Rekordowo łatwe 200 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego + 3% na koncie oszczędnościowym od Pekao!

Zakończona

Ruszyła promocja Pekao S.A. w której do zgarnięcia jest baaaardzo łatwe 200 zł premii! Oprócz tego bank ciągle oferuje podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – aż 3% w skali roku dla kwoty 30 000 zł.

200 zł za założenie konta przekorzystnego w Pekao

Otwórz Konto Przekorzystne wraz z kartą i otrzymaj 200 zł

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która nie posiadała żadnego rachunku osobistego w Pekao w okresie od 1.08.2018 do 31.07.2019.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek internetowy (lub mobilny) o Konto Przekorzystne i zawrzemy umowę o konto nie później, niż 31.08.2019. Istotne, aby w trakcie wnioskowania wyrobić również kartę debetową lub aplikację PeoPay.

Tu dodam, że w obecnej edycji promocji wymagane jest złożenie wniosku internetowego. Samą umowę będziemy mogli podpisać biometrycznie (bez ruszania się z kanapy, choć nie zawsze to działa poprawnie i potrafi powodować błędy) albo wybierając oddział. Pamiętajmy jedynie, że w tym drugim przypadku mamy jedynie sfinalizować wniosek internetowy w oddziale – a nie składać nowy, bo to wykluczy nas z promocji!

Jeśli więc podczas wnioskowania online wystąpi błąd, wniosek zostanie przerwany i bank zaproponuje nam wizytę w oddziale – to tego nie róbmy – bo tam wniosek zostanie tam złożony na nowo. Dużo lepsza opcja to anulowanie wniosku na infolinii i złożenie wniosku online jeszcze raz (bez błędów) wybierając samodzielnie oddział jako miejsce finalizacji umowy – wtedy w oddziale widzą nasz wniosek internetowy i tylko go podpisujemy.

Ale uwaga: bank zastrzega, że możliwe jest skrócenie czasu trwania promocji, jeśli pula uczestników osiągnie 10 000 osób. W takim wypadku informacja ta pojawi się na stronie banku i na stronie promocji. Warto więc się śpieszyć!

100 zł na start

Nagroda w promocji podzielona jest na dwie części. Pierwsze 100 zł zgarniemy za spełnienie dwóch prostych warunków w miesiącu następującym po miesiącu przystąpienia do promocji, czyli we wrześniu.

Po pierwsze – będziemy musieli zapewnić jednorazowy wpływ na nowo-otwarte konto w kwocie minimum 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówki oraz przelewów własnych w Pekao). Najprościej więc przelać sobie środki z własnego konta w innym banku.

Po drugie – bank wymaga od nas wykonania minimum jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub poprzez aplikację PeoPay (będącą oczywiście zapłatą za towary lub usługi, a nie „zwykłym” przelewem). Kwota transakcji nie ma znaczenia :) Istotne, aby warunki zostały spełnione do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego po miesiącu podpisania umowy – czyli najpóźniej z końcem września.

Kolejne 100 zł w powtórce

Aby zgarnąć drugą część nagrody konieczne będzie wykonanie tych samych czynności w każdym z trzech kolejnych miesięcy następujących po miesiącu, w którym spełniliśmy warunki pierwszy raz.

Oznacza to, że całościowo zgarniemy 200 zł za spełnienie warunków promocji 4 razy, w każdym z miesięcy od września do grudnia.

Pierwsza część nagrody zostanie wypłacona w terminie 45 dni od zakończenia okresu przystępowania do promocji, czyli w połowie października. Drugą transzę otrzymamy natomiast do 15.01.2020.

3% do 30 000 zł przez pół roku

Na koniec przypomnę, że 200 zł na start to nie wszystko! Wszyscy nowi klienci Pekao mogą bowiem zgarnąć dodatkowe 3% na koncie oszczędnościowym!

Co trzeba zrobić? Wystarczy, że otworzymy rachunek oszczędnościowy do 30.09.2019, a nasze oprocentowanie będzie podwyższone przez kolejne 180 dni. Saldo, którego dotyczy promocja, to maksymalnie 30 000 zł. Istnieje wprawdzie możliwość założenia Konta Oszczędnościowego Premium (zyskując oprocentowanie 3% aż do 100 000 zł), jednak wtedy nie skorzystamy z promocji z premią na start, bo wymagane jest otwarcie innego konta osobistego, niż Konto Przekorzystne (dokładniej: płatne Konto Świat Premium lub Eurokonto Prestiżowe dla bankowości prywatnej).

Darmowe Konto Przekorzystne

Konto Przekorzystne może nas kosztować 6 zł miesięcznie, a za kartę możemy zapłacić dodatkowe 3 zł. Na szczęście istnieje możliwość zwolnienia z tych opłat. Wystarczy, że zasilimy konto kwotą min. 500 zł miesięcznie oraz wykonamy co najmniej jedną płatność kartą lub PeoPay. Czyli to, czego wymaga od nas promocja :)

Bank przewidział też drugą opcję zwalniania z opłat. Pekao nie pobierze żadnych (podstawowych) opłat od osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

Co z wypłatami z bankomatów? Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju, o ile spełniliśmy w poprzednim miesiącu warunek wpływu 500 zł i jednej transakcji. Kolejne wypłaty z bankomatów obcych będą nas kosztować już 2% od kwoty wypłaty (min. 5 zł).

Na koniec dodam, że wyrabiając kartę Mastercard Debit FX automatycznie zyskujemy bezstratne przewalutowanie przy płatnościach zagranicznych – a dokładniej po kursie organizacji płatniczej i bez żadnej prowizji banku. Oznacza to, że kartą tą zapłacimy całkowicie bezkosztowo za wszelkiego rodzaju zakupy w innej walucie, niż PLN. Warto o tym pamiętać!

Nie przegap!

Komentarze

 • U mnie też nie ma drugiej stówki

  Jerzy321455 Odpowiedz
 • Dalej brak

  marrek Odpowiedz
 • Nie będzie dzisiaj. Będzie za kilka dni z przeprosinami. Reklamacje na wszelki wypadek trzeba złożyć

  PROSTOnaNIBY Odpowiedz
  • Bez zbędnej zwłoki nalezy złozyc !!!

   Ja wysłałem dwie, bo pierwsza ze skargą dotyczyła nie kompetencji i chamstwa pracownika infolini.
   Na razie nazwisko zachowam dla siebie, bo poczekam co mi odpiszą.

   Wojak
 • Czułem, że tak będzie. Jutro się obudzą i zobaczą falę reklamacji, przypomną sobie o promocji i wypłacie zaległej premii.

  Clio Odpowiedz
 • U mnie też brak. Będę pisał reklamację.

  tomaszlub Odpowiedz
 • Jak składać reklamację?

  Michał Odpowiedz
 • Również brak – jutro reklamacja

  zidi92 Odpowiedz
 • Jak można nie dopilnować terminu wypłaty premii, przecież jakiś dział powinien na bieżąco kontrolować sytuację. Nie rozumiem po co organizują takie promocje, chyba tylko w celu zrobienia sobie antyreklamy.

  pytanie Odpowiedz
  • czego sie spodziewasz po pseudo banku gdzie kazda odpowiedz mailowa/listowa musi podpisac 2 pracownikow…

   krabar
 • Złożyłem reklamację po raz kolejny :–)

  bla Odpowiedz
  • Ja składam po raz pierwszy – poprzednio premia była ma czas.
   Ciekawe, kiedy się zreflektują.

   ciuchcia
  • jak patrze na historie z konwersacji z tymi partaczami to widze w sumie sumie reklamacje.

   krabar
  • jak patrze na historie z konwersacji z tymi partaczami to widze w sumie sumie reklamacje.

   krabar
 • btw, wciąż dziwi tytuł „Rekordowo łatwe 200 zł za otwarcie Konta”, adminowi ktoś chyba sypnął z pekao XD

  krabar Odpowiedz
  • Chodzi o łatwe spelnienie warunkow. Niestety najwiecej promocji organizuja te banki, ktore slyna z niewyplacania premii na czas i kiepskiej obslugi. Potraktuj opozniona premia jak lokate oprocetowana na 10% (netto), wystarczy w drugiej reklamacji poprosic o odsetki ustawowe.

   aaaa
 • Czy w ogóle ktoś dostał nagrodę? Mam wrażenie banki coraz częściej nie wywiązują się z wypłaty nagród. np z paribasem walczę od pół roku. Coraz mniej mi się chce bawić w te promocje bankowe.

  jaro Odpowiedz
 • U mnie i u męża też brak drugiego 100,- zł

  Małgorzata Odpowiedz
 • Dzisiaj poszła reklamacja.

  Li Odpowiedz
 • Reklamacja złożona

  marrek Odpowiedz
 • reklamacja poszła. kasa na pewno dojdzie tylko niespełnianie własnego regulaminu przez bank źle o nim świadczy.

  PROSTOnaNIBY Odpowiedz
 • Reklamacja złożona.

  Małgorzata Odpowiedz
 • 2 reklamacje poszly. Konto do zaorania pod koniec marca.

  keton Odpowiedz
 • Jest premia na koncie

  Clio Odpowiedz
 • Dokładnie poszli po rozum do głowy, ze nie warto…. Juz jeden bank stracił wizerunkowo ale…, poczekamy na odpowiedz na reklamacje.

  Wojak Odpowiedz
 • Jest premia, ale niesmak pozostał za wypłatę po terminie. W każdym razie, konto do odstrzału.

  broker Odpowiedz
 • Wpadla premia na 2 konta. Widac wczoraj zaspali.

  keton Odpowiedz
 • premia wpadła, amen. konto do zaorania

  PROSTOnaNIBY Odpowiedz
  • Ja juz w tym tygodniu miałem wziąć szpadel i ich zakopać w piach ale….
   szkoda tych reklamacji, bo na drugą odpowiedz przyjdzie listem do 15 lutego.

   Wojak
 • Czy można zaorać konto już teraz, ale żeby w okresie wypowiedzenia oszczędnościowe jeszcze działało? Bo mam tam te 3% do końca stycznia jeszcze.
  Dodatkowo – pisaliście wcześniej, że przy wypowiedzeniu zabierają kartę. Jeśli wypowiedzenie pójdzie na koniec stycznia to nie trzeba w lutym spełniać warunków bezpłatności?

  krabar Odpowiedz
  • ok, widze w TOiP, że opłaty nie pobierają jeśli w poprzednim miesiącu spełniło się warunki, więc np. w lutym by nie pobrali jeśli w styczniu spełniamy. Pozostaje pytanie o oszczędności.

   krabar
  • a nawet jeśli wyjmę oszczędności wcześniej to co z odsetkami, które się naliczą 1. lutego? będzie można normalnie przelać? w innym banku bym był pewny, że tak, ale z nimi to nic nie wiadomo (szczególnie jak tę kartę chcą od razu zabierać).

   krabar
 • Może ktoś miał tak, że odsetki na KO naliczyli standard zamiast 3 % i coś może doradzić ?
  Reklamacje złożyłem jeszcze w zeszłym roku ale nie ma odpowiedzi.

  Bogdan Odpowiedz
 • Jak to szybko zamknąć?

  marcin_k Odpowiedz
  • W oddziale, jak masz konta na 0 i przyniesiesz kartę to da się bez okresu wypowiedzenia za porozumieniem stron tego samego dnia.

   Bolo
  • A co jeśli odsetki mają się naliczyć na koniec miesiąca? Mogą to zrobić wcześniej?

   krabar
  • Chyba tylko za 30 dniowym okresem wypowiedzenia a i tak kwestie naliczenia opłat w następnym miesiącu jest niepewna – tzn. sam konsultant przyjmujący moje wypowiedzenie wczoraj nie był pewien czy czasem się jednak nie naliczą – taki to bank.
   Dodam, że ja miałem środki i konta na 0, ale 1.01.2020 miałem jeszcze ten jeden dzień środki na KO , w związku z czym naliczą się odsetki 1.02.2020 i tu jest problem, że nie dało się konta od ręki zamknąć.

   Bolo
 • Nawet za kilka dni naliczają opłaty. Zamykałem konto. Pomniejszyli o kilka zł przelew zwrotny

  PROSTOnaNIBY Odpowiedz
 • Jak zastrzegę kartę i podam powód zgubienie, to nie będzie problemów przy zamykaniu konta?

  broker Odpowiedz
 • podczas zamknięcia konta zawsze zostawiam parę zł żeby wróciło na konto inne. jest to moje potwierdzenie, że konto zostało zamknięte. w tym banku jest naliczana opłata 10zł za zlecenie przelewu. jestem w szoku. jest to pierwszy bank gdzie takie coś mnie spotkało. nigdy więcej pekao.

  PROSTOnaNIBY Odpowiedz
 • Bez „zostawiania paru złotych” konto zamknięte w trybie natychmiastowym (czyli 2 dni), dostępy do bankowości internetowej i PeoPay zablokowane tego samego dnia jezeli, ktoś złozy dyspozycje rano w oddziale.

  Karta zabrana przez pracownice (przecięta w maszynie) ale nie musiałem jej oddawać, takze mam pewność, ze ror zamknięty bez kosztów prawidłowo.

  Wojak Odpowiedz
 • Miałbym kilka pytań odnośnie zamknięcia konta.
  Czy podczas składania wypowiedzenia w oddziale banku, otrzymamy potwierdzenie jego zamknięcia?
  Czy jedynym potwierdzeniem będzie ewentualny zwrot nadwyżki na inne konto? Czy taki zwrot jest dodatkowo płatny?
  A co w przypadku jeśli takiej nadwyżki nie zostawiamy? Czy jedynym potwierdzeniem zamknięcia konta będzie brak możliwości zalogowania się do internetowego serwisu banku?

  ArUs Odpowiedz
  • dają papierowe potwierdzenie
   przelanie pozostawionej sumy na koncie jest równe opłacie 10zł

   PROSTOnaNIBY
  • Dzisiaj zamykałam. Wydruk potwierdzenia zamknięcia dla mnie. Zamknięcie w trybie natychmiastowym (od jutra), bez 30 dni, bo spełniłam warunki bezpłatności i na koncie nie było żadnych środków. Więc pytajcie się o taką możliwość.

   Kate
  • Okej, może dzisiaj się przejdę. Oddawałaś kartę od razu? Zostawiłem ją w innym mieście i nie wiem, czy mi zamkną od razu bez niej?

   Emej
  • A i czy to musi być ten sam oddział, gdzie było otwierane? Ile mniej więcej czasu zajmuje proces zamknięcia?;)

   Emej
  • Byłam w tym samym oddziale, kartę przyniosłam do przecięcia, chociaż konsultant powiedział, że już właściwie zaznaczył opcję -„Zniszczę kartę samodzielnie”, czy coś takiego, z tego wynika, że karty nie musisz mieć. Ja miałam 3 konta do zamknięcia (przekorzystne, KO i walutowe) i całość było ok. 20 minut.

   Kate
  • Sprawdzali zgodność podpisu, więc nie wiem, czy w innym oddziale Ci zamkną konto, pewnie tak, chociaż pewnie będzie dłużej

   Kate
  • Otwierał przez biometrie, więc nie mają zadnego wzoru podpisu.

   Nie musi sie wcale podpisywac tylko postawi trzy (XXX) krzyzyki i tez mu zamkną i nie wazne gdzie pojedzie/pójdzie.

   Wojak
  • Ok, super, dzięki bardzo za informacje!;)

   Emej
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy