3% do 200 000 zł na koncie oszczędnościowym w Getin Banku (+50 zł na start)

Zakończona

Ruszyła XXII edycja promocji „Na nowe środki” na koncie oszczędnościowym w Getin Banku. Tym razem bank oferuje nam oprocentowanie 3% w skali roku do kwoty 200 000 zł oraz 2% dla nadwyżki – aż do 400 000 zł. Okres oprocentowania to ciągle 122 dni od przystąpienia do oferty. A na start możemy zgarnąć dodatkowe 50 zł – ale tylko do końca lipca!

3% do 200 tys. zł na koncie oszczędnościowym w Getin Banku

3% do 200 tys. zł

Aby skorzystać z promocji należy być lub stać się posiadaczem konta osobistego Getin Banku oraz być lub stać się posiadaczem konta oszczędnościowego Getin Banku. Bank zaznacza tu, że chodzi o „zwykłe” konto oszczędnościowe – z promocji wyłączone są Celowe Konta, Konta Skarbonka oraz te, które uczestniczyły w promocji Family Saver. Jeśli posiadamy stary rachunek tego typu, to najzwyczajniej w świecie trzeba otworzyć nowy – zwykły (a co za tym idzie – promocyjny).

Kolejnym warunkiem jest wyrażenie odpowiednich zgód. Bank wymaga od nas wyrażenia zgody na marketing bezpośredni oraz na przesyłania oferty handlowej za pomocą SMS, drogą telefoniczną oraz elektroniczną. Marketing grupy kapitałowej nie jest konieczny.

Ostatni warunek promocji to konieczność ulokowania nowych środków. Zgodnie z regulaminem oferty specjalnej bank wymaga od nas ulokowania nadwyżki nad saldo z dnia 15.07.2019. Jeśli w tym dniu mieliśmy w Getin Banku niewiele środków (lub po prostu nie mieliśmy konta) to jesteśmy w najlepszej sytuacji – wszystko zarobi 3% w skali roku (do 200 000 zł) oraz 2% (dla przedziału 200 – 400 tys. zł). Stare środki zarobią natomiast standardowo, czyli od 1 do 1,4%.

Pamiętajmy jedynie, że z oferty wykluczone są osoby, które korzystają z poprzedniej edycji promocji w momencie trwania nowej. Dokładnie:

Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 22.07.2019 r. do 18.08.2019 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”.

Do promocji możemy przystąpić w terminie od 22.07 do 18.08.2019. Podwyższone oprocentowanie będzie dostępne przez 122 dni (4 miesiące) od momentu ulokowania pierwszych nowych środków.

Ile kosztuje konto w Getin Banku?

Jeśli zakładacie konto oszczędnościowe aby skorzystać z promocji, to wraz z nim założycie Konto Proste Zasady. Nie ma się jednak czego bać – to jeden z najlepszych rachunków na rynku. Nie zapłacimy bowiem ani grosza za jego prowadzenie, jeśli wykonamy (w poprzednim miesiącu) co najmniej jedną płatność bezgotówkową kartą lub BLIKiem. Oznacza to, że drobne zakupy zwolnią nas z opłaty w wysokości 8 zł miesięcznie. Co ciekawe do zasady tej nie muszą się stosować osoby poniżej 26. roku życia – oni konto mają za darmo bez opłat :)

Co z kartą debetową? Nie ma żadnej opłaty zarówno za jej wyrobienie, posiadanie jak i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Samo prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Zapłacić możemy jedynie za zbyt częste wyciąganie pieniędzy – co jest standardem w większości banków. Pierwszy przelew jest darmowy, a za kolejne płacimy 9 zł. Pewnego rodzaju obejściem jest przelew z konta oszczędnościowego na dowolną lokatę – zawsze darmowy. A z lokatą możemy później zrobić co chcemy (choć sam jeszcze tego nie testowałem – w teorii powinno działać).

Pamiętajmy, że zakładając konto osobiste w Getin Banku istnieje możliwość podania kodu polecającego (aktualnie tylko do 31.07.2019). O szczegółach pisałem w artykule dotyczącym programu poleceń Getin Banku. Tam też dowiecie się skąd wziąć kod polecający :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy posiadanie lokaty ma wpływ na nowe środki? Tzn. czy dopiero środki ponad lokatę będą traktowane jako nowe?

  Adam546 Odpowiedz
  • @Adam546 Odpowiedzi na swoje pytanie mozesz szukac w punkcie II i podpunkcie 4 i 8 zalaczonego regulaminu.

   apwelkle@gmail.com
  • @Adam546 Odpowiedzi na swoje pytanie mozesz szukac w punkcie II i podpunkcie 4 i 8 zalaczonego regulaminu.

   apwelkle@gmail.com
  • Aha. To trochę lipa. Dzięki.

   Adam546
 • Jak sie skonczy lokata, to srodkow tych nie mozesz wyplacic, jesli byly one na koncie 15.07

  keton Odpowiedz
  • Dzięki. W takim razie nie opłaca się tym razem :) Dobrze, że Alior ma promkę do 31.12.2019 więc nic nie tracę.

   Adam546
 • Czy ktoś wie jak jest z odsetkami od środków na koncie oszczędnościowym ( mam obecnie uruchomione promo to do 10K jako Bonus dla Aktywnych) czy po dopisaniu ich 31.07 lub 1.08 uruchomia one automatycznie promocję ?

  Bolo Odpowiedz
  • 10k to raczej stare środki. czyli powinno być 10K – 3,5%, a 200K-3%. Wykorzystanie max 210K. Jeżeli się mylę proszę o poprawkę.

   krzychu90
  • Tak 10 k to stare środki, ale odsetki które przyjdą będą ponad saldo wyliczone na 15.07 i teraz właśnie pytanie – czy odsetki zostaną potraktowane jako nowe środki i uruchomia promocję?

   Bolo
  • No właśnie ciekawe pytanie – sam miałem przez kilka dni lipca jeszcze środki na KO na 3,5%, więc 31.07 wpadną mi na KO odsetki. Czy uruchomią one obecną edycję? Podejrzewam, że tak, bo wcześniej w trakcie trwania promocji dopisane odsetki zawsze bank traktował jako nowe środki w szczegółach konta i opisie promocji.

   pws
  • Oprocentowania promocyjnego […] trwa 122 dni kalendarzowe, liczone od dnia […] wpływu pierwszych Nowych środków na Konto Oszczędnościowe […] z wyłączeniem wpływu odsetek od Produktów depozytowych.

   Don Quijote de la Mancha
  • A jednak odsetki się nie liczą, dzięki Don!

   pws
  • Thx :)

   Bolo
 • Kończy mi się 6 sierpnia promocja na 3,4%. Rozumiem, że jak wycofię środki, zostawiając 10tyś na 3,5 (bonus za aktywność) i 10 tyś na lokacie mobilnej, to mogę wycofane środki przelać ponownie, jak ruszy kolejna edycja promocji – po 18.08 i one będą już oprocentowane w nowej edycji?

  Daw Odpowiedz
  • Jeśli będzie kolejna edycja i wykluczenia nie będą Cię dotyczyć to tak.

   Lokata
  • A czy te 10 kzł nie będzie problemem? Może bezpieczniej wyczyścić saldo tak koło 9 sierpnia?

   Don Quijote de la Mancha
  • Twoje środki do 20 tys. będą opracowywane standardowo, a dopiero nadwyżka promocyjnie.

   sebeksk
  • Czemu do 20? Skoro na mobilnej 10 będzie w dniu badania, ale zostanie też później, to nie ma to wpływu na oprocentowanie ko.

   Don Quijote de la Mancha
  • U mnie jest podobnie – mam 10 kawałków na mobilnej do połowy września. Jeżeli teraz wpłacę np. 20, a skończoną mobilną zroluję na kolejną, lub – gdy jej już nie będzie – te 10 k zostawię na KO – to wszystko będzie oprocentowane promocyjnie (15.07 na KO niczego nie miałem)?

   Marcinek
  • Jeśli mobilnej lokaty nie będzie i wpłacisz środki na KO to 10 tys. będzie starymi środkami. Jeśli dasz je na jakąś lokatę będą oprocentowane wg oferty lokaty.

   Lokata
  • Don, 10k mam oprocentowane na 3,5 w promocji za aktywność, na kolejne 10k mogę założyć mobilną, choć jak oprocentowanie jest takie samo jak na KO, to trochę mija sie to z celem

   Daw
  • Napisałeś „zostawiając […] 10 tyś na lokacie mobilnej”, uznałem więc, że już ją masz — w takim przypadku jej rolowanie nie mija się z celem, lecz jest niezbędne, by ta kwota nie obniżyła salda promocyjnie oprocentowanych nowych środków na ko.

   Don Quijote de la Mancha
 • @Marcinek
  Jeżeli zrolujesz mobilną to ona będzie oprocentowana zgodnie ze stawką ustaloną przez bank/ teraz jest 3%/. Jeżeli jednak środki z mobilnej wpłacisz na KO to, 10k. będzie miało oprocentowanie standardowe, ale odsetki z mobilnej już będą miały oprocentowanie promocyjne.

  Waldemar Odpowiedz
 • Dziękuję Lokacie i Waldemarowi za wyjaśnienia!
  Reasumując zatem: Póki co wrzucam nowe środki na KO. A gdyby w wrześniu nie było już mobilnej, to środki z zakończonej mobilnej wrzucam na jakąkolwiek inną lokatę. A środki na KO nadal będą oprocentowane promocyjnie. Dobrze zrozumiałem?

  Marcinek Odpowiedz
  • Bardzo dobrze @Marcinek. Pamiętaj tylko, że odsetki z mobilnej możesz wrzucić na KO jako nowe środki, a na lokatę przeznaczyć jedynie kapitał z lokaty mobilnej.

   Lokata
 • Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 22.07.2019 r. do 18.08.2019 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”.

  U mnie promocyjne % skonczylo sie 19 czerwca i wtedy wycofalem srodki z GB.
  Bealem udzial w promocji Na Nowe Środki – XVI edycja.

  Wiec zakładam ze sie łapie na to promo?

  paolo Odpowiedz
 • Co liczy się do salda na 15/07 mam lokaty 50 tys., konto Skarbonka ok.2 tys.i 10 tys.na KO
  /BONUS ZA AKTYWNOŚC/ ?

  TYCH Odpowiedz
  • Wszystko

   Przemysław
  • Paolo tak możesz wziąć udział w tej edycji XXII… Mam tak samo jak Ty.

   TYCH sumują wszelkie depozyty w Getin banku… ja miałam mobilną i 10tyś. Na oszczędnościowym 15lipca i to są dla nich stare środki.

   Pola33
 • Jak się zakłada konto online czy przez kuriera

  robert333 Odpowiedz
 • 50 zloty jest za samo otwarcie konta?

  robi Odpowiedz
 • Jak myślicie, czy kombinowaniem teraz z odpowiednią datą rozpoczęcia promocji można coś zdziałać, żeby później była jak najmniejsza przerwa do uruchomienia kolejnej edycji?
  W sensie, że jak teraz sobie ją rozpocznę dzisiaj, to skończy się ona po 122 dniach 21.11. Ale z drugiej strony nie wiadomo w jakich datach będzie potem obowiązywać edycja 25. lub 26. Tak czy siak, najdłużej chyba to przerwa trwałaby miesiąc, oczywiście o ile zabezpieczymy wcześniej dzień badania salda starych środków. Inna sprawa, że to co teraz przeczekamy, to będzie to samo co potem sobie zmniejszymy, więc też nie wiadomo czy jest sens, bo nie wiadomo jeszcze co i czy w ogóle będzie za te 4 miesiące. No chyba, że ktoś ma teraz możliwości przetrzymania środków.

  pws Odpowiedz
  • „to co teraz przeczekamy, to będzie to samo co potem sobie zmniejszymy”
   — no właśnie, tak czytając, co napisałeś, o tym też myślałem, że to chyba nic nie da, to tylko przesunięcie…
   Z drugiej strony może lepiej odpalać promocję na początku okresu przystępowania, bo wtedy jest szansa, że po zakończeniu szybko się zacznie następne. Np. XXIII zacznie się 19 sierpnia, więc żeby do niej wejść trzeba poprzednią skończyć do 18; do XIX można było przystępować od 8 kwietnia do 19 maja, żeby więc ją skończyć do 18 sierpnia trzeba było ją odpalić w pierwszych dniach, najpóźniej do 18 kwietnia (mając bez promocji tylko 10 dni, dzień później i byłby to cały okres przystępowania do XXIII). Ale nie wiem, czy zawsze tak jest, czy akurat przy tych tak wypadło.
   Gdyby była taka reguła, to najlepszy byłby 1. dzień, bo wtedy w tych 10 dniach bez promocji wypadłby też Dzień badania (np. XIX od 8 kwietnia do 8 sierpnia, wtedy czyszczenie, 11 sierpnia Dzień badania, 19 sierpnia powrót na XXIII)…

   Don Quijote de la Mancha
 • Uruchomiłem promo wpłacając 30k na KO. Było już tam 2tys które ma oproc. 3,5 (bonus za aktywność). W połowie sierpnia skończy mi się lokata mobilna (20k). Czy mogę zrobić tak:
  – 8 tys wrzucam na KO
  – 10 tys znowu na mobilną (jak będzie)
  – 2 tys zostaje na koncie normalnym
  Czy przy takiej kombinacji te 8 tys będzie objęte 3,5% z bonusu za aktywność? No i czy te 30k dalej będzie miało 3%? Czy może skoro w dniu badania salda 20k było na lokacie, to musi później też być całość na lokacie bym nie stracił tych 3% na KO?

  Przemysław Odpowiedz
 • jest gdzieś możliwość sprawdzenia jaki jest stan nowych środków i czy bierzemy udział w poprzedniej edycji? Bo kiedyś w jakiejś brałem i nie wiem czy już się skończyła czy jeszcze nie.

  tms Odpowiedz
  • Najszybciej będzie zapytać przez kontaky w bankowosci – konsultanci dość szybko odpisują. (w przeciągu ok godziny) .

   Pola33
  • Lepiej przejrzeć historię. Można oczywiście dręczyć konsultantów ale są tak zestresowani, że czasem gadają od rzeczy.
   Ja kontrolnie władowałem małą sumkę. Wyświetliła się wiadomość, że to nowe środki. Mimo,że mam cały czas mobilną. Trudno mi ogarnąć swoim sklerotycznym półmózgiem jak to funkcjonuje ale jak nowe to nowe. Zaraz dopakuję pod korek.

   Bufon
  • Z umiarem , z umiarem , w czasie przypływu może się przelać . xyz

   prawdziwy-xyz
 • To KO. Zawsze można się szybko ewakuować a ewentualnie na kasę z BFG poczekać ten tydzień. Pod korek znaczy w tym przypadku 200k.
  Chyba, że wszystko się zwali. Poprzez jakiś kataklizm.
  Czego nikomu nie życzę.

  Bufon Odpowiedz
 • Trochę bryndza z tym capem na 200k… Teraz to cieszę się, że pod koniec zeszłego tygodnia rzutem na taśmę odpaliłem KO w Getinie i wykorzystałem 3% do 400k, jednocześnie zrywając lokaty 3,5% w Idea jakieś 3 tyg przed czasem. Przy okazji zerują mi się nowe środki w Idea i zależnie od tego jak bardzo będą teraz potrzebować depozytów to przez 3-4 miesiące nie muszę się zastanawiać gdzie teraz zaparkować i mogę spokojnie obserwować rynek. Obawiam się tylko, że lepsze jutro było wczoraj :<

  PTR Odpowiedz
 • Kiedy prawdopodobnie będzie następne badanie środków dla przyszłej edycji?

  Maciek Odpowiedz
  • 11–13 sierpnia, choć dla większej pewności warto ten okres rozszerzyć.

   Don Quijote de la Mancha
  • Czy konto proste zasady jest produktem depozytowym? Bo jeśli nie, to od biedy te kilka dni, kiedy prawdopodobnie będą badać salda kasę można by przechować na rorze w getin bez przelewania w te i wewte, bo w millenium to wiem, że tak nie działa. A jak jest w getin? Mnie by to odpowiadało osobiście, tylko czy będzie można?

   Lidia
  • Produkty depozytowe
   rachunki płatnicze – rachunki oszczędnościowe,
   rachunki terminowych lokat oszczędnościowych,
   rachunki płatnicze- rachunki przejściowe służące do zakładania Lokat oraz
   indywidualne konta emerytalne

   Don Quijote de la Mancha
 • Jeśli w sierpniu kończy mi się lokata mobilna, to by zachować 3% na KO muszę pieniądze z niej wpłacić znowu na jakąkolwiek lokatę? Czy ważne by zostały w Getinie w jakiejkolwiek formie, niekoniecznie lokacie? Np. mogę je wpłacić na KO żeby zarabiały 3,5% z tytułu bonus za aktywność?

  Przemysław Odpowiedz
  • Na lokacie na 100% nie możesz a czy konto to zwykłe (z kartą) wliczają nie wiem, dla pewności bym nie zostawiła..

   Pola33
  • Jak nie zostawiać? Muszę zostawić je bo na dzień badania salda one już na lokacie były? Tylko pytanie czy one muszą po skończeniu mobilnej być znowu wrzucone na lokatę czy mogą być właśnie tak jak napisałem np. na KO?

   Przemysław
  • Aaaa no masz rację, już nie odzywam… nie zrozumiałam pytania.

   Pola33
  • Jeśli Twoje środki zamiast na lokatę jakąkolwiek w Getinie przerzucisz na KO to beda one tam oprocentowane standardowo – czyli niziutko. Ludzie już w innych wątkach o tym pisali.

   Pola33
  • Czyli co… 10 kzł ze starej mobilnej dajemy na nową, a pozostałe 10… np. na e-Lokatę Tradycyjną 2M 1,6%? I przy 40 kzł na 3% + 10 kzł na 1,6% uzyskujemy średnio 2,72%, a przy 90 kzł na 3% + 10 kzł na 1,6% średnio 2,86%… Cóż, lepiej, niż w Millennium…

   Don Quijote de la Mancha
  • Don, czyli rozumiem że te 20k z mobilnej musi być wrzucone znowu całość na lokaty? Nie mogę wrzucić 10k na nową mobilną, a drugie 10k na KO żeby było 3,5% (bonus za aktywność)? Stracę w ten sposób 3% na KO na nowe środki?

   Przemysław
  • @Przemysław, nie wiem, ja mam ten problem z Mobilną, ale z „Bonus za aktywność” nie korzystam, wiec dla mnie nie ma nadziei; no ale @Pola33 powyżej pisała, że to się będzie liczyło jako stare…

   Don Quijote de la Mancha
  • Mam trochę lepszy na to pomysł, bo mam podobną sytuację. 10 k na 3% na mobilce, a drugie 10 k zrobić próbę przelewu i bramka zatrzyma, może tak jak teraz 2,5% ;)

   Akashi71
  • @Akashi71, super, moja się za 3 tygodnie kończy, może też coś dadzą! ☺

   Don Quijote de la Mancha
  • No właśnie tu jest pytanie, czy bonus za aktywność spelnia jednocześnie wymóg utrzymania starych środków (dla osób, którym skończyła się mobilna na 20 000). Też mam ten problem. Zobaczymy co konsultant na to odpowie.

   kAt
 • Mam stare KO oraz KO zakładane nieco później, było warunkiem promocji na nowe środki. By przystąpić do promocji mam po prostu wpłacić środki na to drugie konto? Getin zawsze sprawia mi problemy. 😁

  Paweł Odpowiedz
  • W przypadku posiadania więcej niż jednego indywidualnego konta oszczędnościowego, Ofertą Specjalną może zostać objęte najstarsze indywidualne Konto Oszczędnościowe w Banku

   — czyli najstarsze, ale

   Konto Oszczędnościowe – rachunek płatniczy – rachunek oszczędnościowy […] z wyłączeniem
   Celowych Kont Oszczędnościowych,
   Kont Oszczędnościowych Skarbonka,
   Kont Oszczędnościowych Premium,
   Kont Oszczędnościowych, które uczestniczyły w promocji Family Saver […]

   — czyli jeśli najstarsze przypadkiem pod to podpada, to jednak nowsze…

   Don Quijote de la Mancha
 • W szczegółach konta jest już po wpłacie nowych środków saldo początkowe na 15/07 i saldo nowych środków oprocentowanych promocyjnie. Do salda pocz. wliczają się lokaty, KO i konto
  skarbonka/jeśli ktoś ma/nie wlicza się zwykłe konto

  TYCH Odpowiedz
  • Było o tym juz wałkowane, ze do nowych srodków w Getin nie wlicza się tzw. ROR

   Wojak
 • Mam pytanie – może ktoś pomoże
  Jeśli 21 lipca zakończyło mi się na koncie oszczędnościowym promocyjne oprocentowane w ramach akcji „Podwyższamy oprocentowanie” i w szczegółach konta było, że część środków (jako nowe środki) została objęta oprocentowaniem w ramach XXI edycji (to był jej ostatni dzień) i tego samego dnia zabrałem te środki z konta oszczędnościowego i przerzuciłem je na konto oszczędnościowe żony, to czy wtedy jest zaliczone, że brałem udział w XXI edycji i mam spaloną promocję przez 122 dni. Na razie promocji XXI jak i XXII nie potrzebowałem bo wszystkie środki poszły na konto żony (w ramach XXI edycji) z założeniem żeby w listopadzie wrócić na swoje konto. Jeśli okaże się, że wziąłem udział w XXI promocji (chociaż tylko przez kilka godzin), to wtedy zostanę wykluczony z nowej – listopadowej (o ile wtedy jakaś będzie).
  Podsumowując chodzi mi o to, czy za udział w promocji zostanie uznane te kilka godzin środków na rachunku, kiedy nawet żadnych odsetek z tego tytułu nie będzie, bo przed końcem pierwszego dnia środki zostały zabrane.

  Jamj Odpowiedz
 • Witam serdecznie, czy ktoś testował przelewy walutowe z R do getinu i innych banków gdzie są konta walutowe? Chodzi mi o główne waluty:USD, EUR, GBP, CHF. Czy ktoś miał jakieś problemy/prowizje, jak tak to do jakich banków? Pytam bo chcę zacząć oszczędzać także w walucie obcej. Myślę o USD w getinie, GBP w CA, dla EUR i CHF jeszcze nie mam pomysłu. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  Brzydok Odpowiedz
  • „czy ktoś testował przelewy walutowe z R do getinu i innych banków gdzie są konta walutowe?”
   — z EUR nie będzie problemu, bo to zwykłe przelewy SEPA (obsługiwane przez KIR).
   Ale podłączam się pod pytanie, jak z innymi walutami, mnie szczególnie interesuje USD do Citi.

   „Myślę o USD w getinie, GBP w CA, dla EUR i CHF jeszcze nie mam pomysłu”
   — dla USD polecam także Citi, często mają dobre oferty na nowe środki, parę miesięcy temu udało mi się założyć roczną na 2,5%, teraz dają 2,2% (jak mi się skończy stara w Alior, to tam przeniosę, ale do tej pory robiłem to właśnie dosłownie, piechotą).
   EUR ja mam na 0,5% na oszczędnościowym w Nest, ale to chyba jako stary klient; ale Millennium ma podobne promocje, jak Profit PLN, EUR teraz 0,4%.
   Na CHF nie mam pomysłu, Alior daje mi 0,05%… 😒

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki za odpowiedź. A możesz jeszcze zdradzić jak to robisz na piechotę?

   Brzydok
  • Dosłownie: idę do oddziału Alior (lub np. Millennium) i potem piechotą do wpłatomatu Citi…

   Don Quijote de la Mancha
  • Tak, robisz je normalnie, podając nr konta walutowego, tyle że uwaga przy wyborze opcji wysyłki, żeby nie wybrać płatnej

   Kate
  • @Kate, chodzi Ci o SWIFT z Revolut? Ale one od jakiegoś czasu idą ponoć jako SHA i tego się chyba zmienić nie da… Więc istnieje ryzyko naliczenia opłaty przez bank pośredniczący lub odbierający…

   Don Quijote de la Mancha
  • Ja robiłam tak, miałam 35 eur na koncie EUR w R, które chciałam przelać na konto EUR w Eurobanku – dodałam to konto i zrobiłam normalnie przelew (opcja Przelew bankowy), przedtem wyświetliły się 3 opcje wysyłki, ale nie pamiętam już jakie: pierwsza płatna, druga bezpłatna ale z jakimiś warunkami, a trzecia zupełnie bezpłatna – wszystkie opcje były względne dobrze opisane – wybrałam opcję nr 3 i za 3 dni dostałam 35 eur bez potrąceń. Myślę, że bank nie ma tu znaczenia.

   Kate
  • Dodam, że to było na początku czerwca.

   Kate
  • Przecież pisałem: „z EUR nie będzie problemu, bo to zwykłe przelewy SEPA”.
   Inne waluty to SWIFT.

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don Q.: może warto supportu R. zapytać po prostu czy przelewy SWIFT w danej walucie na wskazany r-k idą SHA, czy OUR?

   Wydaje mi się, że OUR obowiązuje tylko dla jednej / niektórych walut pod pewnymi warunkami (CHF poza Szwajcarią?).

   Marcin H.
  • @Marcin H., o ile mi wiadomo, to od jakiegoś czasu stosują SHA, a w przypadku CHF jakiś pośrednik pobierał prowizje. Wydaje się, że nawet SHA może przejść bez prowizji, np. USD może przejść prosto do Citi, ale czy Citi nie pobierze jakiejś prowizji? Nawet tu https://www.walutomat.pl/banki/ jest informacja „Walutomat nie pobierze opłaty, ale bank może naliczyć opłatę według cennika” — choć ja w toip Citi takiej nie znalazłem…

   Don Quijote de la Mancha
 • czy konto otwierane to Konto Proste Zasady
  Jaki kurier dostarcza umowę

  rob232323 Odpowiedz
  • Tak, w tej chwili jest to Konto Proste Zasady (czyli konto osobiste) + Konto Oszczędnościowe.

   Przy czym aby skorzystać z programu poleceń trzeba złożyć wniosek o samo Konto Proste Zasady (żeby było polec na polecenie), a Konto Oszczędnościowe doklikać już z bankowości internetowej.

   Co do kuriera – niestety nie pamiętam, ale wszystko jest z reguły sprawnie załatwiane. Trzeba czekać na komentarze innych.

   Michał
 • Kwota na KO 198.000 zł to jest max., aby wszystkie środki po 122 były opr. na 3%. Czy tak?

  Andrzej Odpowiedz
 • Gdzie w aplikacji jest wyszczególnione czy konto bierze udział w promocji na nowe środki i które ze środków są tak oprocentowane. Wiem, że takie zestawienie było widocznie. Teraz mam na KO jedynie jakieś resztki starych środków (kilka zł) jako saldo i pod spodem na zielono informacja „konto do oferty na nowe środki”. Czyli dopiero jak coś wpłacę to pojawi się wyszczególnienie oprocentowania i objętych nim nowych środków?

  romek Odpowiedz
  • po wpłacie

   Kate
  • Czyli promocyjne 122 dni oprocentowania ruszą dopiero po tej wpłacie czy tak naprawdę już mi się te dni odliczają?

   romek
  • Tak jak napisała Kate, po wpłacie ale info pojawi się dopiero następnego dnia.

   Przemysław
  • wpłata uruchamia promocję, dlatego teraz nie masz o niej informacji, info pokaże się następnego dnia, ale 122 dni odlicza się od dnia wpłaty

   Kate
 • Jaki kurier dostarcza umowę?

  robi Odpowiedz
 • Proszę o informacje właśnie aktywowałem konto, kiedy dostanę te 50 zł ?

  Michał Odpowiedz
 • Kliknąłem ale nic nie mogę znaleźć

  Michał Odpowiedz
 • Chciałem dopytać – czy, żeby otworzyć konto z polecenia i docelowo dostać 50 zł, muszę to zrobić przez link, czy mogę z poziomu swojej bankowości elektronicznej (została kiedyś po lokatach, nigdy nie miałem konta)?

  jn Odpowiedz
 • Dostałem sms, że ktoś skorzystał z mojego kodu poleceń. Tylko, że nie pamiętam bym taki kod komuś dawał :)

  maxik Odpowiedz
 • Kartę otrzymałem w piątek, więc czy muszę teraz w lipcu robić płatność, aby nie skasowali mnie na 8 zł czy liczy się pełny miesiąc?

  Fazi Odpowiedz
 • Dla pewności można też kartę aktywować dopiero 1 sierpnia , zamiast w lipcu

  Kuba01 Odpowiedz
 • Uważajcie na to dziadostwo. Mam wyrażone zgody zgodnie z regulaminem – czyli dwie pierwsze w bankowości a oni twierdzą, że „nie wyraził Pan zgody na marketing tradycyjny. „

  lol25 Odpowiedz
  • Od dawna wiadomo, że jedną ze zgód można wyrazić jedynie poprzez infolinię banku. Nie męcz się trzymaniem pieniędzy w tym „dziadostwie”, skorzystaj z innej niesamowitej promocji np. 0.5% na 12 miesięcy w Mbanku ;-D

   Tomko
  • Ooo mbank – dobry bank
   (byl – 18 lat temu).
   A powaznie, mozna sie chyba jeszcze zalapac na promocje lokat w PKO :)

   keton
  • Ano, pamiętam, konto otwarłem tam zaraz na początku, jeszcze w zeszłym stuleciu…
   Poza zupełną bezpłatnością (co wtedy nie było standardem) zaletą było właśnie wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego eMax, do tego jakoś indeksowane (choć już nie pamiętam, czy WIBOR, czy czym) i chyba bez limitu wypłat do 1 w miesiącu (i z bezpłatną kartą, gdzieś jeszcze pewnie delfinki do Ekonto i eMax)…

   Don Quijote de la Mancha
  • Tomko niecdiej zamętu. Mam wyrażone obie zgody i eszydtko jest ok. Na kilku rachunkach innych osób tak samo

   Andy59
  • Miało być nie siej

   Andy59
  • Andy – nie masz racji. W Getinie jest to mozliwe. Ci co wyrabiali ???? kart wiedza o co chodzi :)

   keton
  • Wiem co piszę – a kart w getinie to rzerobiłem ponad 70 tak gwoli ścisłości a rachunki u nich mam prawie od ljczątku banku

   Andy59
  • To ze wyrobiles 70 kart niczego nie dowodzi :) Sa (czeste) przypadki, kiedy w panelu on-line wszystkie zgody sa zaznaczone, a nie mozna karty zamowic on-line. Bank wymaga dodatkowej zgody, ktorej nie ma on-line i o ktorej nie dowiesz sie z ich systemu. Przetestowane na 2 kontach zakladanych tego samego dnia, te same zgody on-line, a na 1 nie dalo sie zamawiac kart on-line, tylko telefonicznie. Takie cuda tylko w Getinie :)

   keton
 • Tomko ale którą to jedną ze zgód?? Skoro dwie pierwsze z system int są wszystkimi wymaganymi w regulaminie.

  lol25 Odpowiedz
  • Tomko – może podasz jednak o której zgodzie piszesz ? Istnieje?

   Andy59
  • W regulaminie w punkcie „Zgody marketingowe” są wymienione 3 zgody, a w systemie dostępne są dwie z nich. To, że w systemie masz wyrażone dwie nie gwarantuje możliwości skorzystania z promocji (może 3-cią wyraziłeś wcześniej, nie wiem). U mnie sprawa była prosta, po wyrażeniu dwóch zgód konto dalej nie było oznaczone jako promocyjne – ale od czego jest telefon – infolinia wszystko załatwi.

   Tomko
 • Powiedzcie mi, bo ja już zgłupiałem. Nie wiedziałem jakie mam saldo konta, więc napisałem do nich i taką mam odpowiedź:
  „Saldo początkowe na dzień badania ( 15.07.2019 r.) wynosi XX XXX zł.

  Zachęcam Pana do wzięcia udziału w XXII edycji promocji „Na Nowe Środki”, z oprocentowaniem w wysokości 3% na 4 miesiące dla kwoty do 200 000 zł i 2% od 200 000 zł do 400 000 zł. Wystarczy, że wpłaci Pani nowe środki, których aktualne saldo wynosi – X XXX zł. Wówczas nadwyżka tej kwoty, zostanie objęta podwyższonym oprocentowaniem”

  To ja totalnie zgłupiałem. To żeby ta promocja się aktywowała muszę wpłacić ponad saldo początkowe na dzień badania czy wpłacę nowe środki których saldo wynosi 4 razy mniej niż saldo początkowe z dnia badania

  pytalski Odpowiedz
 • Jeśli np. 15 VII miałeś na 10 000 zł to wszystkie środki powyżej 10 000 zł będą oprocentowane na 3% 200 000 zł a powyżej do 400 000 zł na 2%

  Zbigniew Odpowiedz
 • Ciekawe czy od poniedziałku 19.08 będzie kolejna edycja promocji i jakie warunki zaoferują? Ktoś ma jakieś informacje?

  Jarosław Odpowiedz
 • no i kicha – tylko 2,8%

  karampuk Odpowiedz
 • Ale symbolicznie lepiej niż w Millennium

  Waldemar Odpowiedz
  • MIllennium to symbolicznie nie jest zagrożone przymusowa restrukturyzacją i to nie przed MIlle w grudniu stawały kolejki emerytów ratujących pieniądze. 2.8% w Getinie czy IB to żart, ale przyznać trzeba że konkurencja ułatwia sprawę dając śmieszne oprocentowania.

   marynatek
  • Zaluje teraz ze nie bylem pazerny i nie zalozylem jeszcze wiecej kont 123 w BZWBK lub tez nie wsadzilem wiecej do IB na 3.5%/12m :(

   keton
  • Ja tez miałem wrzucić do Idea ale teraz mądry Polak…. dobrze ze wczoraj uruchomiłem jeszcze na 3% do połowy grudnia ale to i tak szybko zleci.

   Wojak
  • ja też żałuję – oprócz tego jeszcze wielu innych okazji

   karampuk
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy