3% do 120 000 zł na lokatach „na dobry początek” od eurobanku

Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie zdecydowanie wygodniejsze było oszczędzanie na kontach oszczędnościowych, niż na lokatach. W chwili obecnej co najmniej kilka banków oferuje bowiem takie rachunki – i to z całkiem solidnym oprocentowaniem. Na szczęście ciągle jesteśmy w stanie znaleźć dobre lokaty – i to nie tylko tych dla „drobnych” kwot, ale również takich, gdzie kwota maksymalna jest 6-cyfrowa. Dobrym przykładem jest tu eurobank, który kilka tygodni temu wprowadził pakiet lokat powitalnych pozwalających na ulokowanie nawet 120 000 zł na 3% w skali roku. A przypominam, że to nie wszystko, bo ciągle do zgarnięcia jest nawet 760 zł rocznie w formie comiesięcznego moneybacku :)

Lokata na dobry początek na 3% w eurobanku

Nawet 100 000 zł na Lokacie na dobry początek

Pierwszą, „sztandarową” ofertą eurobanku jest Lokata na dobry początek. Możemy ją założyć zarówno online (weryfikacja przelewem!) jak i umawiając się na wizytę w oddziale banku. Aby ją otworzyć konieczne jest nieposiadanie żadnego rachunku eurobanku w okresie ostatnich 12 miesięcy – lokata przeznaczona jest bowiem dla nowych klientów, a wraz z nią otwieramy konto osobiste „W pełni”.

Lokatę na dobry początek możemy założyć w ciągu 30 dni od otwarcia konta. Jej domyślne oprocentowanie to 2,5% w skali roku, a możemy je podwyższyć do 3% jeśli w trakcie jej trwania (3 miesiące) na nasz rachunek osobisty dwukrotnie wpłynie min. 1500 zł oraz wykonamy min. 9 transakcji kartą debetową na dowolne kwoty. Dodam, że warunek jest bardzo prosty do spełnienia – wystarczy przelać sobie pieniądze ze swojego konta w innym banku. Alternatywnie zaliczany też będzie niższy wpływ, bo tylko 500 zł, jednak musi to być wpływ z tytułu umowy o pracę, umów cywilnoprawnych, świadczenia emerytalnego, rentowego lub 500+.

Minimalna kwota lokaty to 200 zł, maksymalna – aż 100 000 zł. Osobiście jednak nie wrzucałbym na nią mniej, niż 30 000 – 50 000 zł (dla mniejszych kwot lepiej po prostu skorzystać z „mniejszych” lokat w innych bankach z oprocentowaniem nawet 4%).

10 000 zł na Lokacie na start internetowej

Aktywując dostęp do bankowości internetowej automatycznie spełniamy warunek kolejnej z lokat „na start”, tym razem Lokaty internetowej. Ta dostępna będzie przez 30 dni (od dnia aktywacji bankowości internetowej) dla kwoty od 200 zł do 10 000 zł. Jej czas trwania to 3 miesiące. Dodatkowych warunków brak! :)10 000 zł na Lokacie na start mobilnej

Niemal identyczne zasady dotyczą Lokaty na start mobilnej – przy czym tu mamy tę przewagę, że bankowości mobilnej nie musimy wcale aktywować po założeniu konta – możemy więc spokojnie poczekać np. na zakończenie Lokaty na start internetowej i przerzucić środki na mobilną.

Lokatę możemy założyć raz – w terminie 30 dni od pierwszej aktywacji aplikacji mobilnej.

2,5% na rachunku oszczędnościowym Ekstra Zysk

Mało? Kolejna, relatywnie dobra opcja, to skorzystanie z oprocentowania 2,5% na koncie oszczędnościowym Ekstra Zysk, które powinniśmy założyć w ciągu 30 dni od zawarcia umowy z bankiem. Saldo do 30 000 zł zarobi 2,5% w skali roku, natomiast nadwyżka – 2%. W teorii czas trwania promocyjnego oprocentowania to 3 miesiące, ale w praktyce – o miesiąc dłużej (przynajmniej tak było jeszcze niedawno). Kapitalizacja odsetek jest codzienna, więc łatwo zauważyć, kiedy oprocentowanie spadnie.

2% do 50 000 zł

Z kronikarskiego obowiązku odnotuję również, że w eurobanku dostępne są również „poprawne” Lokaty na nowe środki .- 2% w skali roku zarobimy do 50 000 zł przez okres 3 miesięcy (dla nadwyżki nad saldo z 30.09.2018). To dobra opcja dla osób, które przenoszą swoje oszczędności z nieoprocentowanych RORów, ale pozostałym osobom polecałbym szukać wyższych oprocentowań, niz 2% :)

Hit, czyli do 760 zł rocznie na bezterminowym programie moneyback

Na koniec przypomnę, że eurobank to jeden z niewielu podmiotów, które nieprzerwanie od wielu lat wypłacają 5% moneybacku za transakcje kartą debetową wydaną do konta osobistego. Sam zgarniam w ten sposób do 60 zł miesięcznie (to max), zależnie od swoich wydatków.

Program moneyback eurobank 5% premii

A te, trzeba przyznać, muszą być dość specyficzne. Eurobank nie płaci bowiem za „zwykłe” zakupy w marketach czy na stacjach paliw, ale za szeroko pojętą rozrywkę czy podróżowanie. Kupujesz obiad na mieście? Zgarniesz 5%. Lecisz gdzieś samolotem, pociągiem lub bookujesz spanie? Możesz automatycznie otrzymać 5% zniżki. Idziesz do fryzjera lub kosmetyczki? Tu również finalnie zapłacisz mniej! Szczegółowa tabela kodów MCC terminali objętych promocją wygląda następująco:

Kategoria sklepów Kod MCC terminala Przykład sklepów
Linie lotnicze 3000-3299, 4511 Ryanair, LOT
Koleje pasażerskie, promy, linie autobusowe – z wyłączeniem lokalnych i podmiejskich 4011, 4112, 4131, 4411 PKP Intercity, Koleje Śląskie, PolskiBus
Wypożyczalnie samochodów 3351-3440, 7512, 7519 Avis, Hertz, Europcar
Hotele, motele, ośrodki wypoczynkowe, usługi rezerwacyjne 3501-3999, 7011 Booking.com
Restauracje, bary, puby, dyskoteki, bary szybkiej obsługi (fast foody), kawiarnie, kluby muzyczne 5812-5814
Kina, teatry, opery, filharmonie, muzea 7832, 7922, 7929 Cinema City, Helios, Multikino
Pływalnie i baseny, Parki wodne, Parki rozrywki, cyrki, akwaria i delfinaria, atrakcje turystyczne 5996, 7991, 7996, 7998, 7999 Nextbike, Koleje liniowe
SPA i salony masażu 7297, 7298
Kluby bilardowe, kręgielnie 7932, 7933
Obiekty sportowe, kluby sportowe, fitness, obozy sportowe i rekreacyjne, campingi, stoki narciarskie, czartery jachtów, przystanie jachtowe, studia i szkoły tańca, pola golfowe 4457, 4468, 7032, 7033, 7911, 7941, 7992, 7997 Park Wodny, Fitness Platinium
Salony kosmetyczne i fryzjerskie 7230

Pamiętajmy jednak, że do naliczenia moneybacku za dany miesiąc konieczne jest spełnienie prostego warunku: wpływ min. 500 zł w formie wynagrodzenia / emerytury / renty / świadczenia 500+ lub… 1500 zł w formie dowolnego wpływu. Tradycyjnie polecam tu przelew ze swojego konta w innym banku – najlepiej to zautomatyzować ustanawiając przelew stały ze swojego „głównego” konta. Wtedy warunek będzie się sam spełniał :)

Ile kosztuje Konto w Pełni?

Konto w Pełni to rachunek darmowy. Nie zapłacimy za jego prowadzenie ani grosza niezależnie od obrotów czy aktywności na rachunku.

Zapłacić możemy natomiast za kartę debetową. Jeśli wybierzemy „zwykłą” Visa lub Mastercard, to za ich użytkowanie bank pobierze 4,90 zł miesięcznie. Ale z opłaty można być zwolnionym – wystarczy wydawać po 400 zł miesięcznie. Osobiście używam karty do wszelkich wydatków „podróżniczych”, więc nie mam z tym większego problemu. Warto tu zauważyć, że nawet płacąc np. za hotel w obcej walucie eurobank pobierze 3% prowizji za przewalutowanie (po kursie Visa), ale odda 5% w formie moneybacku. Razem będziemy więc 2% do przodu od tego typu transakcji zagranicznych (a 5% od krajowych).

Każda z kart pozwoli nam na darmowe wypłaty z bankomatów, przy czym z bankomatów własnych zawsze za 0 zł, a z innych – jeśli wysokość wypłaty wyniesie od 100 zł w górę. Jeśli zdecydujemy się wypłacić „drobne”, to zapłacimy 1,90 zł.

Oprócz zwykłych kart debetowych zdecydować się możemy również na płatną kartę Mastercard Prestige. O jej zaletach pisałem w prześwietleniu rachunku z początku sierpnia.

Nie przegap!

Komentarze

 • Do #Admina Lokata Mobilną nie może założyć klient który kiedykolwiek w życiu miał taką lokatę bo to jest lokata która jest niezależna od danej promocji konta i niezależnie jak traktowany jest w danej promocji „nowy klient” Także nawet ktoś kto miał taką lokate 5 lat temu i od 4 lat np. nie jest klientem nie będzie miał po prostu dostępnej tej lokaty w aplikacji mobilnej

  piotro Odpowiedz
 • Przelew weryfikacyjny z t-mobile przejdzie?

  darek Odpowiedz
 • Radzę uważać na rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk i sprawdzać jego oprocentowanie. U mnie wynosiło 0.65% mimo spełnienia warunków.

  Zgłosiłem ten fakt na infolinii, nie potrafili pomóc bo warunki bezwzględnie spełniałem więc poszło zgłoszenie w trybie reklamacji. Na razie bez rozstrzygnięcia.

  az.anonim Odpowiedz
 • W ciekawej kategorii znalazły się Nextbike i Koleje liniowe… :)
  Czy ktoś wie, czy Panek i 4Mobility też wchodzą w te zwroty?
  I w którym banku, jaką kartą, można sprawdzić sobie kod MCC? Kiedyś w starym systemie T-Mobile to było widoczna a teraz?

  Niedzisiejszy Odpowiedz
 • Czy jak kupię bilet PKP na stronie PKP Intercity, to również dostanę zwrot 5%, czy muszę to zrobić w kasie? Na co ewentualnie uważać przy zakupach internetowych (głównie bilety, bo reszta rozrywek raczej płatna na miejscu), żeby nie stracić moneybacku? Czy jakiś blik, payU wchodzą w grę przy płatności?

  Tomasz1980 Odpowiedz
  • Zwrot za bilet Intercity kupiony na ich stronie także dostaniesz.
   Uważać trzeba na Przewozy Regionalne, mają zły MCC (o ile nic się nie zmieniło), ale można spróbować kupić bilet na ich pociąg w innej kasie (np. Intercity).
   http://jakimcc.pl/

   Don Quijote de la Mancha
  • Nie kupuj przez Bilkom – zwrot się nie nalicza (MCC 4789)

   asi
 • za to dawnym klientom banku (ponad 12 mcy) chyba nie pozwala założyć przelewem.. u mnie nie poszło

  MCh Odpowiedz
 • Mam konto Active (wspólne konto z żoną) zakładane baardzo dawno temu. Czy aby skorzystać z moneybacku muszę przeksztalcić je na „konto w pełni”, czy dla active też to jest możliwe? Na konto wpada wynagrodzenie żony, więc ze spełnieniem jakichkolwiek warunków nie ma problemu jak coś.

  Maciej Odpowiedz
 • Wielkim rozczarowaniem był brak cashbacku za hotel kupiony na travelist.

  st Odpowiedz
 • Dostał już ktoś premie za październik, bo u mnie cisza jak makiem zasiał. O lokatę na dobry początek walczę już tydzień i nie mogę założyć. Infolinia umywa ręce, a jak byłem w oddziale to Pani kontaktowała się z infolinią i też nic jej się nie udało.

  Ciekawski Odpowiedz
 • Czy ktoś ma poprzedni regulamin lokaty na dobry początek? Obecny odsyła do daty początkowej 07 listopada, potrzebuję ten który się kończył 06 listopada.

  Ciekawski Odpowiedz
 • Czy ktoś ma poprzedni regulamin lokaty na dobry początek? Obecny odsyła do daty początkowej 07 listopada, potrzebuję ten który się kończył 06 listopada.

  Ciekawski Odpowiedz
 • Mam. Jak Ci to przekazać?

  sonin Odpowiedz
 • @sonin – mam pytanie skąd taki ładny nick – czyżby od miejsca zamieszkania…

  diego Odpowiedz
 • Oprocentowanie na koncie ekstra zysk spadło do 0.65% mimo, że nie upłynęły jeszcze 3 miesiące od uruchomienia promocji. Czy ktoś miał podobny problem? Zgłosiłem reklamację, na razie cisza. Chyba wycofam środki.

  az.anonim Odpowiedz
  • Sprawa wyjaśniła się o tyle, że promocyjne oprocentowanie nie naliczane od daty otwarcia rachunku ani pierwszej wpłaty tylko od 8-9 dnia miesiąca… Taki mają system i tyle.

   az.anonim
 • Uprzedzając reklamacje, po zakończeniu lokaty dostajemy odsetki dla 2,5%. Wyrównanie do 3% wpłynie w ciągu następnych 5 dni roboczych.

  PyramidHead Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy