Łatwe 300 zł w drugiej edycji promocji „Mobilna Premia” BGŻ BNP Paribas

Zakończona

Wystartowała druga edycja promocji „z kurą”, czyli „Mobilna Premia 2”. Choć BGŻ BNP Paribas zmienił nieco zasady przyznawania premii, to jej zasady ciągle są relatywnie proste do spełnienia: wystarczy wykonać… 25 przelewów i/lub płatności Android Pay miesięcznie, a bank zapłaci nam za to nawet 300 zł rocznie.

25 zł miesięcznie za płatności mobilne w BGŻ BNP Paribas

3 lata karencji

Aby skorzystać z promocji należy być osobą, która nie posiadała (ani nie współposiadała) żadnego konta osobistego w BGŻ BNP Paribas w okresie ostatnich 36 miesięcy. Wliczamy w to również rachunki w dawnym BGŻ oraz BNP Paribas.

Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że złożymy wniosek o otwarcie konta wraz z kartą debetową i dostępem do bankowości internetowej, a podczas wnioskowania włączyć e-korespondencję, czyli przesyłanie dokumentów oraz informacji na adres e-mail, a nie w formie papierowej. O akceptacji regulaminu promocji nie wspominam :)

Co dalej? Aby zgarnąć zwrot za dany miesiąc konieczne będzie otrzymanie na konto wynagrodzenia za pracę lub wykonanie co najmniej 2 transakcji płatniczych za rachunki przedsiębiorstw będących:

 • dostawcami mediów (płatności za telefon, TV, Internet, prąd, gaz, wodę lub ścieki),
 • dostawcami usług płatniczych, zgodnie z art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych (np. bank krajowy, biuro usług płatniczych, instytucja płatnicza), w zakresie spłaty kredytu, pożyczki udzielonej przez ten podmiot,
 • uczelniami (szkołami wyższymi), zgodnie z ustawą z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym, w tym w zakresie infrastruktury związanej z ich prowadzeniem
  (np. płatności za korzystanie z akademików, domów studenckich),
 • placówkami systemu oświaty, zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (np. szkoły, przedszkola), a także żłobkami albo klubami dziecięcymi.

25 zł miesięcznie za… 25 przelewów!

Jeśli spełnimy powyższe warunki (np. opłacając media z nowo-otwartego konta), to przez 12 kolejnych miesięcy będziemy mogli zdobyć do 25 zł comiesięcznej premii. Bank zapłaci nam złotówkę za transakcji przez aplikację mobilną GOmobile o wartości co najmniej 5 zł, z wyłączeniem płatności BLIK oraz założenia lokaty.

Za co więc zgarniemy premię? Po pierwsze – za płatności przy użyciu Android Pay. Po drugie – za przelewy z konta przez aplikację mobilną. Tak, zwykłe przelewy :)

Aby jednak nie było za prosto bank wprowadza pewne ograniczenie:

W przypadku kilku Transakcji Aplikacją Mobilną GOmobile wykonanych na ten sam rachunek beneficjenta w tym samym miesiącu kalendarzowym Premia wypłacana jest tylko za pierwszą transakcję w danym miesiącu.

Co to oznacza? Nawet, jeśli na jeden rachunek wykonamy kilka przelewów w danym miesiącu, to bank zapłaci nam tylko za pierwszy z nich. Na szczęście żyjemy w czasach, gdzie posiadanie kilku rachunków nie jest niczym niezwykłym, a i otwarcie kolejnych to często kwestia kilku kliknięć. Wystarczy więc co miesiąc wykonać do 25 różnych przelewów i… 25 zł będzie nasze. Bez ani jednej operacji kartą :)

Na koniec dodam, że promocja trwa przez 12 miesięcy, a premia wypłacana jest do 8. dnia kolejnego miesiąca (o ile jest dniem roboczym). Bank podaje również przykład dokładnego liczenia terminów promocji:

Klient przystąpił do promocji 15 stycznia 2018 r. Pierwsza Premia zostanie wypłacona 8 lutego 2018 r. za Transakcje Aplikacją Mobilną dokonane od 15 do 31 stycznia
2018 r. Ostatnia Premia zostanie wypłacona 8 stycznia 2019 r. za Transakcje Aplikacją Mobilną dokonane w okresie 1-31 grudnia 2018 r.

Ile kosztuje prowadzenie konta w BGŻ BNP Paribas?

Skoro w promocji można zgarnąć nawet 300 zł rocznie, to pewnie musimy coś zapłacić za konto, prawda? Nie do końca :) Choć w promocji możemy założyć Konto Maksymalne lub Konto Premium, to równie dobrze możemy wybrać najprostszy rachunek, czyli Konto Optymalne. Bank nie pobiera żadnej opłaty za jego prowadzenie, jak również za posiadanie karty debetowej. Zapłacić możemy jedynie za wypłaty z bankomatów, jednak za darmo możemy korzystać z urządzeń własnych oraz Planet Cash. Pozostałe to koszt 5 zł.

Nie pozostaje więc nic, tylko korzystać i zgarniać premie :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy ktoś z was może potwierdzić jak bank weryfikuje przelew z tytułu wynagrodzenia?

  tomafra Odpowiedz
  • Generalnie banki mają tylko jedną opcję: sprawdzanie tytułu przelewu, który pasuje do słów-klucz typu „wynagrodzenie”, „umowa” itd. Napisanie „to nie jest wynagrodzenie” też często działa ;)

   Oczywiście dobrze, jakby przelew nie był ze swojego konta w innym banku, bo to również prosto sprawdzić.

   Michał
  • Jak to jest w ogóle (z praktyki) z tym BNP, gdy mowa o „koncie osobistym” to faktycznie wyłącznie RORów dotyczy taki zapis? Posiadacze (byli i obecni) Optimy łapią się do promocji?

   Marek MJX
  • Tak, to już akurat było wielokrotnie weryfikowane w przeszłości, że osobno liczony jest BGŻ BNP Paribas, a osobno Optima. Po pierwsze – są to osobne umowy ramowe, a po drugie – konto oszczędnościowe w Optimie to nie konto osobiste (ROR). Można wiec korzystać ;)

   Michał
 • Czy doładowanie telefonu na kartę poprzez przelew internetowy będzie się kwalifikowało do tych wymaganych dwóch transakcji jako „płatności za telefon”?

  mbr1111 Odpowiedz
 • Obecnie mam konto w BGZ. Chciałbym założyć takie konto na rodziców, jednak nie chce mi się chodzić codziennie do nich i robić codziennie jeden przelew. Czy można zrobić w ten sposób, że każdy z nich założy konto i poda swój nr telefonu, a ja na swoim telefonie zainstaluję aplikację mobilną i z tej aplikacji ze swojego telefonu będę się logował i codziennie i wykonywał jeden przelew? Oczywiście ustawiłbym przelewy jako zaufane aby nie było potwierdzenia sms na ich nr telefonu.

  Adam33 Odpowiedz
  • Akurat w tej promocji nie ma znaczenia kiedy wykonamy przelewy. Ważne, żeby były na różne numery rachunków, więc możesz wszystko zrobić w jeden dzień. Telefon obojętny, byle Android lub iOS

   Michał
 • W akapicie o karencji brakuje jednej, dość istotniej z punktu widzenia wisienkowiczów informacja:

  2. Z Promocji może skorzystać Klient, który spełni następujące warunki:
  w Okresie Promocji:
  1) nie jest lub nie był Posiadaczem ani Współposiadaczem konta osobistego w Banku (w tym w BNP Paribas Bank Polska S.A. i Banku BGŻ S.A.) w okresie 36 miesięcy przed datą złożenia wniosku o przystąpienie do Promocji (…)

  Marek MJX Odpowiedz
 • Za dużo gimnastyki i to przez cały rok.

  pytanie Odpowiedz
  • Dokładnie tak. Trzeba być desperatem, aby dla 25zł miesięcznie zakładać konto i robić tyle comiesięcznej „gimnastyki”. No ale jeśli to dla kogoś istotna dla budżetu kwota, to dlaczego nie.

   Skylla
  • Ludzie dla 100zł za założenie konta robią więcej gimnastyki. Biorę udział w poprzedniej edycji promocji. Posiadam ok 10 rachunków bankowych, które dodałem do „książki adresowej”, więc przelewy wykonane w aplikacji na wszystkie zajmuje ok 1-2min. Pozostałe 15 płatności to doładowania shycash za 1zł, którym potem doładowuję telefon. Doładowania zajmują max 5min. 25zł za 7min miesięcznie to rzeczywiście tak dużo gimnastyki?

   Bartek2452
  • Ja już też jestem na takim etapie, że dla 25 zł miesięcznie nie chce mi się zakładać konta i pamietać o przelewach. Czekam na coś lepszego :)

   miszti
 • Czy mogę przez aplikację mobilną logować się do różnych kont swojego i żony. Ja i żona chcemy założyć to konto, jednak mamy tylko jeden tel na którym działa aplikacja.

  Adam33 Odpowiedz
 • Jak telefon i aplikacja „puści” to nie ma sprawy. Ja na jednym telefonie mam jedną aplikację BZWBK i 2 osoby logują się do swoich kont i nie ma problemu. Adam 33 musisz spróbować.

  Waldemar Odpowiedz
  • Niektóre banki w aplikacji pozwalają utworzyć tylko jedno konto. Wtedy pomocna może być tzw. druga przestrzeń w telefonie. Trzeba zainstalować aplikację banku w drugiej przestrzeni

   szymon1111
 • § 4. Zasady naliczania Premii
  1. Premia naliczana jest w wysokości stanowiącej 1 złoty (jeden złoty) od każdej Transakcji Aplikacją Mobilną o wartości co najmniej 5 złotych (pięć złotych) wykonanej w miesiącu kalendarzowym, z wyłączeniem:
  (…)
  2) transakcji na rachunek lokat oszczędnościowych (założenie lokaty).

  I teraz zasadnicze pytanie – chodzi wyłącznie o lokaty w BNP? 25 przelewów np. do Idei Banku przejdzie?

  Marek MJX Odpowiedz
  • Przejdzie, bo to zasadniczo zwykły przelew, w BNP mogą najwyżej zgadywać, że chodzi o założenie lokaty. Ten zapis ma raczej zabezpieczać przed szybkim wyklikaniem lokat w BNP i natychmiastowym ich zamknięciem.

   Don Quijote de la Mancha
 • Pare pytan , Czyli aby korzystać z promo trzeba np.zasilić skycash i mpay po 5PLN? Lub np. Kablowke i prad po 5pln zapłacić? Czy android pay liczy sie tylko 1sza transakcja w mcu, w jednym miejscu np. Wydaje co 2 dni w piekarni 5pln, wtedy tylko za 1 płatność dostane jesli zaplace w tym samym miejscu apay i karta to 1 premia czy dwie?

  Zuk Odpowiedz
  • Przy płatnościach kartą nie ma znaczenia komu, kiedy i ile razy płacimy :)

   Michał
  • Ok czyli doladowanie revolut (troche malo oplacalne bo mim. 50 ) przejdzie w razie braku do 25 przelewów :)

   Zuk
  • Jak ty chcesz to zrobić, jak mają być to transakcje apką Google Pay?

   Dario
 • AndroidPay to płatność kartą, a nie przelew na konkretne konto. A każda płatność kartą jest „wyjątkowa”.

  Bartek2452 Odpowiedz
 • Na konkurencyjnym blogu radza zeby otworzyć na początku mca konto bo bank liczy pule 25sztuk wg kalendarza, czyli niecaly tydzien zostal na wykonanie, wiadomo ze niektórzy zrobia to w 10 minut ale może warto potwierdzić czy tak rzeczywiście jest.

  Zuk Odpowiedz
 • Witam, chciałabym się upewnić czy przelewy mogą być na kwotę 1 zł czy minimum 5 zł?

  Karolina Odpowiedz
 • Ten bank to jest naprawdę z życia wyjęty, wszystkie aplikacje w bankach mi działają a w tym – telefon niezgodny z aplikacją i sobie można pobankowac przez telefon śmieszne to kto te aplikacje tworzy.

  Darofx Odpowiedz
 • Czy płatnośc Android Pay musi być powyżej 5zł czy jest to dowolna kwota??

  kamil95 Odpowiedz
 • Czy ktoś próbował te przelewy zautomatyzować zleceniami stałymi?

  Iks Odpowiedz
 • Mogę w każdym miesiącu powysyłać po 10 zł na różne moje rachunki, rachunki rodziny itd. i od razu je odesłać z powrotem ?

  Paweł Odpowiedz
 • 1 lub więcej, więc 10 też może być. Nie pamiętam, czy kiedyś odsyłałem tyle samo i tego samego dnia, ale regulamin chyba tego nie zabrania.

  Iks Odpowiedz
 • Rozmawiałem z infolinią i pani twierdzi, że co najmniej 2 transakcje płatnicze za rachunki przedsiębiorstw (…) mają również być dokonane przez aplikację GOmobile. Czy faktycznie właśnie w ten sposób mam dokonać te dwie transakcje? Jeśli zrobię zwykły przelew, to nie spełnię warunków promocji?

  koza Odpowiedz
  • Wydaje się, że nie trzeba w ten sposób, ale jak ma się robić te 25 przelewów aplikacją, to czymu nie przy okazji te 2. Ale też chyba jest kilka wersji tej promocji, więc najlepiej przeczytaj regulamin tej, w której uczestniczysz.

   Iks
 • Czy spłata dwóch KK w innych bankach (albo jednej na dwa razy) zakwalifikuje się?

  „Aby zgarnąć zwrot (…) lub wykonanie co najmniej 2 transakcji płatniczych za rachunki przedsiębiorstw będących:
  (…)
  dostawcami usług płatniczych, zgodnie z art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych (np. bank krajowy, biuro usług płatniczych, instytucja płatnicza), w zakresie spłaty kredytu, pożyczki udzielonej przez ten podmiot”

  mbr1111 Odpowiedz
  • Dołączam się do zapytania powyżej. Czy spłata karty kredytowej w innym banku będzie się zaliczać? Skąd będzie wiadomo że to numer rachunku kredytowego? Trzeba to umieścić w tytule przelewu?
   Albo robiąc doładowanie telefonu w historii rachunku zapisuje mi się adresat przelewu Blue Media albo Payu – czy to kwalifikowałoby się jako wymagane 2 transakcje płatnicze za rachunki przedsiębiorstw będących dostawcami mediów = płatności za telefon?

   Anita
 • Pytałem na infolinii BGŻ i otrzymałem potwierdzenie,że spłata karty kredytowej zalicza się do warunków promocji

  Jerzy Odpowiedz
 • Posiadacze tel. XIAOMI (android 7) – nie macie problemow z realizacją przelewów z bnp w ostatnich dniach? Wywala blad, na innych tel. jest ok, tylko na tych modelach /kilku/ jest problem, moze zablokowali „chinczyków”? :)

  sunwoj1 Odpowiedz
  • też miałem problem, nie wiedziałem, że jest to powiązane z telefonem Xiaomi :(
   Mam Redmi 4x

   borkowicz
  • Mi6 (Android 8), właśnie poszło 25 „ulubionych” przelewów, bez problemu.

   hasz
  • wlasnie wyglada na to ze z redmi 4 /wszystkimi/ jest wlasnie problem, bede musial kombinowac na innych telefonach zeby spelnic warunki, napisalem zgloszenie na ich maila kontakt… zobaczymy

   sunwoj1
  • @sunwoj1 pamiętaj proszę dać znać w tym wątku, co i jak :)

   borkowicz
  • poki co poprosili mnie o szczegolowe dane aplikacji, telefonu, wersji androida itp… odesłałem i czekamy

   sunwoj1
  • Dzis dostalem: ”
   W odpowiedzi uprzejmie informuję, że zgłoszona przez Pana usterka jest już znana Administratorom systemu. Funkcjonalność systemu w powyższym zakresie zostanie przywrócona w najbliższym możliwym terminie.
   Proszę przyjąć przeprosiny za zaistniałą sytuację oraz wszelkie niedogodności z nią związane. „

   sunwoj1
 • Czy może ktoś kto korzysta i dostaje zwroty napisać jak realizuje główny warunek. Czy da się ominąć wynagrodzenie? Albo czy płatność za rachunki nie musi być na całą kwotę a tylko częściowo, np. po 5zł/mc za tv/internet?

  RAREK_WYJADACZ Odpowiedz
  • Podbijamy. Pytanie do tych co korzystają już ze zwrotu. Czy przelew wynagrodzenia musi rzeczywiście iść od pracodawcy, czy może być od np. kolegi z tytułem „Wynagrodzenie”?
   Ewentualnie czy jest jakiś sposób na opłacanie rachunków za media?

   ggg
  • 1. Bank nie sprawdza przelewów manualnie, ale automatycznie. W zasadzie wszystkie sensowne wzorce powinny się łapać :)
   2. Co do mediów – podobna odpowiedź – bank nie zna wysokości rachunku.

   Michał
 • Czy ktoś w jakiś sposób naprawił problem z przelewami w aplikacji

  Damianq Odpowiedz
 • Czy ktoś wie czy płatność za telefon komórkowy spełnia pierwszy warunek (opłatę za telefon)?

  Łukasz Odpowiedz
 • Czy ktoś otrzymał już bonus za marzec?Dzisiaj już 13.04 a na konto nic
  jeszcze nie wpłyneło,obawiam się,że niejednoznaczna interpretacja tych dwóch dodatkowych płatności umożliwia bankowi pozbawiania premii.

  Jerzy Odpowiedz
 • Wykonałem dwa przelewy w aplikacji mobilnej,jeden jako spłata karty kredytowej,drugi opłata za abonament w Plusie

  Jerzy Odpowiedz
 • mam pytanie: jak Wy robicie z tymi przelewami? dodajecie na kompie zdefiniowane i tylko wykonujecie na tel? bo w kwietniu sie troche bawilem i recznie wklepywalem na tel… :) i czy to dziala- w sensie dostajecie Wasza metoda premie za nie?

  www2wylogowany Odpowiedz
  • Dokładnie tak, to chyba najprostsza metoda. Ja jeszcze dla porządku ponumerowałem własne nazwy. Tak by się nie zastanawiać i wciąż nie przeliczać. Pierwszy miesiąc jest pracowity, kolejnych 11 to już 2 min za każdym razem (przy szablonach zaufanych). Powodzenia

   K+M+B
  • No nie licząc kilkunastu reklamacji i boksowania się :{ , ale to już za mną. Mam nadzieję.

   K+M+B
  • dzieki za podpowiedzi :)

   www2wylogowany
 • Szablony przelewów działają bardzo dobrze :)

  mbo Odpowiedz
 • Dzisiaj dostałem zwrot, ale tylko 5zł. Śmieszne, bo zrobiłem wiele przelewów i płatności kartą (łącznie chyba z 30, jak nie więcej). Dzisiaj trzeba będzie do nich zadzwonić i się dowiedzieć o co chodzi.

  Idea Odpowiedz
  • Też dostałem zwrot, zawrotne 8zł, a również zrobiłem znacznie więcej niż 25 przelewów mobile i płatności Google Pay. Trzeba się z reklamacją użerać ;/

   bquiet
 • A mi dali zwrot, za tyle przelewów, ile zrobiłem, czyli dokładnie 16 PLN.

  Marcinek Odpowiedz
 • a ja dostałem tylko za same przelewy a nie wypłacili ani grosza za płatności zbliżeniowe telefonem kartą banku podpiętą do aplikacji android pay więc jak jak to jest z tym Android Pay zwracają za płatności tym sposobem czy nie?

  dex Odpowiedz
  • Reklamuj. Ja zadzwoniłem na infolinię i do 30 dni mam otrzymać odpowiedź.

   Idea
 • Też mam tak samo. Chyba reklamacja leci.

  Andrzej Odpowiedz
 • Wydaje mi się, że nie ogarnęli płatności Android Pay i wszyscy dostali zwrot tylko za wykonane przelewy. Oj będą mieli pracowity okres z reklamacjami.

  Idea Odpowiedz
  • U mnie za Android Pay, a w zasadzie Google Pay weszło bez problemu. Ok 15 płatności było z Google Pay, reszta przelewy i jest premia 25zł.

   ceglaaa
 • Zalicza Wam przelewy na konta oszczędnościowe?

  Dostałem zwrot za przelewy na RORy, ale nie próbowałem przelewać na konta oszczędnościowe zakładane automatycznie w wielu bankach, podwoiłbym sobie premie :D

  Bartosz Odpowiedz
 • Reklamację rozpatrzyli sprawnie i otrzymałem premię taką jaka powinna być ;)

  bquiet Odpowiedz
 • Orientuje się ktoś czy płatności za pomocą Apple Pay będą się liczył do promocji Mobilna Premia? Dzwoniłem na infolinię ale nie ogarniają tematy i odsyłają do nowej promocji dotyczącej Apple Pay…

  raczom Odpowiedz
 • Miał ktoś taką sytuację, że przy doładowaniu konta skycash 5x różne kwoty w odstępie kilku sekund BGŻ zablokował kartę debetową? Robie tak od kilku miesięcy i nie było problemu, a w weekend doładowalem SC i przyszeł mi sms, że karta zablokowana.

  ceglaaa Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy