3,5% do 400 000 zł na koncie oszczędnościowym w Getin Bank! (+50 zł na start)

Zakończona

Getin Bank wystartował z kolejną, XV edycją oferty specjalnej „Na nowe środki”. W zamian za ulokowanie swoich oszczędności na koncie oszczędnościowym ponownie zyskamy aż 3,5% w skali roku – i to dla kwoty nawet 400 tysięcy złotych! Oprócz tego ciągle możliwe jest zgarnięcie 50 zł na start (z możliwością zdobycia kolejnych 500 zł w programie poleceń banku).

3,5% na koncie oszczędnościowym w Getin Bank aż do 400 tysięcy złotych!

3,5% do 400 tys. zł

Aby skorzystać z promocji należy być lub stać się posiadaczem konta osobistego Getin Banku oraz być lub stać się posiadaczem konta oszczędnościowego Getin Banku. Bank zaznacza tu, że chodzi o „zwykłe” konto oszczędnościowe – z promocji wyłączone są Celowe Konta, Konta Skarbonka oraz te, które uczestniczyły w promocji Family Saver. Jeśli posiadamy stary rachunek tego typu, to najzwyczajniej w świecie trzeba otworzyć nowy – zwykły (a co za tym idzie – promocyjny).

Kolejnym warunkiem jest wyrażenie odpowiednich zgód marketingowych. Bank wymaga od nas wyrażenia zgody do przesyłania oferty handlowej za pomocą SMS, drogą telefoniczną oraz elektroniczną. Marketing grupy kapitałowej nie jest konieczny.

Ostatni warunek promocji to konieczność ulokowania nowych środków. Zgodnie z regulaminem oferty specjalnej bank wymaga od nas ulokowania nadwyżki nad saldo z dnia 20.12.2018. Jeśli w tym dniu mieliśmy w Getin Banku niewiele środków (lub po prostu nie mieliśmy konta) to jesteśmy w najlepszej sytuacji – wszystko zarobi 3,5% w skali roku (do 400 000 zł). Stare środki zarobią standardowo, czyli od 1 do 1,4%.

Pamiętajmy jedynie, że z oferty wykluczone są osoby, które korzystają z poprzedniej edycji promocji w momencie trwania nowej. Dokładnie:

Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 24.12.2018 r. do 13.01.2019 r.
zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”.

Oferta trwa przez 92 dni (3 miesiące) od ulokowania pierwszych nowych środków. Możemy do niej przystąpić od 24.12 do 13.01.2019.

Ile kosztuje konto w Getin Banku?

Jeśli zakładacie konto oszczędnościowe aby skorzystać z promocji, to wraz z nim założycie pewnie Konto Proste Zasady. Nie ma się jednak czego bać – to jeden z najlepszych rachunków na rynku. Nie zapłacimy bowiem ani grosza za jego prowadzenie, jeśli wykonamy (w poprzednim miesiącu) co najmniej jedną płatność bezgotówkową kartą lub BLIKiem. Oznacza to, że drobne zakupy zwolnią nas z opłaty w wysokości 8 zł miesięcznie. Co ciekawe do zasady tej nie muszą się stosować osoby poniżej 26. roku życia – oni konto mają za darmo bez opłat :)

Co z kartą debetową? Nie ma żadnej opłaty zarówno za jej wyrobienie, posiadanie jak i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Samo prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Zapłacić możemy jedynie za zbyt częste wyciąganie pieniędzy – co jest standardem w większości banków. Pierwszy przelew jest darmowy, a za kolejne płacimy 9 zł. Pewnego rodzaju obejściem jest przelew z konta oszczędnościowego na dowolną lokatę – zawsze darmowy. A z lokatą możemy później zrobić co chcemy (choć sam jeszcze tego nie testowałem – w teorii powinno działać).

Pamiętajmy, że zakładając konto w Getin Banku istnieje możliwość podania kodu polecającego – wtedy nasze zyski mogą jeszcze bardziej wzrosnąć. O szczegółach pisałem w artykule dotyczącym programu poleceń Getin Banku.

Nie przegap!

Komentarze

 • Idea ścięła lokaty o 0.1%. Czyżby za dobrze im było? MOże ulżymy jeszcze bardziej jak się wyniesiemy z pieniędzmi?

  marynatek Odpowiedz
  • Dzięki za podpowiedź, beztroska 3,2% Lokata Nr 1 3,8%. Hit plus pozostaje 3,9%

   Manveru21
  • @marynatek, wyniesiemy się? PKO ma jeszcze tę promocję na 100-lecie? ?

   Don Quijote de la Mancha
  • No ja mam jeszcze 3.9 w getinie gotowe do opłacenia na 4mc na dużą sumkę tylko boję się czy nie będzie szopek z przelewami 27 XII :-) . Generalnie to kretyński pomysł Idei. Ledwo dali a już obniżają procent. Wziąłbym to 3.5%, ale to za wcześnie skoro mam pozakładane Beztroskie 3.9. Może chcą aby właśnie pozrywać je i na gwałtu rety zakładać długoterminowe No1. Taki trochę kiepski prezent na święta idea dała. Opłaca się wynieść teraz i jednak czatować na oferty na nowe środki w IB bo oba banki od jakiegoś czasu robią dużo aby stali klienci z założonymi lokatami nie mieli za dużego wyboru i przestali wachlować wnioskami i mielić w kółko te same pieniądze a chcą ściągać nową kasę. Getin – bank w kłopotach stawia dość wysokie warunki na dobre procenty bo w zasadzie tylko na nowe środki takowe się dostanie. W sumie to zrozumiałe od strony banków.
   Czy sprawdzone jest info że można dostać 3.9 na KO przy próbie przelewu na zewnątrz?

   marynatek
  • :) Mój prywatny „benchmark” na 2018 do pobicia wynosił 2,7% czyli tyle ile dawały EDO w pierwszym roku, bo wtedy jeszcze Millenium (grudzień 2017) dawało 2,5%. Benchmark był oczywiście do pobicia (o to zresztą chodziło) ale taaakich zysków to się nie spodziewałem. Spokojnie siedzę na beztroskich i trochę na Hit Plus do końca bo w zasadzie to nie mam wyjścia. Do Getinu uciec nie mogę. Benchmark na 2019 podwyższyłem do 3%.

   Manveru21
  • Założywszy że ten ‚benchmark’ edo to stopa wolna od ryzyka to banki LC daja relatywnie niewiele premii bo to czy lokaty w tych bankach są też stopą wolną od ryzyka to bym polemizował. Może i wolne są od ryzyka utracenia pieniędzy, ale czy wolne od ryzyka starganych nerwów to juz głowy nie dam :-)

   marynatek
  • Tak sobie wziąłem ten benchmark, nawet nie tyle że stopa wolna od ryzyka, co stopa wolna od myślenia i działania, bo przy EDO nic nie trzeba robić, ba nawet nic nie wolno robić, wpłacasz i zapominasz na 10 lat :) Ja sobie wytłumaczyłem, że nie ma co się denerwować, bo jest BFG, Skarb Państwa i bardzo pośrednio EBC więc nawet jeżeli jest ryzyko że Idea/GB upadnie, to kasę oddadzą z odsetkami do dnia ogłoszenia itp. To już się można bardziej EDO obawiać, wprawdzie ryzyko bankructwa naszego państwa jest minimalne, prawie że żadne, ale jak się zdarzy to nikt kasy nie odda.

   Manveru21
  • Gdyby Idea nie zmieniała % w taki sposób, to nikt by nie składał wniosków w takich ilościach i by nie było takich cyrków. mogą np. ogłosić nową tabelę z wyprzedzeniem powiedzmy 2 dni i wtedy każdy zdąży się załapać na starą, nie ma tylu wiszących wniosków, to ich chyba też coś kosztuje? Coś jak przy EDO koło 20go jest komunikat na przyszły miesiąc i jak można jeszcze szybko dokupić po starej cenie albo przeciwnie, poczekać na nową. Oczywiście nikt im nie brobi zmieniać częściej %.

   Manveru21
 • Jak sytuacja w bankach Czarnekiego? Uspokoił się ten cały szum w koło?

  anonim Odpowiedz
  • Ponoć toczą się rozmowy z inwestorami (fundusze), ale jak jest naprawdę nikt nie wie. W sprawozdaniach nie wypadły źle, ale to sprawozdania sprzed awantury z KNF i najazdem na banki. W każdym bądź razie lokaty z możliwością zachowania odsetek dają margines bezpieczeństwa. No chyba że LC wywiesi kartkę z napisem ‚remanent – nieczynne do odwołania’ na bankowości netowej, ale to bedzie już kaplica dla jego wszystkich przedsięwzięć więc raczej to sprzeda niż zrobi cos takiego.Zapytam się jeszcze – ktoś zna sposób na opłacenie e-lokaty na niższą kwotę niż wnioskowana? Przelew wewn jak w IB albo coś podobnego ?

   marynatek
  • Bardzo dziekuję Ci sa odpowiedź. Zastanawiam się właśnie co Daley. Przenioslem srodki do Mille na KO 2,7 ,coś mi krąży po głowie, żeby wrócić do IB/getin, ale kurcze, strach mi wciąż nie pozwala. I wiem, ze to może być śmieszne, ale trzeba szanować to, ze każdy ma indywidualne podejście do ryzyka. Wiem, że BFG, ale co ja zrobię skoro jestem strachliwy….

   Anon
  • Ryzyko można wyceniać.

   Wydaje się, że wprost można w najgorszym wypadku stracić najwyżej kilka–kilkanaście dni bez odsetek podczas oczekiwania na wypłatę z BFG (ale taki wariant jest bardzo mało prawdopodobny).

   Niestety wypłaty z BFG obsługuje jakiś wybrany duży bank, w celu odzyskania środków z trzeba odwiedzić jego placówkę, ja akurat mieszkam i pracuję w centrum miasta i do oddziału każdego z głównych banków mam blisko, ale jeśli ktoś mieszkający w dziczy musiałby specjalnie brać urlop i jechać do miasta, to pewnie by się ta różnica oprocentowania nie opłacała…

   W 90 dni różnica między 2,7% a 3,9% to przy 420 kzł ok. 1 kzł odsetek netto, więc pewnie raczej warto… Ale przy 10 kzł to tylko 24 zł więcej, więc już niekoniecznie…

   Don Quijote de la Mancha
  • Z BFG jest też taki problem , że zakładając konieczność ratowania Getinu, to wydrenowanie kasy z BFG i konieczność dosypania z sakiewki rządowej spowoduje transfer ryzyka na klientów pozostałych banków. Skoro BFG będzie wyssane z pieniędzy to jak naród uświadomi sobie że ich pieniędzy nie chroni właściwie nic oprócz pomocy rządowej w postaci dorzucenia obligacji państwowych (których nie można ot tak sobie w kilka dni spieniężyć) do BFG to będziemy mieli poważny kryzys systemowy. Dlatego rządzący zrobią wszystko aby nie dopuścić do takiej sytuacji gdy Getin będzie ratowany z BFG i wydaje się że właśnie w NBP i u samego Czarneckiego i w mediach zapaliła się lampka ostrzegawcza bo i taśmy się skończyły i przestano straszyć ludzi upadłością banku. Run na banki zaczął się od tego że w telewizjach, gazetach, wywołano atmosferę skandalu i pokazywano ludzi stojących przed bankami a taka panika jest to największy wróg systemu bankowego a przecież samo ujawnienie taśm niczego nie zmieniło w kondycji banków. Kondycję zmienił run na banki

   marynatek
  • Ujawnianie publicznych tajemnic nikomu i niczemu nie służy.

   Bufon
 • witam.
  mam juz konto oszczednosciowe na 3,5 % w ramach Oferty Specjalnej Bonus za aktywność III edycja. oprocentowane 3,5 procent do 10 tys zł.
  Zapytalem czy w nowej promocji nowe srodki do 400 tys dostane 3,5% ponad 10 tys .
  Odpowiedz banku :
  „Oferta Na nowe Środki- XV edycja gwarantuje podniesione oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym przez 4 miesiące. Może Pan skorzystać z oferty na obecnie posiadanym rachunku, wystarczy dokonać wpłaty ponad 10 000 zł., które już są ulokowane. Każda dodatkowa kwota będzie uwzględniona, jako Nowe Środki i uruchomi promocję. ”
  I mam dylemat czy dobrze zrozumiałem ,że wszystkie nowe srodki na tym koncie będą oprocentowane na 3,5 % ?
  No i jakie 4 miesiace skoro regulamin mowi 92 dni ?

  miron Odpowiedz
 • ktoś może się orientuje po jakim czasie w Getinie przy e-lokacie pojawia się prawidłowe oprocentowanie? Opłaciłem lokatę z ror i mam 0% przy saldzie lokaty

  fantas Odpowiedz
  • ja opłaciłem dziś, czyli ostatniego dnia wniosek z 20.12 3,9/4M z rachunku w innym banku i od razu jest 3,9.

   abc
  • i kolejny krok to wrzucenie dowolnej kwoty 13.01 na KO, że uruchomić nową edycję 3,5, bo z kilku kolejnych jesteśmy wyautowani…

   abc
 • czy to jest promocja odnawialana (np tak jak w przypadku 2,7% w Millenium Bank) czy tylko jednorazowa akcja?

  Ewelina Odpowiedz
  • W miarę odnawialna, przy czym po zakończeniu swojego okresu promocji trzeba poczekać jedną edycję i dopiero wskakujemy w kolejnej.

   Michał
 • Dzień dobry, czy środki trzeba ulokować do 13.01.19 czy założyć rachunek aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania, a środki można ulokować np 25.01 i korzystać z 92 dni?

  Jan123 Odpowiedz
  • Aby skorzystać z tej edycji promocji środki należy przelać najpóźniej 13.01 aby aktywować okres promocyjny.

   Michał
  • Jeśli dobrze rozumiem, że jak dziś przeleję np 10k a we wtorek kolejne 10k to ta druga wpłata będzie również w tej promocji (tylko że już na 89 dni)?

   jamj
 • Posiadałem konto w getin banku jakieś 2 lata temu. Czy jestem wykluczony z promocji jako nowy klient? i nie zyskam 50zł za założenie konta ?

  Justyn Odpowiedz
  • Zgodnie z regulaminem powinno być ok, ale z tymi ich systemami jest coś nie tak…

   abc
  • Jak otwieralem ponownie konto po 2 latach i dostałem premię 100 zł plus 50zl za polecenie. Promocje organizował chyba rankomat . Oczywiście bez reklamacji się nie obyło.

   Kacper
 • Załozyłem konto z linka z artykułu, ale nie wpisywałem żadnego kodu polecenia – czy w takim przypadku dostanę 50 zł na start?

  Kuba Odpowiedz
  • Aby zyskać 50 zł z polecenia trzeba podać kod polecający. Jesli go nie podałeś, to założyłeś konto bez tej promocji.

   Michał
  • Kod można jeszcze podać konsultantowi, który dzwoni potwierdzić dane – sprawdzone, działa :)

   Joana
 • Jest kasa z poleceń.

  pytanie Odpowiedz
 • Jak ktoś planuje skorzystać z ew. następnej promocji KO, to dziś powinien wyzerować środki.

  abc Odpowiedz
 • Przedłużyli: 3.5% na 3 m-ce, do 400k, trwa od 14.01.2019 r. do 03.02.2019 r.

  Wojtek Odpowiedz
 • Próbował wycofywać ktoś ostatnio środki z KO w Getin ? Próbują zatrzymać ? Jakieś 3 miechy temu proponowali 3,9%. Teraz coś proponują przy zleceniu przelewu czy nic ?

  Duris Odpowiedz
 • Dzięki za info.

  Duris Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy