie jakie głupoty plotą (najwyraźniej pracownicy- skoro Ty tak twierdzisz) oraz jak lekkomyślnie mogą nawet- jak widać niestety- wisenkowcy dać się na nie nabrać ;) (a wystarczyło przeczytać TOiP albo poprosić kierownika o weryfikację tychże głupot bo kwota padła kosmiczna :)
   „i nie było od opcji obowiązkowego darmowego zwrotu karty odstępu” – nic podobnego, bliska rodzina podpowiada mi na ucho, że była i nadal jest ;)
   „Od tego czasu regulaminy i TOiP na pewno uległy zmianie (nie śledzę na bierząco /oj, aż oczy zabolały- taki mały przypis w cytacie/ TOiP zwłaszcza w Pekao) tak że zanim zaczniesz się wyśmiewać dobrze się zastanów bo mamy różne doświadczenia” – proponuję dobrze się zastanowić, czy aby na pewno z Ciebie, po drugie- czy warto aż tak stresować się z tym wisienkowaniem? ;)
   Po trzecie- śmiech to zdrowie ;) Luzik… Pomyślności w Nowym Roku!

   Krzysztoff
 • Polonistyczna uwaga do Admina:
  „Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju” – to bardzo nieprecyzyjne określenie. Powinno być:

  „Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao, a w przypadku bankomatów obcych możliwe są dwie bezpłatne wypłaty w miesiącu”.

  Ktoś mógłby nieopatrznie zrozumieć to, co napisałeś i uznać, że wybierając wypłaty z Euronetu i Planetcash, będzie miał je za darmo. A tu nie o dwa bankomaty obce chodzi, a o dwie wypłaty z nich. :)

  Adam K. Odpowiedz
  • A tak w ogóle to można mieć wszystkie bankomaty w kraju i za jego granicami w dowolnej ilosci – Visa wymogła na Pekale wydawanie kart VG Debit (które to od dawna umożliwiają) TAKŻE do Konta Przekorzystnego a nie tylko MC, od kilkunastu dni. Warunki: 1/ WPŁYW 5k PLN łącznie 2/ cztery transakcje kartą. Transakcje – nie wypłaty. Wykonane- nie muszą być rozliczone. Obydwa war. należy spełnić w miesiącu poprzedzającym.
   To tak w powiązaniu z wypowiedzią Adama K.

   Krzysztoff
 • Dzięki wszystkim za odzew w sprawie zamknięcia rachunku;)

  H. Odpowiedz
 • Wygląda na to, że skrócili okres promocyjnego oprocentowania.
  Jak zakładałem konto w listopadzie, to 3 % było na 6 miesięcy.

  g.romek Odpowiedz
 • Jak wygląda zakładanie konta przez biometrię?

  owat Odpowiedz
 • Nie byłem nigdy klientem pekao (możliwe że składałem kiedyś wniosek, ale finalizacji nie było). Po wprowadzeniu danych na pierwszym ekranie, pojawia się komunikat:

  „Coś poszło nie tak
  Skontaktujemy się z Tobą na podany numer telefonu lub zapraszamy do najbliższego oddziału Banku Pekao SA.”

  Ktoś tak miał?

  pp87 Odpowiedz
  • Zadzwoń na infolinię i usuń ten wniosek.

   Benito
  • Ciekawe jak u mnie ? Wniosek składałem 30 grudnia ale.selfie nie przeszlo i zapraszali do Oddzialu. Ale 31 grudnia banki byly czynne do 14-tej a ja pracowalem do 15-tej wiec jie odziedzilem banku by podpisac umowe, a to był ostatni dzień promocji…
   W apce Peopay jest możliwośc kontynuacji wniosku ale zaraz jest komunikat by udać się do Oddziału. Jak próbuje zalożyć ponownie konto, wybieram nowy login ale pozostałe dane te same i też komunikat że do mnie zadzwonią lib by iść do Oddziału.
   Od 2 stycznia 2020 na pewno nie mam u nich konta a tu takie perturbacje…
   Jak to ugrać by się na te 200zł załapać i promocyjne oprocentowanie 3% ??

   IreneuszN
  • Podobnie miała moja żona. Zadziałała zmiana numeru telefonu i adresu mailowego przy składaniu ponownego wniosku :-) Pozdrawiam.

   Mateusz
 • Rozumiem że płatność blikiem na allegro też się łapie jako ta jedna obowiązkowa płatności ?

  Romek Odpowiedz
  • Nie, blik nie wlicza się do spełnienia warunku.

   Adam K.
  • Dzięki, chociaż dziwne bo do zapłacenia blikiem trzeba skorzystać z apki peopay

   Romek
  • Tak, płatność blikiem wlicza się do spełnienia warunku.

   Bogdan
  • Adam K., po co wprowadzasz innych w blad? Nie lubie takich akcji.

   aaaa
  • Tabela opłat:
   Bank nie pobierze opłaty…w przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min 500 zł (…)
   oraz dokonania w poprzednim miesiącu kalendarzowym
   – minimum jednej transakcji bezgotówkowej kartą debetową wydaną przez Bank Pekao S.A. LUB PeoPay”

   W całej tebeli opłat nie ma mowy o bliku, jednak wg mnie jest to transakcja bezgotówkowa wykonana Peopay, więc się zalicza

   Pytanie jak to sobie to zinterpretuje Pekao, bezpieczniej zrobić tę jedną transakcję kartą (online na Allegro) lub płatnością zbliżeniową Peopay (stacjonarnie)

   Kate
 • Dodajmy, że każdy przelew z konta oszczędnościowego kosztuje 7 zł, nie ma darmowego jednego przelewu w miesiącu i przelew wewnętrzny przez Internet też kosztuje 7 zł. Wyjątkiem jest darmowy przelew wewnętrzny za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

  tof Odpowiedz
 • Podbijam temat: łączy się to w końcu z programem poleceń, czy nie?

  vilkolak Odpowiedz
  • Teoretycznie nie ma wykluczeń, w praktyce z poprzedniego razu nie wypłacili za polecenie a jedynie za „podstawową promocję”. Zdziwienia nie ma bo Pani w oddziale wtedy juz twierdzila ze mozna wybrac albo jedna albo druga … na pismie tego nie ma wiec teoretycznie mozna reklamowac, w praktyce znajac ten bank nic to nie da ;)

   JoX
  • To są dwa oddzielne programy – osoba ,która skutecznie poleci Ci konto otrzyma 100zł , Ty zaś po spełnieniu warunków otrzymasz 200zł.

   cykor
  • Czyli jak polecę konto żonie to razem zgarniemy 300? Ja 100 za polecenie, ona 200 za spełnienie tych warunków.

   vilkolak
  • Tak . Wejdź na stronę „polecam przekorzystnie” tam wszystko jest opisane.

   cykor
 • Konto otwierane przez biometrie można zamknąć listownie, czy trzeba iść do oddziału? Ktoś ma informację na ten temat, bo bank nie ma wzoru podpisu w tej sytuacji.

  Marcin P Odpowiedz
  • Faktycznie konto było otwierane online ale na dziś (zmiany wejdą od 20 marca) nie ma możliwości zamknięcia/wypowiedzienia umowy…
   przez infolinie.

   Zgodnie z regulanminem rachunków bankowych PKO SA jest mozliwośc zamknięcia go listownie ale takie wypowiedzienie będzie skuteczne tylko wtedy gdy potwierdzimy „podpis, dane” u notariusza co znowu będzie sie wiązało z dodatkowymi kosztami usługi, oprócz wysyłki listem poleconym.

   Wojak
  • „Zgodnie z regulanminem rachunków bankowych PKO SA”
   — ale tu chodzi o Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna (używane skróty to Bank Pekao S.A. lub PEO).

   Don Quijote de la Mancha
 • W ostatnim kroku przy składaniu wniosku trzeba skopiować nr klienta, bez niego nie można się zalogować i trzeba będzie dzwonić na infolinię.

  Benito Odpowiedz
  • Niestety mam ten problem. Wniosek zaczęłam wypełniać na telefonie, nigdzie nie pokazał mi się nr klienta (albo nie zauważyłam) i jak próbowałam się zalogować w apce wybranym loginem i hasłem to wyskoczył błąd i nic się nie dało z tym zrobić. Próbowałam się zalogować na komputerze, żeby kontynuować wniosek, ale nie chciało mnie zalogować, twierdząc, że podaję złe dane… Miał ktoś podobny problem?

   Iwona
  • U mnie system widział moje stare dane z 2008 r jako upoważnionego w banku BPH ze starym numerem dowodu, stąd podobny problem sfinalizowany w oddziale (co ciekawe – w noc przed wizytą przyszedł mail o poprawnej weryfikacji – nie zdążyłem do odczytać; a pani w oddziale miała misz-masz z danymi i wniosek „wisiał”. Niestety nie mam żadnego potwierdzenia, że biorę udział w promocji.

   qq
 • Czy ta aplikacje PeoPay można zainstalować też na telefonie zarejestrowanym za granicą czy tylko polski numer telefonu przejdzie?

  Joanna Odpowiedz
  • Ja mam osobny prosty telefon do SMS z banków, a aplikację PeoPay zainstalowałem na smartfonie z zupełnie innym numerem. Działa.

   qq
 • § 2. regulaminu jest tak napisany, że nie wiadomo czy trzeba spełnić łącznie warunki a, b i c, czy a i c lub b i c. Konto zamykałem w połowie grudnia 2018r., a ostatecznie po okresie wypowiedzenia zamknęło się w połowie stycznia 2019r. W tym czasie miałem saldo zerowe. I teraz nie wiem czy się kwalifikuję czy nie.

  Łuki Odpowiedz
  • a. i b. wzajemnie się wykluczają : a. „nie posiadała…”, b. „posiadała przynajmniej przez jeden dzień…”, więc wg mnie Ciebie będzie obowiązywał punkt b.

   Kate
  • „…która spełni warunki opisane pod lit. a, lit. b oraz lit. c” – czyli wszystkie. Gdyby było napisane warunek a lub b, a jednocześnie zostanie spełniony warunek c, to co innego.

   Łuki
  • Odnośny fragment:
   a) w żadnym dniu od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r., nie była związana z Bankiem…umową rachunku płatniczego lub rachunku oszczędnościowego lub rachunku oszczędnościowego lokaty terminowej,

   ALBO!!!!

   b) przynajmniej przez jeden dzień między 01.01.2019 r. a 31.12.2019 r. posiadała w Banku…. jeden lub więcej rachunków płatniczych….

   Kate
  • Dzięki. Przeoczyłem słowo „albo” :)

   Łuki
 • Jak wygląda ta biometria? To forma jakiegoś chatu z konsultantem?

  Lord Klops Odpowiedz
  • Robisz sobie selfie prosto i z przechyloną głową w lewo i prawo. Na PC lub smartfonem. Porównują to ze zdjęciem z dowodu.

   Marcin P
 • Aplikacja włącza twoją kamerę w telefonie i musisz mrugać,obracać głową, kłaniać się do kamery. Czyli musisz robić z siebie idiotę.

  ptok Odpowiedz
 • Hey, czy CIS w formularzu poleceń to numer klienta?

  santech Odpowiedz
 • 200zł tylko dla tych, którzy w 2019r. nie mieli konta w Pekao. Jeśli ktoś miał choć tylko 1 dzień to tylko 100zł :(

  Łuki Odpowiedz
  • @Łuki, skąd taka informacja? Czy takie „wykluczenie” jest uwzględnione w regulaminie?

   niusan
 • @niusan

  Jest.

  „3.Uczestnik Promocji, który spełnia warunki opisane w §2 ust. 1 b. otrzyma wyłącznie Nagrodę o której mowa w § 3 ust. 1.”

  Benito Odpowiedz
 • Czy komukolwiek udało się poprawnie wypełnić wniosek z dowodem oraz testem biometrycznym ?

  Mam Iphone 6s plus i za cholerę nie mogę tego ukończyć :-(

  Dowód fotografuje i udaje się za 6-7 razem, jeżeli chodzi o biometrię to na początku są komunikaty a później zanikąją i włącza się nagrywanie…

  Paweł Odpowiedz
  • Tak to ma działać. Pokazuje komunikat co trzeba zrobić, a następnie to nagrywa i wysyła. Dziś udało mi się przejść widok z przodu, z boku i mrugnięcie. Uniesienie głowy do góry już nie chciało przejść. Wkurzyłem się, pojechałem do Oddziału i mam już otwarte. Podobno ostatnie polecenie to pokaż cycki albo pisiora, żeby płeć potwierdzić :)

   Łuki
  • Ze też się tak dla dodatkowej stówki męczycie…:-). Jakieś striptizy… :-)

   Kate
 • Można doładować Revolut jako płatność kartą?

  Wojciech Odpowiedz
 • U mnie po weryfikacji biometrycznej, aplikacja mieliła. Później pokazało, żeby zrobić jeszcze razi po drugim razie, pisze, ze jest jakiś błąd. I nie mam żadnej informacji czy to przeszło czy nie. Mieliście coś takiego?

  Michał Odpowiedz
 • Czy ta karta wielowalutowa jest jakoś dodatkowo płatna? Przy składaniu wniosku zaznaczyłem zwykła Vise a w podsuwaniu wskoczyła ta druga..

  Andrus Odpowiedz
  • Wydanie karty wielowalutowej jest gratis, opłata jest za wybór innego wizerunku.

   Bank pobiera opłatę 0,20zł za każdy SMS do autoryzacji, lepiej od razu zmienić na powiadomienia w aplikacji. Jest też opłata 7zł za przelew z KO na Przekorzystne w Pekao24, w aplikacji mobilnej taki przelew jest za darmo.

   Łuki
  • No a jak wykonuję przelew w aplikacji, to ona pokazuje, że do autoryzacji potrzeba SMS’a (przez WWW jest OK – autoryzuje przez peopay). Płatne toto, czy nie?

   qq
  • Właśnie nie wiem. W ogóle nie ma to sensu.

   Scorp
 • Zakładałem konto i oczywiście nie pykło przez biometrię, mam udać się do oddziału dokończyć wniosek.

  I teraz pytanie, żeby mnie nikt nie wystrychnął na dudka i przypadkiem nie dał nowego wniosku i nowej umowy. Jakieś specyficzne papiery są do podpisania w oddziale by mieć pewność, że biorę udział w promocji? Regulamin promocji czy coś? Wolę się upewnić przed pójściem.

  Purek Odpowiedz
  • Też tak miałem. Powiedz, że chcesz dokończyć wniosek rozpoczęty w aplikacji. Wygląda to tak jakby pisał wniosek od nowa, ale twierdził, że „coś tam widzi” z wcześniej wypełnianego wniosku. Ostatecznie dostałem umowę do podpisania, do parafowania regulamin promocji i do podpisania załącznik nr 1 do promocji „Oświadczenie uczestnika promocji – w przypadku zawarcia umowy w oddziale Banku”.

   Łuki
  • Dzięki bardzo za info!

   Purek
  • Odpowiem jeszcze sobie bo w końcu pofatygowałem się do oddziału.

   Oczywiście nie obyło się bez problemów. Złożony przez internet wniosek też nie mógł być dokończony w oddziale bo… miałem już u nich konto (+ pełnomocnictwo). Jakieś 15 lat temu. XDDD

   Więc pan doradca (a raczej specjalista ds. sprzedaży ;)) musiał zrobić całość od nowa. Dzwonił do jakiejś babki zajmującej się tą promocją, która potwierdziła, że i tak powinienem dostać kasę po spełnieniu warunków, ważne by nie anulować tego wiszącego wniosku internetowego.

   Cóż, regulamin dostałem, screeny jak coś mam, zobaczymy czy będzie konieczna reklamacja. Mam nadzieję, że nie będzie problemów bo nawet rozważam zostawienie sobie tego konta ze względu na bardzo korzystną kartę do płatności i wypłat zagranicznych. Chociaż już widzę, że interface i aplikacja są delikatnie mówiąc słabe. Ale może to kwestia przyzwyczajenia.

   Purek
 • Witam, wybieram się na weekend na Ukrainę i zamierzam płacić tą kartą bez kosztów przewalutowania. Czy muszę otwierać jakiś rachunek walutowy czy zamiana będzie automatyczna?

  BARTOSZ Odpowiedz
  • automat
   przy wypłatach z bankomatu wybierasz obciążenie w UAH i zwracasz uwagę, czy nie ma informacji o prowizji od wypłaty

   kruczi
  • Dzięki, czyli można w kazdej walucie spokojnie płacić bez kosztów przewalutowania?

   BARTOSZ
  • tak, tylko trzeba wybrać obciążenie w walucie lokalnej
   czasem terminale też proponują przewalutowanie ( w tym przypadku na PLN )
   jeśli się pojawi to trzeba odrzucić

   kruczi
 • Przelew z mojego konta pko bp na nowy pko sa będzie uznawany jako wpływ i bedzie się wliczać do wyplacenia premi

  Angelika Odpowiedz
  • na początek proponuję nauczyć się rozróżniać pko od pekao

   kruczi
  • Jest niebywałe, że KNF zgadza się, by istniały dwa banki o prawie identycznej skróconej nazwie; szczególny problem jest w języku mówionym: niedawno słuchałem podcastu ekonomicznego, w którym była mowa o repolonizacji mBanku i o tym, że gdyby go przejęło PZU/Pekao, to w jednej grupie znalazłyby się już trzy banki (Pekao, Alior, mBank), więc prawdopodobny jest inny scenariusz, czyli przejęcie przez PKO (zakładam, że dobrze zapisałem).
   Podobny niebezpieczny dla klientów absurd tolerowany przez KNF to istnienie dwóch Santanderów.
   A od BNP Paribas KNF przez długi czas wymagała utrzymania w nazwie „BGŻ”.

   Don Quijote de la Mancha
  • Mogli by wbic im kropki do nazwy i wymusic czytanie Pe E Ka A O

   aaaa
  • pekało

   kruczi
  • Też mnie rozwala to nieuporządkowane nazewnictwo…

   abc
 • No właśnie, niezła zabawa z tymi nazwami. A bank z żubrem to zawsze był ten lepszy, dolce, książeczki walutowe, potem czerwone szelki maklerów, telefony Centertela, inny świat. Potem namieszali i już nie wiadomo co jest co. A żeby było śmieszniej, przy przelewie na rachunek w tymże pokazuje się lokalizacja placówki, w której zakładałem rachunek (!). Widać im „odmiejscowienie” rachunków jeszcze nie do końca wyszło.
  A tak BTW, nie wiem dlaczego, ale uległem jakiejś sugeracji i założyłem debit gold, gdzie potrzebne są CZTERY transakcje do bezpłatności.

  qq Odpowiedz
 • PEKAO strasznie sie stoczyl technologicznie. W latach 90 to byl wlasnie pierwszy bank w PL ktory wprowadzil bankomaty. I system tez mieli w miare nowoczesny. A teraz ich system internetowy nawet nie jest w stanie wyswietlic podpietej do konta debetowki. I wg konsultantow jest to normalne. Te karte dopiero mozna zobaczyc i ustawic w apce albo w Nowym systemie, ktory jakis czas temu udostepnili do testow.

  keton Odpowiedz
 • @Don Quijote de la Mancha
  Dokładnie. To tak, jakby na polski rynek wszedł gigant pokroju FlixBusa i rozpoczął działalność pod nazwą „Pekaes”.

  Nurtującą nas kwestię nazewnictwa rozwiązałbym w następujący sposób:
  1) PKO (bez zmian)
  2) Pekao z Żubrem
  3) Santander Bank Polska (bez zmian)
  4) Santander Kredyty Konsumenckie

  Adam K. Odpowiedz
 • żałosne- przy otwieraniu konta poprzez biometrię nie było info że muszę iść do oddziału aby móc przelewy zlecać. Konto otwarte zdalnie, super i cacy. Wczoraj, jak próbowałem zlecić przelew na 12k pojawił się komunikat że wymaga dodatkowej autoryzacji i będą dzwonić. Jak oddzwonili dowiedziałem się że „konto otwierane przez biometrię więc muszę iść do oddziału i potem dopiero będę mógł zlecić przelew.
  Żenada

  gregoopl Odpowiedz
 • „Wpływ min.500zl Z wyłączeniem przelewów własnych między naszymi kontami w Pekao”

  A z męża konta Pekao przelew będzie się liczył, niby to nie przelew z mojego konta ale z tego samego banku?

  Paula. Odpowiedz
  • Regulamin (zalecam jednak go przeczytać)
   Wpływ na Konto – pojedyncze zasilenie Konta kwotą minimum 500 zł, z wyłączeniem wpłat gotówki, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz przelewów wewnętrznych pomiędzy rachunkami własnymi klientów

   Kate
  • Przelew od męża jest ok, pod warunkiem że nie jesteś również jego współwłaścicielem

   Kate
 • Czy po założenie konta przekorzystnego bez konta oszczędnościowego można założyć online (ewentualnie w oddziale ) promocyjne konto oszczędnościowe 3% gdyż nie widzę takiej opcji w bankowości?

  Dominik Odpowiedz
 • Czy ktoś wie ile ‚ważny’ jest wniosek złożony przez internet, ale którego potwierdzenie konieczne jest w oddziale?

  Jarecki14 Odpowiedz
 • Jeżeli masz ponad 26 lat wg Taryfy prowizji nie zapłacicie za konto jeżeli na konto wpłynie wynagrodzenie lub regularne zasilenie. Jak rozumieć REGULARNE zasilenie?

  W przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówkowych, wpływów z tytułu rozliczenia
  depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz przelewów pomiędzy rachunkami własnymi klientów) oraz dokonania w poprzednim miesiącu kalendarzowym minimum jednej transakcji bezgotówkowej kartą debetową wydaną przez Bank Pekao S.A. lub PeoPay, w kolejnym miesiącu kalendarzowym Bank nie pobierze opłaty

  sTA Odpowiedz
  • Ja po prostu co miesiąc robiłam przelew 500 zł z mojego innego konta w innym banku i nigdy opłaty nie naliczyli

   Kate
 • Czy ta jedna płatność bezgotówkowa to może być blik?

  BARTOSZ Odpowiedz
 • Czy podpowie ktoś jak wypłacić większą sumę z tego chorego banku? Skończyło mi się promocyjne oprocentowanie i chciałem przelać całość do innego banku. Wyskakuje komunikat, że nie mogę tego zrobić bo konto otwierałem przez biometrię. Zwiększenie limitu nie pomogło. Da radę wypłacić te pieniądze z bankomatu (30k) czy konieczna wizyta w oddziale?

  ceglaaa Odpowiedz
  • oddział

   kruczi
  • Jak dobrze rozumiem, nie załatwię przelewu i zamknięcia konta (zamknięcie w trybie natychmiastowym) podczas jednej wizyty w banku?

   ceglaaa
  • Miałem ten sam problem. Najpierw myślałem że jeszcze to obejdę robiąc codziennie przelewy po 3000 ale po 6 dniach, reszty już ruszyć nie mogłem bo był kolejny jakiś nigdzie nie uwzględniony limit. Pomogła dopiero wizyta w oddziale, gdzie pani dopiero po trzecim telefonie do jakiegoś swojego „opiekuna” dowiedziała się gdzie usunąć ten limit biometryczny.

   neme
  • @name na wypłaty z bankomatu też ten limit jest nałożony? Ten bank traktuje klientów jak jakichś opóźnionych skoro nie mogę swobodnie dysponować swoimi pieniędzmi :/

   ceglaaa
  • Dodam, że mało tego – ale jeśli miałeś środki 1.02.2020 na KO to naliczą się odsetki 1.03 i nawet jak złożysz dziś dyspozycję zamknięcia konta to się natychmiastowo chyba nie da.

   Bolo
  • @ceglaaa Nie próbowałem wypłacać z bankomatu kilkunastu tysięcy. Może przejdzie ale raczej nie. Jak będziesz szedł zamykać konto to pamiętaj też o oddaniu im karty, bo żądają jej zwrotu przy zamykaniu konta. I weź coś do czytania bo zamknięcie trwało 45 minut !@#

   neme
  • Listownie bez wzoru podpisu też nie zamkniesz.

   neme
  • Widzę, że więcej z tym zabawy niż jest warta ta premia za otwarcie konta :/ Dzięki za podpowiedzi :)

   @neme jak już będe w banku to zrobię wszystko za jednym zamachem tj. zwiększenie limitu przelewów i wypowiedzenie z 30-dniowym okresem wypowiedzenie, bo jednak miałem kase na OKO, więc tak jak Bolo pisze – może się okazać, że w trybie natychmiastowym nie zamknę.

   ceglaaa
  • ze niby po co zwiekszenie limitow skoro od razu blokuja e-bankowosc? taki bank piekny.

   krabar
  • @krabar jest 30-dniowy okres wypowiedzenia gdzie wszystko jeszcze działa.

   Byłem dzisiaj w banku i całość, wraz z wypowiedzeniem umowy trwało może z 15min. Zwiększenie limitów przelewów zrobione bez problemu. Konto oszczędnościowe zamknięte w trybie natychmiastowym, a odsetki z jednego dnia zostały przelane na ROR. ROR 30 dni wypowiedzenia, kartę mogłem zostawić.

   ceglaaa
  • Aż się nie chce wierzyć. Trafiłeś na kogoś ogarniętego.

   Scorp
 • Czy konieczne jest założenie konta oszczędnościowego by skorzystać z tej promocji? W treści tego wpisu to nie wynika, a konsultantka z banku powiedziała, że tak. Jak jest naprawdę? Nie mam potrzeby mieć konta oszczędnościowego.

  Mateusz Odpowiedz
  • Konto oszczędnościowe jest bezpłatne.

   Don Quijote de la Mancha
  • A co mówi regulamin promocji? Jeśli mówi, że warunkiem uzyskania nagrody jest otworzenie KO, to tak, musisz założyć to konto. A jeśli nie ma takiego zapisu, to nie masz takiego obowiązku, bez względu na to, co mówi ta Pani. To Regulamin będzie podstawą ewentualnej reklamacji, a nie opinia konsultantki.

   Kate
 • O co chodzi z tymi limitami? Konto otwieralem w oddziale i do konca marca zamierzam go trzymac ze wzgledu na promocyjne KO. Czy to oznacza, ze bede mial problem z przelewem do innego bank i musze znow sie udac do oddzialu, zeby podniesc limity?

  keton Odpowiedz
  • Ja podnosiłam limity w e-bankowości

   Kate
  • Ze strony Pekao
   Limity dla przelewów
   Możesz w Pekao24 ustawić dzienne i miesięczne limity kwot transakcji. Limity wyrażane są w złotych i obejmują transakcje zlecane ze wszystkich Twoich rachunków. Jeżeli nie ustawisz ich samodzielnie, domyślne limity ustalone są automatycznie i wynoszą: 1000 zł dla limitu dziennego i 5000 zł dla limitu miesięcznego.

   Wysokość limitów możesz zmienić w serwisie internetowym Pekao24, aplikacji na tablety, telefonicznie u konsultanta oraz w oddziale banku.

   Kate
  • testowałaś czy po zmianie w działa ?
   widziałem jakiś czas temu na f4f post z informacją, że podwyższenie w bankowości nic nie dało
   konieczna była wizyta w oddziale

   kruczi
  • Tak, wylewałam spore pieniądze z KO na ROR i dalej do innego banku zdaje się w listopadzie – bez żadnych problemów, ale może to problem z tymi kontami otwieranymi biometrycznie. Póki co warto spróbować najpierw podwyższych limit w e-bankowości. Chyba dla KO i ROR trzeba ustawić limity oddzielnie, już nie pamiętam dokładnie

   Kate
  • Dodam taką ciekawostkę, iż podniesienie limitów w starej bankowości internetowej bez problemów. Natomiast w nowej – tylko informacja że oddzwoni konsultant.
   I rzeczywiście za chwilę był telefon.
   Konto zakładane w oddziale.

   Bogdan
  • To są tylko limity dla przelewów wychodzących. Dla przelewów wewnętrznych przelewasz do wysokości środków i nie ma żadnego sumowania limitów. Limity da się zmienić m.in. na infolinii, z tym, że nie wiem jak ze zmianą dla konta zakładanego biometrią, ale spróbować zadzwonić nie zaszkodzi.

   Bolo
  • Limity mam podniesione do 31k (pod saldo KO) i dlatego sie pytam, czy moga byc jakies problemy. Bo KO konczy promocje w piatek i nie chcialbym robic bankowi prezentu przez caly weekend. Jako, ze konto mam „oddzialowe” to zakladam, ze pojdzie ok.

   keton
  • Nie chodzi o limity przelewowz bo ja np limit bez problemu podniosłem do 50k przez bankowość internetowa. Ale przy próbie wykonania przelewu wiekszego niż chyba 3k, wyskakiwał komunikat że nie można wykonać przelewu bo jestem osobą niepełnoletnia lub konto zostało otwierane przez biometrię.

   ceglaaa
  • ceglaaa – to mnie nie dotyczy, bo wyraznie napisalem, ze konto zakladalem w oddziale.

   keton
 • @Keton spróbuj podnieść limit w e-bankowości (ustawienia) jak pisze Kate, u mnie oddzwonili w celu autoryzacji dyspozycji.
  @Kate „Chyba dla KO i ROR trzeba ustawić limity oddzielnie”
  Limit jest jeden i sumuje się.
  Jeszcze info z Pekao24:
  „Limit miesięczny nie dotyczy przelewów na rachunki własne prowadzone w Banku Pekao SA, wykonanych za pomocą funkcji „Przelew pomiędzy rachunkami własnymi w Pekao”
  „Przelewy z datą przyszłą oraz zlecenia stałe obciążają limit w dniu ich wykonania.”
  Np. opróżniając KO z 30K na ROR przez PeoPay, a z ROR-u na zewnątrz wykorzystujemy 30K z limitu i omijamy prowizje.
  U mnie nie było niespodzianek przy limicie 40K – przelewy wewnętrzny i zewnętrzny się nie sumowały, brak kosztów.

  Czytelnik Odpowiedz
  • Czyli te 30k z KO radzisz przelac na ROR prze apke, a na zewnatrz przez WWW?

   keton
  • tylko przez apkę nic nie zapłacisz za przelew wewnętrzny z ko

   kruczi
  • Tak niestety w e-bankowości WSZYSTKIE przelewy z KO są płatne, ale w Peopay już za darmo – oczywiście na ROR w Pekao

   Kate
 • Przy otwieraniu konta przez selfie aplikacja w ostatnim kroku przestała działać, mimo to konto zostało aktywowane. Dowiedziałam się odwiedzając oddział.

  DorotaS. Odpowiedz
 • Chcę zamknąć konto w Pekao, otworzone w jednej z promocji. W listopadzie dostałem od nich informację, że wprowadzają zmiany w regulaminach od 15. grudnia, a następnie od 1. marca, 1. i 19. kwietnia. Czy mogę dopiero teraz powołać się na te zmiany wypowiadając umowę rachunku (zakładając, że nie zgadzam się na te zmiany, które wejdą w życie 1. marca), tak aby skrócić sobie czas wypowiedzenia i zamknąć rachunek wraz z końcem lutego? Co z odsetkami z konta oszczędnościowego, które naliczą się po zamknięciu konta? Jak podam w wypowiedzeniu numer rachunku do zwrotu, to Pekao liczy sobie kilka złotych za przelew (a odsetek będą grosze), czy wypłata w kasie też jest płatna?

  mmcki Odpowiedz
  • I jeszcze jedno pytanie – czy komuś po złożeniu wypowiedzenia udało się zachować dostęp do bankowości mobilnej i internetowej? Z tego co czytam to przy składaniu wypowiedzenia pracownik banku blokuje dostęp do obu kanałów, do tego chcą wydania karty do konta… przecież to jakiś absurd. Skoro okres wypowiedzenia to 30 dni, to przez te 30 dni powinienem móc normalnie korzystać z tego konta, a Pekao de facto to uniemożliwia.

   mmcki
  • Istnieje opcja zamknięcia konta natychmiastowo (właściwie od następnego dnia), jeśli konta sa puste, nie będzie już żadnych odsetek z KO i opłat (czyli wykonano warunki bezpłatności dla konta). Kartę można zniszczyć samemu (konsultant mówił o takiej opcji)

   Kate
  • Jak składasz wypowiedzenie 30 dniowe – np. z uwagi, że pojawią się jakieś grosze na KO to masz nadal dostęp do bankowości ( przynajmniej w peopay) by te grosze sobie przelać.

   Bolo
  • Ten bank jest jednym z najgorszych banków jakie znam. Każdy konsultant/doradca mówi co innego. Zmieniłem limity w oddziale. Konta nie zamkną bo nie będę miał jak wypłacić pieniędzy z konta. Każą najpierw zrobić przelewy przez internet i potem przyjść konto zamknąć. No to w domu próbuje wykonać przelewy (po zmianie limitów w banku). 2 przelewy na telefon blik i jeden zwykły. Pierwszy przelew niby przeszedł (ale uwaga! pierwszy raz sie spotkałem – nie możesz podać swojego nr telefonu bo wyskoczy błąd, w innych bankach przechodzi), drugi przelew – informacja, że wymaga dodatkowej autoryzacji i będą dzwonić. Trzeci przelew zwykły – też wymaga dodatkowej autoryzacji – mają dzwonić (wczoraj też pokazywało, że jest limit a dziś autoryzacja więc powinno być ok). Dzwoni konsultantka, weryfikacja ok ale przelewy nie pójdą bo błąd… Niby w banku nie zmienili limitów, należy ponownie udać się do banku…. Sprawdzam stan konta – żaden przelew nie poszedł… Nosz kur***! Co za bank… A na pytanie dlaczego Pan chce zamknąć konto jak powiedziałem, że konkurencja ma lepsze warunki konsultantka tach zaczeła wychwalać, że to oni najlepsi i najlepsza aplikacja i że wszystko super i ohoh i bardzo jej przykro… Haha rzeczywiście najlepsi.
   Dla odmiany w Credit Agricole też dziś chciałem zamknąć i też się nie udało. Konsultantka z uśmiechem na ustach wytłumaczyła co i dlaczego – że należy wykonać transakcje kartą i wtedy przyjść i zamkną bez problemu (żeby nie było problemów i nie pobrało opłaty). Wyglądało to trochę tak jakby się cieszyła, że konto mi zamkną. Mega sympatycznie.

   Scorp
  • „drugi przelew – informacja, że wymaga dodatkowej autoryzacji i będą dzwonić”
   — dzwonić w sprawie zatwierdzenia przlewu na 500 zł?! 😂

   Don Quijote de la Mancha
  • Limity możesz zmienić SAM w e-bankowości, po co iść do oddziału – tyle że dla każdego kanału zdaje się trzeba ustawiać je z osobna – a jak już wszystko załatwisz na koncie tzn. wylejesz odsetki z KO i nie będziesz miał żadnych w kolejnym miesiącu, spełnisz warunki bezpłatności konta i konta będziesz miał puste, powinni Ci zamknąć konto NATYCHMIAST (a właściwie następnego dnia). Tak było u mnie, ale może to kwestia tego, że wpadłam na kumatego konsultanta. Chociaż do zamykania może lepiej wziąć kartę ze sobą do oddania/zniszczenia i tak nie będziesz z niej korzystał…

   Kate
  • @Don Quijote nie na szczęście nie w sprawie przelewu na 500zł bo to już by była w ogóle parodia. Poszło ponad 1k (o czym dalej). Drugi przelew był na <10k (choć nie wiem jakie są limity na przelewy blik to chciałem sprawdzić no ale wyskoczyła ta autoryzacja). Ale….! Komedi Pekao ciąg dalszy. Pierwszy przelew mobilny który robiłem i nie zniknął z konta od razu tylko po kilkunastu minutach (w innych bankach często po "sekundzie" już był u odbiorcy) trafił gdzie? No bo powinien trafić do osoby której numer jest zarejestrowany w BLIK w danej aplikacji (w jakimś wybranym banku bo w danej chwili przelewy BLIK moga być zarejestrowane tylko w jednym banku jeden numer). A tu trafił… Wprawdzie na dobry numer tel. ale w Pekao a nie był tam rejestrowany do przelewów BLIK :D

   @Kate już nie pamietam dokładnie jak to było ale albo sam zmieniłem limity a potem i tak dostawałem wiadomość, że w związku, że konto zakładane biometrycznie to i tak przelew powyżej X (chyba 1k) nie przejdzie albo w trakcie próby zmiany taka wiadomośc była. Zresztą to samo powiedzieli na infolinii (nie dopisałem w poście wyżej). Nie chodziło o to, że nie zmienili mi limitów (co powinni zrobić bo wkońcu byłem w banku to wykonać a przed tym zeskanowali dowód i złożyłem wzór podpisu a nawet potwierdzenia nie dostałem) – tylko o to, że konto zakładane przez internet/biometrycznie. W związku z tym nic sam nie zrobie. Ktoś już wcześniej tutaj w komentarzach o tym pisał (chyba cegla) tylko jemu udało się wszystko jakimś cudem załatwić podczas 1 wizyty. Będę próbował ponownie wszystko zrobić w oddziale zgodnie z waszymi wskazówkami ale coś mi się wydaje, że z tymi ludźmi tak łatwo nie będzie ;)

   Scorp
  • W tej chwili mogę zmieniać limity ale przy każdym przelewie „Brak możliwości wykonania zlecenia.
   Kwota zlecenia powoduje przekroczenie dziennego limitu wypłat z rachunku.
   Limit dotyczy zwykłego zarządu na rachunku osoby małoletniej i rachunku otwartego z użyciem weryfikacji biometrycznej.” To samo w apce – że jestem małolatem :D

   Scorp
  • Jest tam limit biometryczny, który trzeba usunąć w oddziale nadrzędny nad innymi limitami. Nie przeskoczysz. U mnie był podobny problem. Kobieta w oddziale zwiększyła limity, wróciłem sobie zadowolony do domy i za miesiąc, gdy była potrzeba zrobienia przelewów niespodzialka. Potem kolejna wizyta, aby ją uświadomić, że istnieje limit nadrzędny nad kwotowymi czyli biometryczny.

   pytanie
  • No to ważna informacja na przyszłość….limit biometryczny, o którym nawet pracownicy banku nie wiedzą… :-) Chyba dobrze że już skończyłam swoją przygodę z tym bankiem

   Kate
  • Najzabwaniejsze w tym wszystkim jest to, że użytkownicy tego bloga -nazwałbym ich świadomi użytkownicy kont bankowych – wiedzą często więcej niż pracownicy banków ;) To jest po prostu przekomiczne. Może powinni nas zatrudnić w tych bankach? :D

   Scorp
 • Witam.
  To 3% na KO to jest w skali miesiąca ? Czy dobrze rozumiem że przez 4 miesiące z 30k zyskujemy 3600zl?

  Bartas Odpowiedz
 • Nie wiem jak się to stało ale udało się zawrzeć umowę z domu biometrycznie. Super oby reszta promocja poszła tak dobrze:)

  bolek Odpowiedz
 • Może mi ktoś wyjaśnić jedną rzecz bo nie jestem pewien?

  Odnośnie KO i 3% do 30k regulamin mówi:

  ” Konta Oszczędnościowego. Oprocentowanie
  promocyjne jest naliczane do wysokości kwoty 30.000 złotych, a oprocentowanie salda powyżej 30.000
  złotych jest naliczane w wysokości określonej w umowie o Konto Oszczędnościowe,”

  Tylko jak w praktyce bank to liczy? 30k pracuje na 3%, a nadwyżka na inny, niższy procent czy jeśli saldo przekroczy 30k to już całe pracuje na niższym procencie zamiast 3%?

  Bo nie wiem czy przelewać odsetki tak by cały czas było 30k, czy zostawić i zapomnieć na 120 dni. :P

  Purek Odpowiedz
  • Do 30K % promocyjny, nadwyżka – standardowy. Można zostawić i zapomnieć.

   Bolo
  • Ja obliczylem sobie odsetki za 3m (bo tyle planuje korzystac z KO) od 30k, odjalem je do 30k i wyliczona kwote przelalem na KO. W ten sposob do samego konca nie przekrocze kwoty 30k. Na wszelki wypadek, bo w kazdym banku jest inna polityka, szkoda stracic na odsetkach i ewentualnych reklamacjach. Podobnie robie w Aliorze, tyle, ze tam pod koniec miesiaca przelewam kwote ktora wyjdzie po 1 z odsetek, zeby nie przekroczyc 20k.

   keton
  • I w Aliorze i w Pekao jest sprawdzone to co wyżej napisałem.

   Bolo
 • Jak założyć Konto oszczędnościowe?
  W starym serwisie nie widzę, w nowym jest na 0,7% (i jest przekorzystne – po raz drugi mogę otworzyć?), w apce nie widze… Nie straszcie, że w oddziale – to dodatkowe koszty – wizyta przygotowawcza u psychologa przed i u psychoanalityka po wizycie w oddziale.

  BTW – można jakoś uzyskać dostęp do „starych” funduszy Pionieer przejętych przez PKO?

  qq Odpowiedz
  • „…Promocja obowiązuje w oddziałach banku i placówkach partnerskich.” Wrrrrrr*^%&%^$

   qq
  • KO na piechotę do oddziału tylko niestety

   Kate
  • >>>„…Promocja obowiązuje w oddziałach banku i placówkach partnerskich.”
   Ale skąd to wziąłeś qq ?
   Nie ma nic takiego w regulaminie 3%.

   Bogdan
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy