250 zł za założenie konta osobistego + 7% na OKO od ING Banku Śląskiego

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji ING Banku. Za założenie Konta Direct lub Konta Mobi (dla młodych) możemy zyskać do 250 zł premii. A dla oszczędzających ciągle czeka 7% do 200 000 zł na koncie oszczędnościowym.

250 zł za konto osobiste w ING

Do 250 za otwarcie konta Direct

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego w ING Banku od 1.04.2022 do 19.01.2023. Bank zaznacza również, że:

Nie możesz też mieć (ani być pełnomocnikiem) żadnego innego produktu (np. karty, pożyczki). Musisz być naszym nowym klientem.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożym wniosek o konto za pomocą strony internetowej banku, otwierając przy tym konto oszczędnościowe i wybierając dowolną kartę debetową. Wnioski składane w oddziałach banku nie biorą udziału w promocji, tak samo jak wnioski złożone przez bankowość internetową Moje ING.

Warto natomiast dodać, że umowę o rachunek możemy podpisać przez kuriera albo przez przelew weryfikacyjny. Pamiętajmy jedynie, że przelew musimy wykonać z banku w którym nas uprzednio zweryfikowano (mają nasz wzór podpisu) i dane (nazwisko, adres) są takie same.

Istotne również, aby w trakcie wnioskowania wyrazić zgodę na przekazywanie przez bank informacji handlowych (marketingowych) i profilowanych informacji handlowych.

Na spełnienie wszystkich powyższych warunków mamy czas do 28.09.2023.

Warunki zdobycia 250 zł

Co dalej? Tak naprawdę bank daje nam dwie możliwości. Do zdobycia mamy 120 zł za spełnienie prostszych warunków albo 250 zł, jeśli się nieco bardziej wysilimy.

I tak gwarantowane 120 zł otrzymamy pod warunkiem, że do 31.12.2023 wykonamy płatności bezgotówkowe w złotych polskich na łączną kwotę min. 1000 zł kartą lub BLIKiem. Premia zostanie przekazana na nasze konto oszczędnościowe do 16.01.2024, o ile ciągle będzie ono aktywne, tak samo jak konto osobiste oraz karta debetowa.

Nagrodę możemy jednak zwiększyć o 130 zł. Wystarczy dodatkowo spełnić wszystkie poniższe warunki:

 • wykonać min. 3 płatności bezgotówkowe BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych (mogą to być te same transakcje co powyżej)
 • otrzymać wpływy w trzech różnych miesiącach w kwocie min. 1000 zł na konto osobiste, przy czym:

  Wpływ nie może być przekazywany z rachunku, którego posiadaczem jest
  Uczestnik. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku.

 • założyć min. jeden Cel Oszczędnościowy na otwartym w promocji OKO
 • posiadać na dzień 31.12 na założonych celach (min. jednym) sumę sald min. 300 zł (np. wpłacając co miesiąc po 100 zł)

Powyższe warunki powinniśmy spełnić do 31.12.2023. W takim wypadku wypłacana premia będzie wynosiła 250 zł :)

Łatwiejsze warunki dla konta Mobi!

Co ciekawe ING ma również w ofercie równoległą, bardzo podobną promocję, której warunki są nieco łatwiejsze. Różnica jest taka, że tu konieczne będzie założenie Konta Mobi, które przeznaczone jest dla osób młodszych – w wieku od 18 do 26 lat.

Same warunki promocji są podobne: 120 zł otrzymamy za wykonanie min. 10 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKiem w złotych polskich. Będziemy jednak mieli mniej czasu na spełnienie warunków – bo do 30.11.2023. Wypłata nagrody nastąpi jednak szybciej – zgodnie z regulaminem do 15.12.2023 (o ile ciągle będziemy posiadaczem rachunków i karty).

Co zrobić, aby zgarnąć premię wyższą o 130 zł? Spełnić dodatkowo poniższe warunki w tym samym terminie:

 • założyć Smart Saver i odłożyć na nim min. 30 zł na dzień 31.08
 • wykonać min. 3 transakcje BLIKiem za zakupy w internecie (mogą to być te same transakcje, co powyżej)

7% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym

Oprócz premii na start ING oferuje w tej chwili wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe. Nowi klienci zgarną 7% do 200 000 zł, a osoby przynoszące do banku nowe środki (obecni, ale tez nowi klienci) zgarną kolejne 7% do 200 000 zł. Szczegóły obu promocji w osobnym prześwietleniu.

Ile kosztuje Konto Direct?

Konto Direct oraz Konto Mobi nie różnią się znacząco pod względem opłat. Prowadzenie obu z nich jest darmowe. Zapłacić możemy jednak za kartę debetową – jej posiadanie to koszt 7 zł miesięcznie, jednak wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł zwalnia z opłaty. Młodzi mają pewną zniżkę (przy koncie Direct) – wystarczy, że dokonają płatności na kwotę 200 zł. Ale wystarczy skorzystać z konta Mobi, aby mieć kartę za darmo – bez spełniania dodatkowych warunków (do 26. roku życia). Tu przy okazji warto przypomnieć, że okres rozliczeniowy w ING trwa od 29. do 28. dnia kolejnego miesiąca.

Co z bankomatami? Za darmo wypłacimy z urządzeń Planet Cash oraz własnych ING. Pozostałe to koszt 2,5 zł, choć pierwszą wypłatę w miesiącu otrzymujemy za darmo.

Nie przegap!

Komentarze

 • Parę lat temu miałem konto w ING (wszystkie produkty zamknięte przed 2022). Natomiast do dzisiaj pozostał mi dostęp do bankowości internetowej. Również przy próbie założenia konta, sugeruje mi zrobienie tego właśnie z bankowości. Pytanie czy wtedy załapię sie do promocji?

  laurento Odpowiedz
 • „Wpływ nie może być przekazywany z rachunku, którego posiadaczem jest
  Uczestnik. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku.”

  Oznacza to, że również nie są brane pod uwagę wpłaty z własnego konta z INNYCH banków?

  Michał Odpowiedz
 • Przypomni ktoś jak to jest z tym przelewem wynagrodzenia, działają „sposoby” czy jednak trzeba pensję?

  Romek Odpowiedz
 • Czy ktoś wie czy mając Konto Firmowe i ING można skorzystać z promocji Konta Indywidualnego?

  JARO Odpowiedz
 • pytanie odnosnie tego wpisu: ‚otrzymać wpływy w trzech różnych miesiącach w kwocie min. 1000 zł na konto osobiste’ – czy moze to byc przelew np. od siotry/przyjaciolki? wplywy to nie oznacza wynagrodzenie ale pytam aby sie upewnic :)

  Joanna Odpowiedz
 • Czy udało się ostatecznie dołączyć do promocji konta osobistego komuś, kto wcześniej posiadał konto w ING po umówieniu się w miejscu spotkań (w oddziale)? A może pomogło coś innego? (zamknięta bankowość elektroniczna)

  niusan Odpowiedz
 • Błąd w treści- Opłata za kartę debetową – to koszt 10 zł miesięcznie, a nie 7 zł (pewnie podnieśli w ostatnim czasie)

  Cleo Odpowiedz
 • Co do karty – pytanie o którą chodzi. W regulaminie mowa o karcie materialnej albo wirtualnej (inne koszty i warunki zwolnienia). Przy zakładaniu konta były dwie opcje: plastikowa albo wirtualna, np. w telefonie (bez możliwości skorzystania w bankomacie, o ile pamiętam opis). Pomimo wyboru tej drugiej opcji, w systemie jej nie założyło, a na infolinii upierają się, że ma być plastikowa, żeby skorzystać z promocji. Ktoś jest zorientowany w temacie, jakie są możliwe opcje? Nie upierałbym się, gdybym sam nie widział tej możliwości przy zakładaniu (plus regulamin).

  Leszek Odpowiedz
 • Czy ktoś był byłym klientem ING i udało mu się otworzyć konto? Mi w trakcie składania wniosku wyskakuje że należy udać się do oddziału i nie wiem czy można jakoś otworzyć konto on-line

  McKwacz Odpowiedz
  • Nie zamknales ebankowosci

   Kris
  • Parę dni temu zamknąłem dostęp do Moje ING. Wcześniej wyskakiwał komunikat że konto można otworzyć w moim ING a teraz wyskakuje komunikat, że tylko w oddziale. Może trzeba ileś dni odczekać od zamknięcia ebankowości?

   McKwacz
  • Standardowo pewnie 30 dni…

   Kris
 • Dziś wpłynęła premia 250 zł za otwarcie konta

  g.romek Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy