3,5% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku przez… rok! (+50 zł na start)

Zakończona

Ruszyła VII edycja promocji „Bonus za aktywność” Getin Banku, w ramach której możemy zgarnąć aż 3,5% na koncie oszczędnościowym do 10 tys. zł przez okrągły rok! Oprócz tego ciągle do zdobycia jest premia w wysokości 50 zł za założenie konta, a dla osób z większym zapasem gotówki – 2,7% dla kwoty nawet 200 000 zł.

3,5% na koncie oszczędnościowym przez rok od Getin Banku

3,5% na koncie oszczędnościowym dla nowych klientów

Aby skorzystać z oferty specjalnej „Bonus z aktywność” należy być nowym klientem, czyli osobą, która nie posiadała konta osobistego Getin Banku od 11.05.2017 do 30.11.2019. Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że założymy Konto Proste Zasady (lub konto osobiste w Noble Banku) i wyrazimy zgodę na przesyłanie oferty handlowej dotyczącej produktów i usług banku drogą telefoniczną oraz elektroniczną. Zgody dla grupy kapitałowej nie są wymagane.

Sam warunki promocji są bardzo proste. Jeśli w danym miesiącu kalendarzowym na nasze konto wpłynie „wynagrodzenie”, to bank naliczy odsetki w wysokości 3,5% dla kwoty do 10 000 zł. Co istotne – wcale nie musi to być prawdziwe wynagrodzenie, a jedynie zwykły przelew! Bank definiuje to następująco:

Wynagrodzenie – suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady […] z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank [Getin Bank] w łącznej kwocie minimum 1 000 zł

Warto tu dodać, że odsetki promocyjne zostaną naliczone do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków (w przeciwieństwie do „zwykłych” odsetek).

Okres podwyższonego oprocentowania to aż 12 miesięcy, przy czym bank liczy go od momentu przystąpienia do promocji, czyli od momentu, kiedy na rachunek wpłynie pierwsze „wynagrodzenie” – ale nie może to nastąpić później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

2,7% do 200 000 zł

Na koniec przypomnę, że w chwili obecnej w Getin Banku trwa również promocja podwyższonego oprocentowania dla nowych środków. Jeśli na rachunku oszczędnościowym (tym samym, co w promocji 3,5%) ulokujemy nadwyżkę nad saldo z dnia 26.11.2019, to pieniądze te będą oprocentowane na 2,7% w skali roku przez 122 dni (4 miesiące) dla kwoty max. 200 000 zł.

50 zł za założenie Konta Proste Zasady!

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Zakładając Konto Proste Zasady możemy również zyskać 50 zł premii, o ile założymy rachunek w programie poleceń banku. O szczegółach promocji pisałem w swoim prześwietleniu: 50 zł za założenie Konta Proste Zasady – zachęcam do przeczytania!

Ile kosztuje Konto Proste Zasady?

Prowadzenie Konta Proste Zasady może kosztować 8 zł miesięcznie, jednak wykonanie zaledwie jednej płatności bezgotówkowej kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty za dany miesiąc. Co ciekawe dla osób poniżej 26. roku życia ta zasada nie obowiązuje – konto mają za darmo bez opłat. Sama karta debetowa wydawana do konta jest dla wszystkich darmowa :)

Getin Bank nie pobiera również żadnej opłaty za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Za granicą lepiej tego nie robić – prowizja wyniesie 4,5% min. 10 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • „Okres podwyższonego oprocentowania to aż 12 miesięcy, (…) Regulamin zastrzega również, że czas na przystąpienie do promocji mija z końcem listopada.”

  Ciekawa promka, ogłoszona 1 grudnia z datą przystąpienia do promocji do 30 listopada :-D

  Czas na przystąpienie do promocji mija 29.02.2020.

  Lokata Odpowiedz
  • te 3,5 % to ściema dla nowych klientów (ściema bo max kwota takiego KO to tylko 10 tyś zł). Promocja dla wszystkich na EKO to 2,7 do 200 tyś – czyli jak w Millenium tylko dla 2x wyższej kwoty. Ja póki co zostaje w Mille i czekam na lepszy ruch od Getin

   zenek64
 • Sprawdzał ktoś co Getin oferuje przy próbie przelewu?

  Daw Odpowiedz
 • Oczywiście chyba też tak zrobię i w Mille poczekam na lepszą propozycję.

  Andrzej Odpowiedz
 • Czy ja dobrze rozumiem – nie muszę konta zakładać przez internet i czekać na kuriera, mogę otworzyć Konto Proste Zasady w placówce banku podając przy wypełnianym wniosku kod polecający od kolegi ?
  Wnioskuję o KPZ wraz z kartą (są różne ?), dostęp do bankowości internetowej, zaznaczam zgody i … ?
  Czy pozostałe konta otwieram od razu, czy samemu trzeba je wyklikać z bankowości ? Chodzi o KO Elastyczne 2,7% i KO Bonus za aktywność na 3,5%.

  Be@ Odpowiedz
 • @Be
  Cześć!
  Oczywiście, jak masz czas na chodzenie po placówkach to rachunek KPZ możesz otworzyć w placówce. Dostaniesz umowę o bankowość internetową i kartę debetową/ jeżeli zamówisz/. Możesz, ale nie musisz wyrazić zgody/ lepiej wyrazić wszystkie bez wnikania o co chodzi/. Wszystkie pozostałe konta możesz otworzyć w placówce, albo- po zastanowieniu się w bankowości internetowej.
  Bonus za aktywność jest tylko dla całkowicie nowych klientów, ale warto. KE dla wszystkich/ także dla obecnych/.
  Pozdrawiam

  Waldemar Odpowiedz
  • „całkowicie nowych” ? w sensie od 30.10.2019
   Kartę chyba trzeba zamówić, bo jak inaczej pozbyć się opłaty za konto ? (1 transakcja/mc)

   Nie rozumiem jednak działania tego KE vel EKO, konta elastycznego. Bo ten Bonus dla aktywnych to nie jest osobne konto, tylko bonus w koncie ? Czyli jak mam 100kzł to 10k jest na 3,5%, a 90k na 2,7% ? tak ?
   i żeby bonus się naliczył to przez 12 mc trzeba wpłacać ten 1k ?
   (do 50zł – wpłaca się przez 3 pierwsze miesiące)

   Be@
  • 1. „całkowicie nowych” ? w sensie od 30.10.2019 – NIE – nowych, czyli nie posiadających konta osobistego Getin Banku od 11.05.2017 do 30.11.2019
   2. jak inaczej pozbyć się opłaty za konto? – z opłaty miesięcznej za prowadzenie rachunku zwalnia wykonanie min. 1 transakcji bezgotówkowej (kartą debetową lub BLIK-iem), więc decyzja należy do Ciebie (jest 18 wzorów kart do wyboru, coś Ci się na pewno spodoba)
   3. Nie rozumiem jednak działania tego KE vel EKO – tak, bonus dla aktywnych nie jest osobnym kontem, tylko bonusem w koncie – warunkiem korzystania z podwyższonego oprocentowania 3,5% do 10K jest suma wpływów na łączną kwotę min 1K w formie PRZELEWU przychodzącego z innego banku na konto osobiste (a NIE WPŁATA, jak piszesz), okres obowiązywania podwyższonego % to 12 m-cy, jeśli nie spełnisz warunku przelewu, to za ten miesiąc dostaniesz odsetki wg tabeli oprocentowania. Aby dostać premię za założenie konta z polecenia, konieczne są przelewy przez 3 kolejne m-ce.
   4. Czyli jak mam 100kzł to 10k jest na 3,5%, a 90k na 2,7% ? TAK

   kolo
 • Martwi mnie, że podpisując umowę w placówce banku nie będzie możliwości skorzystania z kodu polecenia, dzięki czemu 50zł przejdzie koło nosa…
  Przynajmniej na tej umowie https://www.getinbank.pl/dokumenty/umowa-o-konto-osobiste-wzor-umowy-2.pdf takiej rubryki nie ma…

  Be@ Odpowiedz
  • Jest chyba opcja taka, że możesz złożyć wniosek online, a jako formę zawarcia umowy wybrać nie kuriera tylko wizytę w placówce. Wtedy tylko idziesz i finalizujesz wniosek złożony przez internet. Przynajmniej ja tak otwierałem.

   Przemysław
  • W zeszłym tygodniu przy otwieraniu konta w oddziale podałem kod polecający i bankier normalnie go wpisał gdzieś do systemu. Jeżeli mimo to po spełnieniu warunków nie będzie premii to będę składał reklamację.

   Tomasz1
  • podpisując umowę w placówce poinformuj pracownika banku o chęci skorzystania z kodu polecenia – dostaniesz premię (sprawdzone w praktyce)

   kolo
  • Dzięki, bardzo mi pomogliście.

   Be@
 • Jedno mnie zastanawia. Powiedzmy, że przelewam 120k na KO. Mam saldo początkowe 20k, bo miałem lokatę na 10k i 10k na KO w ramach bonusu za aktywność (3.5%) więc saldo nowych środków to 100k. Czy w takiej sytuacji bonus za aktywność jest naliczany dla 10k z tych 100k czy 100k jest na 2.7% i kolejne 10k jest na 3.5% (bo dla bonusa za aktywność nie mają znaczenia nowe środki) – czyli czy będą odsetki od 100k (90k 2.7% + 10k 3.5%) czy 100k (2.7%) + 10k (3.5%)?

  krabar Odpowiedz
 • Jedno mnie zastanawia. Powiedzmy, że przelewam 120k na KO. Mam saldo początkowe 20k, bo miałem lokatę na 10k i 10k na KO w ramach bonusu za aktywność (3.5%) więc saldo nowych środków to 100k. Czy w takiej sytuacji bonus za aktywność jest naliczany dla 10k z tych 100k czy 100k jest na 2.7% i kolejne 10k jest na 3.5% (bo dla bonusa za aktywność nie mają znaczenia nowe środki) – czyli czy będą odsetki od 100k (90k 2.7% + 10k 3.5%) czy 100k (2.7%) + 10k (3.5%)?

  krabar Odpowiedz
 • @krabar
  Jeżeli w momencie przelewania 120k na KO fizycznie masz już założoną lokatę 10k. / podejrzewam mobilną na 3% na 3m-ce/ i masz już 10k. wpłacone na KO w ramach promocji ” Bonus za aktywność” to do czasu jak będziesz ten stan utrzymywał to 120k. będzie oprocentowane na 2,7%. Jeżeli na moment przelewania na KO 120k. nie masz lokaty na 10k, ani środków 10k. na KO w ramach promocji ” Bonus za aktywność” to:
  – 10k. masz oprocentowanie standardowe/ tzw. saldo ujemne/,
  -10k na 3,5% w ramach promocji” Bonus za aktywność/,
  -100k. na 2,7%

  Waldemar Odpowiedz
  • @Waldemar, lokata się już skończyła jakiś czas temu i jedyne co po niej pozostało to niestety to saldo początkowe. Pieniądze z lokaty zostały przelane poza bank od razu po zakończeniu. W momencie wpływu nowych środków w Getinie było tylko 10k na KO (bonus za aktywność), ale saldo początkowe 20k, bo ta lokata wcześniej (tak nieszczęśliwie załapało na końcówkę).

   krabar
  • Mały dodatek, pomyłka. Nie przelewałem 120k tylko 110k, 10k juz było w ramach bonusu za aktywność.

   krabar
  • To czemu nie założysz Mobilnej?

   Don Quijote de la Mancha
  • w sumie nie wiem, nie pomyślałem xD jakoś mi się wydawało, że tylko raz można. w każdym razie żeby to teraz naprawić do musze z zewnątrz wrzucić 10k – czy to na lokatę czy na KO, wtedy będzie 110k na KO na 2.7%, 10k na 3.5% i 10k na 3%.

   krabar
  • Nie musisz nic z zewnątrz dorzucać.
   Liczy się tylko nowość środków w stosunku do dnia badania.
   Środki, które w dniu badania były na depozytach w banku to stare środki; pozostałe to nowe środki.
   Jeśli na dzień badania miałeś na depozytach 20 kzł, to przywracając ten stan (10 kzł Mobilna + 10 kzł Aktywność) wszystkie pozostałe środki będą nowe.

   Don Quijote de la Mancha
 • @krabar
  Don już Ci napisał. Nic dodać nic ująć. Zakładaj mobilkę/ póki ma 3%/ i ciesz się 2,7% na KO. Jak nie założysz mobilki to 10k masz oprocentowane standardowo. A po co skoro można mieć na 3%? Pamiętaj, aby później mobilna została przedłużona, ponieważ KO Elastyczne jest na 122 dni a mobilna na 3 m-ce tylko.

  Waldemar Odpowiedz
 • Dzięki za rady koledzy, jakoś się tak zamotałem, że bym na to nie wpadł :)

  krabar Odpowiedz
 • Założyłam konto w oddziale, kartę dostałam od ręki. Mam jeszcze pytania:
  1. czy umowę można gdzieś znaleźć w bankowości internetowej ? (żeby ją mieć w wersji elektronicznej. Ten papier co dostałam jest jakiś dziwny – tusz nie trzyma się kartki, można go zetrzeć palcem). Zależy mi na treści umowy którą podpisałam, żeby widzieć jakie dane tam są i jakie zgody udzielone.
  2. Nim się zorientowałam założono mi także konto Skarbonka – da się to jakoś samodzielnie z poziomu internetu zamknąć ?
  3. czy są jakieś limity przelewów ? (jak w Millennium 100kzł, a wcześniej 50k zł)

  Be@ Odpowiedz
 • 3. Tak max 200 000pln. Musisz ustawić w opcjach – standardowo jest ustawione 25 000.
  2. Po zalogowaniu się do Bankowości Internetowej wybierając zakładkę Wnioski, a następnie Wypowiedzenie umowy rachunku

  Anonymous Odpowiedz
 • dają jescze 5% za cofniecie rezygnacji tz oferta utrzymaniowa?

  darek Odpowiedz
  • Dołączam się do pytania.

   RadekW
  • Ja dostałem ofertę utrzymaniową 18.11, a żona 3.12 ale czy jest jeszcze teraz to już musicie sprawdzić sami, zawsze w razie czego, gdyby oferty nie było, można cofnąć wypowiedzenie.

   erde
  • Chyba juz nie daja, przynajmniej mi nie dali. Dochodze juz do konca okresu wypowiedzenia i telefonu brak. Mozliwe, ze pod koniec roku cos dawali.

   keton
  • W regulaminie było do 31 grudnia. Jak nie ma nowej edycji…

   Bogdan
 • Czy środki przelane z idea banku liczą się jako nowe? Bo to zdaje się jeden właściciel..

  Krzychu Odpowiedz
 • Jeżeli osoba z rodziny założyła to konto w styczniu, to generując kod do tej promocji i podając go innemu członkowi rodziny, np. mężowi albo teściowej ma szansę na 100 PLN za polecenie i 50 PLN za otwarcie konta przez nową osobę?

  Keciu Odpowiedz
 • Witam. Może się ktoś wypowiedzieć, kto korzysta z tego „bonusu za aktywność”?

  Jakie dostawaliście odsetki tego 15go? Bo ja trzymalem rowne 10tys i jak dobrze liczę to odsetki powinny wynosić ok 22 zł juz po odjęciu podatku, a dostawalem 18zl. Żona tak samo.
  Myślę, czy by nie napisac reklamacji, ale w regulaminie jest „DO 3,5%” i może tym się bedą zasłaniać, chociaż 18zł, to wychodzi z oprocentowania 2,7%.

  ralfff Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy