Łatwe 200 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego od Pekao z jeszcze krótszą karencją! (+3% na koncie oszczędnościowym przez 4 miesiące)

Zakończona

Ruszyła kolejna odsłona promocji Pekao S.A., która w ostatnim czasie była jednym z hitów na blogu. W zamian za zawarcie umowy o konto (bez ruszania się z domu!) oraz czterokrotne spełnienie warunku bezpłatności konta zyskamy 200 zł premii. A do tego 3% na koncie oszczędnościowym przez 120 dni!

200 zł na start za Konto Przekorzystne Pekao

Otwórz Konto Przekorzystne i otrzymaj do 200 zł

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która nie była związana z Pekao w okresie od 1.01.2019 do 31.12.2019. Szczególnie chodzi tu o posiadanie umowy rachunku płatniczego, oszczędnościowego lub lokaty terminowej. Mimo wszystko to dobra wiadomość – okres karencji został skrócony aż o rok w stosunku do poprzedniej promocji!

Co ciekawe bank dopuszcza do promocji również te osoby, które posiadały w tym okresie rachunek (lub rachunki) w Pekao i zamknęły go – jednak średniomiesięczne saldo przez cały poprzedni rok nie mogło nigdy przekroczyć 50 zł. Przykładowo jeśli trzymaliśmy w Pekao 500 zł przez jeden dzień (a dokładniej noc), to średniomiesięczne saldo wyniosło 500 / 30 dni = 16.67 zł (dla miesiąca, który ma 30 dni).

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o Konto Przekorzystne i zawrzemy umowę o konto nie później, niż 31.03.2020. Istotne, aby w trakcie wnioskowania wyrobić również kartę debetową oraz aplikację PeoPay.

Bank zaznacza jednak, że aby zdobyć pełną nagrodę (200 zł) konieczne będzie zawarcie umowy biometrycznie – dlatego w trakcie wnioskowania powinniśmy wybrać ten sposób finalizacji, a nie wizytę w oddziale. Jeśli jednak z jakichś przyczyn wystąpi błąd i dostaniemy odmowę zawarcia umowy biometrycznie, to finalizacja w oddziale banku będzie również brana pod uwagę :)

Natomiast osoby, które z góry wybiorą oddział, mogą walczyć jedynie o pierwszą część nagrody – czyli 100 zł.

100 zł dla wszystkich

Samo zdobycie pierwszej „stówki” jest niesamowicie proste. Wystarczy bowiem, że spełnimy trzy proste warunki nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu przystąpienia do promocji. Przykładowo jeśli konto otworzymy w styczniu, to czas na spełnienie warunków mamy do końca lutego, ale możemy to już zrobić w miesiącu otwarcia konta (w naszym przykładzie – w styczniu).

A co musimy zrobić? Po pierwsze – zapewnić jednorazowy wpływ na nowo-otwarte konto w kwocie minimum 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówki oraz przelewów własnych między naszymi kontami w Pekao). Najprościej więc przelać sobie środki z własnego konta w innym banku.

Po drugie – bank wymaga od nas wykonania minimum jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub poprzez aplikację PeoPay (będącą oczywiście zapłatą za towary lub usługi, a nie „zwykłym” przelewem). Kwota transakcji nie ma znaczenia :)

Ostatni, trzeci warunek, to zalogowanie się do aplikacji mobilnej PeoPay.

Kolejne 100 zł za dodatkowe warunki

Aby zgarnąć drugą część nagrody konieczne będzie wykonanie tych samych czynności w każdym z trzech kolejnych miesięcy następujących po miesiącu, w którym spełniliśmy warunki pierwszy raz. Łącznie więc powinniśmy je spełnić czterokrotnie.

Tak jak jednak pisałem wcześniej – aby zgarnąć drugą część premii konieczne jest również zawarcie umowy o konto za pomocą strony internetowej banku (online) lub sfinalizowany w aplikacji PeoPay (będzie taka opcja podczas wnioskowania online). Oczywiście dostępna jest wspomniana wcześniej furtka dla osób, które zostaną odrzucone:

Warunek […] uważa się również za spełniony jeśli Uczestnik próbował zawrzeć wspomnianą umowę poprzez Podstronę internetową Banku (online) lub aplikację PeoPay (mobilnie), jednak umowa nie została zawarta w tych kanałach w wyniku negatywnej weryfikacji tożsamości Uczestnika przez system informatyczny Banku, ale została zawarta w oddziale Banku.

Oczywiście polecam sobie zrobić wtedy pamiątkowego screenshota – na wszelki wypadek :)

Pierwsza część nagrody zostanie wypłacona do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po dniu przystąpienia do promocji. W naszym przykładzie (umowa zawarta w styczniu) będzie to koniec marca.

Drugą transzę otrzymamy natomiast najpóźniej do 31.07.2020.

3% do 30 000 zł przez 4 miesiące

Na koniec przypomnę, że 200 zł na start to nie wszystko! Wszyscy nowi klienci Pekao mogą bowiem zgarnąć dodatkowe 3% na koncie oszczędnościowym!

Co trzeba zrobić? Wystarczy, że otworzymy rachunek oszczędnościowy do 31.03.2020, a nasze oprocentowanie będzie podwyższone przez kolejne 120 dni. Saldo, którego dotyczy promocja, to maksymalnie 30 000 zł. Istnieje wprawdzie możliwość założenia Konta Oszczędnościowego Premium (zyskując oprocentowanie 3% aż do 100 000 zł), jednak wtedy wymagane jest otwarcie innego konta osobistego – Konta Świat Premium – które jest znacznie droższe w utrzymaniu. A Konto Przekorzystne może być całkowicie darmowe :)

Darmowe Konto Przekorzystne

W jaki sposób? Aby nie zapłacić nic za prowadzenie Konta Przekorzystnego (standardowo 6 zł) ani za kartę (standardowo 3 zł) należy wykonać… transakcję kartą lub PeoPay oraz zapewnić wpływ na konto w kwocie min. 500 zł. Innymi słowy spełnić warunki, które stawia przed nami promocja! Nie dość więc, że nie zapłacimy ani grosza za konto i kartę, to na dodatek bank nam jeszcze za to zapłaci :)

Warto również wiedzieć, że bank przewidział też drugą opcję zwalniania z opłat. Pekao nie pobierze żadnych (podstawowych) opłat od osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

Co z wypłatami z bankomatów? Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju, o ile spełniliśmy w poprzednim miesiącu warunek wpływu 500 zł i jednej transakcji. Kolejne wypłaty z bankomatów obcych będą nas kosztować już 2% od kwoty wypłaty (min. 5 zł).

Na koniec dodam, że wyrabiając kartę Mastercard Debit FX automatycznie zyskujemy bezstratne przewalutowanie przy płatnościach zagranicznych – a dokładniej po kursie organizacji płatniczej i bez żadnej prowizji banku. Oznacza to, że kartą tą zapłacimy całkowicie bezkosztowo za wszelkiego rodzaju zakupy w innej walucie, niż PLN. Warto o tym pamiętać!

Nie przegap!

Komentarze

 • A ktoś kto zakładał w marcu??

  Pako Odpowiedz
  • Jak warunki spełniłeś w marcu to do jutra powinna być stówka. Za luty dostałem 25.03.

   Łuki
  • Do teraz brak przelewu 100zł, będę pisać wieczorem reklamację. Do początku kwietnia (konto zakładane w marcu) wykonałem: >10 przelewów, wpływ 500 zł, logowanie do apki, na www.

   Pako
  • odpisali ze maja czas do końca maja na pierwszą stówkę, czyli drugi pełen miesiąc kalendarzowy, dziwne

   Pako
  • Rzeczywiście tak jest.
   „§ 4. Wydanie Nagród w Promocji
   1. Nagroda w wysokości 100 zł (słownie: sto złotych), o której mowa w § 3 ust. 1, zostanie wypłacona w formie przelewu na Konto Uczestnika Promocji do końca drugiego pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po Dniu przystąpienia do Promocji przez tego Uczestnika Promocji.”
   Na początku też tak zrozumiałem jak Ty, ale bank wypłacił mi przed końcem kolejnego miesiąca od otwarcia i spełnienia.

   Łuki
  • I jak, dostał już ktoś za marzec?

   Paweł
 • Nie naliczyło mi odsetek w tym miesiącu na koncie oszczędnościowym. Taka ciekawostka. Jestem sam z takim precedensem?

  dario Odpowiedz
  • U mnie naliczone jeszcze nie zaksięgowane, ale pokazuje mniej niż połowę tego co powinno być. Jakieś dziwne to – zobaczymy co będzie w poniedziałek po księgowaniu.

   Andy59
  • U mnie naliczyło jak by było na 2%. Zgłosiłem od razu reklamację, jak później przemyślałem może trochę zbyt wcześnie i faktycznie warto było zaczekać do poniedziałku.
   No nic, poszło, zobaczymy co napiszą.

   Xor
  • U mnie też nie ma żadnej transakcji w historii, ale widzę, że odsetki jednak wpłynęły. I to dobra wartość

   ningensanka
 • A mi po wypłacie premii udało się zamknąć konto ze skutkiem na następny dzień i jestem happy, że się od niego uwolniłem. :)

  Łuki Odpowiedz
  • Łuki były zmiany w regulaminie czy nie miałeś karty bo zastrzegłeś?

   bolek
  • Konto wyzerowałem i przyniosłem aktywną kartę do banku. Babka sama to zaproponowała. Powiedziała, że standardowo jest 30 dni, ale ona może skrócić. Sprawdziła jeszcze czy mam spełnione warunki na bezpłatność konta, żeby nie naliczyło opłat. Byłem 29.04., a 30.04. konto zostało zamknięte.

   Łuki
  • Dzięki może się przyda na przyszłość :)

   bolek
 • Dostał ktoś druga 100 zł.?

  rav018@o2.pl Odpowiedz
 • .. dodam że w listopadzie 2019 Zal żyłem , warunki spełnione. Pierwsza 100 zł już wpadła a na drugą czekam. Ma ktoś jakieś info???

  rav Odpowiedz
 • Dostał już ktoś swoją pierwszą stówkę za marzec?

  q Odpowiedz
 • Dostaliście już ktoś swoją pierwszą stówkę za marzec?

  q Odpowiedz
 • Czekam na drugą stówkę, pierwsza już była. Do końca maja mają wypłacić?

  Ravvvv Odpowiedz
 • Jest druga 100 .

  Ravv Odpowiedz
 • Dostał ktoś pierwsze 100 zł za marzec?

  Stanisław Odpowiedz
 • Dostałem dzisiaj pierwszą (zakładałem w marcu), po reklamacji.

  Paweł Odpowiedz
  • u mnie tak samo,
   zalozone w marcu, warunki tez w marcu.
   kontakt telefoniczny, wizyta w oddziale, reklamacja przez peo24.

   wpłynęło dziś.

   q
  • u mnie to samo, zgłoszona reklamacja we wtorek, dzisiaj stówka

   magda.s.
 • Nigdy, NIGDY więcej w tym banku nie założę konta. Dzisiaj po raz kolejny pobrano mi opłatę w wysokości 40 groszy – nie wiadomo za co! Oprócz tego pobierano mi niesłusznie opłaty za kartę i prowadzenie konta, traktowano moje konto jak dla małoletniego i nie pozwalano na większy przelew i za późno dopisywano odsetki. Basta!

  Aleksander Odpowiedz
 • tak ku przestrdze…skonczylo sie u mnie promocyjne opropcentowanie 3% do 30 K.
  Usiluje zrobic pteraz przelew online do onnego banku..bank skutecznie mi to uniemozliwia..trzeba bylo oczywiscie zmienic limity, zrobilem to, poten dzwoni konsultant, zatwierdza zmiany i mowi ze zmainy wchodza natychmiast w zycie..minela godzina a ja na czacie pisze i walcze bym mogl zrobic pzrelew..rece opadaja…zacofany bank

  ino Odpowiedz
 • no to mam update..konto zalozone online w promoci..biometria itp…wszytsko cacy nowoczesnie…ale jesli nagle chcesz zrobic przelew i te 30K wyplacic do onnego banku to zapraszamy do oddzialu..rece opadaja…czlowiek traci tyle czasu i nerwowo zanim sie dowie o co chodzi…a chcialem zrobic zwykly przelew…

  ino Odpowiedz
  • było kilka razy opisywane

   karampuk
  • Takie są ich zasady bezpieczeństwa, zresztą nie tylko w Pekao, bank chce poznać klienta z krwi i kości osobiście i to moim zdaniem jest OK.
   Owszem, wkurzać może, że klient musi się o tych zasadach dowiadywać na własna rękę.

   Czytelnik
 • Jak „wyczaić” te 120 dni? Toż to pekao, mogą liczyć dni robocze, przestępny marzec i owocowe czwartki… Nie ma żadnego info o oprocentowaniu, kesz leży na koncie – nie wiadomo czy jeszcze dobrze, czy już niedobrze oprocentowanym…

  qq Odpowiedz
 • Dostał już ktoś drugą transzę?

  Aleksander Odpowiedz
  • Ja nie (zakładane w marcu), ale już pierwszą musiałem reklamować, więc co do drugiej też się do tego szykuję z początkiem sierpnia.

   Paweł
  • U mnie tak samo było, łaskę robili że przesłali l 5 dni po końcu miesiąca e którym miała wpłynąć i to po reklamacja. Ostatni raz u nich s czegoś korzystam

   Q
  • czyli nic się nie zmieniło, jak rok temu otwierałem to konto w promocji i dawali 100zł w pojedynczym rzucie to też mieli problem i musiałem reklamację pisać; btw poczytajcie o limicie biometrycznym w pekao

   adaś
 • Nie dostałem jeszcze drugiej stówki a zakładałem w lutym .Pisałem już reklamacje ale maja czas do końca lipca .

  Łukasz Odpowiedz
  • Tja… i oczywiście muszą wykorzystać ten czas do końca. Kolejny powód, by nigdy więcej do tego banku nie wracać.

   Aleksander
  • U mnie też jeszcze nie ma. Pierwsza wpadła, stówka za polecenie dopiero po reklamacji, zobaczymy jak teraz będzie. Ale jedno wiem na pewno – nigdy więcej tego banku, za żadne pieniądze w promocjach. Szkoda nerwów, ten bank jest sto lat za Murzynami ze wszystkim.

   Purek
  • NIGDY więcej! Racja. Ten bank to jest jakaś paranoja… oczywiście do dzisiaj drugiej stówki nie ma.

   Aleksander
 • Ciągle nic. Wyczuwam reklamację…

  Aleksander Odpowiedz
 • U mnie też nic. Pierwsza stówka wpadła 27 lutego. Mają czas jeszcze do jutra. Zobaczymy. Bank faktycznie fatalny. Za przelew z konta oszczędnościowego pobierają 7 zł, niezależnie czy pierwszy czy kolejny przelew w miesiącu. Chyba, że się zrobi przelew mobilny. Do tego jeszcze 20 gr. za sms autoryzacyjny. Niedługo pewnie i za prowadzenie konta zaczną pobierać.

  eLch Odpowiedz
  • Wiele banków już zaliczyłem w ciągu ostatniego roku, ale ten po prostu wymyka się wszelkim klasyfikacjom. To jest po prostu pier****ny dramat. Nigdy do nich nie wrócę.

   Aleksander
  • Najlepsze jest płacenie kartą w tym banku. Po wpisaniu danych karty nie myślcie, że wystarczy sms, o nie. Trzeba się zalogować do strony (przez to durne wpisywanie niektórych znaków z hasła), potwierdzić, a następnie potwierdzić w aplikacji. xD

   Przecież to jest jakiś dramat.

   Ale druga stówka właśnie wpadła więc obejdzie się bez reklamacji. Teraz jutro czym prędzej do oddziału zamykać konto bo przecież online się nie da. XD

   Purek
  • Faktycznie z płatnościami kartą w internecie to jest dramat. Na szczęście dziś dotarła druga stówa więc można skończyć przygodę z bankiem

   eLch
 • Kolejna stówka wpadła. Teraz czas zamknąć konto. Jak najłatwiej tego dokonać ? Można online ?

  Forumowicz Odpowiedz
 • U mnie brak :(

  ptok Odpowiedz
  • U mnie też, a babka na czacie napisała że do jutra jest czas. No hmmm dziwne że tak dzielą wypłaty na grupy.

   Pako
  • Ja założyłem konto jeszcze w styczniu i nadal nic…

   Aleksander
 • U mnie wpadło przed chwilą sto.

  ptok Odpowiedz
 • Tez mam, nie bylo zadnych reklamacji

  Pako Odpowiedz
 • Ktoś zamykał to listem i zamknęli? bo jakoś nie chce mi się tam chodzić osobiście.
  oczywiście byłem wcześniej w oddziale żeby zdjąć limity biometryczne .

  bolek Odpowiedz
 • Wpadło. Niesmak, że czekali do ostatniej chwili. Tak się klienta nowego nie zdobywa. Pożegnamy się na zawsze.

  Aleksander Odpowiedz
  • Ten bank z żubrem generalnie jest denny, ale takie malkontenckie komentarze jeszcze bardziej…

   abc
 • Dostał ktoś tę drugą stówkę co miała być najpóźniej do 31.07.2020?

  Pedrozo Odpowiedz
 • Tak wpadła druga stówka. Tylko polecający za poleconego chyba nie dostał

  Scorp Odpowiedz
 • Stówka przyszła, zamknięte. W oddziale, szybko i bezboleśnie. Za sierpień na wszelki wypadek bezpłatność (500 + 4 tr.) wyrobiona. Kartę zabrali, miesiąc mają na zamknięcie, zwrot będzie na podany przy zamykaniu rachunek. Dziękuję.

  qq Odpowiedz
  • Przelew zamykający to jest chyba u nich dodatkowo płatny.

   pytanie
  • Panienka z okienka powiedziała, że nie. Ale znając ten bank i tak przeleję w apce, dziękuję.

   qq
  • PKO chyba się mści zza grobu, pomimo iż jeszcze jest w trakcie zamykania. Podczas otwierania Citi jedno z pytań „uwierzytelniających” było o debet w rachunku. A jedynie w PKO zdarzyło się, że mogłem spowodować debet kartą płatniczą. Być może mlinka miała podgląd BIK-u i tam to zobaczyła (powiedziałem że nie mam nigdzie debetu) – nie chciała powiedzieć dlaczego i wysłała kuriera do weryfikacji dowodu…

   qq
 • Czy przelew na 500zl zwalniajacy z oplat moze byc natychmiastowy?

  TomekW Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy