200 zł za założenie Konta Optymalnego BGŻ BNP Paribas

Zakończona

Ruszyła kolejna promocja Konta Optymalnego BGŻ BNP Paribas, w której zgarnąć możemy 200 zł premii za założenie konta osobistego. Ale uwaga – trzeba sie śpieszyć! W promocji przewidziano zaledwie 1500 promocyjnych wniosków.

200 zł za konto optymalne w BGŻ BNP Paribas

Zyskownie w koncie

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadajacą żadnego konta osobistego BGŻ BNP Paribas w okresie ostatnich 24 miesięcy. Wliczamy tu także posiadanie rachunków w przejętym niedawno Raiffeisen Polbank. Posiadanie innych produktów banku nie wyklucza z promocji (np. konta oszczędnościowego BGŻOptima).

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że do 31.01.2019 zarejestrujemy się na dedykowanej stronie promocji (zaznaczając wszystkie checkboxy), a następnie złożymy wniosek o Konto Optymalne wraz z kartą debetową z wygenerowanego dla nas linku (tym razem zaznaczając tylko te zgody, które są wymagane). Na podpisanie umowy będziemy mieć czas maksymalnie do 15.02.2019.

Ale uwaga: w promocji obowiązuje pula 1500 promocyjnych wniosków. Po jej przekroczeniu możliwość rejestrowania zostanie zablokowana, dlatego warto się śpieszyć – przykładowo ostatnia, niemal identyczna promocja, zakończyła się przed czasem.

Do 200 zł za korzystanie z konta

Pierwszą z nagród, czyli 100 zł w gotówce, otrzymamy za:

 • aktywowanie aplikacji mobilnej GOmobile do 28.02.2019,
 • wykonanie min. 1 przelewu przez środków z konta poprzez aplikację mobilną lub bankowość internetową w lutym 2019,
 • wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą na łączną kwotę 300 zł w lutym 2019.

Tu dodam, że pod uwagę nie będą brane transakcje kartą poprzez wszelkiego rodzaju „ułatwiacze” obrotów, czyli miejsca z kodami MCC: 7995, 8999, 6012, 6211, 6051, 4829. Chodzi np. o aplikacje do opłacania rachunków czy doładowania wirtualnych portmonetek (listę znajdziecie na jakimcc.pl. Wszystkie „normalne” sklepy stacjonarne są jak najbardziej OK.

Drugą, identyczną nagrodę, otrzymamy za:

 • wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą na łączną kwotę 300 zł zarówno w marcu, jak i kwietniu (na identycznych zasadach jak powyżej) oraz
 • zapewnienie wpływów na konto na łączną kwotę min. 1000 zł zarówno w marcu i kwietniu

Tu warto dodać, że pod pojęciem „wpływów” bank wyklucza przelewy własne z rachunków w BGŻ BNP Paribas (w tym BGŻOptima i Raiffeisen Polbank) oraz wpłaty gotówkowe. Najprościej więc przelać sobie 1000 zł z własnego rachunku w innym banku.

I to tyle! Informacja o zgarnięciu pierwszej nagrody trafi do nas mailowo w terminie do 15.03. Będziemy mieć wtedy czas do 26.03 na uzupełnienie danych do jej odbioru (instrukcję znajdziemy w mailu). Przekazanie nagrody nastąpi do 31.03.2019.

O drugiej nagrodzie zostaniemy powiadomieni do 17.05. Wypłata nastąpi do 31.05.2019.

300 zł za kartę kredytową!

Na koniec przypomnę, że oprócz premii za założenie konta osobistego możemy również zgarnąć 300 zł za wyrobienie karty kredytowej. Wystarczy aktywnie korzystać z karty :)

Ile kosztuje Konto Optymalne?

Konto Optymalne to bardzo fajny rachunek ze względu na brak opłat. Bank nie pobiera bowiem ani grosza za jego prowadzenie, ale również za posiadanie karty debetowej! W zasadzie zapłacić możemy tylko za wypłaty z bankomatów (5 zł), jednak za darmo pobierzemy pieniądze z urządzeń Planet Cash oraz bankomatów własnych.

Nie przegap!

Komentarze

 • Zaznaczenie zgód jest wymagane ?

  Artorius Odpowiedz
  • Nie ma żadnej wymaganej zgody marketingowej. Nie trzeba nic dodatkowo akceptować w trakcie wnioskowania – jedynie to, co jest wymagane przez sam formularz.

   Michał
 • Konto przez kuriera się zakłada, dla mnie odpada.

  marcin85 Odpowiedz
 • Jaka jest procedura z zamknięciem konta po prompocji?

  Sławomir Odpowiedz
 • Strona promocji nadal aktywna. Znaczy się, że tak powoli schodzi te 1500 wniosków? Czy może po rejestracji okaże się że założę konto ale już bez bonusów?

  gret Odpowiedz
  • Bo promocja dopiero ruszyła :)
   Nie, akurat w BGŻ BNP zamykają możliwość rejestracji jak dobija do limitu.

   Michał
 • Nie wiem czy źle kojarzę ale ktoś kiedyś pisał, że jest problem „bycia nowym” jeśli ktoś już ma dostęp do bankowości online? mam kartę kredytową i zainstalowaną aplikację – przejdzie?

  KUKI Odpowiedz
  • Regulamin: „nie jest stroną Umowy ramowej na dzień składania wniosku o zawarcie Umowy ramowej”. To bym sprawdził.

   PyramidHead
  • Kiedyś nawet o to dopytywałem bank i generalnie nie ma problemu, bo pod pojęciem Umowy Ramowej rozumiemy umowę o rachunek osobisty. Także oficjalnie jak najbardziej można skorzystać z promocji, ale z doświadczenia wiem, ze niestety często wniosek nie przechodzi bo ma się już dostęp do bankowości i system tego nie ogarnia. Mimo wszystko warto spróbować, bo czasem działa.

   Michał
  • a jak prosisz w oddziale o zamknięcie też umowy ramowej, to robią wielkie oczy i nie wiedzą o co chodzi, zamykają konto kk, ale nie umowa ramową.

   abc
  • Umowa ramowa – dostęp do systemu transakcyjnego, czyli posiadacze KK którzy chcieli mieć dostęp do wyciągów odpadają.

   FaUst
  • mają dostęp do wyciągów, a później wypadają z promocji kk za 4 stówki z bonusem.

   abc
 • Czy umowę można podpisać w sobotę? Cy bank/kurier narzuca nam termin?

  Patrycja Odpowiedz
  • Dostarczenie przesyłki w sobotę może być dodatkowo płatne. Logiczne wydają się tylko dni robocze. Może odbiór w godzinach pracy w miejscu pracy.

   PyramidHead
 • ehhh, trzeba czytać komentarze zanim sie cos zrobi. Z automatu kliknalem wszystkie zgody.. nosz k…

  m Odpowiedz
  • Ale w artykule nigdzie nie napisałem, żeby cokolwiek zaznaczać… :)
   W każdym razie dorzuciłem info do artykułu. Na stronie promocji trzeba wszystko (inaczej nie przejdzie), a we wniosku minimum (czyli to, co ma bodajże gwiazdkę; więcej nie trzeba)

   Michał
  • Wyłączysz sobie później online jeśli w banku jest taka możliwość. Głowa do góry :-)

   PyramidHead
 • Nie jestem wyjadaczem zakładania kont online. Takie skanowanie dowodu to norma ??

  m Odpowiedz
 • Cześć,
  Ja tak może trochę obok tematu. Chcemy z chłopakiem założyć konto wspólne i ponieważ śledzę Twój blog od jakiegoś czasu postanowiłam sprawdzić czy da się na tym zarobić. Musimy mieć 2 karty do konta i możliwość korzystania z konta przez obie osoby równoprawnie. Czy zakładając to konto mogę otrzymać 2 karty i zarejestrować je na dwie osoby? Tak patrzę że chyba nie, ale pomyślałam zapytam specjalisty może coś doradzi ;) Bądź może sprowokuje powstanie takiego artykułu o jakiś fajnych ofertach dla par.

  Edyta Odpowiedz
  • W większości banków nie ma z tym problemów. Najlepiej spytać infolinii i sprawdzić w tabeli opłat czy nie ma prowizji za dodatkową kartę. Akurat w przypadku tej oferty jest 7 zł miesięcznie za kartę ale pełnomocnika (a nie współposiadacza, co może oznaczać, że nie ma w ogóle takiej opcji – choć to warto sprawdzić).

   Zwracam też uwagę, że w niektórych promocjach startowych jest napisane, że trzeba założyć konto indywidualne, a nie wspólne, bo inaczej premii nie będzie. Oczywiście współposiadacza można wtedy dopisać po odebraniu premii.

   Michał
 • Po wypełnieniu 1 strony składania wniosku już na stronie BGŻ nie mam możliwości przejść do następnej strony. Ktoś już tak miał?

  Greg Odpowiedz
 • Czy jak miałam w zeszłym roku KK w tym banku, ale żadnego konta to łapię się na tą promocję czy nie? Ta umowa ramowa trochę mi miesza w głowie…

  kabaste Odpowiedz
 • Dostałam odpowiedź z banku,że mój wniosek został anulowany :/
  …ponieważ zidentyfikowano mnie jako użytkownika Bankowości Internetowej. Pamiętam, że kiedyś miałam kredyt w tym banku, ale to był przełom 2013-2014 – nawet nie pamiętam dokładnie jak dawno. Kredyt daaawno spłacony, a tu zonk :/
  Czy komuś z Was się coś takiego przytrafiło?

  Kardamina Odpowiedz
 • Czyli wystarczy jedna transakcja kartą np za 350zł i spełni to warunek transakcji bezgotówkowych?

  Gosia Odpowiedz
 • Czy w umowie jest gdzieś zapis o promocji, postąpiłem zgodnie z instrukcją, wypełniłem oba formularze i mailowo otrzymałem projekt umowy, w którym nic nie ma o promocji, tylko ogólne warunki. Dodam, ze wcześniej dostałem e-maila z potwierdzeniem rejestracji w programie „Zimowy bonus” (tam gdzie był link do drugiego formularza).

  Kuba Odpowiedz
  • Tak powinno być. Banki wolą mieć jedną, standardową umowę, bo gdyby pod każdą promocję robiły osobną, to by w życiu tego nie ogarnęły (np. pod względem prawnym – każdy nowy dokument musi być sprawdzony przez odpowiedni dział itd). Z tego też względu załatwiają wszystko stroną promocji z osobnym regulaminem – tak, aby było krócej.

   Michał
  • Zakładając konto w millenium, w ramach promocji 200zł, wraz z umową otrzymałem również informację o przystąpieniu do promocji. W bnp paribas takiego dokumentu od kuriera nie dostałem. Czy to normalna praktyka w przypadku tego banku?

   Bast
 • Najpierw wniosek wstępnie zweryfikowany pozytywnie – informacja o przekazaniu umowy do wysyłki, a teraz kolejny mail, że wniosek anulowany. Czy ktoś miał podobnie?

  Bast Odpowiedz
 • Ile kosztuje sms na numer 4884? Czy da się jakoś inaczej otrzymać pin do karty np. z poziomu bankowości internetowej?

  zły.gmunt. Odpowiedz
 • Czym jest ” obsługa nośnika zbliżeniowego”? W przypadku konta optymalnego naliczana jest opłata w wysokości 1 zł. Czy to oznacza, że za możliwość płacenia zbliżeniowo kartą debetową bank będzie pobierał miesięcznie 1zł?

  Bast Odpowiedz
 • Dalej aktualna ta promocja?

  heniek131 Odpowiedz
 • Można by zamknąć tę promocję bo wniosków już nie przyjmują.

  heniek131 Odpowiedz
 • Zgadza się, promocja zakończona przed czasem :)

  Michał Odpowiedz
 • Czy płatność 300zl kartą przez internet np. Przez PayU spełni warunki promocji?

  kowalik893 Odpowiedz
  • Wg regulaminu promocji:
   „Transakcje bezgotówkowe – operacje bezgotówkowe wykonane przez Uczestnika za pomocą Karty, polegające na dokonaniu płatności za towary lub usługi w punktach handlowo – usługowych, w którym akceptowana jest płatność Kartą, z wyłączeniem transakcji BLIK, PayU, Przelewy 24, Dotpay oraz transakcji o Kodach MCC wymienionych w
   załączniku nr 2 do Regulaminu;”

   czyli chyba jednak nie ;)

   An
 • Dziękuję za info

  kowalik893 Odpowiedz
 • Więc płatność kartą przez PayU nie wchodzi w grę???

  kowalik893 Odpowiedz
 • Czy płatność kartą na allegro wchodzi w grę?

  Add Odpowiedz
  • Jak najbardziej

   Michał
  • Chyba teraz nie można płacić na allegro kartą. Zgodnie z punktem 12) Transakcje bezgotówkowe – operacje bezgotówkowe wykonane przez Uczestnika za pomocą Karty, polegające na dokonaniu płatności za towary lub usługi w punktach handlowo – usługowych, w którym akceptowana jest płatność Kartą, z wyłączeniem transakcji BLIK, PayU, Przelewy 24, Dotpay oraz transakcji o Kodach MCC wymienionych w załączniku nr 2 do Regulaminu;

   Czyli płatności kartą na allegro nie wchodzą w grę, gdyż płatności przechodzą przez PayU.

   Eryk
  • A oni nie zamienili PayU na Allegro Finanse? Było jakiś czas temu o tym głośno, że rezygnują z pośrednika

   Michał
  • Wg oficjalnej strony Allegro Finanse: „Pod nazwą Allegro Finanse prezentujemy usługi PayU i Przelewy24, dzięki którym kupujący mogą łatwo i szybko zapłacić za zakupy w Allegro. ” Źródło: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-finanse-szybkie-platnosci-jDMrvV084Ua

   Czyli płatności na allegro odpadają z płatności kartą.

   Eryk
 • Ja z umową nie dostałem regulaminu promocji, czy w tym banku to normalne?

  Darek Odpowiedz
 • Czy aplikacja mobilna GOmobile jest przypisana do numeru telefonu?
  Czy można na jednym telefonie aktywowac aplikację dla dwóch kont bankowych?

  zły.gmunt. Odpowiedz
  • Można mieć dwie aplikację, jednak muszą one być na różnych kontach w androidzie (może być gość).

   mbo
 • Aplikacja nie jest przypisana do numeru telefonu. Ja mam ją zainstalowaną na telefonie syna. Czy można mieć aplikację dla 2 kont- tego nie wiem. Też jestem ciekawa.

  Lidia Odpowiedz
 • Kto już dostał maila o przyznaniu nagrody?

  zły.gmuntt Odpowiedz
 • Ja właśnie otrzymałem maila z informacją o przyznaniu nagrody. Jakby co sprawdzajcie folder spam.

  A pytanie z innej beczki – czy aby odebrać drugą pulę nagrody, muszę wydać 300 zł łacznie w marcu i kwietniu, czy 300 zł w marci i 300 zł w kwietniu ?

  Doczu Odpowiedz
 • @Doczu
  W każdym miesiącu po 300 pln.

  Też dostałem maila.

  zły.gmuntt Odpowiedz
 • Hej, Czy ktoś z was jeszcze nie dostał maila potwierdzającego dostanie nagrody? Warunki spełnione, informacja miała wpłynąć do 15.03 a u mnie cisza… jak u Was ?

  Łukasz Odpowiedz
 • Tak, nie ma nic.. Napisałem reklamację, zobaczymy jaką otrzymam informację

  Łukasz Odpowiedz
 • Dzisiaj pierwszy bonus wpadł na konto

  Toby Odpowiedz
 • Potwierdzam. U mnie też.

  Doczu Odpowiedz
 • też dostałam bonus, czyli promocja legitna ;) przy okazji info dla kombinujących – w lutym płaciłam kartą w dwóch sklepach internetowych (tak z wpisywaniem numeru karty, daty ważności i tego kodu z odwrotu) bo inaczej bym nie dała rady zrealizować warunków i zaliczyło mi to (jako transakcje bezgotówkowe kartą płatniczą) natomiast próbowałam też wypłacić przy zakupach w żabce, ale nie dość że pobralo prowizję, to jeszcze nie zaliczyło tego jako transakcji.

  Aleksandra Odpowiedz
 • Czy płatność kartą przez tpay będzie zaliczone?

  zły.gmuntt Odpowiedz
 • Jakaś bliżej nieokreślona apteka internetowa?

  zły.gmuntt Odpowiedz
  • Wykluczone są tylko „dziwne” usługi: hazardowe, finansowe (np. doładowanie Revolut czy opłacanie rachunków), ubezpieczeniowe (w praktycznie pewnie na te najbardziej trzeba uważać).
   Apteki są OK.

   Don Quijote de la Mancha
 • Dziś dostałem maila o przyznaniu drugiej cześci nagrody, więc sprawdzajcie skrzynki :)

  Doczu Odpowiedz
 • U mnie brak powiadomienia

  radar Odpowiedz
 • Dostał już ktoś kasę?

  RadekW Odpowiedz
 • do 31 maja wypłacają

  Doczu Odpowiedz
 • Dziś stówka wpadła na konto.

  Doczu Odpowiedz
 • U mnie ani maila ani stówki…

  radar Odpowiedz
 • No, jest premia. Teraz szybko przelew na inne i zamykam to okropne konto :)

  Aleksandra Odpowiedz
 • eee no aż tak okropne nie jest. Apkę mają całkiem fajną

  Doczu Odpowiedz
  • nie mają blika na telefon, za wygenerowanie pinu do nowej karty po terminie 7 dni trzeba płacić, jeden wpłatomat na całe miasto a za wpłatę w innych prowizja, szczątkowa ilość bankomatów a za wypłaty w innych prowizja, 300 zł do wydania koniecznie płacąc kartą, za wypłatę cash back prowizja… nie ma zalet jak dla mnie żadnych

   Aleksandra
  • 300 zl trzeba karta płacić? zrozumiałem ,że to był tylko warunek do premii, bo ja w maju nic nie płaciłem

   Toby
  • Raczej nie. Te 300 trzeba było wydać na potrzeby premii. W maju ani grosza nie wydałem kartą i do dziś żadnej prowizji czy opłaty mi nie ściągnięto.

   Doczu
  • OK, możliwe, ze pomyliło mi się z innym kontem :) Ale gdy zamykałam, to pani poświadczyła, że rozumie, czemu zamykam, skoro nie mam kasy na regularne wpływy i płacenie kartą. Zresztą nieważne, moje serce stracili już na początku gdy pobrali mi z konta 10 zł za wygenerowanie pinu do karty (bo spóźniłam się i nie aktywowałam jej w ciągu siedmiu dni)

   Aleksandra
 • Witam
  Nie otrzymałem żadnego maila o spełnieniu promocji. Jaka zatytułowany był mail?

  Michał Odpowiedz
 • Witam
  Nie otrzymałem żadnego maila o spełnieniu promocji, mimo że spełniłem warunki. Ktoś mi może napisać jak brzmiał mail o przyznaniu premii?

  Michał Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy