270 zł za założenie CitiKonta + 600 zł i 1% moneybacku za kartę kredytową + 100 zł w punkach Mastercard

Zakończona

Ruszyła kolejna odsłona promocji Citikonta – czyli rachunku, którego prowadzenie (w tym karty debetowej) jest darmowe, bez spełniania jakichkolwiek warunków. Do zdobycia mamy ponownie 270 zł w gotówce i 100 zł w punkach Bezcenne Chwile. A oprócz tego ciągle czeka na nas 600 zł za wyrobienie karty kredytowej i 1% moneybacku dla osób, które skorzystają z obu promocji.

270 zł od Citibanku za CitiKonto

Nawet 270 zł z CitiKontem

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 1.09.2020. Posiadanie tych rachunków w przeszłości nie wyklucza z udziału w promocji, tak samo jak posiadanie obecnie innego produktu (np. karty kredytowej) :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o CitiKonto (najlepiej z kartą debetową – będzie potrzebna do spełnienia warunków promocji). Co istotne: konto otwieramy w pełni zdalnie, za pomocą biometrii. Pamiętajmy jedynie, żeby w trakcie tego procesu zrobić dobrej jakości zdjęcia (selfie) oraz dowodu osobistego (musi być cały w ramce, na płaskiej powierzchni, bez cieni i odbitego światła, a krawędzie nie mogą być ucięte np. palcami). Instrukcja nt. zakładania konta biometrycznie znajduje się tutaj.

Czas na wnioskowanie i podpisanie umowy mamy do 30.04.2022, przy czym bank zastrzega, że pula promocyjnych wniosków wynosi 3000 sztuk. O jej ewentualnym wyczerpaniu poinformuję we wpisie.

270 zł na prostych zasadach

A jakie są warunki samej promocji? Nagroda podzielona jest na 4 cześci.

Pierwszą z nich, czyli 20 zł w gotówce, zgarniemy za sam fakt podpisania umowy o konto oraz wyrażenie zgód na przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamowy lub marketingu bezpośredniego oraz na telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych.

Przelew 20 zł trafi do nas do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

A jak zgarnąć 250 zł?

100 zł otrzymamy jeśli do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta wykonamy min. 3 transakcje BLIK na łącznie min. 300 zł. Co istotne: wliczają się tu zarówno płatności BLIK za usługi i towary jak również przelewy na telefon. Warunek ten można więc spełnić bardzo szybko :)

Przykładowo podpisując umowę o konto w kwietniu czas na spełnienie tych warunków mamy do końca maja, a wypłata premii nastąpi do ostatniego dnia roboczego czerwca.

Kolejne 100 zł zgarniemy, jeśli do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu założenia konta wykonamy za pośrednictwem modułu Citi Kantor zlecenie walutowe na łącznie 2000 zł (np. wymieniając 1000 PLN na walutę, a następnie ponownie na PLN). Alternatywnie możemy spełnić inny, nieco trudniejszy warunek, czyli zapewnienie wpływu min. 2000 zł „z tytułu wynagrodzenia”. Bank dodaje tu, że chodzi o:

sumę wpływów na Konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, w tym w szczególności oznacza wpływy z tytułu:
(i) wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub
(ii) emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie. Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank [Citibank] dla klientów indywidualnych.

Zakładając konto w marcu warunki spełniamy najpóźniej w maju.

Co z ostatnią nagrodą? Wystarczy, że spełniliśmy warunki odbioru nagrody drugiej i trzeciej (2×100 zł) i ostatnie 50 zł jest również nasze. Bank dokona wypłaty do końca kolejnego miesiąca – w naszym przykładzie do końca lipca.

Razem lepiej – 600 zł za kartę kredytową + 1% moneybacku

Oprócz premii za konto osobiste Citibank promuje również wyrobienie karty kredytowej. Pierwsze 1000 osób, które skorzystają z powyższej promocji CitiKonta, a następnie wyrobią kartę kredytową zyskają dodatkowe 1% moneybacku od transakcji kartą kredytową przez pierwsze 4 pełne miesiące kalendarzowe – przy czym maksymalnie będzie to 25 zł miesięcznie.

Bank zaznacza, że premiowane będą osoby, które nie miały karty kredytowej Citibanku po 1.01.2020.

A samą kartę kredytową Citibanku i tak warto wyrobić, bo za jej otwarcie proponowane jest aż 600 zł na start :)

100 zł w punktach Mastercard Bezcenne Chwile

Co ciekawe równolegle do promocji Citibanku trwa oferta samego Mastercarda, w ramach której nowe osoby rejestrujące swoje karty w serwisie Bezcenne Chwile mogą zyskać 8000 punktów wymienne na bony o wartości ok. 100 zł. Wystarczy, że w terminie 30 dni od rejestracji w programie dokonamy płatności bezgotówkowych na łącznie min. 30 zł. Szczegóły promocji w osobnym prześwietleniu tej oferty.

Co jest takiego w CitiKoncie, że bank określa je mianem „rewolucyjne”?

Większość bank w Polsce oferuje konto osobiste wraz z kartą debetową, których prowadzenie jest darmowe. Albo raczej: może być darmowe, ale najczęściej po spełnieniu określonych warunków. Prowadzenie CitiKonta (wraz z kartą debetową) jest natomiast bezwarunkowo darmowe. Nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nic za nie nie płacić.

Ale to nie wszystko. Oprócz bezwarunkowego zera za podstawowe opłaty Citi pozwala również na 4 darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą (kolejne to 8 zł za wypłatę oprócz bankomatów Citi, które są zawsze darmowe). A do tego dorzuca 3 darmowe przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu w ramach bankowości internetowej – czyli coś, co w zdecydowanej większości banków jest usługą płatną.

Oprócz baaardzo sensownych warunków prowadzenia konta mamy również możliwość korzystania z Citi Global Wallet – czyli usługi pozwalającej na płacenie w wielu walutach bez kosztów przewalutowania.

W jaki sposób jest to realizowane w Citibanku? Wystarczy, że założymy subkonto w danej walucie, załadujemy je, aktywujemy Citi Global Wallet i… po prostu będziemy płacić za zakupy. Citi automatycznie wykryje, że jeśli np. płacimy w USD to środki pobierze z konta w USD.

Walutę najprościej będzie kupić w samej bankowości internetowej. Citi chce bowiem stać się jednym z najkorzystniejszych kantorów internetowych na rynku. I faktycznie – kursy są bardzo zbliżone do konkurencyjnych rozwiązań.

Co z walutami, w których subkonta nie możemy założyć? Na czas wykonywania transakcji powinniśmy przepiąć (ręcznie) kartę pod konto w EUR – wtedy bank ściągnie pieniądze z konta w EUR a przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji płatniczej (Mastercard), czyli również jednym z najlepszych dostępnych na rynku.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć? Dla czytelników bloga nie będzie to pewnie niczym odkrywczym, ale bank jakoś musi zarabiać – dlatego wszelkie usługi premium (np. CitiPhone, CitiAlerts) są płatne (ale też nie są do niczego potrzebne, więc warto od razu z nich zrezygnować). Tak samo zresztą jak próba wykonywania jakichś operacji w oddziale – wspomniane wcześniej przelewy Express Elixir są darmowe, ale tylko przez bankowość internetową. W oddziale lub przez bankowość telefoniczną CitiPhone kosztują… 30 zł. No ale taką mamy obecnie rzeczywistość w wielu obszarach życia – jeśli ktoś nie chce korzystać z internetu to wtedy niejako sponsoruje tych, którzy to robią. I nic za to nie płacą ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • Czas na wnioskowanie i podpisanie umowy mamy do 31.03.2022,- coś się ni zaktualizowało Panie Adminie

  zenek64 Odpowiedz
 • Po włączeniu Global Wallet kartę od razu można podpiąć pod EUR, jak będziemy płacili w PLN to i tak ściągnie złotówki, a za granicą nie będziemy musieli pamiętać o przepinaniu karty (poza GBP, USD i CHF). Warto zauważyć, że teraz tylko USD, EUR, PLN, GBP i CHF są darmowymi kontami walutowymi. Na początku było tego ponad 20 walut. Kantor też na początku Citikonta był bezkonkurencyjny (spread w zasadze zerowy). Minusem są weekendowe kursy i aplikacja.

  nsmarcin Odpowiedz
 • 1. Jeśli nie wyrażę zgód marketingowych to nie otrzymam jedynie 20 zł (nagroda 1). Nie przeszkadza to w otrzymaniu pozostałych 250 zł (nagrody 2-4). Czy dobrze interpretuję regulamin?
  2. Nadal są problemy z weryfikacją biometryczną jeśli jest się posiadaczem karty kredytowej?
  3. Czy w związku z tym od razu można wybrać inną formę zawarcia umowy o konto podczas składania wniosku? W regulaminie jest dopuszczone otwarcie konta „w procesie online akceptując zgodę na zdalną weryfikację tożsamości, w Oddziale Banku lub w ramach kampanii telefonicznej”.

  e Odpowiedz
  • Mi przeszło za 1. razem, ale co z tego, jeśli pani z banku stwierdziła, że byłem już kiedyś klientem banku i muszę całą procedurę rejestracji przejść przez telefon. No, debilizm do kwadratu.

   Dario
 • Masakra ani mi ani żonie kilkunastokrotne próby dodania dowodu nie przeszły. Apartary UHD 3D itp.

  Elo320 Odpowiedz
 • Dostaliście potwierdzenie założenia konta na e-maila?

  remi Odpowiedz
 • 20 zł wpadło:)

  Marcin_Liv Odpowiedz
 • Szybkie pytanie: Polecicie jakąś KK z moneybackiem? Odpada CITI, Turbo Karta, KK Pajacyk, KK 1/23 i Millennium oraz mBank. Potrzebuję szybkiego info.

  owat Odpowiedz
  • Pekao teraz wprowadza „Kartę z Żubrem” i są tam 3 plany, coś w stylu modelu subskrypcyjnego ale dają max 2% zwrotu za zakupy w internecie do 30 zł/m-c (do 360 zł rocznie) w „najdroższym” planie. Plus zwroty za autostrady. Ogólnie bez szału. Pogoogluj, bo ostatnio jak dodałam linka to się nie pojawił komentarz.

   asi
  • Dzięki za info. Z kart, które ewentualnie mogą być sensowne to właśnie tylko tę PEKAO wczoraj znalazłem. Muszę przerobić regulamin, żeby sprawdzić czy to może być jakaś dłuższa współpraca :)

   owat
  • Przy zwrocie za płatności w necie wykluczenia zabijają na starcie naszą współpracę. Nie robię co miesiąc zakupów online za 1500 PLN więc ta karta nie jest dla.mnie.

   owat
  • >>>jakąś KK z moneybackiem?
   CA ?

   Bogdan
  • W CA mam od roku. Zgodnie z regulaminem powinienem wydać min. 833,34 zł (3%), aby dostać 25 zł, ale tam jest taki burdel, że nikt nic nie wie i dopiero po 2 miesiącach załapałem, że muszę wydać minimum 1000 zł.

   Dario
 • 100 zł wpadło:), tylko teraz jak tu kupić waluty żeby nie stracić jak są na górce

  Marcin_Liv Odpowiedz
  • Wpadło 100.

   qaz
  • A nie lepiej „wynagrodzenie” od przyjaciela R? Przejdzie to ?
   Bo widzę , że do wymiany walut trza mieć konto walutowe , trzeba coś za nie płacić?

   Elo320
 • Dostaliście już kolejne 100 zł za zapewnienie wpływu wynagrodzenia lub skorzystanie z kantora walutowego?

  jakub.sam1 Odpowiedz
  • U mnie cisza. Poprzednie premie wpadały jak dobrze kojarzę 15. dnia miesiąca a tym razem coś się przesunęło (mam nadzieję, że o przesunięcie chodzi :))

   Pietia
 • Dalej nikt-nic? Nie wiem czy Citi czeka do końca czy coś sknociłem.

  Pietia Odpowiedz
 • W sumie fajna promka.Z poleceniem wyszło 320 zeta.

  Jaceklive Odpowiedz
 • u Mnie 100+50 + 3,99 za wymiane dolara:)

  Marcin_Liv Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy