3% do 100 000 zł dla nowych i obecnych klientów Citibanku (i 400 zł za kartę kredytową!)

Trwa do 30.11.2019

Ruszyła kolejna odsłona promocji Citibanku przeznaczonej nie tylko dla nowych, ale również dla obecnych klientów. W zamian za założenie lub przekształcenie konta na Citi Priority zyskać możemy podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – aż 3% w skali roku przez 6 miesięcy dla kwoty 100 000 zł.

3% na koncie oszczędnościowym w Citibanku

Citi Priority – razem lepiej

Aby skorzystać z promocji należy być osobą, która nie posiadała konta Citi Priority, Citigold, Citigold Private ani Rachunku Oszczędnościowego Citibanku od 1.01.2018. Posiadanie innych produktów (np. starszego konta osobistego czy karty kredytowej) nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy promocyjny wniosek o konto Citi Priority i podpiszemy umowę nie później, niż do 30.11.2019. Co ciekawe posiadacze starych kont CitiKonto mogą również skorzystać z promocji dokonując zamiany typu konta na Citi Priority.

Co dalej? Zgodnie z regulaminem promocji uczestnicy powinni zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej banku oraz otworzyć konto oszczędnościowe nie później, niż do końca pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego. Przykładowo zakładając konto osobiste w październiku konto oszczędnościowe powinniśmy uruchomić najpóźniej w listopadzie (choć możemy wcześniej). A od kolejnego miesiąca (następującego po miesiącu uruchomieniu konta oszczędnościowego) będziemy mogli zyskiwać wysokie oprocentowanie – aż przez 6 miesięcy.

Bank również zastrzega, że jeśli jesteśmy już obecnym klientem (posiadającym zarówno CitiKonto jak i Rachunek Oszczędnościowy) to promocyjne oprocentowanie zyskamy od pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu przystąpienia do oferty (czyli po zmianie typu konta na Citi Priority).

2% dla każdego, 3% dla posiadaczy karty kredytowej

Ale to jeszcze nie koniec wymogów. 2% do 100 000 zł zyskamy pod warunkiem, że w danym miesiącu utrzymamy średniomiesięczne saldo środków w wysokości min. 100 000 zł (najsensowniej na koncie oszczędnościowym) lub zapewnimy wpływy na konto na łącznie min. 8000 zł. Wyłączone są przelewy z rachunków w Citibanku, dlatego najlepiej spełnić ten warunek przelewając sobie środki ze swojego konta w innym banku.

Aby natomiast zgarnąć jeszcze wyższe oprocentowanie, czyli 3% w skali roku do 100 000 zł, należy dodatkowo być posiadaczem karty kredytowej (Citibanku), którą spłacimy z dowolnego rachunku w Citibanku. Bank zastrzega, że bierze pod uwagę albo miesiąc, w którym naliczone są odsetki na koncie oszczędnościowym, albo miesiąc poprzedzający. Oznacza to, że de facto nie musimy spłacać karty kredytowej co miesiąc (ale pewnie i tak tak robimy).

Co, jeśli nie mamy karty kredytowej Citibanku? Wystarczy taką wyrobić, korzystając przy okazji z jednej z promocji i zyskując na przykład dodatkowe 400 zł na start do wykorzystania na Allegro :)

Ile kosztuje Konto Citi Priority?

Konto Citi Priority może nas kosztować 30 zł miesięcznie, ale opłaty można się pozbyć na dwa sposoby.

Pierwszy z nich to utrzymanie średniomiesięcznego saldo na poziomie 30 000 zł. Jeśli więc mamy zamiar ulokować część oszczędności w Citibanku, to warunek ten będzie spełniony niemal automatycznie.

Drugi sposób jest bardziej korzystny dla osób, które nie maja zamiaru przynosić tylu pieniędzy. Bank zwolni nas z opłaty za konto w momencie, kiedy w danym miesiącu na rachunek wpłynie min. 5000 zł oraz jesteśmy posiadaczem produktu kredytowego. Łatwo więc zauważyć, że warunek ten idealnie współgra z ofertą promocyjną :)

Co z pozostałymi opłatami? Oprócz potencjalnej opłaty za konto Citi Priority nic więcej nam nie grozi – posiadanie karty debetowej Citicard jest bezpłatne, tak samo jak wypłaty z bankomatów. Pamiętajmy jedynie, żeby nie włączać żadnych dodatkowych usług (jak np. CitiPhone, który jest pakietem płatnym, jeśli średnie saldo wyniesie mniej, niż 100 000 zł).

Nie przegap!

Komentarze

 • No w lipcu konta raczej już nie założymy, widać przekopiowanie z poprzedniej edycji :)
  Ale jeśli ROR założyłbym w listopadzie, konto oszczędnościowe w grudniu, to oprocentowanie promocyjne włączy mi się dopiero w styczniu. Dobrze rozumuję?
  I czy karta debetowa jest obowiązkowa?

  Marcinek Odpowiedz
 • A na stronie Citibanku znalazłem info, ze obowiązuje nawet do stycznia 2020!
  Oferta „Citi Priority – Razem lepiej – Edycja II” jest dostępna dla Klientów, którzy do 31 stycznia 2020 r. zawrą z Bankiem Umowę Produktów Depozytowych, otworzą na jej podstawie Konto Osobiste Citi Priority i spełnią warunki opisane w Regulaminie Oferty.
  Dopytam jeszcze, co z tą debetówką, trzeba ją mieć?

  Marcinek Odpowiedz
  • Debetówka jest bezpłatna, a przydatna (choćby do wpłat/bankomatów EUR i USD), więc nie ma co kombinować.

   Don Quijote de la Mancha
 • Konto założone, KK Również. Dzisiaj przyszła kredytówka (niewidoczna w systemie citi online). Po rejestracji (na nowy login!) widzę kredytówkę, ale rachunku już nie. Czy tak to powinno wyglądać w Citi? Osobny login do rachunku (Citi Priority), osobny do KK???

  Bogy Odpowiedz
  • Nie. Powinno to być wspólne, nawet zakładane osobno (nawet wyciągi dawno zamkniętej kk powinieneś widzieć w systemie dla ror).

   Don Quijote de la Mancha
  • No tak, infolinia potwierdziła, że tak nie powinno być. Teraz pisemna reklamacja (prośba o połączenie kont) i 30 dni oczekiwania, w międzyczasie promocja KO z której zacząłem korzystać i kolejne reklamacje w perspektywie. Udany początek z Citi…

   Bogy
 • Mam tylko KK citi, w bankowości znalezłem info KO 3% jeśli będe z niego splacał kartę kredytową – czy w związku z tym i tak muszę zakładać ROR? czy jeśli ma się tylko kk citi to jest jakaś inna droga mozliwa do KO 3%?

  TomekW Odpowiedz
 • KK Citi zawsze wykluczała do jakiś promocji z zakładaniem konta ROR w Citi?

  TomekW Odpowiedz
 • I jeszcze pytanko, czy ten wpływ 8 koła miesięcznie to na ROR czy KO?
  W Regulaminie mowa jest o Koncie bez dodatków, ale chwilę wcześniej piszą o Koncie Oszczędnościowym, czuję się pogubiony…

  Marcinek Odpowiedz
 • Czy mając konto Citi Priority oraz kartę kredytową mogę bez żadnych negatywnych konsekwencji zamknąć konto Citi Priority a zostawić kartę kredytową?

  Grzegorz Odpowiedz
 • Czy Wy też macie problem z dodzwonieniem się na ich infolinie?

  Daw Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy