300 zł do wydania w Biedronce + krótki okres karencji w „wielkiej promocji kart kredytowych” Citibanku

Zakończona

Po kilku miesiącach promocji z relatywnie niską premią na start Citibank w końcu odpalił coś naprawdę dobrego. W swojej najnowszej „wielkiej promocji kart kredytowych” oferuje 300 zł do wydania w sklepach Biedronka, a do tego dużo łatwiejsze warunki zwalniające z opłat za kartę! :)

300 zł do Biedronki za wyrobienie karty kredytowej Citi Simplicity

300 zł do Biedronki za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2019. To bardzo dobra wiadomość: okres karencji jest całkiem krótki. Dodam, że posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji nie później, niż 31.12.2020. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli spełnić dwa proste warunki: zalogować się do bankowości internetowej Citibank Online lub przez aplikację Citi Mobile oraz wykonać płatności kartą w sklepach stacjonarnych i/lub w internecie na łączną kwotę min. 1000 zł. Ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Istotne jedynie, aby pierwszy warunek spełnić spełnić nie później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę, a drugi – do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego. Przykładowo podpisując umowę w grudniu czas na logowanie będziemy mieć do końca stycznia, a na wydanie 1000 zł – aż do końca marca. Czasu jest więc sporo :)

Oczywiście im szybciej spełnimy warunki, tym szybciej otrzymamy nagrodę. Zgodnie z regulaminem informacja o przyznaniu nagrody pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni otrzymamy kartę podarunkową (w formie e-kodu o wartości 300 zł) w ten sam sposób. Kartę będziemy mogli zużywać stopniowo, w ciągu dowolnej liczby zakupów – przy czym jej ważność wyniesie 6 miesięcy.

RRSO 10,24% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,24% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji otrzymają zwrot opłaty miesięcznej przez 12 miesięcy pod warunkiem, że będą kartą wydawali min. 300 zł w danym okresie rozliczeniowym.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Krótki okres karencji to był w marcu na początku pandemii a nie teraz ;)

  simrisham Odpowiedz
 • Czy do dochodu liczą 500 plus dla osób niepełnosprawnych?

  Michał Odpowiedz
 • 2 lata karencji to krótko?

  Michał Odpowiedz
  • Jeszcze niedawno standardem była karencja względem 2018. Zawsze to na plus. Krótszej, niż 1.01.2019, jeszcze zdaje się nie było.

   Michał
 • Jak wygląda teraz proces aplikowania o kartę, całkowicie online? Są jakieś telefony z banku?

  simrisham Odpowiedz
 • Michał, czy opłata czynszu i inne opłaty tą kartą w Moje Usługi spełni warunek zakupu za 1000 zł?

  jeno sznur Odpowiedz
  • Do tej pory nie było żadnych problemów z płatnościami rachunków (nie są transakcjami szczególnymi = jest OK)

   Michał
 • Ludzie teraz wolą gotówkę a nie zmuszanie do zakupów w biedronce.

  krooso Odpowiedz
 • dzownią i męczą jak to Citi (strzelam na formularz on-line ale ponowne przepytywanie i tak przez konsulatanta ?;) … tacy są nowocześni ;)

  JoX Odpowiedz
 • Wiem, że w Citi jest jakiś minimalny limit KK. Pamiętacie jakie jest minimum?

  owat Odpowiedz
 • Po jakim czasie można z karty zrezygnować?

  Mateusz Odpowiedz
 • Czy płacenie KK poprzez dodanie jej do aplikacji Orlen PAY (i płacenie za paliwo skanująć kod QR przy dystrybutorze) będzie zaliczone jako transakcje bezgotówkowe??

  AdrianOOO Odpowiedz
 • ktoś wie jak zapłacic kartą Citibank na giełdzie kryptowalut? Bank odrzuca takie płatności.
  albo wypłacic przelewem lub z bankomatu bez płącenia 10 % prowizji?

  thriller Odpowiedz
 • Citi daje jakieś utrzymaniówki do kk? Nieopacznie zgłosiłem sprzeciw wobec zmian zamiast wypowiedzenia, czyli raczej nie otrzymam żadnej propozycji?

  Paweł Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy