300 zł do drogerii Hebe za wyrobienie darmowej karty Citi Simplicity

Zakończona

Ruszyła promocja Citibanku w której w łatwy sposób możemy zyskać 300 zł do wydania w drogeriach Hebe. Wystarczy, że wyrobimy kartę kredytową Citi Simplicity i wykonamy nią 5 dowolnych płatności :)

300 zł do drogerii Hebe za kartę kredytową Citi Simplicity od Citibanku

300 zł na zakupy w drogeriach Hebe z kartą kredytową Citibank

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.06.2015. Oprócz tego konieczne jest spełnienie minimalnych wymogów kredytowych:

Podstawowe wymagania: wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lat, dochód netto – minimum 2500 zł.

Oczywiście pamiętajmy, że bank ma ciągle możliwość odmowy wydania karty, jeśli uzna naszą zdolność kredytową za zbyt niską. Warto jednak próbować – to nic nie kosztuje.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i zostawimy swoje dane kontaktowe. W ciągu kilku dni oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces. Jeśli umowa zostanie podpisana, a karta zostanie wydana, to nie pozostanie nam nic innego, jak spełnić warunki promocji.

Pierwszym wymogiem jest zalogowanie się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku w okresie do końca 2 miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy. Jeśli, przykładowo, na odesłanej do nas umowie będzie widniała data lipcowa, to czas na zalogowanie mamy do końca września – choć to raczej formalność i zrobimy to dużo szybciej :)

Drugi warunek jest równie prosty i mamy go spełnić w identycznym okresie. Bank wymaga od nas, aby wykonać min. 5 transakcji kartą na dowolne kwoty w ciągu jednego miesiąca. Powinny one również zostać zaksięgowane w tym samym miesiącu. W naszym przykładzie możemy ten warunek „odhaczyć” już w lipcu, sierpniu lub dopiero we wrześniu.

Nagrodę w formie vouchera o wartości 300 zł do wykorzystania w drogeriach Hebe otrzymamy za pomocą wiadomości w systemie bankowości Citibank Online. Możemy się jej spodziewać w kolejnym miesiącu następującym po miesiącu spełnienia warunków promocji – dlatego czym szybciej, tym lepiej.

Ważność vouchera wyniesie 6 miesięcy. Możemy z niego korzystać wielokrotnie, aż to wydania środków.

RRSO 10,74% – gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,47% w skali roku? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją na czas, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. Tak naprawdę w promocji możemy wybrać niemal dowolną kartę z oferty Citi Handlowego, jednak opłacalna jest w zasadzie tylko jedna: karta Citi Simplicity. Korzystanie z niej jest darmowe (brak opłaty miesięcznej oraz rocznej). Zapłacić możemy jednak za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli jednak nie włączymy żadnych dodatkowych opcji, to opłaty nie będzie.

Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Regulamin nie działa

  sebeksk Odpowiedz
 • Łatwe to warunki są, ale już organizacja tego banku na pewno nie. Chyba już miesiąc czekam na kartę w promocji z biedronką. Zadzwonią może raz, i jak się nie odbierze, to trzeba czekać dwa tygodnie zanim raczą się znów odezwać, że czegoś im brakuje. Poza tym ich procedura wysyłania skanu dowodu zwykłym emailem zakrawa na kpinę – tylko dla odważnych.

  iks Odpowiedz
  • Mają dziwne procedury.
   Ja przy zakładaniu konta citi priority chciałam właśnie mailem wysłać skan dowodu i NIE DA się! Tylko i wyłącznie trzeba przekazać ksero kurierowi.

   majaa
 • Cześć, czy aby na pewno bon na 300 zł jest jednorazowy? Znalazłam w regulaminie taki zapis: „Voucher może być wykorzystany w częściach.” Proszę o potwierdzenie informacji.

  Czytelniczka Odpowiedz
  • Jestem niemal pewien, że było tam „Voucher nie może być wykorzystany w częściach” – właśnie na podstawie tego punktu tak napisałem w artykule. Wygląda więc na to, że jednak może być i bank podmienił regulamin – już aktualizuję wpis, dzięki za czujność :)

   Michał
  • Nie ma sprawy, ale mam jeszcze jedną wątpliwość i czy mogę prosić o pomoc? Uważam, że to fajna oferta, od dawna chciałam wyrobić kartę kredytowa w Citibanku, ale jeszcze jeden warunek nie jest dla mnie jasny. Czy muszę wykonać tylko 5 dowolnych płatności w miesiącu? Bo z tego zapisu na stronie promocji rozumiem to trochę inaczej:
   Krok 3. Aby otrzymać voucher 300 zł na zakupy w drogeriach Hebe, dokonaj co najmniej po 5 transakcji miesięcznie przez dwa kolejne miesiące, ale nie później niż do końca 2 miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia Umowy o Kartę (data zawarcia Umowy o Kartę będzie widoczna na Umowie o Kartę) Kartą lub Nośnikiem zbliżeniowym, lub Kartą dodatkową wydaną do Karty.
   Czyli chyba łącznie 10 transakcji, po 5 w każdym z dwóch kolejnych miesięcy? Czy źle analizuję?

   Czytelniczka
 • Cześć a czy będę mogła założyć tą kartę, otrzymać bon do HEBE, wykorzystać go i np. miesiąc później zrezygnować z karty i usług banku w ogóle? Czy wtedy też całość będzie bezkosztowa i po prostu za nic zgarnę 300 złotych bez konsekwencji?

  gość Odpowiedz
  • Dokładnie tak. Bank nie wymaga posiadania karty dłużej, niż do momentu wypłaty premii – oni po prostu wiedzą, że statystycznie i tak większość osób kartę zostawi i na nich zarobią. My oczywiście staramy się być w tej grupie osób, która raczej zamyka szybciej, niż później… :)

   Michał
 • Nie wiem czy był poruszany temat, ale Citi w nowym TOiP dla KK ma pojęcie transakcje szczególne (wlicza się tu m.in. transakcje urzędach pocztowych) i pobiera prowizję 8% od transakcji. Także trzeba uważać gdzie się KK płaci.

  piotr1974 Odpowiedz
 • Czy ktoś otrzymał już bon do Hebe. Spełniłem warunki, zadałem do banku pytanie kiedy, i otrzymałem odp. że faktycznie warunki spełniłem a bon zostanie przydzielony zgodnie z regulaminem promocji…

  CC Odpowiedz
  • Jeśli spełniłeś warunki w sierpniu, to voucher będzie do końca września – czyli niedługo. Banki raczej rozdają nagrody w najpóźniejszym możliwym terminie.

   Michał
  • Jasne. Dzięki

   CC
  • Informacyjnie, dziś poleconym dotarła do mnie karta podarunkowa Hebe na 300… niestety córka z żoną już się „zaopiekowały” ;-(

   CC
 • Czy to prawda że do tej promocji trzeba miec umowę o pracę? Nie widzę nigdzie takiego zapisu w regulaminie a pani przez telefon mi powiedziała że bez tego nie mogę brać udziału w promocji.

  Milly202 Odpowiedz
  • Nie trzeba. Wystarczy wejść w regulamin promocji i na samym dole jest załącznik z wyszczególnionymi formami zatrudnienia (i dokumentami, które są akceptowalne). Mamy tam umowę o pracę, umowę cywilno-prawną (zlecenie/dzieło), emerytury, renty, wolne zawody, działalność gospodarcza, ryczałt, karta podatkowa, wynajem nieruchomości, udziałowcy spółek.

   Michał
  • Dziękuję za odpowiedź, właśnie po rozmowie to sprawdzałam i coś mi nie pasowało. Czy w takim wypadku mogę ponownie zostawić swoje dane żeby jeszcze raz zadzwonili?

   Milly202
 • Czy płacąc kartą na allegro czy gdzieś indziej w internecie, płacimy jakieś dodatkowe opłaty, czy jest wszystko tak samo jak płacimy bezgotówkowo fizycznie w sklepie?

  palosz Odpowiedz
  • Płacąc na Allegro czy w innych „normalnych” miejscach problemów z dodatkowymi opłatami nie ma.
   Problemy mogą się pojawić w miejscach nienormalnych, czyli takich, które w innych „polskich” bankach przeważnie nazywane są „quasi-cash”, lub po prostu przy wypłatach gotówki:

   Transakcja szczególna – Transakcja podlegająca spłacie, oprocentowaniu oraz naliczeniu opłat lub prowizji na zasadach wskazanych w Regulaminie oraz Tabeli Opłat i Prowizji dla Transakcji gotówkowych, tj.:
   – wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych,
   – Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych zgodnie z ustawą z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych,
   – Transakcja w urzędzie pocztowym,
   – Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie.

   Don Quijote de la Mancha
  • Prowizja za Transakcję gotówkową lub Transakcję szczególną — 8% wartości Transakcji nie mniej niż 10 zł

   Don Quijote de la Mancha
 • Chciałem zrezygnować z karty, ale otrzymałem propozycje za wydanie 1000 zł zwrot 100 zł.

  Ciekawski Odpowiedz
  • to standardowa oferta utrzymaniowa… od kiedy do kiedy transakcje masz zrobić…i kiedy wypłata 100 zł?

   abc
  • do abc – a myślałem, że jestem taki wyjątkowy, a tu wszystkim proponują (oczywiście żart). Transakcje od dziś (rozmowa wczoraj) do końca lutego 2019 r. – premia do połowy marca.

   Ciekawski
  • kiedyś dało się wyhaczyć więcej i okres był krótszy, ale dobrze to już było…

   abc
 • Ktoś wie jak to wygląda ostatecznie? Trzeba zrobić 5 transakcji w miesiącu czy po 5 transakcji przez 2 miesiące?

  Milly202 Odpowiedz
  • Zgodnie z regulaminem:

   nie później niż do końca 2 miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia Umowy o Kartę (data zawarcia Umowy o Kartę będzie widoczna na Umowie o Kartę) dokonają Kartą lub Nośnikiem zbliżeniowym, lub Użytkownik dokona Kartą dodatkową wydaną do Karty co najmniej 5 transakcji miesięcznie

   Michał
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy