400 zł do wydania w Biedronce za wyrobienie karty Citi Simplicity

Zakończona

Ruszyła promocja Citibanku, w ramach której do zgarnięcia mamy 400 zł w formie karty podarunkowej do wykorzystania w sklepach Biedronka. To dobra wiadomość – w porównaniu do poprzedniej promocji premia zwiększyła się o 100 zł. A że z karty podarunkowej możemy korzystać wielokrotnie, a środki wydać praktycznie na co chcemy, to dla większości z nas będzie to świetny odpowiednik premii w gotówce :)

400 zł do Biedronki od Citibanku

400 zł do Biedronki za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji z premią do Biedronki należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2020. Posiadanie innych produktów Citibanku (jak wspomniane konto osobiste) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji nie później, niż 15.04.2022. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez aplikację mobilną Citi Mobile lub bankowość internetową Citibank Online, a następnie spełnić dwa proste warunki: zalogować się ponownie do bankowości przez aplikację Citi Mobile oraz wykonać płatności kartą w sklepach stacjonarnych i/lub w internecie na łączną kwotę min. 1000 zł. Ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Istotne jedynie, aby pierwszy warunek spełnić nie później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę, a drugi – do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego. Przykładowo podpisując umowę we wrześniu czas na logowanie będziemy mieć do końca października, a na wydanie 1000 zł – aż do końca grudnia. Czasu jest więc sporo :)

Oczywiście im szybciej spełnimy warunki, tym szybciej otrzymamy nagrodę. Zgodnie z regulaminem informacja o przyznaniu vouchera pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni otrzymamy kartę podarunkową (w formie e-kodu o wartości 400 zł) w ten sam sposób. Kartę będziemy mogli zużywać stopniowo, w ciągu dowolnej liczby zakupów – przy czym jej ważność wyniesie 6 miesięcy.

RRSO 14,20% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 14,20% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji otrzymają zwrot opłaty miesięcznej przez 12 miesięcy pod warunkiem, że będą kartą wydawali min. 300 zł w danym okresie rozliczeniowym.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Ktoś wie jak biorą pod uwagę wniosek jeśli jestem studentem, pracuję i dostaję stypendium i w sumie miesięcznie jest 1500 netto ?

  wojteek101 Odpowiedz
  • z jednego źródła musi być 1200 nie łączy się dochodów i stypendium nie jest brane pod uwagę

   cinek
 • „There is An Error With Final Submit Service Call”
  Czy po tym komunikacie dzwonią czy trzeba samemu zadzwonić ?

  Bogdan Odpowiedz
 • Cześć, czy ktoś z Was ostatnio próbował zamknąć kartę w CITI i ma w miarę świeże informacje czym CITI ewentualnie kusi? Pytanie czysto poglądowe, zdaję sobie sprawę, że każdy przypadek może być inny… Dziękuję!

  Dafid Odpowiedz
  • ~10.12 dostałem 10% zwrotu zakupów max. 100 zł. Wydać chyba do końca marca, zwrot do 15.04

   maniekkkkkkk
  • Jak w Citi najlepiej spytać o ofertę utrzymaniową- złożyć wypowiedzenie czy lepiej zadzwonić?

   Bogusia
  • 22 362 24 84
   Dzwon i mówi, że lepiej jest być nowy klientem, bo są bonusy finansowe. Powinni zaproponować. Ja otrzymałem kolejny raz, choć trzeba nie dać się zbyć bezpłatności karty itp.

   Marcel
  • @Marcel
   Super. Dziękuje

   Bogusia
 • Czy zakładając CityKonto w aktualniej promocji zyskując 200 zł, a następnie dobierając karte kredytową muszę skorzystać z promocji z projektorem czy można z tej z bonusem 400 zł do biedronki? Istnieje dowolność w doborze propozycji do karty kredytowej czy trzeba wybrać tą która jest w aktualnym linku do konta?

  Kozłow Odpowiedz
 • Cześć, założyłem KK w tej promocji. Czy da się tak zrobić, żeby z mojego polecenia założyła też żona żeby wpadło 200 zł dla mnie za polecenie i 400 zł do Biedronki dla żony? Pani na infolinii mówiła, że się nie da, ale nie była zorientowana zbyt dobrze, więc wolę tutaj potwierdzić wśród wyjadaczy :)

  arturosso Odpowiedz
  • Nie. Ta promocja zostala przygotowana specjalnie pod livesmarter i skladajac wniosek z tego linku dziekujesz autorowi tej strony. Byc moze jest taka sama pod programem polecen ale to musisz sobie sam ogarnac.

   aaaa
  • Dzięki za info, pzdr!

   arturosso
 • W poprzedniej promocji tej 600 zł do Allegro oddzwonił do mnie konsultant z Citi i po wypełnieniu wniosku z systemu dostałem odpowiedz negatywną. Czy teraz mogę zgłosić się do tej promocji?

  Vitoo Odpowiedz
  • mozesz
   ale jak bedziesz co 2 tygodnie skladal kolejny wniosek to tylko pogorszysz scoring w biku

   aaaa
 • Ktoś dostał SMS z voucherem Allegro za rozłożenie transakcji na raty? Żadnego regulaminu ani nic. Niby na stronie rat komfort brak opłat i prowizji, tylko oprocentowanie. A w tiop opłaty i prowizji oczywiście są.

  nsmarcin Odpowiedz
  • Mają czas do 30 stycznia (przynajmniej tak sobie zapisałem) .
   W poprzednie wersji spóźnili się 2, czy 3 dni.

   mbo
  • No właśnie widzę, że regulamin poprzedniej promocji. A obecna trwa do 1.02. Ale odnośnie tych opłat to w regulaminie promocji i tak nic o tym nie ma.

   nsmarcin
 • co za gnidy w mailu o rozlożeniu na raty na karcie , a także w regulaminie NIE MA MOWY O ŻADNEJ OPŁACIE DWIE CZY TRZY DYCHY ALE GNIDY , WALCZCIE JA TAM SIĘ NIE PODDAM ŁATWO , WKLEJE IM WSZYSTKO W RAZIE CO ZGŁASZAM W KNF, UOKIK, POWIATOWY RZECZNIK KLIENTA , WALCZCIE TEŻ!!!!

  kiker Odpowiedz
 • Może ktoś wie jak jest z rozłożeniem transakcji na raty już po otrzymaniu wyciągu?

  nsmarcin Odpowiedz
 • Pogorszyła się retencja w Citi. Po bardzo długich negocjacjach oferta o połowę gorsza niż do tej pory. A w trakcie rozmowy już nawet doszliśmy do potwierdzania rezygnacji :)

  wio Odpowiedz
 • Mam pytanie, policzyli mi opłatę 12 zł za kartę. Zeby mi ja zwrócili muszę co miesiąc przez 12 mcy wydawać nia 300zł?

  Monika56 Odpowiedz
 • dziekuję :)

  Monika56 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy