Nowość! Do 300 zł (50% cashbacku!) od Raiffeisen Digital Bank + 8% na koncie oszczędnościowym

Zakończona

Raiffeisen Digital Bank to austriacki bank, który działa na polskim rynku od niedawna – w oparciu o europejski paszport bankowy (analogicznie do Facto czy Inbanku, znane z depozytów). Jednak dopiero teraz bank ma szansę stać się bardziej zauważony – ruszyła bowiem promocja, w ramach której do zdobycia mamy 300 zł premii, wypłacanej w formie aż 50% moneybacku. Warunki, jak przystało na nowość, są bardzo proste do spełnienia :)

Promocja Raiffeisen Digital Bank

Promocja Pay&Rate z cashbackiem 50%

Aby skorzystać z oferty należy otworzyć po raz pierwszy rachunek bieżący za pomocą aplikacji mobilnej Raiffeisen Digital Bank. Inne opcji otwarcia rachunku nie ma (w końcu to bank cyfrowy), dlatego najlepiej przejść na stronę promocji bezpośrednio na swoim smartfonie. Wniosek o konto zakładamy jak w każdym innym banku „na selfie”. Oczywiście konieczne będzie również wyrobienie karty, jak łatwo się domyślić, wirtualnej.

Teraz nie pozostanie nam nic innego, jak płacić naszym „plastikiem”. Do wykonania mamy co najmniej trzy płatności przez internet o wartości min. 50 zł każda – nie później, niż do 30.11. Oczywiście transakcji kartą warto wykonywać więcej lub na większe kwoty, bo to od ich wartości otrzymamy 50% cashbacku.

Ale uwaga: same transakcje to nie wszystko. Konieczna jest również ocena co najmniej trzech różnych sprzedawców w ramach usługi Pay&Rate – to wbudowana w aplikację mobilną funkcja rekomendacji, dzięki której społeczność ocenia dany sklep. Oceniamy w ten sposób sklep na podstawie faktycznie dokonanej w nim transakcji.

Na wszelki wypadek warto jeszcze dodać, że w promocji nie będą brały udziału transakcje ułatwiające płatności kartą. Zgodnie z regulaminem chodzi o:

– Wypłaty gotówki w bankomatach dokonywane przy użyciu wirtualnej karty debetowej lub ręczne wypłaty gotówki w podmiotach oferujących ręczne wypłaty gotówki (np. na stacjach benzynowych, w bankach);
– Przelewy dokonywane między rachunkami (przelewy pieniężne);
– Transakcje realizowane pomiędzy kartami;
– Przekazy pieniężne realizowane przy użyciu usług telegraficznych;
– Transakcje zawierane z instytucjami pozafinansowymi w celu otrzymania przechowywanej wartości/ładunku, który może zostać wymieniony na towary oraz/lub usługi w takiej instytucji pozafinansowej (np. kupony zakupowe);
– Transakcje zawierane w celu zasilenia rachunków u (1) maklerów/dealerów papierów wartościowych, (2) rachunków wykorzystywanych na potrzeby usług reklamowych (takich jak Google Ads), (3) rachunków u dostawców usług bukmacherskich/hazardowych, (4) instytucji finansowych świadczących usługi inwestycyjne (takich jak domy maklerskie) oraz
(5) rachunków instytucji pozafinansowych świadczących usługi inwestycyjne (takich jak giełdy/brokerzy walutowi lub giełdy/brokerzy kryptowalut);
– Transakcje zasilające rachunki w innych instytucjach finansowych; oraz
– Transakcje związane z kampaniami crowdfundingowymi, finansowaniem i darowiznami na rzecz: organizacji politycznych, organizacji religijnych, stowarzyszeń motoryzacyjnych, organizacji charytatywnych świadczących usługi społeczne oraz darowizn na rzecz wszelkich organizacji członkowskich innego typu, które nie mieszczą się w wyżej wymienionych typach organizacji.

Nagroda zostanie nam przekazana do 15.12.2023. Maksymalnie mamy do zdobycia 300 zł (po wydaniu zaledwie 600 zł).

Bank zaznacza, że w promocji obowiązuje pula 2000 uczestników. Nie ma obaw, że nie załapiemy się do nich, ponieważ zgodnie z regulaminem:

Promocja ulega automatycznemu rozwiązaniu przed dniem zakończenia Okresu Obowiązywania Promocji z chwilą, gdy osiągnięty zostanie Limit Nagród.

Oczywiście ja również postaram się zaktualizować wpis o taką informację.

8% na koncie oszczędnościowym

Aż 8% i aż do 200 000 zł oferuje Raiffeisen Digital Bank na swoim rachunku oszczędnościowym – na ten moment w promocji do końca tego roku. Rachunek ten pozwala na nielimitowane wpłaty i wypłaty, a stan naliczonych odsetek możemy podglądnąć każdego dnia (kapitalizacja natomiast następuje na koniec miesiąca).

Wady? Podatek od zysków kapitałowych jest pobierany według stawki dla nierezydentów Austrii, dlatego wynosi 25% (a nie 19%, jak w Polsce). Można go uniknąć wypełniając druk IS-QU1, który następnie podbijamy w polskim Urzędzie Skarbowym i przesyłamy do Raiffeisen Digital. Problem w tym, że w obu przypadkach i tak powinniśmy wykazać ten dochód (prawdopodobnie w PIT-38) przed polskim Urzędem Skarbowym – w pierwszym przypadku bez żadnych dopłat (25% > 19%), a w drugim – sami powinniśmy odprowadzić polski podatek (19%).

Ile kosztuje konto Raiffeisen Digital Bank?

Korzystanie z konta Raiffeisen Digital Bank jest darmowe, tak samo zresztą jak posiadanie karty wirtualnej Visa Gold oraz przelewy krajowe. Nie zapłacimy również za wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą – oczywiście pod warunkiem, że pozwolą na wypłatę zbliżeniową.

Ważne dokumenty

Nie przegap!

Komentarze

 • Admin, plis – austriacki, nie austryjacki :)

  Daugern Odpowiedz
 • „Url not found” po próbie pobrania aplikacji na stronie banku.

  dyabeutor Odpowiedz
 • Są opinie osób w internecie które miały problem z wypłatą pieniędzy z tego konta, z tego powodu zrezygnowałem

  przemoo7 Odpowiedz
 • kto wzial wczesniej stowke to ma pewnie juz dozywotni ban na przyszle promocje
  ale wiecej raczej juz nie beda dawac

  aaaa Odpowiedz
 • M. Samcik na swoim blogu, podobnie jak @przemoo7, ocenił ten bank negatywnie.

  Fabian Odpowiedz
  • dzieki temu musieli podbic stawke ze 100 do 300
   paribas musi jeszcze wiecej placic

   aaaa
  • Ale co ocenił negatywnie? cały bank czy ofertę depozytu na 10% ? przecież w tej ofercie inwestujemy 6 stów a nie 6 milionów

   pytajnik
 • Wojna trwa, zyski Austriaków rosną Według zaprezentowanego pod koniec lipca raportu RBI, w pierwszej połowie 2023 roku zysk netto rosyjskiego Raiffeisenbanku wyniósł 685 mln euro. Był więc o 55 mln euro większy niż rok wcześniej. Stanowi to ponad połowę całkowitego wyniku grupy.

  Łuki Odpowiedz
 • Słabe, nowy bank a wymyśla takie cuda żeby przyciągnąć klientów. Ja wiem że jest posucha dla starych wyjadaczy wisienek ale za tą promke podziękuję

  Jarosław Odpowiedz
 • Jak widzę karty podarunkowe odpadają wedle listy transakcji zakazanych. Kwestia dlaczego? W jaki sposób są stratni na tym, że ktoś kupi kartę podarunkową i w ogóle jak oni są w stanie to zweryfikować?

  sam_fisher Odpowiedz
 • Pogrzebałem nieco w sprawie podatków i zwracam jeszcze uwagę, że jeśli ktoś zdecyduje się na skorzystanie z konta oszczędnościowego na 8% to będzie jeszcze musiał wykazać dochód i pobrany w Austrii podatek w rozliczeniu rocznym (PIT).

  Dlaczego? Austria pobiera podatek u źródła od dochodów kapitałowych nierezydentów (25%). My, następnie, powinniśmy mimo tego opodatkować te dochody w swoim kraju rezydencji (Polska). Na szczęście Polska i Austria mają podpisaną umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania, więc nie trzeba już płacić kolejnych 19% w Polsce, a jedynie dopłacić różnicę. Ponieważ 25% > 19% to nie ma żadnej dopłaty. Ale całość powinno się wykazać w PIT.

  Michał Odpowiedz
  • Zwracam uwagę na jeszcze jedną sprawę.
   Jak jest z podatkiem ewentualnym austriackim ( a jakże) od wypłaconego cashbacku. W Pl jest zwolnienie , ale za granicą jest wg businessinsider tak:
   ” Zagraniczny konkurs a podatek od nagród – szczegóły

   Jeśli dojdzie do sytuacji, że obywatel Polski wziął udział w konkursie odbywającym się za granicą i zdobył jakiekolwiek trofeum, wówczas podatek od nagród musi zostać opłacony przez niego samego. W takim przypadku konieczne będzie również rozliczenie wygranej w corocznym zeznaniu dochodowym. Nie obowiązują wówczas także żadne ulgi związane z dodatkowymi opłatami, a to oznacza, że nie ma znaczenia, czy nagroda jest warta więcej, czy mniej niż ustawodawca przewidział. Opodatkowana zostaje każda z nich.”

   Bolo
  • A jeśli się nie przekroczy kwoty wolnej od podatku 30 000zł w danym roku to też trzeba zgłaszać do skarbówki? W sumie to konto prowadzi polski bank PKO BP. Ciekawe co to będzie.

   Fixer
  • Ale to nie jest konkurs

   Michał
  • Ale w ustawie o PIT nie ma definicji sprzedaży premiowej i w Polsce wg orzecznictwa po stronie płatnika ( czyli organizatora sprzedaży premiowej) istnieje obowiązek odprowadzenia 10% podatku , a dla osób fizycznych istnieje zwolnienie do 2000 zł, ale to wszystko jest w polskim systemie prawnym dla dochodów osiągniętych w PL. Dlatego też w regulaminie Raifeisena jest, że oni niczego nie gwarantują i każdy odpowiada za siebie, a w polskich promocjach są zapisy wprost mówiące o tym, że wygrana jest zwolniona z podatku.

   Bolo
 • I oczywiście mam rację a admin powinien na pierwszym miejscu napisać o tym, że wzięcie udziału w promocji i uzyskanie z tego tytułu przychodów trzeba samodzielnie rozliczyć w PIT!
  Z regulaminu Raiffeisenna :
  „6.4. Otrzymanie Nagrody w ramach niniejszej Promocji może rodzić potencjalny obowiązek
  podatkowy (np. obowiązek złożenia deklaracji oraz/lub dokonania płatności) po stronie
  Uczestnika, w zależności od kraju jego rezydencji podatkowej. Uczestnik ponosi wyłączną
  odpowiedzialność za wyjaśnienie kwestii wszelkich zobowiązań podatkowych po stronie
  Uczestnika. RDB nie ma obowiązku obliczenia, potrącenia ani zapłaty podatków w imieniu
  Uczestnika w związku z niniejszą Promocją i nie może zostać pociągnięty do
  odpowiedzialności w przypadku, gdy Uczestnik nie wywiązał się ze swoich zobowiązań
  podatkowych.”

  Bolo Odpowiedz
  • A jeśli się nie przekroczy kwoty wolnej od podatku 30 000zł w danym roku to też trzeba zgłaszać do skarbówki? W sumie to konto prowadzi polski bank PKO BP.

   Fixer
  • Ale akurat premia związana ze sprzedażą premiową jest zwolniona z podatku do 2000 zł i, moim zdaniem, nie trzeba nic robić.

   Co innego w kwestii odsetek czyli zysków kapitałowych.

   Michał
  • Jedno i drugie to przychód ZAGRANICZNY.

   Bolo
  • Owszem, ale każdy rządzi się zupełnie innymi zasadami rozliczania.

   Michał
 • A w ogóle ten cashback 50% będzie zliczał transakcje również w sklepach stacjonarnych przez Google Pay? Bo trzeba zrobić 3 transakcje internetowe za min 50 zł każda a reszta może być w sklepach stacjonarnych czy wszystko w necie? No i oczywiście ocenić kciukiem 👍lub👎 po zakupie trzech różnych sprzedawców.

  Fixer Odpowiedz
 • ciekawa oferta
  jakie jest wg Was ostateczne i bezpieczne podejście do moneyback, zamierzacie to rozliczać?

  anna es Odpowiedz
 • jak dla mnie za dużo niejasności i kombinatoryki z prawem krajowym i austriackim więc odpuszczam te 300zł. za kilka lat ktoś to wygrzebie w skarbówce i dowali karę za brak odprowadzonego podatku wraz z odsetkami. pas

  paolo Odpowiedz
 • Adminie, w związku z tak dużą niepewnością i wątpliwościami czy mógłbyś wyjaśnić u źródła nasze obawy i niejasności?

  luic Odpowiedz
 • Skoro pojawiła się niniejsza promocja to trzeba podać ludziom kawę na ławę

  luic Odpowiedz
 • Czemu plik regulaminu jest dziwnie zabezpieczony? Co robi tu załącznik o stopach procentowych millenium?

  qqq Odpowiedz
 • Komuś się udało przejść weryfikację? Moja twarz nie pasuje do zdjęcia w dowodzie…

  qqq Odpowiedz
  • Udało się, konto aktywne, kasa przeszła – w Polsce ich konto obsługuje PKO BP, i co ciekawe wczoraj przelew szedł kilka godzin (z Inteligo, czyli też PKO BP), kolejny w nocy przeszedł natychmiast.

   dyabeutor
  • Też byłem zaskoczony, że mój przelew z PKO zaksięgowano dopiero dzisiaj.

   simrisham
 • Czy spłacenie salda PayPo spełnia warunki promocji?

  dyabeutor Odpowiedz
 • Czy ktoś wie o co chodzi z listami które pekao przesyła do byłych klientów Idea Banku?
  Jakas siarka UOKiK była o ochronę danych osobowych?
  Przeczytałam to pismo ale nie rozumiem o co chodzi?

  Villemo09 Odpowiedz
 • Nie kumam regulaminu na stronie banku. Czy transakcje zwracane będą zaliczane? Czy płatność wirtualną kartą to to samo co playnośc pay&ratę ? Czyli ta promocja( konkurs ) 2tys nagród wygląda tak ,że nie wszyscy którzy wykonają transakcje otrzymają zwrot 50% ?

  dzialus Odpowiedz
 • Czy zalicza także transakcje poniżej 50zl po wykonaniu tych 3 wymaganych?

  Jaro Odpowiedz
 • drodzy, jestem starym wyjadaczem bankowych wisienek, z tej strony korzystam już ileś lat(dzięki), ale z takim traktowaniem klienta się nigdzie nie spotkałem , ludzie nikomu, ale to nikomu nie polecam omijajcie szerokim łukieeeeem oni tylko się nadają na pilną interwencję KNF i prokuratury!!!!!, założyłem konto , pieniądze przelane i czekam czekam nie ma!!! na czacie zero odpowiedzi!!! nie wiem co robić, co mnie podkusiło……poradzcie co robić , policja???? może wy też macie z nimi takie przeboje???

  kiker Odpowiedz
  • Założyłem konto bez problemów 11.10, tego samego dnia wieczorem zleciłem zwykły przelew z Aliora do RDB i już 12.10 kasa była na koncie. Więc nie wiem, dlaczego u Ciebie jeszcze jej nie ma.

   MB
  • „pieniądze przelane i czekam” -> czekasz na co, skoro, jak piszesz „pieniądze przelane”. Chyba, że chodzi o to, że przelew nie doszedł. U mnie bez problemu. Express Elixir w kilka(naście?) minut.

   michal-100
  • U mnie Express Elixir z Santandera przychodzi po 45min. Do innych banków nie zajmuje to dłużej niż 1 min. Przelew wewnętrzny w Raiffeisen też tyle czasu mniej więcej zajmuje.

   e
  • Być może tyle trwa przekazanie informacji z PKO BP, które wszystko obsługuje, do systemów informatycznych Raiffeisena.

   gucio
 • Czekałem 2dni ,ale porażką całą jest komunikacja z bankiem a raczej zero komunikacji , na czacie czekałem 4godziny na odpowiedź!to są STANDARTY Raiffeisen?czy wogóle jakiegoś banku?

  Kiker Odpowiedz
  • W Aionku podobnie, o ile odpiszą Ci pięknie i ładnie w godzinach pracy, to kompletnie nic z tego nie wynika, a na rozwiązanie jakiejś sprawy czy zdjęcie bezpodstawnej blokady pewnej bardzo przydatniej funkcjonalności trzeba czekać jakieś 3 miesiące.

   Paweł
 • Witam. Postanowiłem podzielić się treścią dwóch rozmów z infolinią Krajowej Izby Skarbowej.
  Z pierwszej wynikało że nie trzeba płacić żadnego podatku bo nie przekracza nagroda 2000 zł i jest to zprzedaż premiowa.
  Z drugiej wynikało ,że jednak trzeba bo to nie jest sprzedaż premiowa tylko cashback , a to zmienia postać sprawy i podatek należy rozliczyć PITem 36 poz inne przychody.
  A najlepiej żeby austriacki bank wyjaśnił sprawę.

  charlie Odpowiedz
 • Oprócz 3 transakcji online po co najmniej 50 zł reszte transakcji do limitu 600 zł można wykonać w sklepach stacjonarnych podpinając kartę do google pay?

  Kms Odpowiedz
  • Dziwnie jest napisany ten regulamin, ale ja rozumiem go tak, że liczą się tylko transakcje e-commerce (przez internet). Na dodatek tylko te powyżej 50 zł.

   e
 • Czy ktoś z Was robił przelew ekspresowy Blue Cash do tego banku? Ja zrobiłem i pieniędzy od kilku godzin nie ma ani tu, ani tu…

  Paweł Odpowiedz
 • Ja robię z Revoluta natychmiastowe to przelew dochodzi do pół godz. W weekend tylko nie działa bo księgują dopiero w poniedziałek

  sowam0110 Odpowiedz
 • ja już zdębiałem , niby na ich stronie jest napisane o 3sesjach przychodzących…..ale i tak ich nie przestrzegają!!!….napisali ,że mają swoją procedurę i 24h na księgowanie ……masakra

  kiker Odpowiedz
 • Ktoś już próbował robić przelew wychodzący z Raiffesien na swoje konto? Bo z tego co widzę to nie ma pola na wpisanie kwoty. Napisałem do nich ale cisza w temacie.

  janek2 Odpowiedz
  • Tak, po spełnieniu warunków promocji zrobiłem przelew na swoje konto, nie było problemów, poszło sprawnie, kwota podawana jest chyba w kolejnym kroku.

   dyabeutor
 • Dostałem teraz o g 12 maila od Raiffesena: „Z przyjemnością informujemy, że zostały spełnione warunki udziału w promocji Pay&Rate i dlatego kwalifikujesz się do wypłaty bonusu nawet do 300 zł.
  Bonus zostanie wypłacony 15 grudnia na Twoje konto w Raiffeisen Digital Bank.”

  MB Odpowiedz
 • ja także taki mail dostałem….jedyna pozytywne info od nich póki co:)

  kiker Odpowiedz
 • Ja takiego maila nie dostałem, mimo, że warunki już spełniłem (jedynie jeszcze nie na pełne 300 zł). Dzisiaj z ciekawości sprawdzam o na dwóch kontach przy płatności na Allegro mam typ transakcji „obecna płatność kartą” (cokolwiek to znaczy), a przy pozostałych „transakcja internetowa”. Też tak macie?

  e Odpowiedz
  • Faktycznie, ja też wszystko mam jako transakacja internetowa a płatność Klarna jest zapisana jako obecna płatność kartą. Ciekawe o co to chodzi ?

   luic
  • To ostatnia transakcja? Moze to ich nazwa blokady czyli nierozliczonej platnosci?

   Kris
 • Nie to płatność rozliczona

  luic Odpowiedz
 • Mam nadzieję że nie zapomną że jutro 15

  Michał Odpowiedz
 • dostaliście zwrot 300?

  Kms Odpowiedz
 • U mnie też cisza.

  MtM Odpowiedz
 • Potwierdzam wpadło na dwa konta po 300zł

  sowam0110 Odpowiedz
 • A mi nie uznali zakupów na stronie empik.com, może dlatego, że to nie sprzedawał empik.

  MtM Odpowiedz
 • 300 jest. Przelew wychodzący poszedł. Można zamykać konto 😎

  Ady Odpowiedz
 • Udało Wam się zamknąć konto ?

  Michał Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy