2000 zł za konto CitiGold, czyli odpowiednik lokaty 2,47% w Citibanku

Zakończona

Coraz więcej osób ma problem z ulokowaniem swoich środków na lokacie z sensownym oprocentowaniem. Wraca do nas kapitał ze starych depozytów, ale po obniżce stóp procentowych i zniknięciu Idea Bank coraz ciężej sensownie (i w 100% bezpiecznie!) zaprząc go do pracy. W związku z tym dzisiaj o ofercie, która jest nieco inna niż wszystkie: w zamian za założenie konta Citigold i ulokowaniu 400 000 zł zgarniemy 1500 lub 2000 zł premii – a to, w przeliczeniu, da nam efektywne oprocentowanie 1,85% lub nawet 2,47% w skali roku!

2000 zł premii za konto Citigold

1,85% bez haczyków

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem Citibanku – czyli osobą, która nie posiadała żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego tego banku od 1.01.2019. Posiadanie innych produktów (jak karta kredytowa) nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o konto Citigold za pomocą dedykowanej strony promocji. Do wyboru mamy wypełnienie formularza kontaktowego (konsultant oddzwoni do nas w ciągu 48 godzin), złożenie wniosku online ze zdalną weryfikacją na selfie lub kontakt z dyrektorem regionalnym. Pamiętajmy, że niezależnie od oferty konieczne jest zaakceptowanie / podpisanie regulaminu promocji w ciągu max. 10 dni.

Bank zastrzega również, że w promocji obowiązuje limit 200 uczestników. Mało? Tak, ale mówimy o koncie premium, które zakłada baaardzo mało osób. Na wszelki wypadek skontaktowałem się z Citibankiem i dostałem potwierdzenie, że w chwili obecnej zapas rachunków jest całkiem duży (w razie czego dam znać o jego wyczerpaniu).

Co dalej? Po otwarciu konta konieczne będzie spełnienie dwóch prostych warunków. Po pierwsze: zalogowanie się do aplikacji mobilnej Citi Mobile najpóźniej do końca czwartego pełnego miesiąca po otwarciu konta. Przykładowo otwierając konto w lutym warunek musimy spełnić do końca czerwca.

Po drugie: również do końca czwartego pełnego miesiąca, w każdym z 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych powinniśmy utrzymać saldo środków co najmniej 400 000 zł. Bierzemy tu pod uwagę sumę środków na wszystkich rachunkach uczestnika (również konto oszczędnościowe czy inne konta osobiste).

W naszym przykładzie saldo powinniśmy utrzymać od marca do maja lub od kwietnia do czerwca.

I to tyle! Nagroda w wysokości 1500 zł zostanie zaksięgowania na naszym rachunku do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego (o ile nie został zamknięty / przekształcony na inny typ rachunku). Możemy więc łatwo policzyć, że lokując 400 000 zł na okres 3 miesięcy zyskamy 1500 zł – co odpowiada lokacie z oprocentowaniem 1,85% brutto.

2,47% z wynagrodzeniem

A jak podwyższyć oprocentowanie do tytułowych 2,47% brutto (czyli o kolejne 500 zł)? Wystarczy, że oprócz ulokowania środków na rachunku w Citibanku dodatkowo zapewnimy wpływy wynagrodzenia lub założymy rachunek firmowy.

W pierwszym wypadku regulamin jest mało precyzyjny i podaje jedynie, że:

[uczestnik] będzie przelewał wynagrodzenie ze stosunku pracy w minimalnej kwocie 5 000 PLN

Przelew „wynagrodzenia” powinniśmy zapewnić w każdym z 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych w ciągu 4 miesięcy kalendarzowych po miesiącu założenia konta.

Jeśli natomiast chodzi o klientów prowadzących działalność gospodarczą, to konieczne będzie podpisanie umowy rachunku bankowego dla przedsiębiorców najpóźniej do 3 miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta.

Ile kosztuje konto Citigold?

Konto Citigold może kosztować 220 zł miesięcznie, jednak utrzymanie salda (łącznie na wszystkich rachunkach) na poziomie min. 400 000 zł zwalnia z tej opłaty, a jeśli saldo wyniesie min. 200 000 zł, to opłata pobierana jest w połowie. Warunek ten idealnie pokrywa się z wymogami promocji, choć w miesiącu oczekiwania na premię musimy zdecydować czy ponosimy opłatę, czy trzymamy środki zmniejszając nieco swoje efektywne oprocentowanie.

Oprócz tego Citigold ma sporo plusów. Karta debetowa jest darmowa, tak samo zresztą jak wypłaty z bankomatów w kraju i na świecie. Możemy również korzystać z Citigold Lounge Pass, czyli możliwości wejścia do saloników Executive Lounge na lotniskach w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach za darmo 2 razy w miesiącu. Kto tam był (zwłaszcza w erze przedcovidowej) ten wie, że (za darmo) warto.

Oprócz tego bank pozwala nam na np. odwiedzenie oddziału Citigold w Q22 w Warszawie, wirtualne seminaria o inwestowaniu, czy doradztwo inwestycyjne – choć osobiście do tego podchodziłbym ze sporym dystansem. W końcu najlepszy doradca dla Twoich pieniędzy to Ty sam.

Nie przegap!

Komentarze

 • wyciągam ze skarpety 400 tys. zł i lece założyć konto, taka okazja może sie nie powtórzyć

  stalker Odpowiedz
 • A ja lecę wypełniać totolotka , a do ilu spadnie to oprocentowanie jak będzie ta opłata za konto w oczekiwaniu na premię , może jakiś krzepki matematyk odpowie . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Przy 400 000 zł na 3 miesiące wychodzi nam 1280/1780 zł zysku = 1,58% lub 2,2%.

   Jest też druga opcja, czyli pozostawienie salda na kolejny miesiąc i potraktowanie „lokaty” jako 4-miesięczna: wtedy jej efektywne oprocentowanie to 1,38% lub 1,85%. Jak widać bardziej opłaca się zapłacić 220 zł.

   Michał
  • lepiej zapłacić pod warunkiem że ma się pomysł na to co dalej ze środkami, jak się go nie ma to niekoniecznie

   gregoopl
 • a ja czekam na zamkniecie lokat z idei.

  Wnuk Odpowiedz
 • A opłata w okresie wypowiedzenia?

  Edyta Odpowiedz
 • Jest sposób na uniknięcie tej opłaty 220zl w czwartym miesiacu- trzeba wyzerowac konto a po otrzymaniu premii od razu zlecić przekonwertowanie konta z Premium na zwykle. Można też złożyć wypowiedzenie- powinien zadzwonić pracownik z propozycją zwolnienia z oplat za 3 miesiące.

  Dobcio Odpowiedz
  • Jeśli zdążymy wszystko zrobić to faktycznie jest szansa, że to zadziała – tylko trzeba być bardzo sprawnym, tj. w chwili zyskania premii trzeba praktycznie od razu przekonwertować konto.

   Michał
 • Niestety to oferta tylko dla desperatow, ktorzy do tej pory nie ulokowali swoich oszczednosci (400k) w innym miejscu. Juz czekam na placze na 3-4 miesiace, kiedy Citi zacznie robic wszystkich w bambuko, a reklamacje u nich zajmuja duzo czasu.

  keton Odpowiedz
 • Chyba nie wygląda to aż tak atrakcyjnie, jak w tytule. Czwarty miesiąc (oczekiwanie na premię) kasa leży odłogiem albo 220 zł opłaty. A czy aby piąty na pewno też nie? Ile wynosi okres wypowiedzenia albo przekształcenia konta na darmowe (bo wypłata premii musi być jeszcze na gold, czyli przed ew. zmianą)?

  adre Odpowiedz
 • W tym czasie można trzymać 400000 na koncie oszczednosciowym. w tej chwili to marne 0,05 %, ale to dodatkowe 405 zl w skali 3 miesiecy, co powinno starczyc na oplate za konto 2 miesiace, w razie czego

  Wnuk Odpowiedz
 • To już nie wypełniać totolotka ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Chyba daliście się wkręcić. Konwersję konta czy też jego zamknięcie zlecić można dopiero po otrzymaniu premii. Założę się, że dadzą ją ostatniego dnia czwartego miesiąca zgodnie z zasadami promocji. A wtedy zgodnie z ogólnym regulaminem oczekiwanie na zlecenie to kolejny drugi miesiąc i opłaty czyli zostaje 1500- 440 = 1060 . Trzymamy kasę minimum 93 dni 1 marca – 1 czerwca. Czyli oprocentowanie 1.284 % pod warunkiem że nie skroją za początek lipca. Poczekam bo jeszcze może jakiś diabeł w pudełku.

  Mmmm Odpowiedz
 • Brałem udział w poprzedniej edycji, czyli przed chwilą. Premię 2K wypłacili jakoś ~10 dni przed końcem miesiąca, konwersja na zwykłe konto zajmuje do 4 dni roboczych (i tyle u mnie trwała). Zamiast trzymać na oszczędnościowym lepiej było „wynegocjować” lokatę – dostawałem 0,3% (a potem 0,2%) na miesięczne lokaty. Ogólnie w czasach takich stóp procentowych i oprocentowania lokat była to dla mnie niezła opcja.

  Jacek277 Odpowiedz
 • Trochę offtopic, ale bank się chociaż zgadza :D City pobiera jakąś opłatę ekstra za połączenie kk+Curve? Potrzebuję po prostu dobrego kursu, a nie chcę mieć niemiłej niespodzianki ;)

  Zuzanna Odpowiedz
 • Jak rozumiem tym razem nie ma możliwości polecenia nowych klientów przez obecnych klientów, aby zyskać dodatkowe premie :(?

  Marcin H. Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy