20000 punktów Mastercard Bezcenne Chwile za wyrobienie karty kredytowej PKO BP

Trwa do 31.12.2020

Ruszyła kolejna edycja promocji kart kredytowych PKO Banku Polskiego. W zamian za wyrobienie karty PKO MasterCard Platinum możemy zyskać 20 tys. punktów Mastercard Bezcenne Chwile o wartości ok. 300 zł.

20000 punktów Priceless Specials od PKO BP

Bonusowe punkty na start

Aby skorzystać z promocji powinniśmy zawnioskować o kartę kredytową MasterCard Platinum i zawrzeć umowę w terminie od 1.10 do 31.12.2020. Nie ma znaczenia, czy jesteśmy nowym, czy obecnym klientem PKO Banku Polskiego (ani nawet czy posiadamy już taką kartę – wystarczy zawnioskować o kolejną). Przygotujmy się jednak na to, że bank może od nas wymagać relatywnie wysokich dochodów – karty Platinum należą do kart bardziej „prestiżowych”, niż karty srebrne oraz złote.

Jeśli bank zaakceptuje nasze zarobki i wyda pozytywną decyzję kredytową, to dalej będzie już całkiem prosto. Do końca roku powinniśmy przystąpić do programu MasterCard Bezcenne Chwile, a do końca stycznia powinniśmy wykonać płatności bezgotówkowe kartą na min. 300 zł.

I to tyle! 20 000 punktów Bezcenne Chwile zostanie dopisane do naszego konta do 25. dnia kolejnego miesiąca – dlatego czym wcześniej spełnimy warunki, tym szybciej zgarniemy nagrodę. Punkty będą ważne 6 miesięcy. Będziemy je mogli wykorzystać na jedną z nagród z katalogu programu.

250 zł opłaty rocznej

Gdzie jest haczyk? Skoro karta przeznaczona jest dla bardziej zamożnych klientów, to i jej obsługa kosztuje całkiem sporo – bo aż 250 zł rocznie. Teoretycznie możemy zostać zwolnieni z opłaty, ale tylko wtedy, gdy wykonujemy transakcje kartą na średnio 5000 zł miesięcznie (60 000 zł rocznie). Dla połowy tej kwoty stawka spada do 125 zł rocznie.

Pamiętajmy jedynie, że w przypadku kart prestiżowych „coś” z tej opłaty mamy – bank chwali się, że dorzuca różne bonusy, ale sami musimy sprawdzić czy są dla nas coś warte – o ile ubezpieczenie podróżne może się przydać, to Priority Pass… niekoniecznie. Bank oferuje nam bowiem za darmo „przepustkę” do saloników VIP na lotniskach, ale… każe płacić 32 USD za każde wejście. Tymczasem bez Priority Passa wejściówka często kosztuje zazwyczaj podobnie.

Co, gdybyśmy zrezygnowali z karty przed upływem roku? Opłata roczna zostanie pobrana proporcjonalnie do czasu posiadania karty.

Nie przegap!

Komentarze

 • Szykuję się na PKO BP, BNP Paribas i mBank. Zgodnie z poradnikami BIK, trzeba wszystko zebrać w ciągu 7 dni, żeby liczyło się jako jedno zapytanie :). Może coś jeszcze się trafi w międzyczasie.

  ls5 Odpowiedz
 • I tradycyjne pytanie – czy wg Ciebie Michał uczestnictwo w poprzedniej edycji nie wyklucza i można zgarnąc punkty ponownie ? ;-)

  JoX Odpowiedz
 • Szykuje się jakaś akcja na BF w PS?

  Grzegorz333 Odpowiedz
 • @Admin @Michał, artykuł do drobnej poprawki: w PKO BP można mieć jedną główną kartę. Do niej owszem można wyrobić karty dodatkowe (do tego samego rachunku kredytowego), ale te nie biorą udziału w promocji.

  Zatem – „ani nawet czy posiadamy już taką kartę – wystarczy zawnioskować o kolejną”. Jak ktoś ma już kartę to co najwyżej zawnioskuje o kartę dodatkową bądź zwiększenie limitu.

  Anom Odpowiedz
  • A mnie się wydaje że chodzi tu o rejestrację karty w danej odsłonie promocji..

   Andrus
  • Mozliwe … na 8 X miałem jeszcze kartę z poprzedniej promo ( ta jest od 1 X) … obecnie nie mam żadnej … odczekam trochę i spróbuję jakoś w grudniu :) Teoretycznie czekać nie trzeba ale nie wiem czy mi dadzą nową karte tuż po zamknięciu starej ;-)

   JoX
  • Chodzi mi o to, ze w PKO mozna miec jedna kartę kredytową. Jak masz juz kartę to nie zawnioskujesz o następną.

   Anom
 • Fragment regulaminu:
  Przystąpienie do Programu – dokonanie następujących czynności: zawarcie z Mastercard umowy w sprawie
  udziału w Programie (poprzez wyraźne udzielenie zgody na udział w Programie i akceptację Regulaminu
  Programu) oraz otwarcie Rachunku Programu (który zostanie otwarty w terminie 14 (czternastu) dni
  roboczych od daty zawarcia umowy pomiędzy Uczestnikiem a Mastercard).

  wskazuje, że dodanie karty PKO do już istniejącego konta Mastercard nie liczy się jako przystąpienie do programu? Dobrze rozumiem?

  MCh Odpowiedz
 • Nie wiem czy to dobry przelicznik i czy kogoś zainteresuje ale chętnie wymienię 4 kody do Merlin na 2 vouchery do circle

  Andrus Odpowiedz
  • Słaby pominąwszy juz fakt, że paliwo czyli konkret (najbardziej poszukiwany bon w BCh) lepsze niż ten cały merlin … to merlinie nie wykorzystasz wszystkich bonów w jednym zamówieniu tylko JEDEN w jednym więc rozbijasz to na 4 transakcje i do każdej dorzucasz wysyłkę … miałem dwa takie bony i omęczyłem się żeby je wydać dokupując na siłę do darmowej wysyłki ;)

   JoX
 • Jak szacujecie, czy można się zamknąć w dwóch cyklach rozliczeniowych?
  Wydanie karty, wydatki (pikuś), czas na naliczenie punktów, okres wypowiedzenia…

  dario Odpowiedz
  • Sam okres wypowiedzenia to 30 dni

   Andrus
  • Ja zamknę się w jednym okresie.Kartę dostałem 20.10.Dzisiaj dostałem info o przyznaniu punktów.W poniedziałek tj.02.11 wypowiem umowę.W sumie wyjdzie jakieś 40 dni.

   Jaceklive
  • odstap od umowy. to opcja bezkosztowa jak wyrobisz sie w 14 dni od przyznania karty

   kkkkk
  • Nie wiem czy mogę odstąpić od umowy,skoro korzystałem z tej karty.Wydaje mi się,że warunkiem odstąpienia od umowy jest nie korzystanie z danego produktu.

   Jaceklive
  • Jaceklive, możesz odstąpić, ale…

   Rozdział 2. Wydanie karty
   § 3.
   1. Karta jest własnością PKO Banku Polskiego SA.
   2. Karta wydawana jest po zawarciu umowy między Posiadaczem karty a PKO Bankiem Polskim SA.
   3. Posiadacz karty może odstąpić od umowy bez podania przyczyny, składając oświadczenie o odstąpieniu od umowy w terminie 14 dni od dnia:
   1) otrzymania pierwszej karty, o ile nie dokonał żadnej operacji przy użyciu tej karty,
   2) zawarcia umowy.
   4. W przypadku odstąpienia od umowy, o którym mowa w ust. 3 pkt 2, Posiadacz karty zwróci PKO Bankowi Polskiemu SA wykorzystany limit kredytowy wraz z odsetkami naliczonymi za okres od dnia dokonania operacji przy użyciu karty do dnia spłaty należnych kwot, nie później niż w terminie 30 dni od dnia odstąpienia od umowy.
   5. W przypadku określonym w ust. 3, PKO Bank Polski SA zobowiązuje się do zwrotu opłaty za wydanie karty, o ile opłata taka została pobrana.
   6. W przypadku odstąpienia od umowy, o którym mowa w ust. 3 pkt 1, opłata, o której mowa w ust. 5, zostanie pomniejszona o koszty wyprodukowania i wysłania karty.

   https://www.pkobp.pl/media_files/83346779-666e-4731-aa6e-10ad0cf5fb45.pdf

   Kamil
 • Daj znać jaką opłatę naliczyli, za dwa okresy to ok. 40Pln?

  santech Odpowiedz
 • Ile dni od rozksięgowania transakcji pojawiają się punkty?

  kerm-it Odpowiedz
 • Są dostępne bony do Circle K? Jeżeli tak to jakiej wartości?

  Robben_11 Odpowiedz
 • mam circle k
  wymienię na allegro

  kruczi Odpowiedz
 • @kruczi
  Pisałem, nie odpowiedziałeś. eugeniusz077@wp.pl

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Rejestracja tej karty do promocji to droga przez mękę.

  Elo320 Odpowiedz
  • w jakim sensie ? jak ja rejestrowałem w poprzedniej promo nie kojarzę problemów … teraz się zastanawiam czy kliknąć ponownie :) Na razie widzę tylko brak jakicholwiek wartościowych nagród w tym banku (poprzednio wziąłem Circle) ale to się oczywiście może zmienić do czasu odbioru nagrody ;)

   JoX
  • Nie można było dodać jej do programu. Trzeba było ostatecznie przez zgłoszenie. 2 lata nie korzystałem z programu, a widzę , że zmieniło się tylko na gorsze.

   Elo320
 • Jaką ,, drogą” wypowiadaliscie tę kartę w poprzedniej promocji?

  heniek131 Odpowiedz
 • Czy mając kartę z limitem np na 10 tysięcy( karta spłacona i cały limit dostepny) w innym banku jest to sprawdzane(brane pod uwagę) w PKo przy weryfikowaniu zdolności kredytowej?

  heniek131 Odpowiedz
  • no jasne, w kazdej wszakze chwili mozesz te 10k wyplacic – obniza to twoja zdolnosc kredytowa o bodajze 500zl/miesiac z wynagrodzenia :)

   sunwoj1
  • a wiesz może jak często jest to aktualizowane ?

   kruczi
  • Zasadniczo na bieżąco, najpóźniej kilka dni po podpisaniu umowy i zamówieniu karty jest „Alert BIK: nowe zobowiązanie kredytowe”, czyli pewnie jakoś w momencie wysłania jej…

   Don Quijote de la Mancha
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy