3,5% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku przez rok (i 50 zł na start!)

Zakończona

Ruszyła III edycja promocji Getin Banku, w ramach której zgarnąć możemy aż 3,5% na koncie oszczędnościowym do 10 tys. zł przez okrągły rok! Oprócz tego ciągle do zdobycia jest premia w wysokości 50 zł za założenie konta, a dla osób z większym zapasem gotówki – kolejne 3,5% dla kwoty nawet 400 000 zł! :)

3.5% na koncie oszczędnościowym Getin Banku przez rok

3,5% na koncie oszczędnościowym dla nowych klientów

Aby skorzystać z oferty specjalnej „Bonus z aktywność” należy być nowym klientem, czyli osobą, która nie posiadała konta osobistego Getin Banku od 11.05.2017 do 30.11.2018. Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że założymy Konto Proste Zasady (lub konto osobiste w Noble Banku) i wyrazimy zgodę na przesyłanie oferty handlowej dotyczącej produktów i usług banku drogą telefoniczną oraz elektroniczną.

Sam warunki promocji są bardzo proste. Jeśli w danym miesiącu kalendarzowym na nasze konto wpłynie „wynagrodzenie”, to bank naliczy odsetki w wysokości 3,5% dla kwoty do 10 000 zł. Co istotne – wcale nie musi to być wynagrodzenie, a jedynie zwykły przelew. Bank definiuje to następująco:

Wynagrodzenie – suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady […] z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank w łącznej kwocie minimum 1 000 zł

Warto tu dodać, że odsetki promocyjne zostaną naliczone do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków (w przeciwieństwie do „zwykłych” odsetek).

Okres podwyższonego oprocentowania to aż 12 miesięcy, przy czym bank liczy go od momentu przystąpienia do promocji, czyli od momentu, kiedy na rachunek wpłynie pierwsze „wynagrodzenie” – przy czym nie może to nastąpić później, niż w miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu otwarcia konta. Regulamin zastrzega również, że czas na przystąpienie do promocji mija z końcem lutego.

3,5% do 400 000 zł

Na koniec przypomnę, że w Getin Banku trwa również promocja podwyższonego oprocentowania dla nowych środków. Jeśli na rachunku oszczędnościowym (tym samym, co w promocji 3,5%) ulokujemy nadwyżkę nad saldo z dnia 20.12.2018, to pieniądze te będą oprocentowane na 3,5% w skali roku przez 92 dni dla kwoty max. 400 000 zł.

Obie oferty się łączą co oznacza, że razem możemy ulokować nawet 410 000 zł na bardzo dobry procent – i to na tym samym rachunku :)

50 zł za założenie Konta Proste Zasady!

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Zakładając Konto Proste Zasady możemy również zyskać 50 zł premii, o ile założymy rachunek w programie poleceń banku. O szczegółach promocji pisałem w swoim prześwietleniu: 50 zł za założenie Konta Proste Zasady – zachęcam do przeczytania!

Ile kosztuje Konto Proste Zasady?

Prowadzenie Konta Proste Zasady może kosztować 8 zł miesięcznie, jednak wykonanie zaledwie jednej płatności bezgotówkowej kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty za dany miesiąc. Co ciekawe dla osób poniżej 26. roku życia ta zasada nie obowiązuje – konto mają za darmo bez opłat. Sama karta debetowa wydawana do konta jest dla wszystkich darmowa :)

Getin Bank nie pobiera również żadnej opłaty za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Za granicą lepiej tego nie robić – prowizja wyniesie 4,5% min. 10 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Te warunki trochę nie wprost. Trzeba mieć 10k na KO i co miesiąc doładowywać przelewem na 1k KPZ, tak? Wtedy na KO zostaną naliczone odsetki 3,5%.
  Czy nadwyżka z procentów na KO powoduje że całe konto traci wyższe oprocentowanie, czy też nadwyżka nad 10k jest oprocentowana nie-promocyjnie?

  P222 Odpowiedz
  • 1. Tak
   2. Oprócz 10 000 zł na 3,5% przez rok można też korzystać z oprocentowania promocyjnego 3,5% do 400 000 zł.

   Michał
  • dobre pytanie ale też i bardzo prosta odpowiedź: 1-tak, 2 – „Oprocentowanie, o którym mowa w pkt 1 powyżej, naliczane jest wyłącznie do wysokości kwoty 10 000 złotych, a oprocentowanie powyżej tej kwoty oraz po zakończeniu Okresu trwania Oferty Specjalnej jest zgodne z oprocentowaniem wskazanym w pkt 2 lub 3 Tabeli. ”

   każda kwota powyżej 10k do 50k jest na 0,85% – mówimy tu ciągle o KO 12M

   adaś
 • Okazuje się, że ten bonus za aktywność nie polega na oprocentowaniu osobnych 10k, tylko podwyższeniu pierwszych 10k do 3,5%, co w przypadku włączonej promocji do 400k oznacza, że ów podwyższający bonus nic nie da, bo nie ma co podwyższać z 3,5 do 3,5%.

  Iks Odpowiedz
 • Mam dwa pytania:
  1. Włączyła mi się promocja „Bonus za aktywność”. W czerwcu nie przelałem „wynagrodzenia”. Czy jeżeli w lipcu przeleje wynagrodzenie to dalej bezproblemowo będę w tej promocji?
  2. Czy jeżeli w lipcu przeleje wynagrodzenie to oprocentowanie będzie obowiązywać dla lipca czy dla sierpnia?

  pytalski Odpowiedz
 • Proszę o wyjaśnienie, czy jeśli dziś chcę skorzystać z 3,5% bonus za aktywność i przeleję 10tys. to jednocześnie włączy mi się promocja na nowe środki i będzie to skutkowało wyłączeniem mnie z kolejnej edycji po 21 lipca?

  Anty Odpowiedz
 • @Anty
  Nie. Jeżeli dziś wpłacisz jakąś kwotę to uruchomisz roczną promocję do kwoty 10tys. oprocentowanej 3,5%. Pamiętaj aby przelewać co m-c 1000zł. Nie wyklucza to Twojego udziału w promocjach na nowe środki, które będą oprocentowane wg innej stawki/ na dziś jest to 3%/.

  Waldemar Odpowiedz
  • A co z odsetkami, które się naliczą dla kwoty 10 tys? Czy one automatycznie uruchomią kolejną edycję promocji na nowe środki?

   kAt
  • Ale o to chodzi, że nie chcę być w tej edycji promocji na nowe środki a jak przeleję pieniądze to się przecież uruchomi. A mi zależy żeby skorzystać z kolejnej edycji , bo większe lokaty kończą mi się we wrześniu. Teraz chce tylko skorzystać z 3,5 do 10tys a przecież tu było wielokrotnie podkreślane, ze nie da się korzystać z kolejnych po sobie edycji.

   Anty
  • Weź tylko pod uwagę to, że nowa oferta może być mocno obniżona w stosunku do aktualnej? Mobilna już spadła z 4% na 3%.
   Osobiście mam zamiar aktywować tę obecną pomimo tego, że większa kwota trafi na konto dopiero pod koniec sierpnia.

   Tomko
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy