Aż 300 zł za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Bank Polska! (+1% moneybacku od rachunków)

Zakończona

Ruszyła promocja Santander Bank Polska z bardzo wysoką premią za założenie konta osobistego. W zamian za spełnienie prostych warunków tym razem będziemy mogli zgarnąć aż 250 zł na start oraz 50 zł w programie poleceń. A do tego ciągle możemy skorzystać z Lokaty Mobilnej z oprocentowaniem 1% oraz z moneybacku pozwalającego na zgarnięcie 1% wartości opłacanych rachunków.

300 zł premii za konto Santander Bank Polska

Twoje konto z premią 250 zł

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli pełnoletnim obywatelem naszego kraju, który:

 • nie ma otwartego konta osobistego Santander Bank Polska w okresie od 11.01.2020 do dnia skorzystania z promocji oraz
 • nie otworzył konta w jakiejkolwiek promocji z premią za otwarcie konta osobistego w Santander Bank Polska od 1.04.2019

Posiadanie innych produktów Santander Bank Polska (np. karta kredytowa, konto walutowe) nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek internetowy o Konto Jakie Chcę za pomocą dedykowanej strony promocji. Karta debetowa do konta nie jest wymagana, choć jej posiadanie może ułatwić nam spełnienie dalszych warunków. Zgodnie z regulaminem powinniśmy również:

 • podać numer telefonu komórkowego i adres mailowy do kontaktu
 • zgodzić się na kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych
 • zgodzić się na kontakt drogą elektroniczną w celu marketingowym
 • zgodzić się na kontakt telefoniczny w celu marketingowym
 • zgodzić się na elektroniczny kanał kontaktu (EKK), czyli m.in. dostarczanie korespondencji i wyciągów w formie elektronicznej

Pierwsze trzy zgody wyrażamy w trakcie wnioskowania, natomiast na EKK zgadzamy się przy pierwszym logowaniu do banku.

Na złożenie wniosku o konto mamy czas do 28.02.2021, przy czym umowę musimy zawrzeć do 15.03.2021.

250 zł na prostych zasadach

Co dalej? Aby zdobyć nagrodę w wysokości 250 zł w każdym z trzech kolejnych miesięcy po otwarciu konta powinniśmy:

 • zapewnić wpływ na konto min. 1000 zł
 • wykonać min. 5 transakcji bezgotówkowych (kartą lub BLIKiem)
 • zalogować się do aplikacji Santander Mobile

Regulamin precyzuje, że spełniać warunki możemy w miesiącu założenia konta lub w kolejnym. Przykładowo dla umów o konto podpisanych w styczniu warunki spełniamy w styczniu, lutym i marcu lub lutym, marcu i kwietniu.

I to tyle! Nagroda w promocji zostanie wypłacona do 31.07.2021, o ile spełnimy wszystkie powyższe warunki i utrzymamy zgody marketingowe/EKK.

Dodatkowe 50 zł w programie poleceń

250 zł na start to jednak nie wszystko. W trakcie wnioskowania o konto (wraz z kartą Mastercard) możemy bowiem podać kod polecający naszego znajomego i… zgarnąć kolejne 50 zł za zostanie klientem banku. Tu jednak warunki nowego klienta są nieco inne: bank nagrodzi jedynie tych nowych klientów, którzy nie posiadali żadnego konta osobistego dla klientów prywatnych w złotych polskich w Santander Bank Polska od 1.11.2019. Musimy też wyrazić zgodę na przekazanie informacji objętej tajemnicą bankową osobie polecanej, ale w bardzo małym zakresie – chodzi tu jedynie o poinformowanie polecającego, że należy mu się nagroda (choć nawet nie wie za kogo).

Najważniejsze jednak, abyśmy podali w odpowiednim miejscu kod polecający uzyskany od obecnego klienta banku – w trakcie wnioskowania o konto. Jeśli nie macie kodu swojego znajomego (który uprzednio zapisał się do programu poleceń), to będzie mi bardzo miło, jeśli użyjecie naszego, sprawdzonego kodu: 1007167072.

Kod polecający Santander Bank Polska

A jakie warunki trzeba spełnić, aby zgarnąć 50 zł jako osoba polecana (nowy klient)? Po pierwsze – zalogować się co najmniej raz do aplikacji mobilnej albo bankowości internetowej Santander. Po drugie – wykonać płatności kartą lub BLIKiem na min. 300 zł, przy czym co najmniej jedna transakcja musi być wykonana BLIKiem (reszta może być kartą i/lub BLIKiem). Obie czynności powinniśmy wykonać do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta.

50 zł za polecenie zgarniemy do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Obecna edycja programu poleceń trwa do 31.01.2021 i więcej o niej pisałem w tym artykule.

Moneyback od płatności rachunków

Ostatnią premią, którą możemy zgarnąć jako posiadacze Konta Jakie Chcę, jest moneyback w wysokości 1% od płatności rachunków za gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne. Wystarczy więc opłacać faktury tego typu przelewem z Konta Jakie Chcę, a bank doda nam nieco od siebie. Niewiele, ale zawsze to coś – zwłaszcza, że ta oferta jest niejako wbudowana w rachunek i, miejmy nadzieję, będzie dostępna jeszcze przez długi czas ;)

1% na Lokacie Mobilnej

Na koniec przypomnę, że klienci Santander Banku mogą skorzystać z promocyjnej oferty Lokaty Mobilnej. Możemy ją założyć tylko raz – za pomocą aplikacji mobilnej. Kwota minimalna to 1000 zł, a maksymalna – 20000 zł. Lokata trwa 4 miesiące, a jej oprocentowanie wynosi obecnie 1%.

Konto Jakie Chcę – opłaty

Ile kosztuje Konto Jakie Chcę? Zarówno karta jak i konto mogą być płatne (6+8 zł), jednak zapewnienie wpływu na min. 500 zł oraz wykonanie jednej płatności kartą lub BLIKiem zwolni z opłat. Osoby młode (do 26. roku życia) konto mają bezpłatnie, a za kartę nie płacą pod warunkiem wykonania jednej płatności.

Jeśli mamy mniej, niż 26 lat (czyli zakładamy Konto dla Młodych), to wszystkie wypłaty w kraju są za darmo. Jeśli przekroczymy tę granicę wiekową, to zapłacimy 5 zł za każdą wypłatę – chyba, że dokonamy jej w urządzeniach własnych banku. Pamiętajmy również, że do wyboru mamy darmowego BLIKa.

Na koniec dodam, że Konto Jakie Chcę jest jedynym rachunkiem na rynku, który pozwala na nielimitowane przelewy natychmiastowe.

Nie przegap!

Komentarze

 • fajna wisienka a ja … trzymam to konto dla tych darmowych przelewów ekspresowych. ech..

  Andrus Odpowiedz
  • Mam to samo ale nie żałuję. Pod santandera mam podpiętego blika więc praktycznie na wszystkich kontach warunek „wpływu na konto” ogarniam w jeden dzień obracając raptem 1,5tys zł 😁 Przydatna rzecz te ekspresówki!

   vilkolak
 • ,,o ile nie było to konto zakładane w jakiejś starej promocji – w takiej sytuacji musielibyśmy je zamknąć przed 1.04.2019″.- chyba odwrotnie. Jeżeli np. miałem konto w santander otwierane w jakimś np. 2018 roku i zamknęłem je przed końcem 2020r to łapie się do tej promocji czy nie? Moim zdaniem tak, bo nie można mieć konta po dniu 11.01.2020r. które było otwierane po 01.04.2019r. czyli jeżeli moje było otwierane w 2018 to się moim zdaniem łapie.

  TaxMan Odpowiedz
  • jeśli otwierałeś przed 1.04.2019 i zamknąłeś przed 11.01.2020 to się łapiesz.
   Jeśli otwierałeś później (w promocji) to nie. Jeśli zamknąłeś później – to też nie.

   Michał
  • Nie do końca ufam tej interpretacji. Napisane jest w regulaminie, że nie brał udziału w takiej a takiej promocji po 1.04.2019. Jeżeli konto zostało otwarte przed tą datą, a zamknięte po to jednak brało się udział w promocji, bo ciągnęło się profity po tej dacie.

   dario
 • Do artykułu podpięty jest jakiś stary regulamin, wg zapisów faktycznego Regulaminu promocji (z podlinkowanej strony) możesz wziąć udział w promocji m.in., jeżeli
  „od 1 kwietnia 2019 r. nie brałeś udziału w akcjach promocyjnych organizowanych przez bank lub inny podmiot, w ramach których otworzyłeś Konto”
  – czyli jeżeli wziąłem udział w promocji w 2018r. i konto zamknąłem w styczniu 2020r. to się łapię ?

  Pedro Odpowiedz
  • tak, o ile zamknięcie nastąpiło przed 11.01.2020

   Michał
  • konto zamknąłem w styczniu 2020 (nie 2021) – więc rozumiem, że się łapię ?

   Pedro
  • to może i ja się upewnię:
   konto otworzyłem 6 marca 2019 r. (w jednej z promocji organizowanych przez bank, bodaj związanej z przelewaniem wynagrodzenia), natomiast zamknąłem 27 września 2019r.
   rozumiem, że łapię się zarówno na 200 PLN za otwarcie jak i PLN 50 z programu poleceń?

   Stef
  • ten zapis regulaminu jest dla mnie niejasny:
   „od 1 kwietnia 2019 r. nie brałeś udziału w akcjach promocyjnych organizowanych przez bank lub inny podmiot, w ramach których otworzyłeś Konto”
   bo mimo, że rachunek otworzyłem w marcu to de facto po 1 kwietnia on nadal był aktywny i poniekąd nadal brałem udział w promocji dostając zwroty/premie…
   co o tym sądzicie?

   Stef
  • Dopytam, bo faktycznie jest trochę niejasny.

   Michał
  • No i mam odpowiedź: patrzymy na datę założenia konta. W zasadzie od 04.2019 Santander mocniej wszedł w promocje bankowe z premią na start (po kilku miesiącach przerwy) dlatego wcześniejsze promocje nie wykluczają. Widać oni sobie to też jakoś w ten sposób filtrują w systemie ;)

   Michał
  • no i to mi się podoba :) dzięki!

   Stef
 • dzięki również :)

  Pedro Odpowiedz
 • Może warto też zaznaczyć, że w promocji weźmie udział pierwszych 9.000 złożonych wniosków (pkt 11 Regulaminu) – więc kto pierwszy, ten lepszy … chociaż pula spora i tak

  Pedro Odpowiedz
  • Fakt, dopiszę. Choć z mojego doświadczenia to ogromna pula. Tyle to by ew. mogło zejść, ale w promocji dla obecnych, a nie nowych klientów.

   Michał
 • Widzę tylko opcję „kurier” jako sposób weryfikacji tożsamości :( Też tak macie?

  Matis Odpowiedz
 • Płatność BLIK-iem to może być wykonanie przelewu na inne konto czy tylko transakcja z jakiegoś sklepu?

  Elwira Odpowiedz
  • Za regulaminem: „wykonasz min. 5 transakcje bezgotówkowe (kartą debetową w sklepie lub w Internecie,lub BLIKiem)”, a BLIK to nic innego jak „transakcja, która jest poleceniem przelewu albo poleceniem przelewu wewnętrznego”, więc skłaniałbym się ku odpowiedzi: tak wystarczy przelew BLIKiem

   kmp
  • Po weryfikacji bezpośrednio w banku okazuje się, że transakcje należy wykonać kartą lub blikiem w terminalu, bądź jako płatność w internecie, ponieważ nie ma żadnej informacji w regulaminie, że może być to przelew na telefon.

   kmp
  • Czy to jest pewna informacja, że warunek spełnia tylko płatność blikiem w internecie lub w terminalu, a nie spełnia jej przelew blik?

   sailornine
  • Na tyle pewna na ile pewne jest stosowanie toip przez bank. Moga zapomniec pobrac oplaty albo pobiora nawet gdy spelnisz warunki. Zaryzykuj 6 zl, przetestuj i daj znac.

   aaaa
 • Czyli jeśli otworzyłam konto 25.06.2019 i zamknęłam 11.10.2019 to nie łapię się już?

  Villemo09 Odpowiedz
  • Jeśli to było konto bez promocji, to możesz przystąpić do obecnej. Jeśli natomiast zakładałaś wtedy konto w promocji, to niestety nie.

   Michał
 • Dowód na to, że przecinek ma znaczenie :-)

  Aby zdobyć nagrodę w wysokości 200 zł, w każdym z trzech kolejnych miesięcy po otwarciu konta powinniśmy:
  (zdobywamy nagrodę 200zł, jeżeli spełnimy warunki w kolejnych 3 miesiącach)

  Aby zdobyć nagrodę w wysokości 200 zł w każdym z trzech kolejnych miesięcy, po otwarciu konta powinniśmy:
  (zdobywamy nagrodę 3 x 200zł, jeżeli spełnimy warunku po otwarciu konta)

  Pedro Odpowiedz
 • Wniosek można złożyć za pomocą dedykowanej strony promocji, a czy umowę można podpisać w oddziale?

  Bogusia Odpowiedz
 • Firmowe otworzone w promocji nie wyklucza udziału w promocji. Definicja Konta w regulaminie nie obejmuje firmowego – dobrze to czytam?

  Szymon Odpowiedz
 • Dziwna sprawa, dzwoniłam na infolinię żeby mi sprawdzili datę otwarcia i zamknięcia konta w 2019 w Santanderze i żaden z dwóch konsultantów nie był w stanie tego zrobić po peselu w bazie..kazali mi iść do oddziału się dowiedzieć, słabo. Też tak ktoś miał?

  Villemo09 Odpowiedz
 • Nie doczytałem regulaminu promocji przez wnioskowaniem i wybrałem kartę visa. Dopiero po fakcie zobaczyłem że żeby otrzymac pieniądze z polecenia musiałem wybrać kartę Mastercard. Można to jakoś odkręcić. ?

  Damian Odpowiedz
  • Jak można w ogóle pomyśleć o karcie Visa w Santanderze (nie dotyczy Pajacyka;)

   abc
  • Visa Select ma swoje zalety (choć normalnym użytkowaniu, nie w promocjach).
   A z tym Pajacykiem o co chodzi, o promocję za wyrobienie, czy mając ją już też się da coś wycisnąć? (Bo mi dać Pajacyka nie chcieli, kilka razy próbowałem, ale kilka miesięcy temu zamienili mi na Pajacyka starą Visa Gold, trzymam ją jako rezerwę płynnościową, bo jest bezwarunkowo bezpłatna.)

   Don Quijote de la Mancha
  • poza 150+50 na start jest 1% cashbacku przez rok, bez pomocy przyjaciół, czyli delikatnie niweluje inflację przy codziennych zakupach.

   abc
  • Dołączam się i ponawiam pytanie

   T
  • Nic nie trzeba odkręcać Visa tez może być

   T
 • Nie nastąpiła jakaś pomyłka w tytule? Mowa jest w nim o 300 PLN, a w promocji można zyskać 250 PLN.

  Irek Odpowiedz
  • Nie. 250 zł premii + 50 zł premii z polecenia = 300 zł.

   Michał
  • To mam chyba trudności z czytaniem :-).
   „… 200 zł na start to jednak nie wszystko. W trakcie wnioskowania o konto (wraz z kartą Mastercard) możemy bowiem podać kod polecający naszego znajomego i… zgarnąć kolejne 50 zł za zostanie klientem banku.”

   Irek
  • OK, rozumiem. Przepraszam za zamieszanie. 200+50 (kod polecającego) + 50 jak ktoś inny wykorzysta nasz kod.

   Irek
  • też jakoś nie przepadam za tymi clickbaitami…

   abc
  • Nie, nie. Jest 250 zł dla każdego + 50 zł z polecenia. Nie ma tu żadnego clickbaitu, po prostu ja się pomyliłem w treści za co przepraszam.

   Michał
 • czy posiadanie konta maklerskiego w bzwbk – pozniej santander —–> wyklucza z promocji?

  seee Odpowiedz
  • nie, regulamin wyklucza posiadaczy konta osobistego (rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, czyli ROR)

   Michał
 • Taka niespodzianka:
  „Złożenie wniosku jest obecnie niemożliwe.
  Pracujemy nad rozwiązaniem problemu, wniosek wkrótce będzie ponownie dostępny.

  Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy za chwilę.”

  Komunikat ten wyskoczył po wysłaniu wniosku. Wcześniej na stronie było napisane, że wniosek złożony. Niestety na maila żadnego potwierdzenia nie dostałem.

  Adminie ratuj…. składać jeszcze raz czy czekać?

  Damian Odpowiedz
  • Kolejna ciekawostka, złożyłem wniosek ponownie. Komunikaty te same co poprzednio czyli najpierw, że wniosek wysłany a za chwilę, że złożenie niemożliwe. Różnica taka, że tym razem dostałem sms potwierdzający złożenie wniosku. Już mi się nie podoba ich działanie…

   Damian
 • Podpisałem umowę. Dostałem SMSa o aktywacji konta. Skąd zdobyć login i hasło do bankowości internetowej ?

  Analityk Odpowiedz
 • Jak długo po otwarciu konta mamy możliwość założenia Lokaty mobilnej?

  Maciej Odpowiedz
 • Na dole głównej strony banku po zalogowaniu widnieje u mnie informacja ” Wykorzystane smsKody” (wykorzystywane np. do potwierdzania operacji czy logowania). W TOiP nie znalazłem informacji, że te kody są płatne, np. po przekroczeniu konkretnej ilości (zastanawia mnie po co je tam publikują…). Czy ktoś może potwierdzić, że faktycznie jest to bezpłatne

  Łukasz Odpowiedz
 • Jak otwierałem konto w promocji przed 01.04.2019, ale zamknąłem je dopiero 01.06.2019 to łapię się na tę promkę czy nie?

  marsid Odpowiedz
 • Otworzyłem konto z użyciem kodu polecenia z bloga. Niestety zapomniałem zawnioskować o kartę. Myślicie że jak teraz zamówię kartę, spełnię warunki programu poleceń to otrzymam premię ? Miał ktoś taką sytuację ?

  Analityk Odpowiedz
 • Konto maklerskie założone dawno temu (w DB) i wciąż aktywne, nie dyskwalifikuje z promocji?

  M Odpowiedz
 • Witam, może mi ktoś powiedzieć jaki dzień uważany jest za dzień otwarcia konta? Złożenie wniosku, podpisanie umowy czy może aktywacja konta? Pytam bo wniosek oraz podpisanie umowy miało miejsce w styczniu, a o aktywacji konta informację otrzymałem dziś. Pozdrawiam

  azspider Odpowiedz
 • Witam,
  Mam pytanie odnośnie wplaty minimum 1.000,- na konto. Czy jest tu przewidziana wplapta wynagrodzenia?

  Łukasz Odpowiedz
 • Wniosek o założenie konta poszedł z Twoim nr polecenia, no bo czyj miałem podać ;-)).

  grzgrzwlk Odpowiedz
 • czy ktoś coś juz dostał, za polecenie konta?

  stalker Odpowiedz
  • Za polecenie 50 zł wpadło już pod koniec lutego

   Mateusz
  • Ja w czwartek składałem reklamację ponieważ pomimo spełnienia warunków w styczniu do tej pory nie wpadło. W piątek przyszła odpowiedź o uznaniu reklamacji oraz info, że bonusa wypłacą do 30 kwietnia

   hmm
 • 250 zł nagrody wczoraj wpadło :)

  Analityk Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy