Eurobank wprowadza darmowe Konto w Pełni z moneybackiem 5%

Eurobank to kolejny bank, który postanowił uprościć swoją ofertę rachunków osobistych. W ostatni weekend wycofane zostały konta Active, Prestige oraz Na co dzień. Wprowadzone natomiast zostało nowe konto „W pełni”, którego zaletą ma być bezwarunkowo darmowe prowadzenie. Najważniejsze jednak, że w ofercie banku ciągle pozostanie świetny program moneyback – osoby aktywne mogą dzięki niemu zyskiwać nawet 60 zł zwrotu co miesiąc! :)

Eurobank - darmowe konto w pełni z moneybackiem 5%

Darmowe Konto w Pełni

Nowe konto „W pełni”, wprowadzone do oferty banku 4.08.2018, jest rachunkiem darmowym – bezwarunkowo. Oznacza to, że niezależnie od wykonywanych na nim operacji za jego prowadzenie nie zapłacimy ani grosza.

Bank nie zdecydował się również na żadne opłaty za wpłaty i wypłaty gotówki w placówkach – choć ostatnio jest to coraz bardziej „modne”. Nie zapłacimy również nic za przelewy internetowe – no chyba, że zdecydujemy się na przelew ekspresowy – jego koszt to 3 zł (dla kwoty max. 3000 zł).

Co z kartą debetową? Do Konta w Pełni możemy wyrobić jedną z dwóch, a w zasadzie trzech kart. Do wyboru mamy „zwykłą” Visę Electron lub MasterCard Debit albo „wypasioną” kartę MasterCard Debit Prestige. Plastik w wersji zwykłej będzie nasz kosztował 0 zł pod warunkiem płatności 400 zł miesięcznie. Jeśli kwoty tej nie przekroczymy, to zapłacimy 4,90 zł. Posiadanie karty prestiżowej jest mniej opłacalne – kosztuje nas 8 zł miesięcznie, bez żadnej opcji na zwolnienie.

Łatwo się domyślić, że rodzaj posiadanej karty może wpłynąć na pozostałe istotne opłaty – na przykład wypłaty gotówki w bankomatach. Dobra wiadomość jest taka, że każdą z kart za darmo wypłacimy gotówkę z bankomatów własnych banku. Jeszcze lepsza wiadomość jest taka, że z innych również – przy czym karta Prestige (ta za 8 zł) pozwoli na darmowe wypłaty niezależnie od kwoty, a karta „zwykła” – jedynie od 100 zł w górę. Poniżej zapłacimy 1,90 zł.

Dodatkową zaletą płatnej karty Prestige jest darmowa opcja multiwalutowa. Jeśli wybieramy się do kraju, w którym walutą jest USD, GBP lub EUR, to system sam rozpozna w jakiej walucie płacimy i pobierze środki z odpowiedniego konta walutowego (o ile wcześniej taki rachunek założymy i zasilimy). Oznacza to, że jedną kartą zapłacimy „inteligentnie” w kilku walutach. Zresztą nie tylko zapłacimy, ale również wypłacimy pieniądze z bankomatu – używając karty Prestige nie zapłacimy za to ani grosza!

W przypadku „Zwykłej” karty Visa lub MasterCard również jest możliwość włączenia opcji multiwalutowej. Usługa ta jest jednak wtedy płatna i kosztuje 1,90 zł miesięcznie oraz 1,5 GBP/USD/EUR za pojedynczą wypłatę gotówki z bankomatów.

Co, jeśli nie zależy nam na opcji multiwalutowej bo sporadycznie korzystamy z karty za granicą? Wtedy już tak tanio nie będzie. W przypadku karty Visa Eurobank pobierze od nas bowiem 8 zł prowizji od wypłaty oraz, dodatkowo, 3% za przewalutowanie (następujące po kursie organizacji płatniczej). W przypadku kart MasterCard koszt wypłaty to 4 zł (Prestige) lub 8 zł („zwykła” karta). Prowizji za przewalutowanie brak, ale jest spread walutowy – Eurobank przelicza bowiem wszystkie transakcje na EUR (po kursie organizacji płatniczej), a później na złotówki – już po swoim, mało korzystnym kursie.

Czarny koń, czyli jeden z najlepszych programów moneyback w Polsce

Wraz z wycofaniem z oferty starych rachunków bank zamknął również świetny program moneyback „Rodzin i Przyjaciele”. Na szczęście wraz z prowadzeniem nowego Konta w Pełni zaprezentowany został niemal identyczny program „Codziennie zyskuję”.

Jak na nim zarobić? Wystarczy wykonywać transakcje kartą związane z rozrywką, podróżami, sportem, a także w restauracjach i u fryzjera/kosmetyczki (co jest nowością w stosunku do starego programu). Do zgarnięcia mamy 5% wartości transakcji, maksymalnie 60 zł miesięcznie, czyli 720 zł rocznie. Sam od jakiegoś czasu chętnie korzystam z moneybacku Eurobanku, bo najzwyczajniej w świecie mi się to opłaca – każda wycieczka (na wakacje, weekend czy nawet do restauracji) kosztuje mnie 5% mniej :-)

Pełna lista premiowanych miejsc wygląda następująco:

Kategoria sklepów Kod MCC terminala Przykład sklepów
Linie lotnicze 3000-3299, 4511 Wizzair, Ryanair, LOT
Koleje pasażerskie, promy, linie autobusowe – z wyłączeniem lokalnych i podmiejskich 4011, 4112, 4131, 4411 PKP Intercity, Koleje Śląskie, PolskiBus
Wypożyczalnie samochodów 3351-3440, 7512, 7519 Avis, Hertz, Europcar
Hotele, motele, ośrodki wypoczynkowe, usługi rezerwacyjne 3501-3999, 7011 Booking.com
Restauracje, bary, puby, dyskoteki, bary szybkiej obsługi (fast foody), kawiarnie, kluby muzyczne 5812-5814
Kina, teatry, opery, filharmonie, muzea 7832, 7922, 7929 Cinema City, Helios, Multikino
Pływalnie i baseny, Parki wodne, Parki rozrywki, cyrki, akwaria i delfinaria, atrakcje turystyczne 5996, 7991, 7996, 7998, 7999 Nextbike, Koleje liniowe
SPA i salony masażu 7297, 7298
Kluby bilardowe, kręgielnie 7932, 7933
Obiekty sportowe, kluby sportowe, fitness, obozy sportowe i rekreacyjne, campingi, stoki narciarskie, czartery jachtów, przystanie jachtowe, studia i szkoły tańca, pola golfowe 4457, 4468, 7032, 7033, 7911, 7941, 7992, 7997 Park Wodny, Fitness Platinium
Salony kosmetyczne i fryzjerskie 7230

W porównaniu do starego programu Eurobank wprowadził jednak pewne ograniczenie: 5% moneybacku zgarniemy jedynie wtedy, kiedy na nasze konto wpłynie 500 zł w formie wynagrodzenia lub 1500 zł w formie jednorazowego przelewu (np. ze swojego konta w innym banku). Warunek prosty do spełnienia – a najlepiej go sobie zautomatyzować ustawiając zlecenie stałe, które wykona się automatycznie co miesiąc :)

Na koniec przypomnę, że płacąc za zakupy zagraniczne również zyskujemy – przy czym musimy pamiętać, że bank pobiera od nich 3% prowizji. Ponieważ transakcje dokonane kartą Visa mają przewalutowanie po kursie organizacji płatniczej (czyli bardzo dobrym), to realnie na takich transakcjach jesteśmy 5% – 3% = 2% do przodu – co jest całkiem dobrą opcją biorąc pod uwagę, że inne banki biorąc od nas za to pieniądze – a nie wypłacają ;-)

3% na lokacie i 2,5% na koncie oszczędnościowym

Nowi klienci eurobanku mogą też skorzystać z dwóch ciekawych lokat „na start”. Pierwszą z nich, Lokatę na start internetową, możemy założyć w ciągu 30 dni od aktywacji dostępu do bankowości internetowej. Jej oprocentowanie to 3% w skali roku na okres 3 miesięcy, a kwota maksymalna to 10 000 zł.

Druga z lokat, Lokata dla Mobilnych, dostępna jest na niemal identycznych warunkach – ale po aktywowaniu dostępu do bankowości po raz pierwszy na urządzeniu mobilnym. Każdą z lokat możemy założyć tylko raz.

Na koniec przypomnę, że każdy nowy klient (brak konta osobistego przez ostatnie 12 miesięcy) może również założyć rachunek oszczędnościowy „Ekstra Zysk” w ciągu 30 dni od otwarcia konta osobistego. Tu do zgarnięcia mamy niezłe 2,5% dla kwoty do 30 000 zł przez 3 miesiące od otwarcia rachunku. Nadwyżka nad tę kwotę zarobi 2%.

Nie przegap!

Komentarze

 • Mozna korzystac tylko rok z momeybacku cay nie ma ogranoczen ?

  Damien Odpowiedz
 • Mogliby wprowadzić moneyback 5% od każdej płatności zamiast tylko wybranych sklepów. Obecnie używam tylko do płacenia za żarcie na mieście ale dla 5-10zł miesięcznie nie będę trzymał dodatkowego konta.

  Dobcio Odpowiedz
  • warunek zwolnienia z opłaty za kartę -400 PLN dość wygórowany, nic się nie zmieniło tylko nazwa konta i promocji, Ci co mają tam konta i tak mają je za darmo do pożyczek albo hipotek, bo ten bank ma taki target :) jeśli by brać kartę mobilną to i tak nie zapłacimy nią za wakacje – wszystkie linie lotnicze, flixy, pkp i bookingi kupuje się przez neta a do tego karty mobilne są niestety bezużyteczne :/ lepsza jest oferta utrzymaniowa millennium – blik 5proc i karta 2 proc bez wyjątków

   Dzikus
  • Nie rozumiem czemu nie zapłacimy przez neta? Kartą z eurobanku płacę od wielu miesięcy głównie przez internet (loty, hotele) i wszystko działa bez problemów. Nawet jest 3D secure…

   Michał
  • pisałem o karcie mobilnej – bez opłat :) poza wakacjami nie wszyscy wydają kartą 400 PLN na te kategorie a to zmniejsza procent cashbacku :)

   Dzikus
  • A co to za oferta utrzymaniowa w millenium?

   dp
 • oferta oszczednosciowa do tego konta to jakiś żart 10k na 1m na3% itylko 7 dni na skorzystanie z oferty. konto na 3 mies na 30k na 2.5% od otwarcia a później co? ograniczenia mcc tez wyklucza duzo popularnych miejsc, paliwo, spożywczaki. ciekawe pod jakim kodem jest popcorn w kinie

  j4c0b Odpowiedz
  • Złe podejście – choć przyznam, że sam je kiedyś miałem i trochę obojętnie traktowałem konto w eurobanku – a to był błąd.

   Co do pierwszej kwestii – lokatę nie na 3% ale na 3,5% zakładasz kiedy chcesz – byle nie aktywować wcześniej bankowości mobilnej. Fakt, miesiąc to krótko, więc specjalnie po to konta bym nie otwierał, ale przy okazji – warto skorzystać.

   A co do zwrotów – dla mnie 5% zniżki w restauracjach (co jakiś czas zjem coś na mieście) + 5% zwrotu za wszystkie hotele! + 5% zwrotu za loty = super pakiet. Dla miłośnika tanich lotów oznacza to o 5% tańsze wyjazdy (i to również za transakcje walutowe!)

   Michał
  • Ja miałem to samo, ale pojawiła się akurat promocja z Media Expert i założyłem. Program Rodzina i Przyjaciele okazał się super, stały moneyback większy niż w T-Mobile. Warto zakładać nawet bez promocji za otwarcie;)

   Emej
 • A ja nadal nie rozumiem co z obecnymi posiadaczami starych kont. Trzeba zmieniać typ konta czy przystąpić do nowego programu albo stanie się to z automatu? W poprzednim wpisie była mowa o jakimś kodzie wysyłanym na maila, ale ja nic takiego nie dostałem.

  mucha Odpowiedz
 • Adminie, a nie wiadomo, czy szykuje się jakaś promocja nowego konta i szansa na zgarnięcie dodatkowych $$$?

  25 Odpowiedz
  • Oni bardzo rzadko dają $ na start, bo całkiem sporo można zgarnąć w formie moneybacku :)

   Michał
 • U nich nie ma BLIK’a, prawda ?

  Be@ Odpowiedz
 • Adminie, karta MasterCard jest płatna 4,90 zł, bezwarunkowo, proszę zweryfikuj…

  KONRAD Odpowiedz
  • Nie rozumiem co mam weryfikować? :-)

   Zgodnie z tym co napisałem w prześwietleniu (i tym co jest w TOiP banku) karty „zwykłe” Visa i MasterCard kosztują 0 lub 4,90 zł. Natomiast karta MasterCard Prestige – 8 zł.

   Michał
 • Fakt, sorry za zamieszanie, aczkolwiek zapis w TOiP pozostawia wiele do życzenia:

  Posiadanie karty – opłata naliczana miesięcznie za każdą kartę:

  Visa Electron / MasterCard Debit
  0 PLN 8) / 4,90 PLN

  KONRAD Odpowiedz
 • Ja właśnie zamykam konto po kilkunastu latach (!) i na do widzenia jeszcze bank poczęstował mnie prowizją za konto w okresie wypowiedzenia. Cóż, prędko nie wrócę ;)

  konwicki1980 Odpowiedz
 • 1500 trzeba zacząć przelewać od września?

  Pytajnik Odpowiedz
 • Próba założenia konta przelewem z T-Mobile Bankowe. Na końcu przekierowanie do logowania… do Alior Banku. Następni profesjonaliści.

  Kajko Odpowiedz
 • Przy potwierdzaniu konta przez blik z mbanku wystąpił błąd i wysyłają mnie do oddziału składać (nowy?) wniosek. Słabo.

  przemoo7 Odpowiedz
 • Prosze o sprawdzenie w tabeli opłat nie ma już lokaty LOGujesz-LOKujesz 3,5%.Teraz jest lokata mobilna na start 3%.

  Katarzyna Odpowiedz
  • Zgadza się – zaktualizowałem wpis nad ranem. W momencie jego tworzenia lokata jeszcze była. Dodam, że jest jeszcze lokata internetowa na 3% :)

   Michał
 • Czy zakładając konto w sierpniu 5% moneyback będzie naliczany dopiero od września czy jest szansa dostać zwrot już za sierpniowe wydatki?

  az.anonim Odpowiedz
  • Niestety chyba dopiero od września:

   Regulamin wchodzi w życie z dniem 01.09.2018 r.

   Michał
  • Faktycznie, dopiero teraz zauważyłem dołączony do tego posta regulamin. Dzięki!

   az.anonim
 • Jak wygląda dokłanie sytuacja z płatnościami za granicą? Rzeczywiście zawsze wychodzimy na plus? Mam tu na myśli porównanie do np. płatności gotówką. Kursy w kantorach są o wiele bardziej korzystne od kursów w bankach. Dodatkowo trzeba brać pod uwagę, że przy płatności kartą mamy najpierw przewalutowanie na euro, a potem z euro dopiero na pln i tutaj też jest dość znaczna strata.

  Czy przy płatnościach za granicą brane są pod uwagę już wszystkie płatności, czy tak samo jak w przypadku płatności w Polsce tylko niektóre (bary, kina, restauracje itd.)?

  ceglaaa Odpowiedz
  • Kursy są jednak dość dobre, nie sugeruj się ogólnym myśleniem o kursach bankowych, bo w tym przypadku są to kursy VISA. Rzeczywiście kursy np Revoluta są lepsze od kursów VISY, ale już naprawdę niewiele.

   Nadal tylko niektóre płatności (i uważał bym w „dziwnych” krajach, możliwe że terminale tam mogą mieć błedne MCC). Ja używałem w Hiszpanii i było wszystko okej, poza tym, że robi straszny chaos na koncie, bo każda transakcja ma osobno księgowaną transakcje przewalutowania.

   borkowicz
 • Co do transakcji zagranicznych, czy dla nowych kart będzie możliwość podpięcia pod konto PLN I EUR jednocześnie? Teraz tak można z kartami do kont Active and Prestige.

  Mirek Odpowiedz
 • A zwrot za rodzina i przyjaciele w tym miesiącu?

  Paweł Odpowiedz
 • A ja mam pytanko czy da się zamknąć konto online? Wchodzę w szczegóły konta, ale brak opcji zamknięcia konta jak piszą w poradnikach na necie :( I jeszcze kolejne pytanie, czy są jakieś promocje do przechodzących z innego banku ;p

  sebek Odpowiedz
  • Opcja jeszcze w czerwcu była dostępna. Drobny szczegół jest taki, że aby się pojawiła, nie może być blokad na kartach – wszystkie transakcje muszą być zaksięgowane. Należy też pamiętać, że przez miesiąc wypowiedzenia nie mamy dostępu online do konta. No chyba że zadzwoni konsultant z działu utrzymania z dobrą propozycją. Mnie co roku przekonują zwolnieniem z opłat za konto i karty na rok.

   ls5
  • Ok, mam jeszcze blokady za płatności z piątku więc może dlatego. Dzięki za pomoc :) Mnie już nic tam nie trzyma, skończyła mi się promka zwrotu za nc+ ;)

   sebek
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy