250 zł za założenie Konta Przekorzystnego w Pekao + 8% na koncie oszczędnościowym

Trwa do 15.05.2023

Ruszyła kolejna edycja promocji Pekao z premią za założenie konta. Tym razem do zgarnięcia mamy jeszcze więcej, bo 250 zł – z czego pierwszą stówkę za sam fakt założenia konta! Dodatkowo warunki promocji zostały jeszcze bardziej uproszczone (choć i tak były banalnie proste). Wisienką na torcie jest fakt, że w porównaniu do konkurencji bank postanowił utrzymać rewelacyjne 8% na koncie oszczędnościowym – i to aż na pół roku! Oznacza to, że możemy zagwarantować sobie świetną stawkę w momencie, kiedy oprocentowania w innych bankach lecą w dół!

250 zł premii od Pekao (w tym bon żabka)

Otwórz Konto Przekorzystne na selfie i otrzymaj 200 zł

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która nie posiadała żadnego konta ani lokaty w Pekao w okresie od 1.01.2021 do 15.03.2023.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek elektroniczny o Konto Przekorzystne i zawrzemy umowę nie później, niż 15.05.2023. Istotne, aby w trakcie wnioskowania wyrobić również kartę debetową Visa Debit oraz aplikację PeoPay. Zgody marketingowe nie są wymagane.

W promocji biorą udział tylko wnioski złożone przez stronę internetową banku (lub kontynuowane w aplikacji PeoPay). Założenie konta w oddziale banku nie pozwoli na zdobycie premii! Choć jest tu jeden wyjątek:

Jeśli nie udało ci się zawrzeć tej umowy w tych kanałach ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowę w oddziale Banku, ten warunek uznamy za spełniony.

A jak zdobyć tytułową nagrodę? Pierwsze 50 zł w gotówce oraz 50 zł w formie bonu do sklepów Żabka zdobędziemy już za sam fakt podpisania umowy w powyższy sposób. Jej przekazanie nastąpi do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Kolejne 150 zł uzyskamy za trzykrotne spełnienie banalnie prostego warunku:

 • wykonanie min. 5 płatności kartą lub zbliżeniowo przez PeoPay (nie BLIK!)

Warunek ten powinniśmy spełnić w każdym z trzech pełnych miesięcy kalendarzowych, licząc od pierwszego pełnego miesiąca następującego po miesiącu założenia konta. Przykładowo zakładając konto w styczniu warunki powinniśmy spełnić w lutym, marcu oraz kwietniu.

Bank wypłaci nam 50 zł za każdy miesiąc, w którym spełniliśmy warunki. Wypłata nastąpi do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Na koniec dodam, że warto się śpieszyć: w promocji obowiązuje pula 24000 promocyjnych wniosków, a jej aktualny stan można podglądać na stronie promocji.

8% na koncie oszczędnościowym

Oprócz premii na start bank oferuje nam 8% na koncie oszczędnościowym. Wystarczy, że spełnimy warunki nowego klienta tej promocji i otworzymy rachunek oszczędnościowy do 15.05.2023. Promocyjne oprocentowanie 8% do 100 000 zł będzie obowiązywało przez 183 dni.

Darmowe Konto Przekorzystne

A ile to wszystko kosztuje? Samo prowadzenie rachunku jest darmowe. Zapłacić możemy natomiast 4 zł za kartę, jednak wykonanie transakcji kartą oraz zapewnienie wpływów na konto w kwocie min. 500 zł w poprzednim miesiącu zwalnia z opłaty. Pekao nie pobierze również żadnych (podstawowych) opłat od osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

Co z wypłatami z bankomatów? Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju, o ile spełniliśmy w poprzednim miesiącu warunek wpływu 500 zł i jednej transakcji. Kolejne wypłaty z bankomatów obcych będą nas kosztować już 2,3% od kwoty wypłaty (min. 5 zł).

Na koniec dodam, że wyrabiając kartę Mastercard Debit FX automatycznie zyskujemy bezstratne przewalutowanie przy płatnościach zagranicznych – a dokładniej po kursie organizacji płatniczej i bez żadnej prowizji banku. Oznacza to, że kartą tą zapłacimy całkowicie bezkosztowo za wszelkiego rodzaju zakupy w innej walucie, niż PLN. Warto o tym pamiętać!

Nie przegap!

Komentarze

 • gu ..no dostaniecie a nie 8proc; ta szemrana zbieranina ludzi Skiby wstawi wam standardowe oprocentowanie (2%) i będziecie płakac i reklamowac a bezczelni tytuujacy sie jako EXpert przez poł roku bedzie wam przysyłac pismo ze reklamacja w trakcie o nie mili mozliwosci pseudoexperci sie ustosunkowac czy spełniliście wymagania na 8proc; DNO ODRADZAM KAZDEMU kto nie chce sie wkó wić; poczytajcie na facebooku PEKAO24 komentarze wku nych ludzi, a nie bezczelnie naganiac bo za kązdego nagonionego i oszukanego ludzie z tego portalu dostanę premię; DNO i WODOROSTY ta nagonka na oszustó z Pekao

  gienio Odpowiedz
 • Mnie natomiast ciekawi, że akurat trzeba zamówić kartę Vista, a nie MasterCard. Może to oznacza, że będą jeszcze jakieś promocje z BCh i bank nie chce w tym partycypować…

  W Pekao także musiałem składać reklamacje, ale nie w związku z % na KO (akurat tu wszystko było ok) i faktycznie, niekiedy długo trwało ich rozpatrzenie (raz aż 60 dni), ale finalnie na moją korzyść.

  MB Odpowiedz
 • Czy płatności kartą mogą być wykonane kartą podłączoną np do applepay/googlepay czy tylko przez apkę Peopay?

  fredel33 Odpowiedz
 • „Co z wypłatami z bankomatów? Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju” -> drobna uwaga językowa: nie dwóch dowolnych bankomatów (bo ktoś mógłby pomyśleć, że wybierze sobie np. Euronet i Planet Cash i będzie mógł wypłacać do woli), tylko – dwa razy w miesiącu z bankomatów obcych :)

  Adam K. Odpowiedz
 • Mam pytanko, czy płatności za pomocą skanu kodu QR są zaliczane jako płatności zwalniające z opłaty za kartę/ konto i zaliczają do tych 5 płatności do uzyskania promocji? 😁

  Justyna Odpowiedz
 • Czy umowe trzeba podpisac w oddziale/przez kuriera, czy mozna caly proces przeproadzic zdalnie?

  Joanna Odpowiedz
  • Można zdalnie przez selfie. Polecam użycie mObywatela. 5 minut i konto założone. Chyba, ze bank już ma Pani dane, bo kiedyś były już jakieś produkty u nich, to wtedy niestety metoda na selfie nie przejdzie. Można tak zacząć, ale dokończyć trzeba będzie w oddziale.

   Justyna
  • Dziekuje za podpowiedz. Co to jest ten mObywatel?

   Joanna
  • Rządowa aplikacja – dowód osobisty elektroniczny, prawo jazdy, e-recepty, punkty karne itp.

   Bolo
 • czy da się tę promocję połączyć z programem poleceń ?

  zenek64 Odpowiedz
  • Zacytuję ci z innego bloga
   „…nie można zyskać jednocześnie 200 zł i premii za otwarcie konta z polecenia. Już samo wpisanie kodu we wniosku skutkuje przypisaniem do programu poleceń i pozbawieniem się 200-złotowej premii na start.” (to pytanie dotyczyło poprzedniej premii)
   Ale oczywiście w regulaminie nie ma nic o wykluczeniu, więc na własną odpowiedzialność.

   Ja123
 • Warunkiem bezpłatnej karty jest 5 płatności tą kartą na dowolną kwotę i dowolne wpływy na konto 500zł w miesiącu?

  glusia Odpowiedz
  • Żeby konto było bezpłatne potrzebny jest wpływ 500 zł + 1 transakcja kartą, ale żeby spełnić warunki promocji, trzeba zrobić 5 transakcji kartą.

   MB
 • Ciekawa rzecz jest w regulaminie kont w PEKAO
  „Minimalne saldo rachunku prowadzonego w PLN, poniżej którego środki pozostające na rachunku nie są oprocentowane wynosi 200 złotych, jeśli Umowa nie stanowi inaczej.”

  A więc jak na KO będzie poniżej 200 zł w danym dniu, to nie naliczają od tego odseetek?

  Ja123 Odpowiedz
 • Podpowiedzcie mi proszę, w którym miejscu w Peopay jest widoczna wysokość oprocentowania. Chcę sprawdzić, czy zakwalifikowałem się do promocji.

  xandi Odpowiedz
  • Nigdzie, sprawdź w swojej umowie czy jest tam mowa o oprocentowaniu 8%

   Ja123
  • Ok. Dzięki za wskazówkę. Mam zapis o tych 183 dniach.
   Niemniej, w innych bankach np. w Mille/ING, można to było sprawdzić zdalnie.

   Xand
 • Płacąc np. 100€ kartą na której mam tylko złotówki to po jakim kursie zostanie mi to rozliczone?

  Romek Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy