3% do 100 000 zł dla nowych i obecnych klientów Citibanku (i 400 zł za kartę kredytową!)

Zakończona

Ruszyła kolejna odsłona promocji Citibanku przeznaczonej nie tylko dla nowych, ale również dla obecnych klientów. W zamian za założenie lub przekształcenie konta na Citi Priority zyskać możemy podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – aż 3% w skali roku przez 6 miesięcy dla kwoty 100 000 zł.

3% na koncie oszczędnościowym w Citibanku

Citi Priority – razem lepiej

Aby skorzystać z promocji należy być osobą, która nie posiadała konta Citi Priority, Citigold, Citigold Private ani Rachunku Oszczędnościowego Citibanku od 1.01.2018. Posiadanie innych produktów (np. starszego konta osobistego czy karty kredytowej) nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy promocyjny wniosek o konto Citi Priority i podpiszemy umowę nie później, niż do 31.01.2020. Co ciekawe posiadacze starych kont CitiKonto mogą również skorzystać z promocji dokonując zamiany typu konta na Citi Priority.

Co dalej? Zgodnie z regulaminem promocji uczestnicy powinni zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej banku oraz otworzyć konto oszczędnościowe nie później, niż do końca pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego. Przykładowo zakładając konto osobiste w październiku konto oszczędnościowe powinniśmy uruchomić najpóźniej w listopadzie (choć możemy wcześniej). A od kolejnego miesiąca (następującego po miesiącu uruchomieniu konta oszczędnościowego) będziemy mogli zyskiwać wysokie oprocentowanie – aż przez 6 miesięcy.

Bank również zastrzega, że jeśli jesteśmy już obecnym klientem (posiadającym zarówno CitiKonto jak i Rachunek Oszczędnościowy) to promocyjne oprocentowanie zyskamy od pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu przystąpienia do oferty (czyli po zmianie typu konta na Citi Priority).

2% dla każdego, 3% dla posiadaczy karty kredytowej

Ale to jeszcze nie koniec wymogów. 2% do 100 000 zł zyskamy pod warunkiem, że w danym miesiącu utrzymamy średniomiesięczne saldo środków w wysokości min. 100 000 zł (najsensowniej na koncie oszczędnościowym) lub zapewnimy wpływy na konto na łącznie min. 8000 zł. Wyłączone są przelewy z rachunków w Citibanku, dlatego najlepiej spełnić ten warunek przelewając sobie środki ze swojego konta w innym banku.

Aby natomiast zgarnąć jeszcze wyższe oprocentowanie, czyli 3% w skali roku do 100 000 zł, należy dodatkowo być posiadaczem karty kredytowej (Citibanku), którą spłacimy z dowolnego rachunku w Citibanku. Bank zastrzega, że bierze pod uwagę albo miesiąc, w którym naliczone są odsetki na koncie oszczędnościowym, albo miesiąc poprzedzający. Oznacza to, że de facto nie musimy spłacać karty kredytowej co miesiąc (ale pewnie i tak tak robimy).

Co, jeśli nie mamy karty kredytowej Citibanku? Wystarczy taką wyrobić, korzystając przy okazji z jednej z promocji i zyskując na przykład dodatkowe 400 zł na start do wykorzystania na Allegro :)

Ile kosztuje Konto Citi Priority?

Konto Citi Priority może nas kosztować 30 zł miesięcznie, ale opłaty można się pozbyć na dwa sposoby.

Pierwszy z nich to utrzymanie średniomiesięcznego saldo na poziomie 30 000 zł. Jeśli więc mamy zamiar ulokować część oszczędności w Citibanku, to warunek ten będzie spełniony niemal automatycznie.

Drugi sposób jest bardziej korzystny dla osób, które nie maja zamiaru przynosić tylu pieniędzy. Bank zwolni nas z opłaty za konto w momencie, kiedy w danym miesiącu na rachunek wpłynie min. 5000 zł oraz jesteśmy posiadaczem produktu kredytowego. Łatwo więc zauważyć, że warunek ten idealnie współgra z ofertą promocyjną :)

Co z pozostałymi opłatami? Oprócz potencjalnej opłaty za konto Citi Priority nic więcej nam nie grozi – posiadanie karty debetowej Citicard jest bezpłatne, tak samo jak wypłaty z bankomatów. Pamiętajmy jedynie, żeby nie włączać żadnych dodatkowych usług (jak np. CitiPhone, który jest pakietem płatnym, jeśli średnie saldo wyniesie mniej, niż 100 000 zł).

Nie przegap!

Komentarze

 • U mnie jako odsetki maksymalne wpłynęły kilka dni temu z oprocentowaniem 0.7%.
  Mimo spełniania warunków (wpływy powyżej 8 tys. na miesiąc, comiesięczne operacje i spłata karty kredytowej) wczoraj obiecane 3% nie wpadło. Wieczorem pójdzie reklamacja.

  Marcinek Odpowiedz
 • Nie ma co czekać do wieczora. Skoro zgodziłeś się na warunki wymyślone przez bank to bez łaski do 12 dnia m- ca odsetki w pełnej kwocie powinny znaleźć się na twoim koncie.

  Andrzej Odpowiedz
 • Właśnie zrobiłem telefoniczną zadymę i po 30 minutach odsetki wpłynęły.

  Andrzej Odpowiedz
  • Wczoraj wieczorem i u mnie się pojawiły. Z tym, że miały być 12-ego każdego miesiąca, poprzedzone smsem 10-ego… oba zobowiązania Banku nie dotrzymane :(

   Marcinek
 • założyłem konto Citi w styczniu. 3 lutego wpłaciłem 100k zł (przelew zewnętrzny), spłacam również kartę kredytowa. Spełniłem podpunkt 4d (otrzyma na Konto wpływy na łączną kwotę minimum 8 000 PLN). W ilu transach będzie przelewane oprocentowanie procentowe, bo z tego co tu widzę są nawet 3 transze. Czy nadal są problemy z informacja od banku o spełnieniu warunków promocji?

  MariuszKs Odpowiedz
  • Ja od tygodnia walczę z reklamacjami bo zdaniem pracującej w banku pani przelane 100k nie spełniło wymogu wpływu minimum 8k
   Ten bank jednak jest „specjalny” czasami.

   Pietia
 • Witaj @Michał Admin,
  chciałbym Cię zapytać, czy przed datą wypłaty odsetek za ostatni miesiąc promocji (przykładowo powinno to nastąpić 12 czerwca) można wcześniej złożyć wypowiedzenia umowy? Myślałem np. o złożeniu wypowiedzenia w dniu 1 czerwca.
  I jeszcze trzy pytania:
  1.czy do momentu wypłaty ostatnich odsetek (teoretycznie np. 12 czerwca) można wypłacić (bez żadnych konsekwencji) z dniem 1 czerwca te 100 tys (plus wcześniejsze odsetki), czy też też trzeba tę kasę trzymać na KO do dnia wypłaty ostatnich odsetek?
  2. czy – jeśli oczywiście można bez jakichkolwiek negatywnych konsekwencji – składając wypowiedzenie umowy w dniu 1 czerwca i wypłacając w tym samym dniu całą dotychczasową kwotę (tj. jw. 100 tys. + wcześniejsze odsetki), aby Konto Osobiste było darmowe w miesiącu czerwcu, będę musiał jeszcze dokonać wpłaty na nie w wysokości 5 tys. zł?
  3. czy składając wypowiedzenie dotyczące obydwu kont (Konta Osobistego i Oszczędnościowego), można zachować posiadaną kartę debetową? Mam ją od wielu lat, w przeciwieństwie do w/w kont, które założyłem jedynie ze względu na promocję…
  Z góry dziękuję za odpowiedź i wyjaśnienie.

  Michał Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy