3,5% do 400 000 zł na koncie oszczędnościowym w Getin Bank aż przez 5 miesięcy! (+50 zł na start)

Zakończona

Getin Bank wystartował z kolejną, XVI edycją oferty specjalnej „Na nowe środki” na swoim koncie oszczędnościowym. Ponownie zyskać możemy aż 3,5% w skali roku – i to dla kwoty nawet 400 tysięcy złotych! Oprócz tego bank wydłużył termin, w którym uzyskamy tak wysokie oprocentowanie – z 92 do 152 dni! Pamiętajmy też, że ciągle możliwe jest zgarnięcie 50 zł na start :)

3,5% na koncie oszczędnościowym w Getin Bank aż do 400 tysięcy złotych!

3,5% do 400 tys. zł

Aby skorzystać z promocji należy być lub stać się posiadaczem konta osobistego Getin Banku oraz być lub stać się posiadaczem konta oszczędnościowego Getin Banku. Bank zaznacza tu, że chodzi o „zwykłe” konto oszczędnościowe – z promocji wyłączone są Celowe Konta, Konta Skarbonka oraz te, które uczestniczyły w promocji Family Saver. Jeśli posiadamy stary rachunek tego typu, to najzwyczajniej w świecie trzeba otworzyć nowy – zwykły (a co za tym idzie – promocyjny).

Kolejnym warunkiem jest wyrażenie odpowiednich zgód marketingowych. Bank wymaga od nas wyrażenia zgody do przesyłania oferty handlowej za pomocą SMS, drogą telefoniczną oraz elektroniczną. Marketing grupy kapitałowej nie jest konieczny.

Ostatni warunek promocji to konieczność ulokowania nowych środków. Zgodnie z regulaminem oferty specjalnej bank wymaga od nas ulokowania nadwyżki nad saldo z dnia 6.01.2019. Jeśli w tym dniu mieliśmy w Getin Banku niewiele środków (lub po prostu nie mieliśmy konta) to jesteśmy w najlepszej sytuacji – wszystko zarobi 3,5% w skali roku (do 400 000 zł). Stare środki zarobią standardowo, czyli od 1 do 1,4%.

Pamiętajmy jedynie, że z oferty wykluczone są osoby, które korzystają z poprzedniej edycji promocji w momencie trwania nowej. Dokładnie:

Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 14.01.2019 r. do 03.02.2019 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”.

Oferta trwa aż przez 152 dni (5 miesięcy!) od ulokowania pierwszych nowych środków. Możemy do niej przystąpić od 14.01 do 3.02.2019.

Ile kosztuje konto w Getin Banku?

Jeśli zakładacie konto oszczędnościowe aby skorzystać z promocji, to wraz z nim założycie Konto Proste Zasady. Nie ma się jednak czego bać – to jeden z najlepszych rachunków na rynku. Nie zapłacimy bowiem ani grosza za jego prowadzenie, jeśli wykonamy (w poprzednim miesiącu) co najmniej jedną płatność bezgotówkową kartą lub BLIKiem. Oznacza to, że drobne zakupy zwolnią nas z opłaty w wysokości 8 zł miesięcznie. Co ciekawe do zasady tej nie muszą się stosować osoby poniżej 26. roku życia – oni konto mają za darmo bez opłat :)

Co z kartą debetową? Nie ma żadnej opłaty zarówno za jej wyrobienie, posiadanie jak i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Samo prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Zapłacić możemy jedynie za zbyt częste wyciąganie pieniędzy – co jest standardem w większości banków. Pierwszy przelew jest darmowy, a za kolejne płacimy 9 zł. Pewnego rodzaju obejściem jest przelew z konta oszczędnościowego na dowolną lokatę – zawsze darmowy. A z lokatą możemy później zrobić co chcemy (choć sam jeszcze tego nie testowałem – w teorii powinno działać).

Pamiętajmy, że zakładając konto w Getin Banku istnieje możliwość podania kodu polecającego – wtedy nasze zyski mogą jeszcze bardziej wzrosnąć. O szczegółach pisałem w artykule dotyczącym programu poleceń Getin Banku.

Nie przegap!

Komentarze

 • Millenium niech się uczy ……

  zenek64 Odpowiedz
 • Santander niech się uczy ……

  Andrzej Odpowiedz
 • Jezeli przelalem srodki w piatek (11.01) to w ktorej edycji biore udzial?

  ja Odpowiedz
  • W poprzedniej, XV. Chyba że miałeś „otwartą” jakąś wcześniejszą promocję i jej czas się jeszcze nie zakończył.

   Joana
  • Nie mialem, w momencie badania salda mialem (6.01) moje saldo bylo zerowe. Srodki przelalem 11.01, wiec wpadlem do poprzedniej promocji, ale czy to znaczy, ze jesli dzisiaj przeleje jakas sume, to automatycznie wskocze w obecna promocje czy nie?

   ja
  • Dokładasz do starej promocji.

   Joana
  • Tak, ja mam podobnie, poprzednią edycję aktywowałem 23 grudnia przelewem na złotówkę, ale środki wpłaciłem dopiero 9 stycznia, czyli na dzień badania salda 6 stycznia w bieżącej edycji miałem pusto (1 zł), ale… to mnie i tak nie dotyczy, skoro w poprzedniej uczestniczę do 25 marca, a do tej można przystąpić do 3 lutego? Dobrze rozumuję? (Miałem ciężki dzień w pracy i już nie myślę.)

   Don Quijote de la Mancha
  • dokładnie
   nie odpalisz nowej jeśli uczestniczysz w poprzedniej

   kruczi
 • Oferta trwa aż przez 152 dni (5 miesięcy!) od ulokowania pierwszych nowych środków. Możemy do niej przystąpić od 14.01 do 3.02.2019.
  Czy mogę zrobić tak, 02.02 wpłacam pewną kwotę i 07.02 pewną kwotę czy 3.02.2019 to ostateczna data kiedy mogę wpłacić środki?

  Andrzej Odpowiedz
 • Dobra oferta – 3.5% zagwarantowane do poczatku lipca. Akurat jak sie pokoncza lokaty na 3.9% i nie bedzie nic lepszego niz 3.5 na rynku.

  keton Odpowiedz
 • Fajnie ale nie mam zaufania do banku trupa…

  Bartlomiej Odpowiedz
  • fajnie, że podzieliłeś się z nami swoimi lękami, podobno w PKOBP mają dla Ciebie idealną ofertę

   ja
  • Bartlomiej – dzieki takiemu podejsciu od wielu miesiecy mamy wspaniale oferty :)

   keton
  • Powinni bardziej narzekać:), bo ostatnio coraz niższe oprocentowanie (chociaż w skali ogółu i tak jest dobrze).

   Work
  • Bartłomiej jeśli nie masz i założysz teraz konto prze korzystne w PEKAO tym z żubrem to mają na start KO oprocentowanie na 3 % do 20 tys przez okrągły rok (chyba że zdążyli zakończyć ta promocję )

   zenek64
  • aktualizacja – promocyjne 3 % obowiązuje do 20 000 przez pół roku od otwarcia konta dla tych co nie mieli nic w Żubrze między 1 lipca a 31 grudnia 2018 ….

   zenek64
  • A ja do Getinu przeniosłem swoje konto powiedzmy, że główne (powiedzmy bo 90% transakcji i tak robię kk Wizzair w Raiffie).

   Konto służy tylko do wypłacania gotówki w zasadzie. Do tego karta Visa, która w transakcjach zagranicznych doskonale spełnia rolę Revoluta, do którego nie mam pełnego zaufania.

   Kuper
 • Da się jakoś podejrzeć w systemie transakcyjnym, czy spełniam ten warunek z zakończeniem poprzednich promocji?

  joy Odpowiedz
  • Ja pisałem poprzez wiadomości. W tym samym dniu odpowiedź z konkretnymi datami i kwotami.

   Ciekawski
 • Od grudnia 2018 mam lokatę w Getinie, która kończy mi się w kwietniu. Planuję wpłacić jakieś nowe środki na KO do 3.02 aby uruchomić tę edycję promocji. Nie wiem tylko czy oprocentowanie promocyjne będzie przez 152 dni od pierwszej wpłaty czy tylko do zakończenia się lokaty w kwietniu. Mam na myśli, że być może środki z zakończonej lokaty zostaną wytransferowane z Getina.

  BiancaM Odpowiedz
 • Z innej beczki.
  Czy w kredytach hipotecznych jest też jakiś bank TOP1 ? (Tak jak Getin/Idea w lokatach i kontach oszczędnościowych)

  Forumowicz Odpowiedz
  • Ja polecam Millennium, da się nieźle wynegocjować w zamian za cross selling.

   Joana
  • polecam forum marcina iwucia – comiesieczne zestawienie kredytow hipotecznych, na ta chwile najtanszy jest bnp, sam wlasnie u nich zalatwiam kredyt

   sunwoj1
  • W hipotekach TOP3 wg mnie bez produktów dodatkowych:
   1. BPS – nie sprzedają produktów dodatkowych poza karta kredytową
   2. PKO BP – gigant wśród hipotek, dla pracowników wielu branży na dużo tańszą ofertę
   3. ING – niska marża i brak prowizji za wcześniejsza spłatę

   Dzikus
  • @sunwoj1: chodziło ci o blog (a nie forum) Marcina Iwucia: https://marciniwuc.com/ranking-kredytow-hipotecznych/?

   Marcin H
  • Tak taaak, blog – dokladnie, super zestawienie całkowitych kosztów w których najtanszymi wcale nie sa ing, pko czy inne wielkie banki!

   sunwoj1
 • Idea obniża %: beztroska na 2,8%, Nr 1 3,4% na 3 m-ce :(. Hit Plus na razie zostaje 3,8%; KIP 3,2% do końca marca (chyba nie mogą już zmienić?)

  Manveru21 Odpowiedz
 • Skąd wziąć kod polecający obecnego klienta banku?

  zpzp Odpowiedz
 • Mógłby ktoś powiedzieć czy konto oszczędnościowe w Getin Banku działa tak jak w millenium? Czyli po jednej promocji zaczyna się kolejna i można mieć ciągle wysoko oprocentowane środki.

  Hetfield Odpowiedz
 • A do mnie dzwonili z getinu w sprawie wniosku na lokatę 3,7 i przy okazji konsultantka sprawdziła dla mnie, iż mogę skorzystać z promo konta oszcz. na 3.5% ;) moja poprzednia promocja skończyła się 16 grudnia. Aktualnie na tym koncie mam 4 zł z odsetek, naliczone 31.12

  Maciej Odpowiedz
 • Brak komentarzy z prawej strony Livesmartera , widzę tylko białe puste pole i to na dwóch przeglądarkach , a może są , tylko śniegiem zasypane ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Czy komuś aktualnie nie działa idea? Miałem wytransferować czesc środków :(

  Maciej Odpowiedz
  • Udzielę niestety standardowej odpowiedzi informatyka: „U mnie działa.” :D

   Zonk
  • po 9tej zaczął system działać. Ale między 01.00 a 9.00 nie działał mi ani na desktopie, ani aplikacja – komunikat z błędnym PINem (sic)

   Maciej
 • Nowa promocja w ING Im więcej inwestujesz tym więcej zyskujesz. https://drive.google.com/file/d/1kvBWF-oR6pZ2_HsHDrJWU5waFBekFdIV/view

  Manveru21 Odpowiedz
  • Dzisiaj zamknąłem tam konto. Zmierziło mnie. Fakt, że używałem go sporadycznie bo było zdefiniowanym rachunkiem do obsługi konta w DM. Niemniej zawsze to były spore kwoty i często przelegiwały przez noc lub weekend na nieoprocentowanym ROR. Rachunki predefiniowane zmieniłem i zainteresowałem się znowu m.in. tym KO w Getinie. Ale kiedy czytam te definicje starych, nowych środków to zawsze jak w każdym przypadku spotkania się z idiotyzmami zaczyna mnie tępo boleć głowa. To nie mogło by być jakoś jasno podawane wprost w systemie? Za dużo pewnie wymagam. Ale za co banki płacą programistom?

   Bufon
  • Wysyłaj zapytanie – nie będziesz wiedział od razu, ale pisanie zajmie Ci może pół minuty.

   iks
  • Ta nowa promocja RI jest dosc slaba. Trzeba zamrozic 6300zl i w zamian tylko 200zl. Jak zle pojdzie to zysk bedzie mniejszy niz obecne odsetki w IB (ok. 100zl na reke). Nawet jak inwestycje wyjda na 0 to tylko 100zl wiecej niz bezpieczne odsetki z lokat. Pasuje. Chyba jednak zamkne to konto, bo nie rokuje zyskow w tym roku.

   keton
  • 1. procentowo bardziej się opłaca 300+(6×300)= 2100 bo dostaniesz 100 zł czyli 4,76% niż 300+(6×1000)=6300 bo dostaniesz 200 zł czyli czyli 3,17%
   2. chyba źle policzyłeś, bo tych 6300 przecież nie mrozisz na 7 miesięcy tylko co miesiąc dokładasz po 1000 zł więc zysk netto przy założeniu 4% rocznie brutto wyniesie 62 zł, zakładając że wpłacasz zawsze na koniec miesiąca, poczynając od 28 lutego, a myślę, że 4% nie ustrzelisz :)

   Manveru21
  • Dzień dobry. Co to za promocja RI z inwestowaniem 6300 zł . Jak się w nią wkręcić. Pozdrawiam

   Yoerek
 • mogłoby :)
  Z Santandera muszę wykopać 2×15 kont 123. To chyba jutro jednak zadzwonię do Getinu.

  Bufon Odpowiedz
  • A co się stało że rezygnujesz z 123? :)

   Dobcio
  • Do zamykania 30 kont w Santanderze polecam wysłanie wypowiedzenia pocztą lub elektronicznie (o ile takie przyjmują – niektóre banki tak). Wydruk listy 30 rachunków wraz z dyspozycją zamknięcia powinien zmieścić się na jednej kartce (zadrukowanej dwustronnie), znaczek to jakieś 2-3 PLN, a nie trzeba spędzać 1-2h w oddziale na ich zamykaniu ;).

   Marcin H
  • Czyżby już bank nie wymagał podpisu poświadczonego notarialnie ?

   Bogdan
 • W trakcie składania wniosku o konto oszcz. nie ma możliwości podania kodu polecającego. Czy będzie można go podać gdzieś później? Czy lepiej najpierw założyć standardowe konto osobiste, gdzie ten kod można wprowadzić?

  Margas Odpowiedz
  • Zgadza się. Lepiej założyć konto osobiste podając kod, a później konto oszczędnościowe.

   Michał
  • Jeśli nie podasz kodu przy zakładaniu, możesz go podać konsultantowi, który dzwoni potwierdzić dane – sprawdzone, działa!

   Joana
  • Czy zakładałaś od razu oszczędnościowe i podałaś kod konsultantowi, czy też tylko osobiste, ale z podaniem kodu konsultantowi?

   Marcin H
 • A środki na lokacie zalicza się do salda?

  Ira Odpowiedz
 • Czy dosilenie revolut spełni warunek na zwolnienie z opłat za prowadzenie konta Proste Zasady ?
  I pytanko ogólne, bo o ile przy zwrotach(promocjach) za płatności, często są wykluczenia, to czy banki również wykluczają niektóre transakcje przy zwolnieniu z opłat, czy raczej nie?

  Maciej Odpowiedz
  • R spełnia warunek bezpłatności tego konta i nie tylko.
   Do zwolnienia z opłat żaden bank nie ma wykluczeń – przepisy na to nie pozwalają.

   mbo
  • a nie lepiej kupić wodę?

   abc
  • Dla jednej karty to i lepiej, ale jak mam ich kilka(naście), to za bardzo nie chce mi się wachlować nimi w sklepie ;)
   Na kilku kartach mam zwroty i tu spoko, różne rzeczy się kupuje. Ale jak mam konta dla innych celów, i za płatności nie ma zwrotów, to zwyczajnie nie noszę tych kart w portfelu. Łatwiej chyba doładować R. kilka razy. (np santander – 5 płatności)

   Maciej
  • możesz zrobić 1 transakcje 1 kartą, aby konto było bezpłatne, nie musisz wszystkimi.

   abc
  • Ale mi chodziło o kilkanaście kart w różnych bankach ;)

   Maciej
  • rozumiem, mi natomiast chodziło o to, że tam gdzie wystarczy 1 dowolna transakcja, to nie ma sensu wspomagać się R, bo to nie jest studnia bez dna, o czym wielokrotnie tutaj pisano ;)

   abc
  • „tam gdzie wystarczy 1 dowolna transakcja, to nie ma sensu wspomagać się R”
   — no nie wiem, na pewno nie ma sensu nosić przy sobie plastiku i trzymać osadu na powiązanym ror, by wykonać jedną transakcję miesięczną; ja obecnie dla Getin (ror trzymany dla depozytów) i Envelo (ror trzymany dla wyjazdów/zakupów zagranicznych) przeważnie używam pyszne.pl i przelewu natychmiastowego z mojego głównego banku tuż przed finalizacją transakcji; to jednak wymaga nieco kombinowania, wydaje się, że doładowanie R można zrobić prościej i spokojniej.

   „tam gdzie wystarczy 1 dowolna transakcja, to nie ma sensu wspomagać się R, bo to nie jest studnia bez dna”
   — chyba brak podstaw, by uznać, że jedna (albo i 5) transakcja na kilka–kilkanaście złotych miesięcznie może spowodować jakieś problemy?

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don
   1. plastiku nie trzeba przecież nosić przez cały miesiąc, więc nie stanowi to zbytniego obciążenia.
   2. w przypadku R to nie znasz dnia ani godziny, kiedy może nastąpić blokada…

   abc
  • Każdy postępuje jak mu wygodniej ;)
   Ja nad R się zastanawiałem właśnie jako alternatywa do pilnowania wykonania tych transakcji (nieraz groszowych) plastikami, które tego wymagają. Najzwyczajniej w świecie myślę nad rozwiązaniem najwygodniejszym. Myślę, że jak ogaraniczę zasilenie R, do np. dwóch kart w miesiacu, to nie powinno z tego powodu nic się wydarzyć złego ?

   Maciej
 • Hmm. W związku z nadchodzącym połączeniem to może być jedna z ostatnich szans dla klientów Idea Banku na skorzystanie z promocji KO w Getin Banku dla nowych klientów.
  Niestety depozyty w IB kończą mi się ~miesiąc później niż promo w Getin Banku. Nie wiem, czy warto w to wchodzić i aktywować promocję jakąś małą kwotą, żeby potem dorzucić resztę na ~4M… Jakieś opinie?

  Marcin H Odpowiedz
 • @Marcin H
  Nie wiem jakie masz środki, ale niezależnie od ich wielkości kasą należy po prostu zarządzać. Wpłać 1 zł 3 lutego i masz 5 m-cy na reakcję. Jeżeli KO z 3,5% w Getinie będzie najlepiej oprocentowanym depozytem to tam kładziesz kasę a jak będą oferty lepsze to przeniesiesz i tyle. Powodzenia.

  Waldemar Odpowiedz
  • Waldek, bardzo słuszna rada, w świetle doniesień o połączeniu (nie sprzedaży) raczej nie mamy co liczyć na więcej, a wiele nie mamy do stracenia. Sam rozważam podobną decyzję. Pamiętajcie, że 3 to niedziela, aby w pewnych operacjach się nie przeliczyć.

   jacck
 • Ciekawe uzasadnienie dostałem, chyba im się daty pokręciły:
  >>Pana Konto Oszczędnościowe wyłączone jest z możliwości udziału w promocji „Na Nowe Środki” XVI edycja. Brał Pan udział w edycji XII oferty, której koniec (15.12.2019 r) przypadał w trakcie trwania XVI edycji (14.01.2019 r – 03.02.2019 r).<<

  keram7m Odpowiedz
 • Zawsze oczekujemy od banków udzielania logicznych odpowiedzi. To relikt pozostały po czasach kiedy były postrzegane jako instytucje zaufania publicznego. Teraz nie ma takich.
  Żyjemy w nowym świecie. Prawość, zaufanie, uczciwość, rzetelność i szacunek to tylko szmaty do obcierania gęby.

  Bufon Odpowiedz
 • Nie wiem czy już było ale instalując w telefonie aplikacje mobilna banku wskoczyła mi taka lokata na 4% .Lokata Mobilna to 2-miesięczna lokata, którą możesz założyć tylko raz przez Bankowość Mobilną Getin Mobile. Wypróbuj mobilne oszczędzanie – ulokuj maks. 20 000 zł i ciesz się wysokim oprocentowaniem aż 4,00 w skali roku

  miron Odpowiedz
 • W jaki sposób mogę otworzyć konto w getinie? Czy jest możliwość odbioru umowy w oddziale.

  Tomek201 Odpowiedz
 • Kod polecenia możesz podać pracownikowi w banku, od ręki możesz też wziąć kartę debetową. Będzie niespersonalizowana , czyli bez nazwiska.

  zaqu Odpowiedz
 • Czy komuś udało się skrócić aktualny okres promocji ko w getinie, żeby móc załapać się na następną?

  Iks Odpowiedz
 • Czy, jeśli otworzę konto z polecenia mogę od razu polecać konto innym? Czy muszę czekać na następną edycję?

  Tomek201 Odpowiedz
 • MOŻESZ OD RAZU POLECIĆ

  TYCH Odpowiedz
 • Czy w Getinie tak jak w Santanderze są bezpłatne przelewy natychmiastowe?

  Andrzej Odpowiedz
 • Mam pytanie co do regulaminu promocji. Zgody oczywiście wyraziłem ale jak zadzwonili do mnie z jakąś ofertą i w celu „weryfikacji” zapytali o coś (juz nie pamiętam o co bo to było jakiś czas temu; chyba date urodzenia) to odmówiłem odpowiedzi (bo nie mam pewności z kim rozmawiam) Jak to powyższe ma się do punktu w regulaminie „brak wyrażonego sprzeciwu Uczestnika na przetwarzanie jego danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego”?

  mac66 Odpowiedz
 • Jak sądzicie, czy w obliczu planowanego połączenia banków można spodziewać się:
  a) zawieszenia promocji na KO
  b) obniżenia oprocentowania
  c) skrócenia okresu promocyjnego oprocentowania
  XVI edycja rozpoczęła się 14/01, a informacja o planowanym połączeniu pojawiła się 17/01.
  Pytam ponieważ aktualnie trzymam bezkarne na 3.9, które zapadają w połowie marca i zastanawiam się, czy nie uruchomić bieżącej edycji żeby zabezpieczyć sobie niezły % po zapadnięciu lokat.
  Jakie są Wasze opinie.
  Pzdr.

  Mike1 Odpowiedz
  • Ja bym się spodziewała obniżki, ale nie z powodu fuzji, a dlatego, że informacje prasowe o ostrzeżeniach KNF ucichły.

   Joana
 • Połączenie obu banków nastąpi w trzecim kwartale, taki jest plan tej fuzji. Jeszcze musi zająć stanowisko w KNF, nie ma czym się przejmować. Na razie jest też kilka funduszy zagranicznych zainteresowanych kupnem banków Leszka Czarneckiego, zobaczymy co z tego w ogóle wyjdzie.

  zaqu Odpowiedz
 • „Aby skorzystać z promocji należy być lub stać się posiadaczem konta osobistego Getin Banku […]” – podczas składania wniosku jest napisane: „ZAŁOŻENIE KONTA OSOBISTEGO NIE JEST WYMAGANE”. To w końcu jest wymagane czy nie? Dlaczego muszę zgodzić się na kartę (pole wymagane przez formularz), skoro nie chcę konta osobistego tylko samo konto oszczędnościowe?

  Władek Odpowiedz
  • Konto oszczędnościowe możesz założyć bez RORu, ale będzie oprocentowane standardowo. Do promocji jest wymagane konto osobiste, zgodnie z regulaminem.

   Michał
 • Dziękuję bardzo za odpowiedź.

  Włodek Odpowiedz
 • Musze troche pokombinować
  Moze ktos mi podpowie jak to dziala w Getin

  Powiedzmy za mam lokata 100 000 zl – z poprzedniej edycji, ktora moge zerwac a odestki wracaja. Robie sobie jutro przelew zewnetrzny na 50 000 i zakladam lokate kolejna 50 000. Po zalozeniu tej lokaty (na nowe srodki) bank to przetwarza i po okolo godzinie widac ze jest na 3,5%.
  Czy wtedy moge ta piersza lokate 100 000 zerwac i wyslac do innego banku? Czy musze czekac noc az sie to przetworzy – tak jest w niektorych bankach ale wydaje mi sie ze nie w getin. Boje sie tego ze bank mi obnizy te 3.5%
  Prosze o pomoc. @admin?

  Karo201 Odpowiedz
 • Zastanawiam się, czy jest jeszcze szansa na załapanie się na tę promocję, musiałabym mieć podpisaną umowę i uruchomione konta najpóźniej w piątek, aby móc wtedy przelać pieniądze na konto oszczędnościowe, w weekend już będzie po ptakach…Jednym słowem, czy można się umówić z konsultantem od razu na sfinalizowanie podpisania umowy w oddziale banku, zamiast czekać na kuriera? Wie ktoś może? ;)

  mika Odpowiedz
  • Ja tak założyłem konto.
   Pani przyjęła kod polecający, dostałem potwierdzenie złożenia wniosku wraz z kodem polecającym.
   Od razu po wyjściu z oddziału konto jest aktywne. Dostajesz nawet od razu kartę (niespersonalizowaną).
   Zajęło to pewnie trochę więcej czasu niż online, ale za to od ręki i w sumie i tak w miarę sprawnie – ja polecam.

   25
  • dodam że zakładają pakiet ROR + KO

   25
  • No więc byłam dziś w oddziale, wszystko założone od ręki, wykorzystałam też kod polecający.

   mika
 • @mika
  Idź jutro do oddziału, załóż konto i od razu wpłać albo złóż wniosek o lokatę i po problemie.

  Waldemar Odpowiedz
  • Miałam na myśli opisywane w artykule konto oszczędnościowe 3,5% +konto proste zasady, nie lokatę :) Z tego co widzę, wnioskować o nie można przez stronę promocji, myślisz, że tak samo „zadziała” złożenie wniosku w oddziale?

   mika
  • w Getinie wszystko możesz załatwić w oddziale, nie zapomnij tylko wziąć kodu polecenia od Admina, aby się załapać na +50 zł ;)

   abc
  • Dobra, idę jutro rano do oddziału, nie mam nic do stracenia, a na kod właśnie czekam :)

   mika
 • @mika
  Sorry, nie doczytałem. Oczywiście, że dotyczy to także KO. Idź załóż ROR, KO i złóż wniosek o lokatę. Po założeniu KO wpłać na ROR 1 zł. 3 lutego przelej 1 zł z ROR na KO i następnie w ustalonym terminie zasil lokatę/ dają w zasadzie 7 dni ale jako dobry klient to możesz dostać czas dłuższy/. W zależności od sytuacji na rynku/ oprocentowanie depozytów i stan gospodarki światowej/ ostatniego możliwego dnia końca lokaty wpłać kasę na KO i chyba do początku lipca masz świetne oprocentowanie. Więcej na priv.

  Waldemar Odpowiedz
 • Uwaga! Sprawdźcie odsetki naliczone za styczeń na KO.

  U mnie się nie zgadza, dostałem jakieś 3 razy mniej. Wszystkie warunki wg mnie spełnione. Zadzwoniłem na infolinię a pani stwierdziła, że system jej pokazuje, że nie mam wyrażonej jeszcze jednej zgody: na marketing tradycyjny banku (sic!). Wyraziłem więc na wszelki wypadek tę zgodę podczas rozmowy, pani powiedziała, że teraz system podświetla konto na zielono, to znaczy, że promocja się aktywowała.
  Potem zacząłem drążyć temat: przecież w regulaminie jest tylko wymóg zgód dla urz. telekom. i drogą elektr. Infolinia: „No tak, nie ma w regulaminie, nie widzi pan tej zgody w systemie internetowym, ale jest potrzebna ta zgoda na mark. trad. żeby ta promocja się aktywowała, można ją tylko wyrazić przez tel. lub w oddziale”.

  Oczywiście będę to reklamował, tym bardziej, że identyczny zapis na temat zgód jest w regulaminie lokaty na nowe środki (którą również posiadam) i dla tej lokaty widzę w systemie 3,5%, czyli promocyjne, zatem taki sam zapis w obu regulaminach zdaje się być przez bank odmiennie interpretowany w przypadku KO i lokaty.

  witty Odpowiedz
  • Walczę z tym od 10 grudnia. Najpierw zauważyłam właśnie złe oprocentowanie konta oszczędnościowego a potem podobno z tego samego powodu, czyli braku zgody na marketing tradycyjny 10 grudnia nie otrzymałam premii za bycie poleconym a osoba polecająca mi konto też nie dostała premii za mnie. Odpowiedź na reklamację to jakiś korpobełkot był. Teraz czekam na odpowiedź na odwołanie.

   Lidia
  • U mnie dobrze (XIV edycja).

   Don Quijote de la Mancha
 • Po przelaniu środków na KO, dostałem info o spełnieniu warunków na nowe środki ale do edycji: „Oferta specjalna Na nowe środki – XIV edycja” daty wyliczenia salda itp. listopadowe, regulamin także do XIV się mi pojawił. O co chodzi? Powinna być XVI edycja… jakiś błąd banku?

  TomekW Odpowiedz
  • Dobra już wiem, wygląda na to ze jeszcze XIV edycja u mnie się nie zakończyła…

   TomekW
 • @Waldemar
  @Don Quijote de la Mancha
  Na 6 stycznia miałam lokatę w GB na 10 tys. zł. Kończy się ona 2 kwietnia. 1 lutego wpłaciłam 5 zł na KO. Według jakiej stawki będzie oprocentowane te 5zł? Czy jak 3 kwietnia z zakończonej lokaty przeleję kasę na KO to jakie będzie oprocentowanie tych środków?

  Beata2 Odpowiedz
  • 10 kzł z 6 stycznia to stare środki, trzeba je więc utrzymać poza ko, by inne środki na ko były nowymi.
   Jeśli je z lokaty przeniesiesz na ko, to poza ko zabraknie salda starych środków, więc na ko będą oprocentowane na 1,4%, więc pewnie lepiej będzie przenieść je na jakąś lokatę.

   Don Quijote de la Mancha
 • Przecież w szczegółach konta widać w której edycji bierzesz udział i jaka kwota jest nowymi środkami

  TYCH Odpowiedz
 • @Beata2
  5 zł do 2 kwietnia /ściślej do czasu utrzymywania lokat ale nie dłużej niż do 2.04./ będzie oprocentowane na 3,5%. Dyskusyjne natomiast jest to jak długo i dla jakich środków bank naliczy 3,5% po 2 kwietnia. Pojawiły się już głosy, że jak przerzucisz środki z lokaty na KO to będą miały oprocentowanie standardowe. Byłaby to nowość w polityce banków w Polsce. Do tej pory było tak, że saldo „starych środków” należało utrzymać przez 1 dzień a dokładniej w dniu lokowania ” nowych środków”. Następnego dnia stare środki mozna było już wycofać.
  Beata pisałem Ci już o tym na priv. ale jeszcze raz przypomnę. Kasą trzeba zarządzać. Zakładasz 2x KO w Getinie/ dla siebie i dla męża/. Konto męża utrzymujesz zerowe a lokaty zakładasz tylko na siebie. W ostatni/przedostatni dzień promocji na KO męża wpłacasz 1 zł aktywując tym samym okres oszczędzania i za 1 zł gwarantujesz sobie świetne oprocentowanie. Gdy lokaty na Twoim koncie się skończą to przerzucasz je na KO męża. I tak wkoło Macieju. Oczywiście jak możesz założyć konto na jeszcze kogoś/ np. dorosłe dziecko lub teściową/ to jeszcze lepiej, bo zabezpieczenia możesz zrobić podwójne a nawet potrójne/. Na ten moment pamiętaj aby na bieżące środki wykorzystać KO w Idei a masz je bo mi o tym pisałaś.
  Trochę podróżowałem ale o tym napiszę Ci na priv.

  Beata2 Odpowiedz
  • „Byłaby to nowość w polityce banków w Polsce. Do tej pory było tak, że saldo »starych środków« należało utrzymać przez 1 dzień a dokładniej w dniu lokowania »nowych środków»”
   — nieprawda, nie byłaby to nowość, właśnie tak standardowo działają promocje na nowe środki na kontach oszczędnościowych (gdzie wysokość odsetek jest wyliczana na koniec każdego dnia zależnie od bieżącego salda), najlepszym przykładem jest ko Profit w Millennium. Zachowanie salda starych środków tylko w momencie zakładania depozytu (na 1 dzień) dotyczy lokat terminowych, w których oprocentowanie jest znane z góry (od razu można nawet wyliczyć odsetki, które zostaną naliczone na koniec).
   Być może promocja na nowe środki na ko w Getin działa inaczej, ale niestety nic na to nie wskazuje, ani regulamin, ani forma pokazywania stanu nowych środków w bankowości internetowej.

   Don Quijote de la Mancha
 • @Don
  Millennium jest od dłuższego czasu mało atrakcyjne i nie korzystam. W Getinie żaden znany mi regulamin nie reguluje tego wprost. Mam tyle lokat i kont oszczędnościowych, że się pomyliłem pisząc o koncie oszczędnościowym a myśląc lokata. Opisana sytuacja dotyczy lokat, ale dotyczyła też kont oszczędnościowych np. w SKOKACH. Nie pamiętam dokładnie ale podobnie działał taki mechanizm w dawnym Invest Banku czy później chyba w Kredyt Banku. Ale głowy nie dam. Tu w sumie ważne jest aby zachować/ zagwarantować/ sobie szansę na przedłużenie świetnego oprocentowania.

  Waldemar Odpowiedz
  • „W Getinie […] regulamin nie reguluje tego wprost”
   — nieprawda, podobnie jak w regulaminie ko Millennium jest zapis „Bank […] będzie na koniec każdego dnia wyliczał salda”, tak w Gerin w uzupełnieniu do „Nowe środki – środki na Koncie Oszczędnościowym wpłacone po Dacie Salda początkowego stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na Koncie Oszczędnościowym oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych” jest też zapis „W okresie trwania Oferty Specjalnej Bank codziennie na koniec dnia wylicza Nowe środki dla Uczestnika”.

   @Beata2 zadała bardzo konkretne pytanie, do tego na tyle ogólnie, że może zainteresować wiele osób (ja też korzystam z promocji ko, a jednocześnie mam kończące się przed jej końcem lokaty). Twoje propozycje dotyczące zakładania kont na męża są zapewne interesujące, ale nijak nie mają się do zadanego pytania (np. ja męża nie mam, więc dla mnie są zupełnie bezużyteczne).

   Don Quijote de la Mancha
 • @Don
  Prawda Don. Czytaj uważnie. W Getinie Regulamin nie reguluje wprost oprocentowania KO po upływie terminu zakończenia lokat. O to chodziło. Ty tymczasem wyciągasz wnioski na podstawie podanych definicji rozumienia przez bank różnych terminów bankowych. To jednak nie kłóci się z moimi wnioskami i stwierdzeniami.
  Fajnie, że przyznałeś iż nie jesteś jedynym czytelnikiem bloga. Żony nie masz. To już wiemy, ale masz może brata/ siostrę czy inną zaufaną osobę więc w prosty sposób zagwarantujesz sobie przedłużenie świetnego oprocentowania.
  Siłą rzeczy pisząc na tym forum stosuję pewne skróty myślowe. Przeczytaj jeszcze raz moje wypowiedzi a przekonasz się, że Beata znalazła tam odpowiedzi na zadane pytania.

  Waldemar Odpowiedz
  • „W Getinie Regulamin nie reguluje wprost oprocentowania KO po upływie terminu zakończenia lokat” — wydaje się jednak, że zdania „Nowe środki – środki na Koncie Oszczędnościowym wpłacone po Dacie Salda początkowego stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na Koncie Oszczędnościowym oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych” oraz „W okresie trwania Oferty Specjalnej Bank codziennie na koniec dnia wylicza Nowe środki dla Uczestnika” regulują to jednoznacznie…

   Don Quijote de la Mancha
  • „ale masz może brata/ siostrę czy inną zaufaną osobę więc w prosty sposób zagwarantujesz sobie przedłużenie świetnego oprocentowania”
   — także to stwierdzenie zasadniczo jest fałszywe, przecież jeśli z rodzeństwem podzielimy się informacją o możliwości korzystnego zdeponowania nowych środków, to — o ile są to osoby, którym chce się zajmować zakładaniem nowych produktów bankowych — można zakładać, że promocję wykorzystają dla siebie.
   Powyższa propozycja może mieć sens jedynie, gdy nasza rodzina to nieposiadająca własnych oszczędności żuleria, ale czy wpłacanie swoich oszczędności na konto takich osób na pewno jest dobrym pomysłem?

   Don Quijote de la Mancha
 • @Don
  Wprost to wprost. Uwierz, że kolejny cytat z Regulaminu nawet z pogrubieniem określonych wyrażeń nadal nie jest stwierdzeniem wprost regulującym oprocentowanie KO po zakończeniu lokat.
  Stwierdzenie, że ” masz(…) brata/ siostrę(…) inną zaufaną osobę ” nie jest fałszywe ale wprost prawdziwe. Przecież te osoby nie muszą być szulernią, mogą nie mieć pieniędzy albo nie mieć chęci na oszczędzanie. Mogą też nie ufać tobie….. No, ale to już inna sprawa. I tyle.

  Waldemar Odpowiedz
 • Powiedzcie mi jeśli w tabeli opłat i prowizji wisi:
  „2. przelew przez Bankowość Internetową i Mobilną Konto
  Oszczędnościowe:
  0 zł za pierwszą
  operacje (przelew
  lub wypłata)
  w miesiącu
  kalendarzowym;
  9 zł za kolejne
  przelewy/wypłaty
  w miesiącu
  kalendarzowym;
  0 zł za przelewy na
  Lokaty w Banku; Rachunek Przejściowy: nie dotyczy
  Lokaty: 0 zł”

  Jak to rozumieć?

  Pola33 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy