200 zł w GOTÓWCE za wyrobienie karty Citi Simplicity

Zakończona

Ruszyła szybka promocja Citibanku w ramach której nowi klienci mogą zgarnąć premię na start. Tym razem do zdobycia mamy 200 zł – ale nie w formie bonu, tylko w gotówce! :)

200 zł w gotówce za kartę Citi Simplicity

200 zł za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą głównej karty kredytowej Citibanku od 1.07.2018. Posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji nie później, niż 26.08.2020. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli spełnić dwa proste warunki: zalogować się do bankowości internetowej Citibank Online lub przez aplikację Citi Mobile oraz wykonać płatności kartą w sklepach stacjonarnych i/lub w internecie na łączną kwotę min. 1500 zł. Ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Istotne jedynie, aby pierwszy warunek spełnić spełnić nie później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę, a drugi – do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego. Przykładowo podpisując umowę w sierpniu czas na logowanie będziemy mieć do końca września, a na wydanie 1500 zł – do końca listopada.

Oczywiście im szybciej spełnimy warunki, tym szybciej otrzymamy nagrodę. Zgodnie z regulaminem bank dokona uznania rachunku naszej karty kwotą 200 zł do końca drugiego pełnego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Jeśli będziemy mieć na karcie jakieś zadłużenie, to bank je po prostu spłaci. Jeśli będziemy z bankiem „na zero”, to w celu odebrania środków trzeba będzie po prostu zrobić jakieś zakupy kartą na 200 zł.

RRSO 9,59% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 9,59% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity wydawanych od drugiej połowy maja opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym miesiącu zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Możemy więc przejść całą promocję bezkosztowo, jednak wtedy konieczne będzie wydanie kilku tysięcy złotych. Decyzja należy do nas.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Ona ma górne wargi na tym zdjęciu czy od razu zaczynają jej się dziąsła?

  Maku Odpowiedz
 • Pytanie z innej beczki. Czy to normalne, że Citi nalicza prowizję za doładowanie konta w Revolut? Oni to traktują jako zlecenie przelewu, a nie transakcję kartą? Czy w jakichś innych bankach też tak jest? Nie chciałbym się znowu naciąć na jakąś opłatę.

  marsid Odpowiedz
  • marsid przespałeś to? Tak naliczają już conajmniej rok,były o tym artykuły,informacje wielu osobom naliczono prowizje. Ta prowizja była zawsze za tranzakcje szczególne ale zaczęli ją chyba respektować poprostu . Revolut i City nie używać.

   bolek
  • No niestety przespałem najwyraźniej ;x Dzięki za info.

   marsid
  • Byli tacy co poplyneli na kilkaset zl w prowizjach. Reklamacje nic nie daly.

   keton
  • Mi 2 dyszki ściągneli. Reklamacja poszła, ale nie spodziewam się, że oddadzą ;) Następnym razem będę bardziej uważał :P

   marsid
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy