350 zł w bonach (m.in. CircleK, Decathlon, RTV Euro AGD) za przetestowanie darmowej karty Citi Simplicity!

Zakończona

Ruszyła kolejna promocja Citibanku, w której zgarnąć możemy sporą premię za wyrobienie bezpłatnej karty kredytowej Citi Simplicity. Tym razem bank rozdaje nam 21 000 punktów Priceless Specials, które wymienimy na nagrody o wartości minimum 350 zł. Dodatkowo, w porównaniu do innych ofert, okres karencji został skrócony – co oznacza, że z promocji mogą skorzystać również byli klienci Citibanku :)

21000 punktów Priceless Specials o wartości 350 zł od Citibanku za wyrobienie karty kredytowej Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2016. Oprócz tego konieczne jest spełnienie minimalnych warunków dochodowych:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że przejdziemy na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o kartę. W ciągu kilku dni oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces wnioskowania. Rozmowa zajmie kilkanaście minut.

Na co warto zwrócić uwagę w trakcie rozmowy z konsultantem banku? Aby zgarnąć nagrodę powinniśmy wyrazić dwie zgody: na przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych (w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego)
środkami komunikacji elektronicznej oraz na telefoniczne przekazywanie i prezentowanie informacji handlowych (w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego). Oczywiście po odebraniu nagrody zgody możemy zmienić.

7000 punktów za wydanie 500 zł

Co dalej? Jeśli bank przyzna nam kartę i podpiszemy z nim umowę, to pierwszym warunkiem będzie zalogowanie się w serwisie Citibank Online lub Citi Mobile oraz zapisanie się do programu Priceless Specials (jest od tego specjalny formularz w bankowości internetowej). Będziemy mieć na to czas do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego (następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę).

Oprócz tego powinniśmy również wydać co najmniej 500 zł miesięcznie kartą w każdym z 3 pierwszych miesięcy kalendarzowych nastepujących po miesiącu podpisania umowy. Przykładowo jeśli umowę o kartę podpiszemy w lutym, to zalogować i zapisać się do programu powinniśmy najpóźniej do końca marca, a płatności karta na 500 zł wykonywać od marca do maja. Punkty będą przekazywane do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Oczywiście bank będzie brał pod uwagę jedynie „normalne” płatności kartą w sklepach, marketach czy internecie za „normalne” towary i usługi. Transakcje zwrócone/anulowane oraz transakcje szczególne (na poczcie, u podmiotów świadczących wymianę walut oraz u bukmacherów) nie będą brane pod uwagę. Tak samo jak wypłaty środków z karty czy polecenia przelewów. Te ostatnie i tak nie są zbyt opłacalne, bo Citi pobiera za nie dodatkową prowizję.

I to tyle! Za każdy z miesięcy, w którym spełnimy warunki promocji, zyskamy 7000 punktów Priceless Specials. Z reguły 3000 punktów możemy wymienić na bony o wartości 50 zł, co sprawia, że nasza nagroda wyniesie jakieś 350 zł. Z z doświadczenia jednak wiem, że w katalogu nagród ceny potrafią być różne (na naszą korzyść). Biorąc jednak pod uwagę standardowe stawki nasze 21000 punktów powinniśmy wymienić m.in. na 350 zł w voucherach CircleK, Decathlon, Vistula, RTV Euro AGD czy Douglas. Każde 800 punktów to również jeden bilet do Cinema City albo doładowanie telefonu w Play o wartości 10 zł.

Szczegóły w katalogu nagród Priceless Specials.

RRSO 10,74% – gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,47% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. Tak naprawdę w promocji możemy wybrać jedną z dwóch kart Citibanku, jednak opłacalna jest tylko jedna: karta Citi Simplicity. Korzystanie z niej jest darmowe (brak opłaty miesięcznej oraz rocznej). Zapłacić możemy jednak za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli jednak nie włączymy żadnych dodatkowych opcji (warto to potwierdzić u konsultanta), to opłat nie będzie.

Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

PS. Wolisz smartfon zamiast bonów? Sprawdź drugą ofertę Citibanku!

Nie przegap!

Komentarze

 • Niestety to co teraz jest za 3000/6000 pkt, traktowane jest jako promocja przez MCPS. Więc po zdobyciu punktów może się zdażyć, że punkty będą warte bliżej 300 niż 350 zł.

  ls5 Odpowiedz
 • U mnie aktualnie voucher 50 zł na Circle K stoi za 3400 pkt…

  Joanna Odpowiedz
  • Zgłosiłem – to błąd i mają poprawić. W kategorii „Vouchery” jest za 3400 punktów, a w „nagrody w kampanii” jest za 3000 punktów.

   Michał
  • To jeszcze żeby w Santander poprawili na 3000.

   M.
 • ” Dodatkowo, w porównaniu do innych ofert, okres karencji został skrócony”
  Dalej wynosi ponad 3 lata, Data 1-1-2016 uwzględnia tylko upływ czasu

  rychu75 Odpowiedz
 • Karencja skrócona…. 1 stycznia 2016 to żadna rewelacja bo ponad 3 lata….
  sam zamykałem w maju 2016 takze jeszcze pół roku….
  Podziękuje….

  YaPaE Odpowiedz
 • Witam zakupy na allegro kartą też się liczą?
  Bo zakupy u partnerów podobno tylko?

  Kafeja Odpowiedz
 • Czy można połączyć to z promocją Komfortowe powitanie z Kartą Kredytową Citi 2000zł za 0%?

  Łukasz Odpowiedz
 • Dokonaj dowolnych transakcji na min. 500 zł/ mies. przez 3 kolejne miesiące, a za każdy otrzymasz 7000 punktów = w sumie nawet 21 000 punktów

  No to zakupy na allegro mogę zrobić skoro dowolne transakcję kartą?

  Kafeja Odpowiedz
 • Dodatkowo ruszyła loteria promocyjna. Za każdą transakcję powyżej 50 zł przyznawany jest los.

  Ciekawski Odpowiedz
 • Jak to jest w City, jak ktoś tam jeszcze nie był nigdy – najpierw konto założyć lepiej a potem kk czy na odwrót? Chodzi o to jak korzystniej>

  TomekW Odpowiedz
  • To zależy od aktualnych promocji. Kiedyś zakładałem konto + KK w promocji i trzeba było pamiętać, że najpierw konto, a później KK. Dotyczyło to zapisu odnośnie konta o braku posiadania jakichkolwiek produktów.

   Ciekawski
 • Czy w rtv euro agd lub w decathlon można łączyć kilka bonów ?

  travosz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy