300 zł do wydania w Biedronce za wyrobienie karty Citi Simplicity

Zakończona

Ruszyła III edycja promocji Citibanku, w ramach której do zgarnięcia mamy 300 zł w formie vouchera do wykorzystania w sklepach Biedronka.

300 zł do Biedronki za kartę kredytową Citibank

300 zł do Biedronki za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji z premią do Biedronki należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2019. Posiadanie innych produktów Citibanku (jak wspomniane konto osobiste) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji nie później, niż 6.09.2021. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez aplikację mobilną Citi Mobile, a następnie spełnić dwa proste warunki: zalogować się ponownie do bankowości przez aplikację Citi Mobile oraz wykonać płatności kartą w sklepach stacjonarnych i/lub w internecie na łączną kwotę min. 1000 zł. Ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Istotne jedynie, aby pierwszy warunek spełnić nie później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę, a drugi – do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego. Przykładowo podpisując umowę w kwietniu czas na logowanie będziemy mieć do końca maja, a na wydanie 1000 zł – aż do końca lipca. Czasu jest więc sporo :)

Oczywiście im szybciej spełnimy warunki, tym szybciej otrzymamy nagrodę. Zgodnie z regulaminem informacja o przyznaniu vouchera pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni otrzymamy kartę podarunkową (w formie e-kodu o wartości 300 zł) w ten sam sposób. Kartę będziemy mogli zużywać stopniowo, w ciągu dowolnej liczby zakupów – przy czym jej ważność wyniesie 6 miesięcy.

RRSO 10,24% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,24% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji otrzymają zwrot opłaty miesięcznej przez 12 miesięcy pod warunkiem, że będą kartą wydawali min. 300 zł w danym okresie rozliczeniowym.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • curve przechodzi?

  dkfi4 Odpowiedz
 • Czy promocja łączy się z akcją „poleć konto”?

  Patrycja Odpowiedz
 • Lepiej korzystać bo niedługo promocje się skończą razem z bankiem.
  Z dzisiejszej prasy: „Citigroup będzie dążył do wyjścia z segmentu detalicznego w Polsce”

  R jak Rakieta Odpowiedz
 • Czy przy zwiększeniu limitu na KK Simplicity przez www przechodzi się na nowe oprocentowanie 7.2% jeśli było 2%?

  eloraper Odpowiedz
 • Czy ktoś już otrzymał bony z tej edycji promocji ? Warunki spełnione w marcu, niby mają 60 dni, czyli do końca maja, ale liczyłem, że będzie wcześniej.

  Archideus Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy