2000 zł premii za założenie Konta Przekorzystnego Biznes od Pekao S.A.

Zakończona

Już nie 1200 zł, ale aż 2000 zł na start oraz zwolnienie z opłat przez 2 lata mogą zgarnąć nowi klienci firmowi Pekao. Aby skorzystać z promocji wystarczy założyć promocyjne Konto Przekorzystne Biznes i spełnić podane warunki – a te uległy zmianie i są bardziej atrakcyjne, niż w poprzednich edycjach. A jeśli dodatkowo chcemy zwiększyć premię, to kolejne 300 zł czeka na nas w ofercie dla klientów indywidualnych.

2000 zł premii od Pekao

2000 zł premii dla firm

Aby skorzystać z promocji należy być firmą, która nie posiadała rachunku firmowego w Pekao S.A. od 1.12.2020.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że złożymy wniosek i podpiszemy umowę o Konto Przekorzystne Biznes, bankowość elektroniczna Pekao24 dla firm oraz kartę debetową Mastercard do tego rachunku nie później, niż do 31.08.2022.

Istotne również, aby w trakcie wnioskowania wyrazić zgody na otrzymywanie od banku informacje o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) dotyczących banku oraz podmiotów współpracujących – zarówno elektronicznie, jak i przez telekomunikacyjne urządzenia końcowe.

2000 zł w kilku transzach

Pierwszą część premii, czyli 200 zł, mogą otrzymać jedynie osoby, które dopiero zarejestrują swoją firmę. Zgodnie z regulaminem przysługuje bowiem ona tym, którzy:

W okresie trwania promocji dokonanie z wykorzystaniem Profilu zaufanego dostępnego w świadczonej przez Bank usłudze bankowości elektronicznej Pekao24 / aplikacji PeoPay, pełnej rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej w CEIDG (nadanie NIP, REGON, zgłoszenie do ZUS) oraz rozpoczęcie przez firmę działalności (status w CEIDG „aktywny”)

Kolejną premię, czyli tym razem nawet 600 zł, zdobędziemy na zasadzie 3% zwrotu od transakcji kartą lub PeoPay. Bank zaznacza jednak, że musimy wydać min. 500 zł aby moneyback został naliczony, a jego maksymalna wartość w miesiącu to 100 zł. Zwrot będzie wypłacany przez pół roku – do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Aż 400 zł dostępne jest dla firm, które podpiszą z bankiem umowę o terminal płatniczy. Ważne, aby terminal przyjął płatności na kwotę min. 1000 zł miesięcznie przez 6 kolejnych miesięcy następujące po miesiącu otwarcia rachunku. Bank zaznacza też, że tej premii nie mogą zyskać firmy, które prowadzą działalność sklasyfikowaną jako: biura turystyczne/podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z), kantory (PKD 66.12Z), lombardy (PKD 64.92Z), TAXI (PKD 49.32Z), agencje towarzyskie (PKD 96.09Z), kasyna (PKD 92.00Z), sprzedaż detaliczna broni i amunicji (PKD 47.78Z), produkcja broni i amunicji (PKD 46.69Z, 25.40.Z).

600 zł otrzymają firmy, które w okresie trwania promocji zawrą umowę leasingową z Pekao Leasing oraz wykonają przez okres 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych (następujących po miesiącu zawarcia umowy konta) min. 1 przelew miesięcznie na rzecz Pekao Leasing tytułem spłaty raty leasingowej na min. 2000 zł. Oznacza to, że musimy myśleć o takim leasingu w zasadzie już w chwili zakładania konta.

Alternatywą dla leasingu jest wzięcie kredytu lub pożyczki w ciągu 6 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia rachunku z gwarancją BGK lub EFI na min. 100 000 zł. Ostatnia opcja to skorzystanie z factoringu w Pekao Factoring czterokrotnie (w ciągu 6 miesięcy).

Ostatnia premia to 200 zł dla klientów, którzy w każdym z 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o konto wykonają:

  • przelew do ZUS na min. 300 zł oraz
  • przelew (inny niż ZUS) przez aplikację mobilną PeoPay na łącznie min. 1000 zł oraz
  • płatności kartą na łącznie min. 500 zł lub przez aplikację PeoPay

Jak łatwo się domyślić każda z premii zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu spełnienia warunków. Co istotne – ze względu na to, że promocja dotyczy firm – premię należy wykazać i opodatkować samodzielnie.

Jeśli nie chcemy zawierać umowy o terminal płatniczy czy korzystać z leasingu / kredytu / factoringu to realne wydaje się zdobycia nawet 1000 zł w ramach całej promocji.

0 zł za konto i kartę przez 2 lata

Oprócz premii na start Pekao pozwala na bezpłatne przetestowanie konta przez okres pierwszych 24 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy. Dokładnie: w tym okresie nie zapłacimy za prowadzenie Konta Przekorzystnego Biznes ani za kartę debetową Mastercard.

Co z innymi opłatami? Jak wyglądają standardowe warunki prowadzenia konta (po 24 miesiącach)?

Konto Przekorzystne Biznes – opłaty

Za Konto Przekorzystne Biznes nie zapłacimy nic, o ile spełnimy jeden z prostych warunków. Bank nie pobiera bowiem 9 zł opłaty miesięcznej za prowadzenie konta, jeśli spełnimy co najmniej jeden z poniższych warunków:

  • wykonamy przelew do ZUS
  • wykonamy przelew do US
  • na rachunek wpłynie 2000 zł (z wyłączeniem wpływów z depozytów, kredytów, pożyczek czy przelewów między rachunkami własnymi w Pekao)
  • na rachunku zostanie odnotowany wpływ z terminala wydanego przez bank
  • wykonana zostanie transakcja wymianu walut
  • opłacona zostanie rata w Pekao Leasing

Jak widać do wyboru, do koloru (ale dopiero od 13 miesiąca).

Co z kartą? Bank za jej prowadzenie może pobrać 7 zł, jednak z opłaty można zostać zwolnionym po wykonaniu płatności o wartości 300 zł w danym miesiącu kalendarzowym. Tu analogicznie – nie przejmujemy się tym warunkiem przez pierwszy rok.

A ile kosztują przelewy? 0 zł, jeśli zlecenie złożymy przez PaoPay lub będzie to 15. pierwszych przelewów zleconych przez bankowość internetową. Za kolejne płacimy 1,5 zł za sztukę.

Wypłaty gotówki są opłacalne z bankomatów własnych oraz 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w kraju. Za kolejne płacimy 2% wartości wypłaty (min. 5 zł).

Nie przegap!

Skomentuj

Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

Ostatnie wpisy