3,5% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku przez… rok! (+50 zł na start)

Zakończona

Ruszyła VI edycja promocji Getin Banku, w ramach której zgarnąć możemy aż 3,5% na koncie oszczędnościowym do 10 tys. zł przez okrągły rok! Oprócz tego ciągle do zdobycia jest premia w wysokości 50 zł za założenie konta, a dla osób z większym zapasem gotówki – 2,8% dla kwoty nawet 200 000 zł.

3,5% przez rok na koncie oszczędnościowym w Getin Banku

3,5% na koncie oszczędnościowym dla nowych klientów

Aby skorzystać z oferty specjalnej „Bonus z aktywność” należy być nowym klientem, czyli osobą, która nie posiadała konta osobistego Getin Banku od 11.05.2017 do 31.08.2019. Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że założymy Konto Proste Zasady (lub konto osobiste w Noble Banku) i wyrazimy zgodę na przesyłanie oferty handlowej dotyczącej produktów i usług banku drogą telefoniczną oraz elektroniczną. Zgody dla grupy kapitałowej nie są wymagane.

Sam warunki promocji są bardzo proste. Jeśli w danym miesiącu kalendarzowym na nasze konto wpłynie „wynagrodzenie”, to bank naliczy odsetki w wysokości 3,5% dla kwoty do 10 000 zł. Co istotne – wcale nie musi to być prawdziwe wynagrodzenie, a jedynie zwykły przelew! Bank definiuje to następująco:

Wynagrodzenie – suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady […] z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank [Getin Bank] w łącznej kwocie minimum 1 000 zł

Warto tu dodać, że odsetki promocyjne zostaną naliczone do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków (w przeciwieństwie do „zwykłych” odsetek).

Okres podwyższonego oprocentowania to aż 12 miesięcy, przy czym bank liczy go od momentu przystąpienia do promocji, czyli od momentu, kiedy na rachunek wpłynie pierwsze „wynagrodzenie” – ale nie może to nastąpić później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta. Regulamin zastrzega również, że czas na przystąpienie do promocji mija z końcem listopada.

2,8% do 200 000 zł

Na koniec przypomnę, że w chwili obecnej w Getin Banku trwa również promocja podwyższonego oprocentowania dla nowych środków. Jeśli na rachunku oszczędnościowym (tym samym, co w promocji 3,5%) ulokujemy nadwyżkę nad saldo z dnia 12.08.2019, to pieniądze te będą oprocentowane na 2,8% w skali roku przez 122 dni (4 miesiące) dla kwoty max. 200 000 zł.

50 zł za założenie Konta Proste Zasady!

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Zakładając Konto Proste Zasady możemy również zyskać 50 zł premii, o ile założymy rachunek w programie poleceń banku. O szczegółach promocji pisałem w swoim prześwietleniu: 50 zł za założenie Konta Proste Zasady – zachęcam do przeczytania!

Ile kosztuje Konto Proste Zasady?

Prowadzenie Konta Proste Zasady może kosztować 8 zł miesięcznie, jednak wykonanie zaledwie jednej płatności bezgotówkowej kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty za dany miesiąc. Co ciekawe dla osób poniżej 26. roku życia ta zasada nie obowiązuje – konto mają za darmo bez opłat. Sama karta debetowa wydawana do konta jest dla wszystkich darmowa :)

Getin Bank nie pobiera również żadnej opłaty za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Za granicą lepiej tego nie robić – prowizja wyniesie 4,5% min. 10 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Gdzie po zalogowaniu w Getin Banku mogę zobaczyć aktualne oprocentowanie konta oszczędnościowego? W szczegółach mam tylko odnośnik do Tabeli oprocentowania.
  Czy Getin gdzieś prezentuje takie informację?
  Chciałbym widzieć czy 10k jest oprocentowane na 3.5%, a kwota ponad 10k czy jest oprocentowana na 2.8% i do kiedy trwa promocja.

  aircino Odpowiedz
 • Kiedyś dawno temu wyświetlał oprocentowanie, ale że się nie zgadzało i były błędy to wstawili „zgodnie z tabelą”, tych 10K na 3,5 proc nie zobaczysz nigdzie bo środki masz oprocentowane albo normalnie albo promocyjnie np 2,8 na nowe środki, a dopiero różnicę pomiędzy 3,5 a otrzymanym oprocentowaniem otrzymasz w postaci zasilenia rachunku w kolejnym miesiącu, zazwyczaj 15stego

  Dzikus Odpowiedz
  • No to trochę kiepsko, bo niewiadomo kiedy się skończy okres promocyjny na 2.8. Jeżeli co miesiąc trzeba sobie samemu wyliczać w jaki sposób zostały naliczone odsetki w celu zweryfikowania czy promocja się skończyła czy nie to na prawdę słabo :). No nic trzeba samemu wyliczyć date zakończenia +122 dni.
   Dzięki za odpowiedź.

   aircino
  • Ja zawsze pytam przez wiadomość w systemie o odpowiadają szybko, mam wtedy odpowiedz i datę w bankowości plus w razie gdyby coś się nie zgadzało podkładkę, że
   bank tak mi odpowiedział :)

   Dzikus
 • ta promocja jest tal słaba że aż się nie chce komentować …. – oprocentowanie jest tylko 0,5 % wyższe niż KO a kwota maksymalna tylko 10 k

  zenek64 Odpowiedz
  • Obecnie w promocji na nowe środki na ko oprocentowanie jest od tego niższe o 0,7 punktu procentowego — czyli przez rok zyskuje się 70 zł odsetek brutto (57 zł netto). W praktyce jeszcze więcej, bo z promocji na nowe środki nie da się korzystać non stop, do tego oprocentowanie w jej kolejnych edycjach spada…

   Don Quijote de la Mancha
 • Jakby jeszcze nie konieczność utrzymywania cały rok kolejnej karty to można by było wziąć, ale tak to się nie opłaca mi to za bardzo.

  Dominika Odpowiedz
 • 3,5% na 10 tyś trwa przez rok od założenia sobie tego konta oszczędnościowego. Moje pytanie – czy mogę trzymać pieniądze krócej np. 6 miesięcy? Czy wtedy płacę za to, że chcę się wycofać wcześniej niż rok? Czy nie tracę wypracowanych odsetek?

  Marzena Odpowiedz
 • Obecnie nowe środki dla mojego konta są liczone od 10tyś. Czy jak zamknę konto osobiste i oszczędnościowe i założę je ponownie, to będę mógł wskoczyć „od zera” do promocji 2.8%?

  Daw Odpowiedz
 • Czy jeśli chciałbym na koncie trzymać stale 10 tys. zł i raz miesięcznie wypłacałbym z niego 1 tys. zł, który później przelałbym tam z powrotem, to wydłużę sobie w ten sposób promocyjne oprocentowanie 3,5%?

  Rafał Odpowiedz
 • @Rafał
  Nie. Promocja „Bonus za aktywność” trwa 12 m-cy i nie ma znaczenia czy trzymasz na koncie 10 tys. i raz w m-cu wypłacasz 1tys. czy nie. Od momentu pierwszej wpłaty, czyli aktywacji promocji, wszystkie środki od 0,01 do 10 000 są oprocentowane promocyjnie. Tzn. do kwoty 10 tys. ostatniego dnia m-ca bank nalicza Ci oprocentowanie podstawowe a do 15-go dopłaca odsetki do 3,5%. Pilnuj aby kwota środków na promocyjnym KO nie przekroczyła 10 tys. bo nadwyżka nie jest już oprocentowana promocyjnie.

  Waldemar Odpowiedz
  • Nie wprowadzaj w błąd, promocja trwa 12 miesięcy pod warunkiem wpłaty tego tysiąca na ROR, wiec można wypłacić tysiaka przelać do innego banku i wrócić na zwykły rachunek i wtedy przelew własny na konto oszczędnościowe i wtedy 3,5 proc będzie na rachunku tak jak zapytał Rafal

   Dzikus
  • @
   A, w którym momencie wprowadziłem ludzi w błąd? Czy aby na pewno sztuka czytania ze zrozumieniem to rzecz powszechna?

   Waldemar
 • Czy Getin ma teraz jakies oferty na utrzymanie? Do końca sierpnia mieli 5% zwrotu, a jak jest teraz?

  Anom Odpowiedz
 • wystartowała chyba nowa edycja, oszczędnościowe na 2,8% – przez 4 miesiące, na tym bezrybiu chyba muszę skorzystać

  paqero Odpowiedz
  • Skorzystasz, ale na nowym koncie (EKO).

   Andrzej44
  • Nie widzę tylko w TOiP pozycji rachunku EKO, a zdaje się, że będzie można z niego wykonywać bezpłatne przelewy wewnętrzne i chciałem to potwierdzić a tu zonk, brak TOiP.

   Lokata
  • Elastyczne Konto Oszczędnościowe

   Chcesz regularnie oszczędzać nie tracąc jednocześnie stałego dostępu do swoich środków? Już teraz załóż wysoko oprocentowane Elastyczne Konto Oszczędnościowe.

   wpłaty i wypłaty w dowolnej kwocie i w dowolnym czasie bez ograniczeń
   bezpłatny 1 przelew/wypłata w miesiącu
   bezpłatne przelewy na lokaty w Getin Banku

   paqero
  • Elastyczne Konto Oszczędnościowe

   Chcesz regularnie oszczędzać nie tracąc jednocześnie stałego dostępu do swoich środków? Już teraz załóż wysoko oprocentowane Elastyczne Konto Oszczędnościowe.

   wpłaty i wypłaty w dowolnej kwocie i w dowolnym czasie bez ograniczeń
   bezpłatny 1 przelew/wypłata w miesiącu
   bezpłatne przelewy na lokaty w Getin Banku

   paqero
  • Czy ktoś już porównywał regulaminy ostatniej edycji XXIII i nowej z kontem EKO? Może jakaś szybka analiza @Michał Admin

   abc
  • właśnie robię

   Michał
 • Złożyłam dzisiaj wniosek i dostałam informację na maila:

  Złożony wniosek obejmuje następujące produkty i usługi:

  Konto Osobiste Proste Zasady,
  Elastyczne Konto Oszczędnościowe,
  Bankowość Elektroniczną,
  Kartę Debetową

  Z tym, że chciałabym skorzystać z rocznej promocji 3,5% dla 10k, a nie tamtej drugiej na 2,8% do 200k. Nie wydaje mi się, abym coś źle uzupełniła we wniosku

  x Odpowiedz
  • Ja złożyłam w poniedziałek, dokładnie tak samo mi przysłali, a chciałam przede wszystkim te 3,5%. Mam nadzieję, że się będzie dało to później otworzyć przez bankowość do konta.

   Dominika
  • Wpłacacie pieniążki na EKO (wcześniej było to KO). Do 10K oprocentowanie promocyjne to 3,5% przy spełnieniu warunku wpływu 1000zł. Powyżej 10k aż do 200K oprocentowane są na 2,8%.
   Dla przykładu wpłacając 15K => 10K macie na 3,5% a pozostałe 5K na 2,8%.
   Jeśli nie wpłynie 1000zł w danym miesiącu nie spełnicie warunku 1 promocji i całe 15k będzie na 2,8%.
   Odbywa się to tak, że do końca miesiąca wypłacane są odsetki 2,8% a ok 15 dnia następnego miesiąca tzw. bonus, w tym wypadku to różnica, czyli 0,7%.
   1 promocja trwa 12M i jest dla nowych klientów,
   a 2 promocja trwa 122 dni i jest na nowe środki, wszystko na tym samym koncie.
   Promocje się nie wykluczają.

   Czytelnik
  • Achaaa…takie cuś… no dobra to dzięki;)

   Dominika
 • Jest nowy program poleceń do końca lutego

  Kate Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy