3,2% do 50 000 zł w Credit Agricole… nie tylko dla nowych klientów!

Wystartowała bardzo ciekawa promocja dla nowych, ale również nie-tak-starych klientów Credit Agricole. W zamian za zadeklarowanie wpływów w wysokości min. 500 zł miesięcznie możemy założyć lokatę z podwyższonym oprocentowaniem, które w tej chwili wyniesie 3,2% w skali roku. I to do 50 000 zł!

3.2% na lokacie na dzień dobry w Credit Agricole

3,2% do 50 000 zł nie tylko dla nowych

Aby skorzystać z „Oferty powitalnej – Dzień Dobry w CA” należy założyć lub posiadać konto osobiste w Credit Agricole przez okres nie dłuższy niż 6 miesięcy. Mówiąc o koncie mamy na myśli:

 • 1 Konto,
 • Konto PROSTOoszczędzające,
 • Konto PROSTOoszczędzające PLUS,
 • Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM

Oprócz tego bank wymaga od nas posiadania karty debetowej wydanej do konta oraz wybrania się do placówki banku. Po co? Zgodnie z regulaminem konieczne jest zadeklarowanie i zapewnienie stałych wpływów na konto w kwocie co najmniej 500 zł. Na szczęście nie musi to być wynagrodzenie. Dokładniej:

Warunek zapewnienia stałych Wpływów na Konto uważa się za spełniony, jeżeli Klient:
a. przelewa lub będzie przelewał wynagrodzenie lub – jeśli środki z tytułu wynagrodzenia nie są aktualnie przelewane na Konto – złoży „Deklarację stałego zasilania konta” lub „Zlecenie przekazywania środków”,
b. w każdym miesiącu kalendarzowym korzystania z Oferty na Konto wpłynie wynagrodzenie lub kwota zadeklarowana w „Deklaracji stałego zasilania konta”.

To w zasadzie tyle. Jeśli przystąpimy do oferty, to bank pozwali nam na skorzystanie z kilku ofert promocyjnych. Z naszej perspektywy najkorzystniej wygląda lokata terminowa na okres 60 dni, która oferuje aż 3,2% w skali roku dla kwoty do 50 000 zł. Tak naprawdę jest to zwykła lokata 2-miesięczna, której oprocentowanie jest podwyższane o 2,5 punktu procentowego (czyli, na tę chwilę: 0,7 + 2,5 = 3,2%).

Oprócz lokaty bank oferuje jeszcze brak prowizji za przyznanie limitu kredytowego (ale za jego korzystanie już płacimy odsetki), darmowe wydanie karty kredytowej Gold (płacimy dopiero za kolejny rok używania), darmowe prowadzenie karty kredytowej Silver lub Standard przez 6 miesięcy (później 7,9 lub 4,9 zł przy niespełnieniu warunków zwalniających z opłat) czy zniżkę 15% na ubezpieczenie na życie.

Szczegóły promocji w regulaminie.

100 zł za otwarcie konta w Credit Agricole

Na koniec warto dodać, że w Credit Agricole ciągle obowiązuje oferta z premią 100 zł za przeniesienie konta osobistego z innego banku. Wymagania oferty są bardzo podobne, co oferty „Dzień Dobry w CA” z tą różnicą, że musimy jeszcze wyrazić zgody marketingowe i handlowe, a stałe wpływy muszą wynosić 1500 zł miesięcznie. Cały proces wnioskowania musimy również przeprowadzić w placówce banku.

Więcej o ofercie „Przenieś konto do Credit Agricole” pisaliśmy w listopadowym wpisie.

Czy warto założyć konto dla 100 zł zysku i lokaty 3,2%? Z pewnością jest to kusząca opcja, ale przypomnę tylko o jednym: bywały promocje, w których Credit Agricole płacił nawet 1000 zł za założenie konta osobistego. Nawet nie tak dawno zgarnąć można było 350 zł. Po cichu mam nadzieję, że tego typu oferta prędzej czy później wróci :)

Nie przegap!

Komentarze

 • wiadomo do kiedy będzie trwać promocja? nie znalazłem tej informacji w regulaminie

  Emil Odpowiedz
  • teoretycznie powinna być dostępna do końca roku – więc nie ma co się spieszyć, jeśli myślimy o ew. lepszej premii na start ;)

   Michał
 • Credit Agricole postanowil wprowadzic lokate tylko po to zeby zachecic klientow do nieprzenoszenia konta do innego banku za co daje 100 zl. Mysle ze lepsze 100 zl w garsci niz 3,2% na lokacie czyli jedynie o jakies 0,5% wiecej od dostepnych lokat lub kont oszczednosciowych.
  Zegnaj CA

  dociekliwy Odpowiedz
  • akurat przenoszący mogą się już nie łapać, bo mają konto >6 miesięcy. Ale fakt, lepsze 100 zł niż 3,2% (czyli jakieś 0,5pp więcej niż można często złapać w Idei)

   Michał
  • wygląda na to, że w IB już tak chętnie nie podbijają %%

   hugo
 • Dla 50k oszczędności różnica między 3,2% w CA a 2,7% na ko w Milleninum to 33,75 zł.
  Więc chyba szkoda zachodu.

  neme Odpowiedz
 • Przedwczoraj złożyłem wypowiedzenie. I tak bym się nie załapał, bo konto miałem u nich 2 lata.

  Łuki Odpowiedz
  • Ja podobnie – konto ponad 2 lata. I lada dzień składam wypowiedzenie. Nie ukrywam, że jakbym łapał się na tą promocję to bym konto zostawił sobie na trochę dłużej.

   johnny__
 • Byłem w oddziale i niestety do tej lokaty trzeba mieć konto z wpływem min. 1500 zł miesięcznie żeby nie było opłaty za konto oraz kartę, która trzeba wydać min. 500 zł miesięcznie, żeby nie było opłaty za kartę. Dla jednej lokaty nie warto.

  Kajko Odpowiedz
  • Hmm… Czy ja dobrze rozumiem, że ponieważ trzeba podać „nazwę i adres instytucji przekazującej Wynagrodzenie”, to z promocji skorzystać mogą tylko elity zatrudnione na umowę o pracę? A może wystarczy podać jakąkolwiek „instytucję” z książki telefonicznej? ?

   Don Quijote de la Mancha
  • don oni by woleli żeby był wpływ wynagrodzenia ale warunkiem koniecznym otrzymania premii to nie jest jak przy każdej promocji CA można wypełnić „deklaracje stałego wpływu” i przelewać sobie z konta w innym banku

   zenek64
  • No dokładnie, może być bez wpływu wynagrodzenia, ale ciągle trzeba podać „nazwę i adres instytucji przekazującej Wynagrodzenie, która ma być powiadomiona przez Bank o zmianie rachunku bankowego przez Klienta”…

   Don Quijote de la Mancha
  • Super, na pewno skorzystam, lepsze to niż 100zł które pierwotnie zaproponowali a i tak miałam zakładac konto że względu na lokatę ;-)

   Paulina
  • Ja też bym skorzystała, ale nie mam jakiegokolwiek „wynagrodzenia” z żadnej „instytucji”. Ale mam akurat jedno konto, które można skasować.
   Swoją drogą przenosili komuś z Was konto ? Czy oprócz przeniesienia rzeczy bankowych, zamykają konto wraz z wszystkimi niuansami (wykorzystanie danych osobowych, zgody marketingowe, bankowość elektroniczna, BIK, powiązane struktury/fundusze) ?

   Be@
  • Kilka lat temu zakładałem tam konto w oddziale z 1 czy 2 edycji promocji jesteśmy gotowi gdzie dawali tyś zł tez był zapis o podaniu instytucji która wypłaca „wynagrodzenie ” powiedziałem że pracuje na umowę zlecenie i kasę dostaje do ręki w gotowce i wypełniłem druczek „zobowiązania do zapewnienia comiesięcznych wpływów w wysokości x zł” i tyle. Jak się pani dopytywała co za firma to tylko powiedziałem że mam kilka takich firm i jako informatyk pracuje w każdej po kilka godzin i sobie darowała indagowanie dalej. Myślę że jak ktoś powie że ma działalność gospodarczą to nikt nie będzie dalej wnikał.

   zenek64
  • dokładnie jak wyżej, pani tylko spytała czy będzie przenoszone wynagrodzenie czy chcę wypełnić deklarację wpływu. Wypełniłam tylko deklarację wpływu. Ale pytała przy wpisywaniu przenoszonego nr konta o nip i nazwę pracodawcy, nawet nie wspomniała że będzie coś wysyłane do pracodawcy…więc pewnie jak się poda pierwszą lepszą firmę to nic się nie stanie :)

   Paulina
  • @Admin: chyba warto dodać to we wpisie, bo wpis sugeruje, że za przeniesienie można zgarnąć tylko 100 PLN, a jest 200 PLN od 1 stycznia 2017 r. do 31 marca 2017 r :).

   Marcin H
 • Wiecie może co w przypadku, gdy ktoś w grudniu zakładał konto i wtedy deklarował chęć wpływów na konto 500zł? Czy automatycznie będę mógł założyć taką lokatę z wyższym oprocentowaniem?

  Zbiku Odpowiedz
 • Ja podałem adres swojego pracodawcy – być może wysłali polecenie zmiany konta do przelewu, być może nie – w każdym razie jeśli wysłali, to pracodawca kompletnie je zignorował, a premię wypłacili (były wpływy) ;).

  Loonatic Odpowiedz
 • Co do oferty lokaty terminowej, to patrząc na regulamin promocji wydaje się, że jak byśmy założyli lokatę mobilną 60 dni, to także powinni podnieść tam opocentowanie o 2,5%, czyli byłoby 0,9pp+2,5pp=3,4%. Oczywiście system może tego nie przewidywać i pewnie trzeba by złożyć reklamację, a różnica to 0,3pp, czyli dla 50k na lokacie przez 60 dni jakieś ~19,97 PLN netto (po opodatkowaniu Belką).

  Lokata terminowa
  1. Okres: 60 dni (2 miesiące).
  2. Kwota: od 1 000 do 50 000 PLN
  3. Oprocentowanie specjalne: stałe,
  podwyższone o 2,5 punktu procentowego
  wobec oprocentowania standardowego dla
  takiej samej lokaty terminowej,
  obowiązującego w dniu otwarcia lokaty.

  Marcin H Odpowiedz
  • Lokaty mobilnej według mnie to nie obejmuje. Ogólnie według regulaminu musisz potwierdzić zamiar skorzystania z oferty i wypełnić stosowną deklarację, która dostępna jest w oddziale banku. „Aby założyć taką lokatę, zapraszamy do wizyty w dowolnej placówce bankowej”. Lokata jest zakładana w oddziale, najpierw musisz uświadomić pracownika, że mają w ogóle coś takiego, przynajmniej ja tak miałem. Jeśli nie przelewasz wynagrodzenia i nie zamierzasz tego robić, musisz wyszarpnąć od pracownika banku „Deklarację stałego zasilania konta” i tam wpisać minimum 500 zł. Niestety, mi się to nie udało, więc wycofałem się z tej lokaty, bo mój czas na jej założenie właśnie się kończył, a tego warunku nie spełniłem. Kluczowe jest wypełnienie deklaracji stałego zasilania konta na minimum 500 zł. Teoretycznie można by się kłócić, że wystarczy wypełnione już przeze mnie przy otwieraniu konta zlecenie przekazywania środków, jednak ja tak to rozumiem i tak mi potwierdzili na infolinii, że skoro z tego tytułu nic nie wpływa, to potrzebna jest wcześniej wspomniana deklaracja.

   Cristiano11
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy