HIT: 600 zł w gotówce za wyrobienie karty kredytowej Citibanku

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji Citibanku z bardzo wysoką premią. I, co ważne, tym razem 600 zł otrzymamy nie w bonach, ale w gotówce! Trzeba się jednak śpieszyć: pula promocji jest mocno ograniczona.

600 zł w gotówce od Citibanku

600 zł za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2020. Posiadanie innych produktów (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Ale uwaga: w promocji obowiązuje pula 1000 promocyjnych wniosków. Po jej wyczerpaniu kolejne nie będą premiowane, dlatego w takim wypadku zaktualizuję wpis. Póki takiej informacji nie ma, to można spokojnie składać wnioski.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość internetową lub mobilną oraz zalogować się do aplikacji mobilnej nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy. Bank wymaga zresztą, aby w tym samym terminie minimum raz zalogować się do serwisu bankowości mobilnej Citi Mobile.

Najważniejsze jednak, aby wykonywać płatności kartą na minimum 300 zł miesięcznie. Bank przekaże nam bowiem 200 zł w gotówce za spełnienie tych warunków w każdym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych (następujących po miesiącu zawarcia umowy).

Kolejne 400 zł otrzymamy za spełnianie warunków w kolejnych miesiącach – po 100 zł za każdy kolejny miesiąc, w którym wykonamy płatności na min. 300 zł.

Przykładowo podpisując umowę o kartę w maju warunki spełniamy od czerwca do grudnia.

Warto dodać, że ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Informacja o przyznaniu każdej z nagród pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni bank przeleje nam środki na rachunek karty – choć z doświadczenia wiem, że odbywa się to zazwyczaj znacznie szybciej.

RRSO 22,29% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 22,29% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji otrzymają zwrot opłaty miesięcznej przez 12 miesięcy pod warunkiem, że będą kartą wydawali min. 300 zł w danym okresie rozliczeniowym.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • O ile zdjęcie dowodu mogę jeszcze zrozumieć to po co im wyciąg z konta? Można na inne sposoby potwierdzić dochody, z jakiej racji bank ma widzieć jakie robię zakupy i gdzie robię przelewy :/

  Dobcio Odpowiedz
  • Wnioskowanie o kartę jest dobrowolne, bierzesz Pan albo nie bierzesz Pan.

   qaz
  • Nie biere

   Dobcio
  • Ale potwierdzenia przelewów wynagrodzenia (nie wszystkich transakcji na koncie) jest wyciągiem bankowym. Ja im wysłałem kilka (3?) lat temu tylko 3 pdfy z wynagrodzeniem i kartę dali, do promocji wymagającej przesłania wyciągu w trakcie wnioskowania wystarczyło.

   maniekkkkkkk
  • dokładnie tak, chodzi o potwierdzenia konkretnych wpłat

   Ja123
  • kto ci karze wysyłać wyciąg, idziesz sobie do kadr, wystawiają ci zaświadczenie i to przekazujesz bankowi, skąd ty sie urwałeś

   stalker
  • Informacja ze strony z promocją:

   „WYGENERUJ WYCIĄG BĄDŹ HISTORIĘ ZE SWOJEGO KONTA W INNYM BANKU
   Potrzebujemy pełne wyciągi z 3 ostatnich miesięcy. Wygeneruj je z bankowości elektronicznej swojego banku w pliku w formacie PDF. Może to być 1 zbiorczy plik z wyciągiem z 3 miesięcy lub 3 osobne pliki za 3 kolejne miesiące.
   Generując wyciąg lub historię nie filtruj transakcji np. „tylko uznania”, „określony zakres kwot.”

   Dobcio
  • No to się zmieniło. Trochę nieładnie z ich strony, ja bym im wydatków nie pozykazywał, bawią się w US czy co?

   Ja123
  • Nie zmieniło się… wtedy też był taki zapis ale w rozmowie tel. po złożeniu wniosku zapytałem czy same potwierdzenia wystarczą i powiedzieli że tak.

   maniekkkkkkk
 • Do tej pory nigdy nie byłem klientem CitiBanku więc jeśli otworzę rachunek kredytowy w ramach promocji a nie posiadam konta osobistego to gdzie trafią pieniądze po spełnieniu warunków promocji? Na dowolny wybrany przez mnie rachunek bankowy?

  LukaszBRH Odpowiedz
 • Można te pieniądze później z karty wypłacić albo przelać na inne konto?

  Ewelina Odpowiedz
  • Można, ale jest to nieopłacalne: https://livesmarter.pl/jak-dziala-karta-kredytowa-poradnik/

   Po prostu trzeba zrobić kartą zakupy w sklepie, co nie będzie specjalnie skomplikowane, skoro co miesiąc trzeba wydawać 300 zł. Po prostu bank będzie nam spłacał powstałe (nowe) zadłużenie.

   Michał
  • Tak, przelewy z kk i wypłaty z bankomatów z kk są chyba zawsze płatne. Kk służą do robienia zakupów.

   Ja123
  • Wystarczy dowolna usługa pozwalająca na doładowanie konta kartą. Może to być revolut, aion i inne.

   wucash
  • Kosztowny to pomysł – Citi traktuje to jako operacje specjalną ze słoną opłatą.

   mbo
  • Revolut rzeczywiście możliwe, ale po doładowaniu przez aion nic nie pobrali. Trzeba szukać alternatyw, bo pewnie ich sporo.

   wucash
  • A poczekałeś do końca okresu rozliczeniowego? Bo oni nie pobierają tej opłaty od razu po dokonaniu transakcji tylko z pewnym opóźnieniem.

   Angulo
 • Byłbym wdzięczny za informację na temat samego procesu składania wniosku;) Czy po złożeniu wniosku następuje jakiś kontakt telefoniczny ze strony banku? Pytam bo jakieś 2 lata temu próbowałem założyć kartę Mamie (która jest już w podeszłym wieku), jednak po złożeniu wniosku zadzwoniła osoba z Citi celem weryfikacji i zadała kilka pytań, na których niestety Mama poległa, bo była mocno zestresowana… Ciekawi mnie czy nadal jest podobna procedura?

  Michał Odpowiedz
  • Nic się nie zmieniło, w citi rozmowa trwa długo, swego czasu weryfikacja następowała na podstawie wiedzy o swoich produktach w innych bankach z bik i potrafiła trwać 45 minut … swoją drogą czy ich stać na tak długie rozmowy pracowników bez względu na wynik czy klient dostanie kartę czy nie

   Dzikus
  • Bardzo Ci dziękuję za wyjaśnienie i pomoc:)

   Michał
  • U mnie tym razem było krótko, ale może to dlatego, że już miałem u nich kartę kredytową i dwa razy konto. Całość polegała na poinformowaniu o wstępnej zgodzie, przekazaniu czego im brakuje i odczytaniu niezbędnych formułek. Później przyszła umowa do akceptacji na mejla w kolejnym dniu roboczym. Cała rozmowa telefoniczna trwała z 6, 7 minut.

   dzarek
 • Przez telefon powiedzą mi czy mogę dołączyć do promocji?? nie pamiętam kiedy zamknąłem u nich KK.

  pkob86 Odpowiedz
  • Tak, u mnie konsultantka sama z siebie powiedziała że sprawdzi kiedy zamknąłem poprzednią kartę żeby się upewnić że się kwalifikuję.

   crs84
 • hej! czy ktoś wie czy można łączyć z programem poleceń?

  mike@miki Odpowiedz
 • Właśnie jestem w trakcie składania wniosku i zauważyłam, że znajduje się w nim prośba o wydanie naklejki zbliżeniowej/płatnej. Żadnej takiej prośby nie wyrażałam lub jej nie wypatrzyłam. Nie mogę nic cofnąć aby to skorygować a jedynie wysłać. Nie wysyłam dla bezpieczeństwa ale nie wiem co dalej; czekać na kontakt czy coś jeszcze da się zrobić?

  BiancaM Odpowiedz
 • Czy dodając kartę Citi do Curve i płacąc kartą Curve transakcje kwalifikują się do promocji?

  Wiesław Odpowiedz
 • Ktoś coś wypracował w tej loterii citi ze skuterami? :) Bo widziałem, że wyniki dzisiaj miały być.

  qaz Odpowiedz
 • Czy ktoś zakładający kartę w czerwcu dostał już nagrodę albo info? Czy pierwsza wypłata jest dopiero po trzech miesiącach? Nie ogarniam… ;)

  klaudi Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy