270 zł za założenie CitiKonta + 600 zł i 1% moneybacku za kartę kredytową + 100 zł w punkach Mastercard + 5,5% dla oszczędzających

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji Citikonta – czyli rachunku, którego prowadzenie (w tym karty debetowej) jest darmowe, bez spełniania jakichkolwiek warunków. Do zdobycia mamy ponownie 270 zł w gotówce i 100 zł w punkach Bezcenne Chwile. A oprócz tego ciągle czeka na nas 600 zł za wyrobienie karty kredytowej i 1% moneybacku dla osób, które skorzystają z obu promocji. A dla oszczędzających: nawet 5,5% na koncie SuperOszczędnościowym.

270 zł za Citikonto od Citibanku

Nawet 270 zł z CitiKontem

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 1.01.2021. Posiadanie tych rachunków w przeszłości nie wyklucza z udziału w promocji, tak samo jak posiadanie obecnie innego produktu (np. karty kredytowej) :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o CitiKonto (najlepiej z kartą debetową – będzie potrzebna do spełnienia warunków promocji). Co istotne: konto otwieramy w pełni zdalnie, za pomocą biometrii. Pamiętajmy jedynie, żeby w trakcie tego procesu zrobić dobrej jakości zdjęcia (selfie) oraz dowodu osobistego (musi być cały w ramce, na płaskiej powierzchni, bez cieni i odbitego światła, a krawędzie nie mogą być ucięte np. palcami). Instrukcja nt. zakładania konta biometrycznie znajduje się tutaj.

Czas na wnioskowanie i podpisanie umowy mamy do 30.06.2022, przy czym bank zastrzega, że pula promocyjnych wniosków wynosi 3000 sztuk. O jej ewentualnym wyczerpaniu poinformuję we wpisie.

270 zł na prostych zasadach

A jakie są warunki samej promocji? Nagroda podzielona jest na 4 części.

Pierwszą z nich, czyli 20 zł w gotówce, zgarniemy za sam fakt podpisania umowy o konto oraz wyrażenie zgód na przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamowy lub marketingu bezpośredniego oraz na telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych.

Przelew 20 zł trafi do nas do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

A jak zgarnąć 250 zł?

100 zł otrzymamy jeśli do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta wykonamy min. 3 transakcje BLIK na łącznie min. 300 zł. Co istotne: wliczają się tu zarówno płatności BLIK za usługi i towary jak również przelewy na telefon. Warunek ten można więc spełnić bardzo szybko :)

Przykładowo podpisując umowę o konto w czerwcu czas na spełnienie tych warunków mamy do końca lipca, a wypłata premii nastąpi do ostatniego dnia roboczego sierpnia.

Kolejne 100 zł zgarniemy, jeśli do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu założenia konta wykonamy za pośrednictwem modułu Citi Kantor zlecenie walutowe na łącznie 2000 zł (np. wymieniając 1000 PLN na walutę, a następnie ponownie na PLN). Alternatywnie możemy spełnić inny, nieco trudniejszy warunek, czyli zapewnienie wpływu min. 2000 zł „z tytułu wynagrodzenia”. Bank dodaje tu, że chodzi o:

sumę wpływów na Konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, w tym w szczególności oznacza wpływy z tytułu:
(i) wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub
(ii) emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie. Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank [Citibank] dla klientów indywidualnych.

Zakładając konto w czerwcu warunki spełniamy najpóźniej w sierpniu.

Co z ostatnią nagrodą? Wystarczy, że spełniliśmy warunki odbioru nagrody drugiej i trzeciej (2×100 zł) i ostatnie 50 zł jest również nasze. Bank dokona wypłaty do końca kolejnego miesiąca – w naszym przykładzie do końca lipca.

Razem lepiej – 600 zł za kartę kredytową + 1% moneybacku

Oprócz premii za konto osobiste Citibank promuje również wyrobienie karty kredytowej. Pierwsze 1000 osób, które skorzystają z powyższej promocji CitiKonta, a następnie wyrobią kartę kredytową zyskają dodatkowe 1% moneybacku od transakcji kartą kredytową przez pierwsze 4 pełne miesiące kalendarzowe – przy czym maksymalnie będzie to 25 zł miesięcznie.

Bank zaznacza, że premiowane będą osoby, które nie miały karty kredytowej Citibanku po 1.01.2020.

A samą kartę kredytową Citibanku i tak warto wyrobić, bo za jej otwarcie proponowane jest aż 600 zł na start :)

5,5% dla oszczędzających

Citibank oferuje również bardzo wysoko oprocentowane (jak na obecne czasy) oferty oszczędnościowe. 5,5% zgarniemy na koncie SuperOszczędnościowym, ale tylko do 20 000 zł. Jeśli chcemy ulokować więcej, to ta sama stawka dostępna jest na lokacie specjalnej na nowe środki. Minus? Lokata dostępna jest tylko w oddziałach banku.

100 zł w punktach Mastercard Bezcenne Chwile

Co ciekawe równolegle do promocji Citibanku trwa oferta samego Mastercarda, w ramach której nowe osoby rejestrujące swoje karty w serwisie Bezcenne Chwile mogą zyskać 8000 punktów wymienne na bony o wartości ok. 100 zł. Wystarczy, że w terminie 30 dni od rejestracji w programie dokonamy płatności bezgotówkowych na łącznie min. 30 zł. Szczegóły promocji w osobnym prześwietleniu tej oferty.

Co jest takiego w CitiKoncie, że bank określa je mianem „rewolucyjne”?

Większość bank w Polsce oferuje konto osobiste wraz z kartą debetową, których prowadzenie jest darmowe. Albo raczej: może być darmowe, ale najczęściej po spełnieniu określonych warunków. Prowadzenie CitiKonta (wraz z kartą debetową) jest natomiast bezwarunkowo darmowe. Nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nic za nie nie płacić.

Ale to nie wszystko. Oprócz bezwarunkowego zera za podstawowe opłaty Citi pozwala również na 4 darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą (kolejne to 8 zł za wypłatę oprócz bankomatów Citi, które są zawsze darmowe). A do tego dorzuca 3 darmowe przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu w ramach bankowości internetowej – czyli coś, co w zdecydowanej większości banków jest usługą płatną.

Oprócz baaardzo sensownych warunków prowadzenia konta mamy również możliwość korzystania z Citi Global Wallet – czyli usługi pozwalającej na płacenie w wielu walutach bez kosztów przewalutowania.

W jaki sposób jest to realizowane w Citibanku? Wystarczy, że założymy subkonto w danej walucie, załadujemy je, aktywujemy Citi Global Wallet i… po prostu będziemy płacić za zakupy. Citi automatycznie wykryje, że jeśli np. płacimy w USD to środki pobierze z konta w USD.

Walutę najprościej będzie kupić w samej bankowości internetowej. Citi chce bowiem stać się jednym z najkorzystniejszych kantorów internetowych na rynku. I faktycznie – kursy są bardzo zbliżone do konkurencyjnych rozwiązań.

Co z walutami, w których subkonta nie możemy założyć? Na czas wykonywania transakcji powinniśmy przepiąć (ręcznie) kartę pod konto w EUR – wtedy bank ściągnie pieniądze z konta w EUR a przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji płatniczej (Mastercard), czyli również jednym z najlepszych dostępnych na rynku.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć? Dla czytelników bloga nie będzie to pewnie niczym odkrywczym, ale bank jakoś musi zarabiać – dlatego wszelkie usługi premium (np. CitiPhone, CitiAlerts) są płatne (ale też nie są do niczego potrzebne, więc warto od razu z nich zrezygnować). Tak samo zresztą jak próba wykonywania jakichś operacji w oddziale – wspomniane wcześniej przelewy Express Elixir są darmowe, ale tylko przez bankowość internetową. W oddziale lub przez bankowość telefoniczną CitiPhone kosztują… 30 zł. No ale taką mamy obecnie rzeczywistość w wielu obszarach życia – jeśli ktoś nie chce korzystać z internetu to wtedy niejako sponsoruje tych, którzy to robią. I nic za to nie płacą ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy te nowe karty wyglądają jak na zdjęciu (na ich stronie są takie same)? Szkoda, że nie można wymienić bezkosztowo (30zł) bo ładnie to wygląda.

  nsmarcin Odpowiedz
 • właśnie próbowałem założyć konto, niech sobie wsadzą tą biometrie w cztery litery a ja im zasadze kopa, próbuje zrobić zdjęcie, niełatwa sprawa by otoczka była niebieska i pstrykneło zdjęcie, udało się, myśli i wywala komunikat ze zdjęcie jest nieczytelne, spróbuj ponownie, jakbym próbował kupić węgiel na stronie PGG

  stalker Odpowiedz
  • nie założysz, jak już kiedyś miałeś konto. Ja aparat hd w 3d 4 obiektywy i nic. Zadzwoń na info pomogą.

   Elo320
 • konto Superoszczędnościowe jest bezpłatne jeśli w danym miesiącu wpłynie wynagrodzenie w kwocie 3 000 zł, myślicie że zamiast wynagrodzenia może to byc jakikolwiek przelew z innego banku na taką sumę ?

  Michał Odpowiedz
 • to superoszczędnościowe to pułapka (to bardziej lokata), bo tak jak wyżej kolega pisze to wynagrodzenie jest wymagane, a po drugie jakakolwiek transakcja debetująca powoduje utratę odsetek za dany miesiąc!

  Elo320 Odpowiedz
 • Czy w przypadku zlecenia walutowego należy wymienić 2000 zł np. euro i potem można je wymienić na złotówki, czy wystarczy taka wymiana jak jest wspomniana w artykule czyli 1000 zł na euro i znów na złotówki?

  McKwacz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy