Eurobank wprowadza darmowe Konto w Pełni z moneybackiem 5%

Eurobank to kolejny bank, który postanowił uprościć swoją ofertę rachunków osobistych. W ostatni weekend wycofane zostały konta Active, Prestige oraz Na co dzień. Wprowadzone natomiast zostało nowe konto „W pełni”, którego zaletą ma być bezwarunkowo darmowe prowadzenie. Najważniejsze jednak, że w ofercie banku ciągle pozostanie świetny program moneyback – osoby aktywne mogą dzięki niemu zyskiwać nawet 60 zł zwrotu co miesiąc! :)

Eurobank - darmowe konto w pełni z moneybackiem 5%

Darmowe Konto w Pełni

Nowe konto „W pełni”, wprowadzone do oferty banku 4.08.2018, jest rachunkiem darmowym – bezwarunkowo. Oznacza to, że niezależnie od wykonywanych na nim operacji za jego prowadzenie nie zapłacimy ani grosza.

Bank nie zdecydował się również na żadne opłaty za wpłaty i wypłaty gotówki w placówkach – choć ostatnio jest to coraz bardziej „modne”. Nie zapłacimy również nic za przelewy internetowe – no chyba, że zdecydujemy się na przelew ekspresowy – jego koszt to 3 zł (dla kwoty max. 3000 zł).

Co z kartą debetową? Do Konta w Pełni możemy wyrobić jedną z dwóch, a w zasadzie trzech kart. Do wyboru mamy „zwykłą” Visę Electron lub MasterCard Debit albo „wypasioną” kartę MasterCard Debit Prestige. Plastik w wersji zwykłej będzie nasz kosztował 0 zł pod warunkiem płatności 400 zł miesięcznie. Jeśli kwoty tej nie przekroczymy, to zapłacimy 4,90 zł. Posiadanie karty prestiżowej jest mniej opłacalne – kosztuje nas 8 zł miesięcznie, bez żadnej opcji na zwolnienie.

Łatwo się domyślić, że rodzaj posiadanej karty może wpłynąć na pozostałe istotne opłaty – na przykład wypłaty gotówki w bankomatach. Dobra wiadomość jest taka, że każdą z kart za darmo wypłacimy gotówkę z bankomatów własnych banku. Jeszcze lepsza wiadomość jest taka, że z innych również – przy czym karta Prestige (ta za 8 zł) pozwoli na darmowe wypłaty niezależnie od kwoty, a karta „zwykła” – jedynie od 100 zł w górę. Poniżej zapłacimy 1,90 zł.

Dodatkową zaletą płatnej karty Prestige jest darmowa opcja multiwalutowa. Jeśli wybieramy się do kraju, w którym walutą jest USD, GBP lub EUR, to system sam rozpozna w jakiej walucie płacimy i pobierze środki z odpowiedniego konta walutowego (o ile wcześniej taki rachunek założymy i zasilimy). Oznacza to, że jedną kartą zapłacimy „inteligentnie” w kilku walutach. Zresztą nie tylko zapłacimy, ale również wypłacimy pieniądze z bankomatu – używając karty Prestige nie zapłacimy za to ani grosza!

W przypadku „Zwykłej” karty Visa lub MasterCard również jest możliwość włączenia opcji multiwalutowej. Usługa ta jest jednak wtedy płatna i kosztuje 1,90 zł miesięcznie oraz 1,5 GBP/USD/EUR za pojedynczą wypłatę gotówki z bankomatów.

Co, jeśli nie zależy nam na opcji multiwalutowej bo sporadycznie korzystamy z karty za granicą? Wtedy już tak tanio nie będzie. W przypadku karty Visa Eurobank pobierze od nas bowiem 8 zł prowizji od wypłaty oraz, dodatkowo, 3% za przewalutowanie (następujące po kursie organizacji płatniczej). W przypadku kart MasterCard koszt wypłaty to 4 zł (Prestige) lub 8 zł („zwykła” karta). Prowizji za przewalutowanie brak, ale jest spread walutowy – Eurobank przelicza bowiem wszystkie transakcje na EUR (po kursie organizacji płatniczej), a później na złotówki – już po swoim, mało korzystnym kursie.

Czarny koń, czyli jeden z najlepszych programów moneyback w Polsce

Wraz z wycofaniem z oferty starych rachunków bank zamknął również świetny program moneyback „Rodzin i Przyjaciele”. Na szczęście wraz z prowadzeniem nowego Konta w Pełni zaprezentowany został niemal identyczny program „Codziennie zyskuję”.

Jak na nim zarobić? Wystarczy wykonywać transakcje kartą związane z rozrywką, podróżami, sportem, a także w restauracjach i u fryzjera/kosmetyczki (co jest nowością w stosunku do starego programu). Do zgarnięcia mamy 5% wartości transakcji, maksymalnie 60 zł miesięcznie, czyli 720 zł rocznie. Sam od jakiegoś czasu chętnie korzystam z moneybacku Eurobanku, bo najzwyczajniej w świecie mi się to opłaca – każda wycieczka (na wakacje, weekend czy nawet do restauracji) kosztuje mnie 5% mniej :-)

Pełna lista premiowanych miejsc wygląda następująco:

Kategoria sklepów Kod MCC terminala Przykład sklepów
Linie lotnicze 3000-3299, 4511 Wizzair, Ryanair, LOT
Koleje pasażerskie, promy, linie autobusowe – z wyłączeniem lokalnych i podmiejskich 4011, 4112, 4131, 4411 PKP Intercity, Koleje Śląskie, PolskiBus
Wypożyczalnie samochodów 3351-3440, 7512, 7519 Avis, Hertz, Europcar
Hotele, motele, ośrodki wypoczynkowe, usługi rezerwacyjne 3501-3999, 7011 Booking.com
Restauracje, bary, puby, dyskoteki, bary szybkiej obsługi (fast foody), kawiarnie, kluby muzyczne 5812-5814
Kina, teatry, opery, filharmonie, muzea 7832, 7922, 7929 Cinema City, Helios, Multikino
Pływalnie i baseny, Parki wodne, Parki rozrywki, cyrki, akwaria i delfinaria, atrakcje turystyczne 5996, 7991, 7996, 7998, 7999 Nextbike, Koleje liniowe
SPA i salony masażu 7297, 7298
Kluby bilardowe, kręgielnie 7932, 7933
Obiekty sportowe, kluby sportowe, fitness, obozy sportowe i rekreacyjne, campingi, stoki narciarskie, czartery jachtów, przystanie jachtowe, studia i szkoły tańca, pola golfowe 4457, 4468, 7032, 7033, 7911, 7941, 7992, 7997 Park Wodny, Fitness Platinium
Salony kosmetyczne i fryzjerskie 7230

W porównaniu do starego programu Eurobank wprowadził jednak pewne ograniczenie: 5% moneybacku zgarniemy jedynie wtedy, kiedy na nasze konto wpłynie 500 zł w formie wynagrodzenia lub 1500 zł w formie jednorazowego przelewu (np. ze swojego konta w innym banku). Warunek prosty do spełnienia – a najlepiej go sobie zautomatyzować ustawiając zlecenie stałe, które wykona się automatycznie co miesiąc :)

Na koniec przypomnę, że płacąc za zakupy zagraniczne również zyskujemy – przy czym musimy pamiętać, że bank pobiera od nich 3% prowizji. Ponieważ transakcje dokonane kartą Visa mają przewalutowanie po kursie organizacji płatniczej (czyli bardzo dobrym), to realnie na takich transakcjach jesteśmy 5% – 3% = 2% do przodu – co jest całkiem dobrą opcją biorąc pod uwagę, że inne banki biorąc od nas za to pieniądze – a nie wypłacają ;-)

3% na lokacie i 2,5% na koncie oszczędnościowym

Nowi klienci eurobanku mogą też skorzystać z dwóch ciekawych lokat „na start”. Pierwszą z nich, Lokatę na start internetową, możemy założyć w ciągu 30 dni od aktywacji dostępu do bankowości internetowej. Jej oprocentowanie to 3% w skali roku na okres 3 miesięcy, a kwota maksymalna to 10 000 zł.

Druga z lokat, Lokata dla Mobilnych, dostępna jest na niemal identycznych warunkach – ale po aktywowaniu dostępu do bankowości po raz pierwszy na urządzeniu mobilnym. Każdą z lokat możemy założyć tylko raz.

Na koniec przypomnę, że każdy nowy klient (brak konta osobistego przez ostatnie 12 miesięcy) może również założyć rachunek oszczędnościowy „Ekstra Zysk” w ciągu 30 dni od otwarcia konta osobistego. Tu do zgarnięcia mamy niezłe 2,5% dla kwoty do 30 000 zł przez 3 miesiące od otwarcia rachunku. Nadwyżka nad tę kwotę zarobi 2%.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy dostaliście zwrot za listopad? U mnie pusto, a link do regulaminu wygasł…

  M. Odpowiedz
 • Jeśli ktoś jeszcze nie zauważył. Przyjaciel DP zmienił MCC z 7922 na 6051 :( Koniec zabawy

  Paweł K. Odpowiedz
  • o matko,najgorsza wiadomość….

   bolek
  • No genialnie, a tyle co listopadzie uruchomiłem i już się cieszyłem …. :(

   neme
  • za dużo gadania było jak zwykle. pewnie sam millenium maczał w tym sprawkę :P

   bolek
  • Co to jest to DP?

   Dobcio
  • @Paweł K., właśnie m.in. przez takie wpisy jak ten i wcześniejsze twoje i podobne innych, gdzie wprost z pełnymi nazwami opisywano te ułatwienia teraz się to tak szybko stało… Nawet przez 2 miesiące chyba nie podziałało. Szybko zareagowali… Piszcie dalej w ten sposób: pełne, dokładne nazwy, podanie szczegółowych kodów MCC, sposobów użycia, chwalenie się jak, gdzie i do czego używacie różnych „przyjaciół”… Szkoda gadać. Jeszcze brakuje tylko telefonów i zapytań do banków czy na pewno ta usługa o takiej nazwie z takim kodem da premię.

   pws
  • Co prawda nie padlo haslo „opaska”, ale i tak wiedzieli ktoremu przyjacielowi zrobic audyt kodow mcc

   aaaa
  • To akurat nie ma w sumie znaczenia. Niestety teraz już wszyscy trzej „bracia” są odpowiednio „naprawieni”.

   pws
 • @Paweł K właśnie zauważyłem :-( Szkoda, korzystałem w powyższej promocji. Ktoś coś czy zmienili MCC w innym produkcie DP dostępnym u nas w dwóch miastach ?

  Krak Odpowiedz
 • @Paweł dzięki. Dziś zasilę kartą TMUB i po zaksięgowaniu będzie wiadomo. Teraz jak Euro jest w Mille to nie widzę MCC , albo nie umiem szukać. Widzę już tylko w TMUB.

  Krak Odpowiedz
  • Żadna transakcja dokonana kartą Eurobanku nie ma już przypisanego kodu MCC. Czy też tak macie? Skąd w takim razie wiadomo, które płatności będą objęte 5% moneybackiem?

   kAt
 • @kAt w TMUB widać kody MCC.

  Krak Odpowiedz
  • Ale ja nie mam TMUB i nie korzystam z DP. Chcę w tradycyjny sposób robić płatności za koncerty, siłkę i restauracje. Jest trochę tego więc nadwyżkę wydatków chcę opłacać KK.

   kAt
  • To nie korzystaj z tych sposobow. Ale jesli wydajesz duzo na koncertach/silkach/restauracjach to warto regularnie sprawdzac czy nie podmienili kodu mcc w danym terminalu, bo jak widzisz moga to zrobic z dnia na dzien. A czasami terminale w jednym lokalu moga miec rozne kody mcc :)

   aaaa
  • No właśnie Millennium Bank po przejęciu Eurobanku pozbawił mnie możliwości sprawdzenia. Wczesniej było wszystko jasne zaraz po zaksięgowaniu, a teraz będą niespodzianki:(

   kAt
 • Ktos dostał zwrot za listopad? 17 grudnia i nie ma. Wiem, że regulamin daje czas do 20-ego, ale Eurobank płacił zwykle koło 14-ego.

  Kajko Odpowiedz
 • Orientujecie się jaki kod ma STENA LINE PL INTERNET GDYNIA. Zawsze był za zakup promu zwrot, obecnie brak.

  Ciekawski Odpowiedz
  • Pewnie maja teraz inny kod mcc niz w regulaminie. Albo sami zmienili operatora platnosci i cos poszlo nie tak albo ktos wyzej zdecydowal ze powinni miec inny kod mcc (tak jak w przypadku kilku popularnych przyjaciol). Skoro to rzeczywiscie byla oplata za prom to pisz reklamacje. Wizzair szybko naprawili.

   aaaa
  • mozna napisac do Millennium – podaja podobno przez wiadomosc jaki byl mcc transakcji ;)

   www2
 • Niebawem konczy mi sie 2 letni okres ochronny od oplat w Eurobanku czyli teraz MIllennium. Czy ktos zamykal tam konto ostatnio (po przejeciu przez EB)?
  Zamykaliscie przez millenet i wniosek online? Czy trzeba bylo tradycyjnie?

  Proponowali cokolwiek by zostawic to konto? Mieliscie tylko to czy tez np. ROR w millennium?

  www2 Odpowiedz
  • W Millenium zwykle proponują zwrot do 30zł za płatności BLIK 5% i do 30 zł za płatności kartą 3%.
   W Twoim przypadku powinno być podobnie – zgłoszenie rezygnacji w serwisie transakcyjnym, dzwonią po kilka dniach z taką propozycją.

   mbo
  • Zazwyczaj dzwonili do kilku godzin, dawniej również w sobotę, tym razem rezygnacja złożona tydzień temu i do dziś zeto kontaktu, najwyżej konto pójdzie do odstrzału :)

   Dzikus
  • Zamykałem już kilka razy i nigdy nic nie proponowali.

   cykor
  • U mnie zawsze była oferta utrzymaniową, moźe policzyli ile już wydali na mnie :D 2 lata po 2 oferty rocznie 360 plus 360 na start i może wypadam już z retencji :D

   Dzikus
  • Za pierwszym razem zadzwonili i zaproponowali ofertę utrzymaniową, która właśnie się skończyła. Teraz coś nie dzwonią, a wypowiedzenie złożyłem 2 tygodnie temu.

   drudar
  • No właśnie to o tyle dziwne, że oferta utrzymaniową była asem z rękawa dla negocjacji, gdy chciałem odchodzić, wcześniej proponowali wszystko za free na pol roku i dopiero brak akceptacji tej oferty powodował propozycje zwrotów, teraz zero kontaktu co dziwi

   Dzikus
  • A macie pieniądze na Koncie oszczędnościowym? Może klient, który trzyma u nich więcej pieniędzy, jest bardziej warty zatrzymania. Albo i odwrotnie.

   ceglaaa
  • Dawniej nie miałem i dzwonili,, teraz mam pod korek promocji i nic :D

   Dzikus
 • dzieki, tylko nie wiem czy to, ze mam drugi ROR w millennium nie spowoduje ze jak z EB bede chcial zrezygnowac to nie beda sie starac ;)

  www2 Odpowiedz
  • Odwrotnie się starali – mając W Pełni i 360 chciałem zrezygnować z 360 ale zatrzymali mnie utrzymanką jak wyżej 5 % BLIK 2 % karta do 60 zł mieś (30 za BLIKa i 30 za kartę)

   zenek64
 • hej – ale oferta utrzymaniowa – tylko na miesiąc?? Czyli realnie 60 PLN i pozamiatane??

  Michał Odpowiedz
 • Ważne: Santander w ramach naliczania premii z kategorii „3% w restauracjach i fast foodach” honoruje lokale z MCC 5814, a NIE honoruje MCC 5812 i 5813, które liczą się w Millenium (dawniej Eurobanku) przy programie „CODZIENNIE ZYSKUJĘ”. Warto wiedzieć bo MCC 5812 ma wiele lokali gastronomicznych, np. pizzerie, „chińczyki”, „kebabownie” i inne bary/knajpy.

  owat Odpowiedz
  • Nie zgodzę się. W 123 jest zwrot za restauracje (5812) i fastfoody (5814). Natomiast 5813 to bary – i za to zwrotu nie ma w 123.

   ls5
  • @ ls5 : Wg oficjalnej informacji od banku jaką otrzymałem dotyczącej tego jakie MCC są objęte premią nie ma na liście MCC 5812 i 5813.

   owat
  • Mi nie chcieli udzielić informacji o kodach MCC.
   Ale odkąd nie bywam w brytyjskim teatrze, wszystkie restauracje, bary i fastfoody wróciły do codziennie zyskuję.

   ls5
  • Bank skorygował stanowisko. MCC 5812 jednak zalicza się do promocji.

   owat
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy