3,5% do 400 000 zł na koncie oszczędnościowym w Getin Bank aż przez 5 miesięcy! (+50 zł na start)

Trwa do 03.02.2019

Getin Bank wystartował z kolejną, XVI edycją oferty specjalnej „Na nowe środki” na swoim koncie oszczędnościowym. Ponownie zyskać możemy aż 3,5% w skali roku – i to dla kwoty nawet 400 tysięcy złotych! Oprócz tego bank wydłużył termin, w którym uzyskamy tak wysokie oprocentowanie – z 92 do 152 dni! Pamiętajmy też, że ciągle możliwe jest zgarnięcie 50 zł na start :)

3,5% na koncie oszczędnościowym w Getin Bank aż do 400 tysięcy złotych!

3,5% do 400 tys. zł

Aby skorzystać z promocji należy być lub stać się posiadaczem konta osobistego Getin Banku oraz być lub stać się posiadaczem konta oszczędnościowego Getin Banku. Bank zaznacza tu, że chodzi o „zwykłe” konto oszczędnościowe – z promocji wyłączone są Celowe Konta, Konta Skarbonka oraz te, które uczestniczyły w promocji Family Saver. Jeśli posiadamy stary rachunek tego typu, to najzwyczajniej w świecie trzeba otworzyć nowy – zwykły (a co za tym idzie – promocyjny).

Kolejnym warunkiem jest wyrażenie odpowiednich zgód marketingowych. Bank wymaga od nas wyrażenia zgody do przesyłania oferty handlowej za pomocą SMS, drogą telefoniczną oraz elektroniczną. Marketing grupy kapitałowej nie jest konieczny.

Ostatni warunek promocji to konieczność ulokowania nowych środków. Zgodnie z regulaminem oferty specjalnej bank wymaga od nas ulokowania nadwyżki nad saldo z dnia 6.01.2019. Jeśli w tym dniu mieliśmy w Getin Banku niewiele środków (lub po prostu nie mieliśmy konta) to jesteśmy w najlepszej sytuacji – wszystko zarobi 3,5% w skali roku (do 400 000 zł). Stare środki zarobią standardowo, czyli od 1 do 1,4%.

Pamiętajmy jedynie, że z oferty wykluczone są osoby, które korzystają z poprzedniej edycji promocji w momencie trwania nowej. Dokładnie:

Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 14.01.2019 r. do 03.02.2019 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”.

Oferta trwa aż przez 152 dni (5 miesięcy!) od ulokowania pierwszych nowych środków. Możemy do niej przystąpić od 14.01 do 3.02.2019.

Ile kosztuje konto w Getin Banku?

Jeśli zakładacie konto oszczędnościowe aby skorzystać z promocji, to wraz z nim założycie Konto Proste Zasady. Nie ma się jednak czego bać – to jeden z najlepszych rachunków na rynku. Nie zapłacimy bowiem ani grosza za jego prowadzenie, jeśli wykonamy (w poprzednim miesiącu) co najmniej jedną płatność bezgotówkową kartą lub BLIKiem. Oznacza to, że drobne zakupy zwolnią nas z opłaty w wysokości 8 zł miesięcznie. Co ciekawe do zasady tej nie muszą się stosować osoby poniżej 26. roku życia – oni konto mają za darmo bez opłat :)

Co z kartą debetową? Nie ma żadnej opłaty zarówno za jej wyrobienie, posiadanie jak i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Samo prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Zapłacić możemy jedynie za zbyt częste wyciąganie pieniędzy – co jest standardem w większości banków. Pierwszy przelew jest darmowy, a za kolejne płacimy 9 zł. Pewnego rodzaju obejściem jest przelew z konta oszczędnościowego na dowolną lokatę – zawsze darmowy. A z lokatą możemy później zrobić co chcemy (choć sam jeszcze tego nie testowałem – w teorii powinno działać).

Pamiętajmy, że zakładając konto w Getin Banku istnieje możliwość podania kodu polecającego – wtedy nasze zyski mogą jeszcze bardziej wzrosnąć. O szczegółach pisałem w artykule dotyczącym programu poleceń Getin Banku.

Nie przegap!

Komentarze

 • Millenium niech się uczy ……

  zenek64 Odpowiedz
 • Santander niech się uczy ……

  Andrzej Odpowiedz
 • Jezeli przelalem srodki w piatek (11.01) to w ktorej edycji biore udzial?

  ja Odpowiedz
  • W poprzedniej, XV. Chyba że miałeś „otwartą” jakąś wcześniejszą promocję i jej czas się jeszcze nie zakończył.

   Joana
  • Nie mialem, w momencie badania salda mialem (6.01) moje saldo bylo zerowe. Srodki przelalem 11.01, wiec wpadlem do poprzedniej promocji, ale czy to znaczy, ze jesli dzisiaj przeleje jakas sume, to automatycznie wskocze w obecna promocje czy nie?

   ja
  • Dokładasz do starej promocji.

   Joana
  • Tak, ja mam podobnie, poprzednią edycję aktywowałem 23 grudnia przelewem na złotówkę, ale środki wpłaciłem dopiero 9 stycznia, czyli na dzień badania salda 6 stycznia w bieżącej edycji miałem pusto (1 zł), ale… to mnie i tak nie dotyczy, skoro w poprzedniej uczestniczę do 25 marca, a do tej można przystąpić do 3 lutego? Dobrze rozumuję? (Miałem ciężki dzień w pracy i już nie myślę.)

   Don Quijote de la Mancha
  • dokładnie
   nie odpalisz nowej jeśli uczestniczysz w poprzedniej

   kruczi
 • Oferta trwa aż przez 152 dni (5 miesięcy!) od ulokowania pierwszych nowych środków. Możemy do niej przystąpić od 14.01 do 3.02.2019.
  Czy mogę zrobić tak, 02.02 wpłacam pewną kwotę i 07.02 pewną kwotę czy 3.02.2019 to ostateczna data kiedy mogę wpłacić środki?

  Andrzej Odpowiedz
 • Dobra oferta – 3.5% zagwarantowane do poczatku lipca. Akurat jak sie pokoncza lokaty na 3.9% i nie bedzie nic lepszego niz 3.5 na rynku.

  keton Odpowiedz
 • Fajnie ale nie mam zaufania do banku trupa…

  Bartlomiej Odpowiedz
  • fajnie, że podzieliłeś się z nami swoimi lękami, podobno w PKOBP mają dla Ciebie idealną ofertę

   ja
  • Bartlomiej – dzieki takiemu podejsciu od wielu miesiecy mamy wspaniale oferty :)

   keton
  • Powinni bardziej narzekać:), bo ostatnio coraz niższe oprocentowanie (chociaż w skali ogółu i tak jest dobrze).

   Work
  • Bartłomiej jeśli nie masz i założysz teraz konto prze korzystne w PEKAO tym z żubrem to mają na start KO oprocentowanie na 3 % do 20 tys przez okrągły rok (chyba że zdążyli zakończyć ta promocję )

   zenek64
  • aktualizacja – promocyjne 3 % obowiązuje do 20 000 przez pół roku od otwarcia konta dla tych co nie mieli nic w Żubrze między 1 lipca a 31 grudnia 2018 ….

   zenek64
  • A ja do Getinu przeniosłem swoje konto powiedzmy, że główne (powiedzmy bo 90% transakcji i tak robię kk Wizzair w Raiffie).

   Konto służy tylko do wypłacania gotówki w zasadzie. Do tego karta Visa, która w transakcjach zagranicznych doskonale spełnia rolę Revoluta, do którego nie mam pełnego zaufania.

   Kuper
 • Da się jakoś podejrzeć w systemie transakcyjnym, czy spełniam ten warunek z zakończeniem poprzednich promocji?

  joy Odpowiedz
  • Ja pisałem poprzez wiadomości. W tym samym dniu odpowiedź z konkretnymi datami i kwotami.

   Ciekawski
 • Od grudnia 2018 mam lokatę w Getinie, która kończy mi się w kwietniu. Planuję wpłacić jakieś nowe środki na KO do 3.02 aby uruchomić tę edycję promocji. Nie wiem tylko czy oprocentowanie promocyjne będzie przez 152 dni od pierwszej wpłaty czy tylko do zakończenia się lokaty w kwietniu. Mam na myśli, że być może środki z zakończonej lokaty zostaną wytransferowane z Getina.

  BiancaM Odpowiedz
 • Z innej beczki.
  Czy w kredytach hipotecznych jest też jakiś bank TOP1 ? (Tak jak Getin/Idea w lokatach i kontach oszczędnościowych)

  Forumowicz Odpowiedz
  • Ja polecam Millennium, da się nieźle wynegocjować w zamian za cross selling.

   Joana
  • polecam forum marcina iwucia – comiesieczne zestawienie kredytow hipotecznych, na ta chwile najtanszy jest bnp, sam wlasnie u nich zalatwiam kredyt

   sunwoj1
  • W hipotekach TOP3 wg mnie bez produktów dodatkowych:
   1. BPS – nie sprzedają produktów dodatkowych poza karta kredytową
   2. PKO BP – gigant wśród hipotek, dla pracowników wielu branży na dużo tańszą ofertę
   3. ING – niska marża i brak prowizji za wcześniejsza spłatę

   Dzikus
  • @sunwoj1: chodziło ci o blog (a nie forum) Marcina Iwucia: https://marciniwuc.com/ranking-kredytow-hipotecznych/?

   Marcin H
  • Tak taaak, blog – dokladnie, super zestawienie całkowitych kosztów w których najtanszymi wcale nie sa ing, pko czy inne wielkie banki!

   sunwoj1
 • Idea obniża %: beztroska na 2,8%, Nr 1 3,4% na 3 m-ce :(. Hit Plus na razie zostaje 3,8%; KIP 3,2% do końca marca (chyba nie mogą już zmienić?)

  Manveru21 Odpowiedz
 • Skąd wziąć kod polecający obecnego klienta banku?

  zpzp Odpowiedz
 • Mógłby ktoś powiedzieć czy konto oszczędnościowe w Getin Banku działa tak jak w millenium? Czyli po jednej promocji zaczyna się kolejna i można mieć ciągle wysoko oprocentowane środki.

  Hetfield Odpowiedz
 • A do mnie dzwonili z getinu w sprawie wniosku na lokatę 3,7 i przy okazji konsultantka sprawdziła dla mnie, iż mogę skorzystać z promo konta oszcz. na 3.5% ;) moja poprzednia promocja skończyła się 16 grudnia. Aktualnie na tym koncie mam 4 zł z odsetek, naliczone 31.12

  Maciej Odpowiedz
 • Brak komentarzy z prawej strony Livesmartera , widzę tylko białe puste pole i to na dwóch przeglądarkach , a może są , tylko śniegiem zasypane ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Czy komuś aktualnie nie działa idea? Miałem wytransferować czesc środków :(

  Maciej Odpowiedz
  • Udzielę niestety standardowej odpowiedzi informatyka: „U mnie działa.” :D

   Zonk
  • po 9tej zaczął system działać. Ale między 01.00 a 9.00 nie działał mi ani na desktopie, ani aplikacja – komunikat z błędnym PINem (sic)

   Maciej
 • Nowa promocja w ING Im więcej inwestujesz tym więcej zyskujesz. https://drive.google.com/file/d/1kvBWF-oR6pZ2_HsHDrJWU5waFBekFdIV/view

  Manveru21 Odpowiedz
  • Dzisiaj zamknąłem tam konto. Zmierziło mnie. Fakt, że używałem go sporadycznie bo było zdefiniowanym rachunkiem do obsługi konta w DM. Niemniej zawsze to były spore kwoty i często przelegiwały przez noc lub weekend na nieoprocentowanym ROR. Rachunki predefiniowane zmieniłem i zainteresowałem się znowu m.in. tym KO w Getinie. Ale kiedy czytam te definicje starych, nowych środków to zawsze jak w każdym przypadku spotkania się z idiotyzmami zaczyna mnie tępo boleć głowa. To nie mogło by być jakoś jasno podawane wprost w systemie? Za dużo pewnie wymagam. Ale za co banki płacą programistom?

   Bufon
  • Wysyłaj zapytanie – nie będziesz wiedział od razu, ale pisanie zajmie Ci może pół minuty.

   iks
  • Ta nowa promocja RI jest dosc slaba. Trzeba zamrozic 6300zl i w zamian tylko 200zl. Jak zle pojdzie to zysk bedzie mniejszy niz obecne odsetki w IB (ok. 100zl na reke). Nawet jak inwestycje wyjda na 0 to tylko 100zl wiecej niz bezpieczne odsetki z lokat. Pasuje. Chyba jednak zamkne to konto, bo nie rokuje zyskow w tym roku.

   keton
  • 1. procentowo bardziej się opłaca 300+(6×300)= 2100 bo dostaniesz 100 zł czyli 4,76% niż 300+(6×1000)=6300 bo dostaniesz 200 zł czyli czyli 3,17%
   2. chyba źle policzyłeś, bo tych 6300 przecież nie mrozisz na 7 miesięcy tylko co miesiąc dokładasz po 1000 zł więc zysk netto przy założeniu 4% rocznie brutto wyniesie 62 zł, zakładając że wpłacasz zawsze na koniec miesiąca, poczynając od 28 lutego, a myślę, że 4% nie ustrzelisz :)

   Manveru21
  • Dzień dobry. Co to za promocja RI z inwestowaniem 6300 zł . Jak się w nią wkręcić. Pozdrawiam

   Yoerek
 • mogłoby :)
  Z Santandera muszę wykopać 2×15 kont 123. To chyba jutro jednak zadzwonię do Getinu.

  Bufon Odpowiedz
  • A co się stało że rezygnujesz z 123? :)

   Dobcio
  • Do zamykania 30 kont w Santanderze polecam wysłanie wypowiedzenia pocztą lub elektronicznie (o ile takie przyjmują – niektóre banki tak). Wydruk listy 30 rachunków wraz z dyspozycją zamknięcia powinien zmieścić się na jednej kartce (zadrukowanej dwustronnie), znaczek to jakieś 2-3 PLN, a nie trzeba spędzać 1-2h w oddziale na ich zamykaniu ;).

   Marcin H
  • Czyżby już bank nie wymagał podpisu poświadczonego notarialnie ?

   Bogdan
 • W trakcie składania wniosku o konto oszcz. nie ma możliwości podania kodu polecającego. Czy będzie można go podać gdzieś później? Czy lepiej najpierw założyć standardowe konto osobiste, gdzie ten kod można wprowadzić?

  Margas Odpowiedz
  • Zgadza się. Lepiej założyć konto osobiste podając kod, a później konto oszczędnościowe.

   Michał
  • Jeśli nie podasz kodu przy zakładaniu, możesz go podać konsultantowi, który dzwoni potwierdzić dane – sprawdzone, działa!

   Joana
  • Czy zakładałaś od razu oszczędnościowe i podałaś kod konsultantowi, czy też tylko osobiste, ale z podaniem kodu konsultantowi?

   Marcin H
 • A środki na lokacie zalicza się do salda?

  Ira Odpowiedz
 • Czy dosilenie revolut spełni warunek na zwolnienie z opłat za prowadzenie konta Proste Zasady ?
  I pytanko ogólne, bo o ile przy zwrotach(promocjach) za płatności, często są wykluczenia, to czy banki również wykluczają niektóre transakcje przy zwolnieniu z opłat, czy raczej nie?

  Maciej Odpowiedz
  • R spełnia warunek bezpłatności tego konta i nie tylko.
   Do zwolnienia z opłat żaden bank nie ma wykluczeń – przepisy na to nie pozwalają.

   mbo
  • a nie lepiej kupić wodę?

   abc
  • Dla jednej karty to i lepiej, ale jak mam ich kilka(naście), to za bardzo nie chce mi się wachlować nimi w sklepie ;)
   Na kilku kartach mam zwroty i tu spoko, różne rzeczy się kupuje. Ale jak mam konta dla innych celów, i za płatności nie ma zwrotów, to zwyczajnie nie noszę tych kart w portfelu. Łatwiej chyba doładować R. kilka razy. (np santander – 5 płatności)

   Maciej
  • możesz zrobić 1 transakcje 1 kartą, aby konto było bezpłatne, nie musisz wszystkimi.

   abc
  • Ale mi chodziło o kilkanaście kart w różnych bankach ;)

   Maciej
  • rozumiem, mi natomiast chodziło o to, że tam gdzie wystarczy 1 dowolna transakcja, to nie ma sensu wspomagać się R, bo to nie jest studnia bez dna, o czym wielokrotnie tutaj pisano ;)

   abc
  • „tam gdzie wystarczy 1 dowolna transakcja, to nie ma sensu wspomagać się R”
   — no nie wiem, na pewno nie ma sensu nosić przy sobie plastiku i trzymać osadu na powiązanym ror, by wykonać jedną transakcję miesięczną; ja obecnie dla Getin (ror trzymany dla depozytów) i Envelo (ror trzymany dla wyjazdów/zakupów zagranicznych) przeważnie używam pyszne.pl i przelewu natychmiastowego z mojego głównego banku tuż przed finalizacją transakcji; to jednak wymaga nieco kombinowania, wydaje się, że doładowanie R można zrobić prościej i spokojniej.

   „tam gdzie wystarczy 1 dowolna transakcja, to nie ma sensu wspomagać się R, bo to nie jest studnia bez dna”
   — chyba brak podstaw, by uznać, że jedna (albo i 5) transakcja na kilka–kilkanaście złotych miesięcznie może spowodować jakieś problemy?

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don
   1. plastiku nie trzeba przecież nosić przez cały miesiąc, więc nie stanowi to zbytniego obciążenia.
   2. w przypadku R to nie znasz dnia ani godziny, kiedy może nastąpić blokada…

   abc
  • Każdy postępuje jak mu wygodniej ;)
   Ja nad R się zastanawiałem właśnie jako alternatywa do pilnowania wykonania tych transakcji (nieraz groszowych) plastikami, które tego wymagają. Najzwyczajniej w świecie myślę nad rozwiązaniem najwygodniejszym. Myślę, że jak ogaraniczę zasilenie R, do np. dwóch kart w miesiacu, to nie powinno z tego powodu nic się wydarzyć złego ?

   Maciej
 • Hmm. W związku z nadchodzącym połączeniem to może być jedna z ostatnich szans dla klientów Idea Banku na skorzystanie z promocji KO w Getin Banku dla nowych klientów.
  Niestety depozyty w IB kończą mi się ~miesiąc później niż promo w Getin Banku. Nie wiem, czy warto w to wchodzić i aktywować promocję jakąś małą kwotą, żeby potem dorzucić resztę na ~4M… Jakieś opinie?

  Marcin H Odpowiedz
 • @Marcin H
  Nie wiem jakie masz środki, ale niezależnie od ich wielkości kasą należy po prostu zarządzać. Wpłać 1 zł 3 lutego i masz 5 m-cy na reakcję. Jeżeli KO z 3,5% w Getinie będzie najlepiej oprocentowanym depozytem to tam kładziesz kasę a jak będą oferty lepsze to przeniesiesz i tyle. Powodzenia.

  Waldemar Odpowiedz
  • Waldek, bardzo słuszna rada, w świetle doniesień o połączeniu (nie sprzedaży) raczej nie mamy co liczyć na więcej, a wiele nie mamy do stracenia. Sam rozważam podobną decyzję. Pamiętajcie, że 3 to niedziela, aby w pewnych operacjach się nie przeliczyć.

   jacck
 • Ciekawe uzasadnienie dostałem, chyba im się daty pokręciły:
  >>Pana Konto Oszczędnościowe wyłączone jest z możliwości udziału w promocji „Na Nowe Środki” XVI edycja. Brał Pan udział w edycji XII oferty, której koniec (15.12.2019 r) przypadał w trakcie trwania XVI edycji (14.01.2019 r – 03.02.2019 r).<<

  keram7m Odpowiedz
 • Zawsze oczekujemy od banków udzielania logicznych odpowiedzi. To relikt pozostały po czasach kiedy były postrzegane jako instytucje zaufania publicznego. Teraz nie ma takich.
  Żyjemy w nowym świecie. Prawość, zaufanie, uczciwość, rzetelność i szacunek to tylko szmaty do obcierania gęby.

  Bufon Odpowiedz
 • Nie wiem czy już było ale instalując w telefonie aplikacje mobilna banku wskoczyła mi taka lokata na 4% .Lokata Mobilna to 2-miesięczna lokata, którą możesz założyć tylko raz przez Bankowość Mobilną Getin Mobile. Wypróbuj mobilne oszczędzanie – ulokuj maks. 20 000 zł i ciesz się wysokim oprocentowaniem aż 4,00 w skali roku

  miron Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy