HIT powraca! 600 zł w bonach Allegro za wyrobienie karty kredytowej Citibanku (krótki okres karencji!)

Zakończona

Ruszyła druga edycja promocji Citibanku, która poprzednim razem rozeszła się w kilka dni. W zamian za zawarcie umowy o kartę kredytową nowi klienci mogą zgarnąć aż 600 zł w formie bonów Allegro!

600 zł na Allegro od Citibanku

600 zł na Allegro za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która:

 • nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 3.03.2022 oraz
 • jeśli posiadała taką kartę wcześniej i zamknęła ją po 1.01.2019, to umowa musiała trwać dłużej, niż 24 miesiące

Łatwo zauważyć, że okres karencji jest baaardzo krótki! Równocześnie bank wyklucza osoby, które miały kartę w przeszłości i zamknęły ją po 1.01.2019 – ale pod warunkiem, że umowa trwała krócej niż dwa lata.

Przykładowo jeśli wyrobiliśmy kartę Citibanku w jakiejś promocji w latach 2017-2018 i zamknęliśmy umowę po niespełna dwóch latach, to jesteśmy wykluczeni z tej oferty. Jeśli umowę zamknęliśmy po ponad dwóch latach (np. w roku 2020) to wszystko jest OK i możemy korzystać z oferty. Oczywiście jeśli zamknęliśmy kartę przed 1.01.2019 to również możemy brać udział w promocji.

Warto również zaznaczyć, że posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Ale uwaga: w promocji obowiązuje pula 5000 promocyjnych wniosków. Po jej wyczerpaniu kolejne nie będą premiowane, dlatego w takim wypadku zaktualizuję wpis. Póki takiej informacji nie ma, to można spokojnie składać wnioski.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość internetową lub mobilną oraz zalogować się do aplikacji mobilnej nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

Najważniejsze jednak, aby wykonywać płatności kartą na minimum 300 zł miesięcznie. Bank przekaże nam bowiem voucher do wykorzystania na Allegro o wartości 200 zł za spełnienie tych warunków w każdym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych (następujących po miesiącu zawarcia umowy).

Kolejne 400 zł otrzymamy za spełnianie warunków w kolejnych miesiącach – po 100 zł za każdy kolejny miesiąc, w którym wykonamy płatności na min. 300 zł.

Przykładowo podpisując umowę o kartę w marcu warunki spełniamy od kwietnia do października.

Warto dodać, że ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Informacja o przyznaniu każdej z nagród pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni otrzymamy kartę podarunkową w ten sam sposób – z doświadczenia wiem, że jest to zazwyczaj znacznie szybciej.

Kod danej karty podarunkowej będzie ważny 12 miesięcy. Będziemy jej mogli używać wielokrotnie, aż do wyczerpania salda.

RRSO 17,59% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 17,59% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji otrzymają zwrot opłaty miesięcznej przez 12 miesięcy pod warunkiem, że będą kartą wydawali min. 300 zł w danym okresie rozliczeniowym.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Jezeli karta została zamknięta 23 08 2021 to mogę skorzystać z promocji

  Jagiellonczyk Odpowiedz
  • tak, jeśli umowa trwała minimum 2 lata

   nie, jeśli umowa była zamknięta mniej niż 2 lata po jej podpisaniu

   Michał
 • „zamknęliśmy umowę po niespełna dwóch latach, to jesteśmy wykluczeni z tej oferty”
  Czyli tak nas teraz kasują ….

  jojo Odpowiedz
  • uokik się tym powinien zająć! ;) oni naruszają zbiorowe interesy wisienkowiczów! ;)

   maniekkkkkkk
  • wbrew pozorom ten zapis jest zdecydowanie lepszy, niż np. karencja od 1.01.2019 – wtedy odpali by wszyscy, którzy mieli kartę po tej dacie

   natomiast jeśli ktoś zamknął kartę nawet miesiąc temu (!) oraz miał umowę min. 2 lata, to może brać udział w promocji

   Michał
 • wszelkie zgody marketingowe jak rozumiem niewymagane ?

  JoX Odpowiedz
 • Jako koniec umowy liczy się dzień złożenia dyspozycji czy dzień, w którym przyszły powiadomienia o zamknięciu?

  Łukasz Odpowiedz
  • To drugie. Zawsze doliczamy okres wypowiedzenia jako okres posiadania danego produktu bankowego

   Michał
 • Jeśli nie łapiesz się na okres karencji 1.01.2019 to możesz jeszcze skorzystać z promocji 400zł do biedronki w której okres karencji to tylko 1.01.2020

  Kleks Odpowiedz
 • na infolinii idzie sprawdzić, czy spełnia sie warunki promocji ?

  janus_z Odpowiedz
 • ostatnio ściągnąłem sobie raport z bik i dowiedziałem się ze częste wnioskowanie o kartę kredytową powoduje obniżenie zdolności kredytowej, takie małę info

  stalker Odpowiedz
  • A co oznacza „częste” ?
   Raz na tydzień ? Raz na miesiąc ?

   Bogdan
  • kończy się promocja likwidujesz kartę, jest nowa promocja wnioskujesz o kartę chyba ze jesteś przywiązany do jednego banku i czekasz aż karencja minie, wtedy nie dotyczy

   stalker
  • Ponoć też, ale nie wiem, czy to jest prawda, inne zasady obowiązują przy jednoczesnym wnioskowaniu. Czy to o kredyt hipoteczny, czy o kartę kredytową. Chodzi o to, by nie deprecjonować osób, które zakładając nowy produkt sprawdzają go w kilku bankach.
   To ciekawe, bo oznaczałoby, że lepiej promocje na kk kumulować, żeby banki „widziały”, że sprawdzamy możliwość wzięcia kk także u konkurencji, niż brać co miesiąc czy dwa kolejną…

   Don Quijote de la Mancha
 • Da się w tym wniosku online zmienić kwotę karty kredytowej o jaką chcemy wnioskować? Wyłączyć usługi dodatkowe typu naklejka zbliżeniowa?

  jakub.sam1 Odpowiedz
  • jeśli mnie pamięć nie myli trzeba zawnioskować o tyle ile proponują (aby dostarczyć dokumenty potwierdzające, które są wymagane przez regulamin do nagrody) a później ew. można obniżyć przyznany limit pisząc przez bankowość internetową

   Michał
  • Można zmniejszyć limit podczas rozmowy z konsultantem kiedy oddzwaniają w celu finalizacji.

   bolopokerzysta
  • z naklejką jak wyżej.

   bolopokerzysta
 • Czy mogę zawnioskować o tą kartę kiedy pracuję za granicą? Czy taki dochód zostanie wzięty pod uwagę?

  Joanna Odpowiedz
 • Rozumiem, że opłata za kartę nie będzie w ogóle pobierana jeśli w danym okresie rozliczeniowym spełnię warunek wykonania płatności kartą na min. 300 PLN? Dodatkowo, czy po spełnieniu warunków w przeciągu tych kilku miesięcy, które to pozwolą na otrzymanie sumarycznie voucherów na kwotę 600 PLN, mogę bez konsekwencji wypowiedzieć umowę na kartę?

  LukaszBRH Odpowiedz
  • Nie wiem jak teraz, ale 3-5 lat temu tak łatwo nie dawali zamknąć. Z każdą próbą kolejne cashbacki ;)

   bolopokerzysta
 • Po zlozeniu wniosku wraz z dokumentami, w ciagu ilu dni kontaktuja sie z banku w sprawie tej karty? Z gory dziekuje za odp.

  Stanisław Odpowiedz
 • Wybieram mieszkanie własne i trzeba podać procent do kredytu hipotecznego, o co im chodzi, jak kredytu (już) nie ma? Wniosek odrzucony i podejrzewam, ze przez to.

  Wybrzeże Kości Słoniowej Odpowiedz
 • Jestem po telefonie z Citi, ale pani tak szybko mówiła, że nie zrozumiałem co dalej :D Mam czekać na jakiegoś maila/sms z umową czy próbować się jakoś logować do serwisu banku, gdzie czeka na mnie umowa?

  Kp. Odpowiedz
 • Czy można płacić Blik? Taka forma płatności tez się wlicza do transakcji?

  mounch69 Odpowiedz
 • Wniosek kompletnie wypełniony w sobotę, łącznie z dokumentami dochodowymi. Do dzisiaj brak kontaktu ze strony banku. Co robić?

  broker Odpowiedz
 • Czy po przesłaniu dokumentów dochodowych otrzymaliście jakieś potwierdzenie ich otrzymania przez bank ?

  Marcin888 Odpowiedz
 • Ta promocja chyba jest martwa, bo Bank do dzisiaj się nie odezwał pomimo kompletu wypełnionych dokumentów, w tym dokument dochodowy, selfie, itp. Wniosek złożony około 2 tygodnie temu.

  broker Odpowiedz
 • Czy Blik się liczy?

  mounch69 Odpowiedz
 • Adminie, wiadomo dlaczego Citi nie dzwoni. Też czekam 2 tygodnie…

  Paweł Odpowiedz
  • Trzeba zadzwonić i się przypomnieć, my też zakładaliśmy dwa tygodnie temu, na następny dzień dzwoniła pani wszystko potwierdzić i twierdziła, że umowa przyjdzie na maila. Nic nie przyszło, po telefonie na infolinię pan powiedział, że rzeczywiście wszystko jest kompletne i nie wie czemu to wisi w systemie, na następny dzień przyszła umowa.
   BTW, czyli teraz zakładam, że pierwszym miesiącem spełnienia warunków będzie maj?

   Łukasz
 • Jak tam pula wniosków – czy promocja nadal aktualna?

  Michał Odpowiedz
  • Tak. Jest przycisk do składania wniosków = aktualna, co też zresztą na wszelki wypadek potwierdziłem u nich

   Michał
 • Ktoś dostał voucher?

  Dario Odpowiedz
 • Jeszcze nie

  lukasik Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy