Łatwe 250 zł za założenie Konta Przekorzystnego w Pekao S.A z krótkim okresem karencji!

Zakończona

Ruszyła promocja Pekao S.A. w ramach której nowi klienci mogą zgarnąć łatwe 250 zł na start w wybranych bonach – do wykorzystania na Allegro, w sklepach Biedronka lub 4F. Co ciekawe – z krótką karencją. Oferta jest niejako alternatywą dla trwających obecnie dwóch innych promocji, których najprawdopodobniej nie można połączyć – z premią 200 zł na start (oraz 200 zł dla młodych). Oznacza to, że możemy wybrać ofertę, z której najbardziej opłaca nam się skorzystać :)

250 zł premii na start za założenie konta w Pekao

250 zł w bonach

Aby skorzystać z promocji z bonami należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą konta osobistego, oszczędnościowego ani lokaty terminowej w Pekao od 1.05.2021 do 17.11.2021.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o Konto Przekorzystne z dedykowanej strony promocji wraz z kartą Visa Debit FX. Istotne, aby w trakcie wnioskowania podać jeden z trzech kodów promocyjnych (jako kod rekomendacji):

 • BIEDRONKA – w przypadku wyboru nagród w formie e-kodów do sklepów sieci Biedronka
 • ALLEGRO – gdy wybieramy e-kody do Allegro
 • CZTERYF – gdy wybieramy e-kody do sieci sklepów 4F

Czas na spełnienie powyższych warunków mija z końcem roku. Co ciekawe już za ich spełnienie otrzymamy pierwsze 50 zł w formie wybranego bonu.

Co dalej? Teraz wystarczy, że zarówno w styczniu jak i lutym wykonamy co najmniej 5 płatności kartą Visa Debit FX na dowolne kwoty (z wykluczeniem transakcji quasi cash jak np. zasilenie kart Revolut czy konta SkyCash). Każdy miesiąc spełnienia warunków to 100 zł w formie wybranego bonu. Istotne jedynie, aby raczej nie odkładać niczego na później, bo bank przewidział po 2800 bonów w każdym etapie – będą przyznawane uczestnikom, którzy jako pierwsi spełnili dane warunki. Z drugiej strony wszystko wskazuje na to, że bank zamknie możliwość przystępowania do promocji w momencie, kiedy skorzysta z niej 2800 osób.

Przekazanie bonów nastąpi do 60 dni od ostatniego dnia danego etapu.

200 zł przy okazji

Oprócz 250 zł w bonach Pekao oferuje również 200 zł na start w dwóch osobnych promocjach, o których pisałem w osobnym prześwietleniu. Po szczegóły odsyłam do wpisu.

Darmowe Konto Przekorzystne

Ile kosztuje Konto Przekorzystne? Samo prowadzenie rachunku jest darmowe. Zapłacić możemy natomiast 4 zł za kartę, jednak wykonanie transakcji kartą oraz zapewnienie wpływów na konto w kwocie min. 500 zł w poprzednim miesiącu zwalnia z opłaty. Pekao nie pobierze również opłaty za kartę od osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

Co z wypłatami z bankomatów? Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju, o ile spełniliśmy w poprzednim miesiącu warunek wpływu 500 zł i jednej transakcji. Kolejne wypłaty z bankomatów obcych będą nas kosztować już 2,3% od kwoty wypłaty (min. 5 zł).

Na koniec dodam, że wyrabiając kartę Visa Debit FX automatycznie zyskujemy bezstratne przewalutowanie przy płatnościach zagranicznych – a dokładniej po kursie organizacji płatniczej i bez żadnej prowizji banku. Oznacza to, że kartą tą zapłacimy całkowicie bezkosztowo za wszelkiego rodzaju zakupy w innej walucie, niż PLN. Warto o tym pamiętać!

Nie przegap!

Komentarze

 • Ten sam telefon, e-mail i login też ten sam.

  Beata2 Odpowiedz
 • Czy transakcje z kodem MCC 4900 zostaną zaakceptowane przez bank w ramach tych pięciu wymaganych?
  Ktoś coś?

  Michał Odpowiedz
 • Tak tylko dla informacji – odwiedziłem dziś Pekao sprawdzić czy przypadkiem nie mam jakiejś umowy ramowej (na chacie online nie mogli udzielić takiej informacji -,- ) i… okazało się, że nie. Na infolinii w weekend pani dość jasno powiedziała, że jak ktoś był klientem to nie może założyć konta online z przyczyn technicznych (co za konkretna odpowiedź… :D ), a co za tym idzie nie może wziąć udziału w promocji.
  Poszedł telefon do Admina zgodnie z jego komentarzem, ale generalnie słaba organizacja Pekao :<

  Michał Odpowiedz
  • Ja byłem klientem Pekao. Nie pamiętam czy wypowiadałem umowę ramową czy samo konto, ale w lipcu 2021 jeszcze dostawałem od nich maile w sprawie aneksu do IdeaBanku – nie podpisałem aneksu. Konto założone na selfie bez problemu.

   Adam546
  • Założyłeś konto, ale pytanie czy bierzesz teraz udział w promocji skoro miałeś konto Idea po 1 maja 2021.

   jkl
  • Nie miałem konta tylko lokatę i nie po 1.05. tylko do marca 2021. Panie z banku tydzień czasu sprawdzały, czy spełniam warunek i dostałem potwierdzenie że spełniam :)
   Myślę, że kluczowe tu było nie podpisanie aneksu po przejęciu idei przez pekao.

   Adam546
 • Wprowadzony numer telefonu jest już zarejestrowany. Popraw wprowadzony numer telefonu lub przyjdź do najbliższego oddziału. I co mi z krótkiej karencji?

  TAxMaN Odpowiedz
 • musiałem odwiedzić oddział, jeżeli miało się kiedyś konto i nie wyczyścili danych to bez wizyty w oddziale nie da się założyć konta w tej promocji

  stalker Odpowiedz
 • Czas iść na zakupy, dzisiaj czynne Żabki od 11.00, no i stacje bezynowe

  Ja123 Odpowiedz
 • A są jakieś wykluczenia (kody MCC) dla tych 5 płatności? Doładowania np. revolut i skycash wykluczone, ale już rachunki mogę ta kartą chyba opłacić? :)

  Michał Odpowiedz
 • Kiedy te 50 zł prześlą ?

  Michał Odpowiedz
  • @ Michał12 : Serio? W regulaminie stoi jak byk kiedy wysyłka voucherów. Admin w opisie promocji też tę informację zamieścił. A tobie nawet nie chce się zajrzeć?

   owat
 • Kiedy te 50 zł prześlą ?

  Michał12 Odpowiedz
 • Te 5 transakcji może być kartą online? np rachunki allegro :) ?

  luka89waw Odpowiedz
  • tak. Myślę, że to już po ptokach. Bo to wyścig szczurów jest. Dla 2800 pierwszych szczurków w każdym etapie :) Ja jeszcze karty od nich nie dostałem debit a konto w listopadzie otworzyłem.

   Elo320
  • Nie ma pewności, że wypłacą całe 2800 premii bo przecież nikt ich nie sprawdzi.

   nowek
  • Nie przesadzajmy, nie jest to taka atrakcja żeby sięludzie rzucali o północy w Sylwestra :D Myślę, że te 2800 osób to może wszyscy co zakładali konto w tej promo :)

   JoX
  • Elo, zadziwiasz mnie, najwyraźniej karta zaginęła na poczcie, jak karta nie przyszła w ciągu 2 tygodni, to już nie przyjdzie. Po prostu zastrzeż tę kartę i niech ci wyślą nową.

   Ja123
  • Nowek i JoX, myślę jednak że zapłacenie tych 5 płatności jak najwcześniej zwiększa szansę na sukces ewentualnej reklamacji. Wykonanie płatności 10.01 chyba jednak mocno ogranicza te szanse. Ja poszedłem za zakupy 1 stycznia ok. 11 rano (Żabka, Circle) i raczej śpię spokojnie.

   Ja123
  • Ja zrobiłem 3.01…zobaczymy ci będzie 😀

   JoX
  • @Ja123
   Najgorsze, że nie ma gdzie sprawdzić, którą jest się osobą w kolejce po nagrodę. Jeżeli bank faktycznie zamierza wypłacić 2800 premii to wykonanie wymaganych pięciu transakcji kartą w dn. 01.01.2021 do godziny 11 daje sporą szansę na nagrodę 50 zł. Gorzej jeżeli bank wbrew temu co deklaruje wypłaci faktycznie tylko 100 nagród – wtedy realną szansę na nagrodę mają tylko ci co zrobili 5 transakcji w sylwestra powiedzmy do godziny 1 w nocy. Trudno będzie złożyć skuteczną reklamacje bo jak udowodnić bankowi, że robiąc 1-go stycznia do godziny 11 pięć transakcji kartą znalazło się w gronie 2800 osób uprawnionych do otrzymania nagrody – przecież nie mamy dostępu do całego systemu banku aby to wykazać.

   nowek
  • Nowek, tutaj bedzie mozna to sprawdzic ale dopiero po zakonczeniu promocji. Osoby ktore otrzymaja premie zostana poproszone o podanie dokladnej daty i godziny wykonania ostatniej transakcji w danym etapie. Kazdy kto nie otrzymal premii bedzie mogl porownac to ze swoja ostatnia transakcja i napisac reklamacje. Date transakcji sprawdzamy w bankowosci bo transakcja wykonana po polnocy 1 stycznia moze w banku zapisac sie z data 31 grudnia (podobnie 1 luty/31 stycznia). Ale najczesciej okazuje sie ze bank nie dopisal Cie do promocji wiec jak nie masz kontaktu z innymi uczestnikami promocji to nie piszesz reklamacji bo myslisz ze ktos byl szybszy. Nie byl.

   aaaa
  • Autopoprawka – oczywiście nagroda za 5 transakcji kartą to 100 zł a nie 50 zł jak napisałem. Szkoda, że nie ma możliwości edycji swoich wpisów.

   nowek
  • @aaa
   Faktycznie można w razie czego składać reklamacje powołując się na to, że ktoś robiąc później ode mnie 5 transakcji kartą otrzymał nagrodę, choć ten ktoś musiałby ujawnić swoje dane personalne aby było konkretnie na kogo się powołać. Natomiast doliczyć się puli 2800 wypłaconych przez bank nagród będzie trudniej bo wszyscy którzy aktywnie uczestniczą w promocji musieliby zgłaszać na tym forum, że wykonali wymagane przez bank zadania a to jest nierealne.

   nowek
  • Najwazniejsze zeby napisac w ogole reklamacje bo przecietny Klient banku mysli tak jak Ty – nie mam danych osobowych i nie mam jak doliczyc sie puli a bank nigdy sie nie myli. Skoro Twoja transakcja o godzinie 12 nie dala nagrody a ktos dostal nagrode za transakcje wykonana godzine pozniej to mozesz pisac reklamacje bez wzgledu na to ilu osobom bank przez pomylke wyplacil kase. W przypadku odrzucenia reklamacji piszesz odwolanie a potem do Rzecznika Finansowego i Arbitra Bankowego. Wiekszosc odpuszcza po pierwszej reklamacji dostajac lakoniczna odpowiedz ze pula sie skonczyla a przeciez skonczyla sie bo bank przez pomylke wyplacil kase osobom ktore pozniej spelnily warunki.

   aaaa
  • @Ja123 Oczywiście że zastrzegłem. Na infolinii, która niby wysłała mi nową… po kolejnych 2 tygodniach okazało się że żadnej nie wysłali… i tak zleciał miesiąc… kilkanaście maili wymienionych i nic się nie dowiedziałem. Nie ma winnych.
   @Savi , gdzieś poinformali kiedy zamknięto?

   Elo320
 • Przecież mieli zamknąć po 2800 rejestracjach. Nie przeżywacie, będzie OK :-)

  savi Odpowiedz
 • 4 dni po wykonaniu transakcji kartą pojawiły się przelewy na konto nr 53 1240 0027 0999 9999 9999 9999 z tymi samymi kwotami co zostały wcześniej zaksięgowane.

  Łuki Odpowiedz
  • U mnie pojawił się jeden taki przelew dot. operacji kartowej z 01.01.2022. Napisałem do nich w Wiadomościach, ale na razie cisza.

   Adam546
  • U mnie też w 4 dniu (dn. 05.01.2022 r) po wykonaniu transakcji kartą w dn. 01.01.2022 (zaksięgowanej w tym samym dniu) pojawił się nie autoryzowany przeze mnie wewnętrzny przelew z konta karty na konto nr 531240 0027 0999 9999 9999 99999 banku w kwocie na jaką wykonałem transakcję w sklepie. W efekcie saldo konta zmniejszyło się o podwójną wartość transakcji wykonanej kartą w sklepie. Muszę zgłosić reklamację.

   nowek
  • U mnie to samo, 5 płatności 1.01, a potem 5 przelewów na te same kwoty 5.01, w dodatku zrobili mi debet. Kiedyś była podobna sytuacja w Santander, podwójnie zaksięgowane płatności kartą, i dostałem 50 zł na pocieszenie.

   Ja123
 • Dzisiaj (10.01.2022) bank zwrócił z powrotem z konta banku 531240 0027 0999 9999 9999 99999 na konto mojej karty kwotę jaką w dn. 05.01.2022 bez mojej autoryzacji przelał na konto 531240 0027 0999 9999 9999 99999. Dodam, że bank zwrócił pieniądze bez mojej interwencji (nie zdążyłem jeszcze złożyć reklamacji). Ciekawe jaki był cel tej operacji banku.

  nowek Odpowiedz
  • To chyba wina awarii systemu. U mnie też zwrócili.

   Ja123
  • Reklamacja i niech płacą zadośćuczynienia, co to za zabieranie pieniędzy z konta i brak informacji?!

   Elo320
  • Treść zwrotu: „ZWROT NIEROZLICZONEJ TRANSAKCJI NA KARTĘ **** **** xxxx xxxx WYKONANEJ DN. 01/01/2022” – żeby tylko nie potraktowali tych transakcji kartą jako niedoszłe/zwrócone i nie uwzględnili ich do wymaganych 5 transakcji potrzebnych do spełnienia warunków promocji.

   Łuki
  • Coś czuję, że moze tak być, ale wtedy muszą uznać reklamację.

   Elo320
  • Nie panikujcie, pierwotne płatności z 01.01. wiszą na koncie, więc powinno być ok.

   Ja123
  • Uwaga! Dostałem alert z BIK, że w Pekao mam bezumowny debet (powstał, gdy zdublowali 5.01 płatności)

   11-01-2022 10:15 wpłynęła do BIK informacja od BANK PEKAO O.WARSZAWA o nowym zobowiązaniu kredytowym: Bezumowny debet w koncie.

   Także jesli u Was też zrobili debet, to sprawdźcie to.

   Ja123
  • No to piękna historia. Człowiek pracuje latami na czyściutkie konto a tu taka wtopa.

   Elo320
  • Mam podobne doświadczenia z Mille karta kredytowa. Po takim ich błędzie i zgłoszeniu do BIK-u skoring na następny dzień o ponad 20 pkt w dół. Reklamcje do zmulle i BIK nic nie dały. Ponieważ przy zakładaniu nie wyrażam zgody na przetwarzanie danych przez BIK po zamknięciu karty pomogło dopiero zamknięcie karty. Na następny dzień BIK ponad 90 pkt. I jak mi odpisano to praktycznie jedyny (oby dla Was nie) sposób na pozbycie się tego w historii BIK-u. Tu jest to awaria systemowa to może inaczej podejdą. Powodzenia w walce

   Andy59
  • Sorry palcówką- ma byc Mille a wyszło zmulle

   Andy59
  • @Ja123 – pozostaje tylko zgarnąć premie do końca kwietnia i uciekać z tego państwowego tworu.

   Ego
  • Taki jest plan :-). Na razie nie ma żadnej odpowiedzi na złożoną reklamację, nawet potwierdzenia jej przyjęcia

   Ja123
  • Wiele bankow tak robi a zglaszanie debetow do bik dziala w takich bankach najsprawniej. Najlepiej trzymac w banku jakis osad i czesto sprawdzac historie konta (stan konta 0 zl moze byc mylacy bo nie pokazuje debetu). Samodzielne pisanie do BIK nic nie daje, wszystko trzeba zalatwiac przez bank bo tylko bank prawo do usuniecia wpisu. Reklamacje trzeba pisac do skutku bo jak wiadomo banki czasami odrzucaja reklamacje nawet jesli masz racje. Nie zapominajmy o domaganiu sie rekompensaty od banku za obnizony scoring.

   aaaa
  • A jaka to może być rekompensata?
   W podobnej sytuacji w Santanderze po podwójnym naliczeniu (u mnie dużych) transakcji na kk miałem chyba z 1000 zł (!) powyżej limitu karty. Ale nie było żadnego alertu z BIK z tego powodu, chociaż jednak tutaj to może działać inaczej.

   Ja123
  • @Ja123 – ostatnio znajomy zamykał konto u nich i stracił… 1,5 godziny, bo żadna z 3 pracownic nie potrafiła zamknąć konta :D.

   Ego
  • rekompensata np 50-100 zl

   aaaa
  • Ego, ja akurat mam dobre wrażenia z poprzedniego konta u nich, szybko założone i szybko zamknięte w trybie natychmiastowym (bo było puste i nie było opłat). Zobaczymy, co będzie dalej

   Ja123
 • U mnie z kontem nic złego się nie dzieje. Płatności kartą w Auchan zrobiłem 5.01

  luka89waw Odpowiedz
 • Ktoś otrzymał te 50 zl, ja założyłem po 20 listopada i nie otrzymałem?

  Stanisław Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy