300 zł za wyrobienie karty kredytowej T-Mobile Usługi Bankowe i 100 zł za polecenie

Od kilku dni logujących się do bankowości internetowej T-Mobile Usługi Bankowe wita informacja o specjalnych warunkach programu poleceń. Jeśli polecimy kartę kredytową swojemu znajomemu, to bank zapłaci nam 100 zł za skuteczną rekomendacje, a znajomemu przyzna premię w wysokości aż 300 zł! Oprócz tego bank oferuje zwolnienie z opłat za kartę i… darmową wypłatę pieniędzy!

Polecaj kartę kredytową T-Mobile i zgarnij 300 zł
Informacja wyświetlana po zalogowaniu do systemu T-Mobile

Poleć kartę znajomemu i zgarnijcie po premii

Promocja „Poleć znajomemu kartę kredytową MasterCard” trwa od 18 maja do 31 sierpnia 2016. Aby z niej skorzystać (jako osoba polecająca) musimy zalogować się do bankowości internetowej i zarejestrować się jako polecający. Bank pozwoli nam wtedy na wysłanie znajomemu rekomendacji w postaci wiadomości e-mail zawierającej link do odpowiedniej strony internetowej.

Polecający (w przeciwieństwie do polecanego) musi mieć również założone konto osobiste. Dlaczego? Zgodnie z definicją:

Rachunek Uczestnika: Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w polskich złotych prowadzony w T-Mobile Usługi Bankowe, należący do Uczestnika, na który będą przekazywane kwoty Premii. W przypadku posiadania kilku rachunków, Uczestnik ma obowiązek wskazać podczas rejestracji Rachunek Uczestnika z listy dostępnych rachunków.

Konto osobiste w T-Mobile Usługi Bankowe jest na szczęście darmowe, a nawet… pozwala zarobić 5% od wartości transakcji dokonanych kartą :-)

A jakie warunki musi spełniać nasz znajomy, który ma zgarnąć aż 300 zł premii? Zgodnie z regulaminem programu poleceń polecany nigdy wcześniej nie mógł podpisać z T-Mobile Usługi Bankowe umowy o produkt, który jest rekomendowany.

Co istotne, nie musi być to wcale nowy klient banku. W przypadku polecania karty kredytowej możliwe jest posiadanie konta osobistego, dokładniej:

Jeśli rekomendowany jest inny produkt niż T-Mobile konto (rachunek oszczędnościowo- rozliczeniowy w polskich złotych w wariancie T-Mobile konto), Odbiorca Rekomendacji może być klientem Banku korzystającym z Produktów i mieć aktywną umowę dot. Produktu z Bankiem (poza umową o rekomendowany Produkt).

Jak znaleźć osobę polecającą? Tradycyjnie rekomendujemy poproszenie o polecenie znajomego, który ma konto w T-Mobile. Jeśli nie znacie takiej osoby, to możecie skorzystać z naszego linku polecającego.

Jak zgarnąć 300 zł?

Same warunki zdobycia 300 zł przez poleconego są bardzo proste. Pierwsze 100 zł zostanie wypłacone, kiedy:

Umowa o Kartę Kredytową zostanie zawarta do 40 dni od złożenia wniosku z rekomendacji o Kartę Kredytową.
Zostanie zaksięgowana transakcja dokonana Kartą Kredytową przez odbiorcę rekomendacji (Poleconego) do 60 dni od podpisania umowy o Kartę Kredytową.

Kolejne 100 zł bank wypłaci, kiedy dodatkowo:

Dokona nowowydaną Kartą Kredytową 3 transakcji bezgotówkowych, które zostaną zaksięgowane w miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki z par. 3 pkt. 3 a i,
ii

Ostatnie 100 zł zostanie przyznane analogicznie jak poprzednie:

Dokona nowowydaną Kartą Kredytową 3 transakcji bezgotówkowych i zostaną one zaksięgowane w miesiącu kalendarzowym następującym jako drugi miesiąc, po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki z par. 3 pkt. 3 a i.,ii

Proces może wyglądać mniej więcej tak:
1. Składamy wniosek o kartę kredytową w maju
2. W czerwcu zawieramy umowę (mamy na to 40 dni od złożenia wniosku)
3. W lipcu zostaje zaksięgowana transakcja kartą (może być wcześniej, mamy 60 dni od podpisania umowy)
4. W kolejnym miesiącu, w tym wypadku sierpniu, muszą zostać zaksięgowane 3 transakcje bezgotówkowe
5. Kolejne 3 transakcje muszą zostać zaksięgowane w kolejnym miesiącu, w tym wypadku wrześniu.

To w zasadzie tyle!

Premie dodatkowe oraz Premie standardowe zostaną wypłacone łącznie na Rachunki Uczestników do 25-go dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym warunki ich przyznania zostały spełnione.

Nie zdziwcie się, jeśli na rachunek trafi 100,10 zł – dokładnie taka kwota jest zapisana w regulaminie. Po co te 10 groszy więcej? Ciężko powiedzieć :)

Warto również dodać, że polecający za 3 pierwsze osoby otrzyma premię w wysokości 100 zł, a za kolejne – wynagrodzenie standardowe. Dokładniej:

Polecający otrzyma premię zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie Programu Rekomendacyjnego.
a. Na czas promocji wynagrodzenie wynosi 100 zł za skutecznie poleconą kartę […]
b. Polecający w okresie promocji może otrzymać wypłatę za 3 polecenia ze stawką promocyjną, pozostałe będą liczone zgodnie z regulaminem Programu Rekomendacyjnego.

Na szczęście regulamin promocji nie mówi nic o tym, że tylko trzech znajomych otrzyma 300 zł – możemy więc polecać dowolną ilość kart.

Podatki

Niestety samą promocję psują nieco zapisy o podatkach. O ile polecony całą premię może zachować dla siebie (zgodnie z regulaminem jest to sprzedaż premiowa zwolniona z podatku do kwoty 760 zł), to polecający otrzyma z banku na początku kolejnego roku PIT-8C z informacjami o przychodzie. Oznacza to, że od 100 zł będziemy musieli zapłacić 18% podatku.

Ile kosztuje karta kredytowa MasterCard?

Jakiś czas temu trwała promocja, w której za wyrobienie karty kredytowej bank oferował promocyjne warunki. Okazuje się, że bank ciągle promuje swój plastik i oferuje:

 • Zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę do końca 2016 roku, niezależnie od liczby transakcji bezgotówkowych dokonanych w miesiącu kalendarzowym,
 • Zwolnienie z opłaty za wznowienie Karty kredytowej na drugi rok użytkowania, niezależnie od łącznej kwoty rozliczonych transakcji,
 • Obniżenie stawki oprocentowania limitu kredytowego o 20% na okres 14 miesięcy od dnia zawarcia umowy o Kartę kredytową.

Oprócz tego, w ramach promocji, klient uprawniony jest do zwolnienia z prowizji za przelew z rachunku karty kredytowej w okresie od 19 kwietnia do 30 czerwca 2016. Ponieważ dla T-Mobile przelewy z rachunku karty traktowane są jako transakcje bezgotówkowe oznacza to, że najzwyczajniej w świecie cały nasz limit kredytowy możemy za darmo wypłacić, a po 50-kilku dniach oddać bez żadnych odsetek! Wszystko w ramach grace period, czyli okresu bezodsetkowego (więcej w artykule o mądrym korzystaniu z kart kredytowych).

Co można zrobić z tymi pieniędzmi? Zdecydowanie odradzamy ich wydawanie. Najprościej wrzucić je na konto oszczędnościowe i zarobić na odsetkach :-)

Co ciekawe zwolnienie z prowizji za przelew z rachunku karty dostępne jest nie tylko dla nowych, ale również dla obecnych posiadaczy kart kredytowych T-Mobile. Więcej w regulaminie promocji.

Co do zgarnięciu premii? Jeśli nie chcemy płacić za kartę kredytową to wystarczy ją zamknąć po spełnieniu warunków promocji. Regulamin nie wymaga bowiem podpisywania żadnego cyrografu i konieczności utrzymania karty przez dłuższy okres. Niech was nie zdziwi, że umowa o kartę podpisywana jest na okres 12 miesięcy – to standardowa procedura (po okresie 12 mies. umowa odnawia się na kolejny rok). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby umowę wypowiedzieć po kilku miesiącach – to nie abonament telekomunikacyjny, gdzie operatorzy określają karty umowne. Tu zrywamy umowę, czekamy 30 dni i zapominamy o karcie.

Nie przegap!

Komentarze

 • I po co zasmiecacie forum..
  Napiszcie jak bedzie a nie tylko nie ma i nie ma..

  Andrzej Odpowiedz
 • Premia za wrzesień 2016 Program Rekomendacyjny – Odbiorca Kapitał 100.10

  aaaa Odpowiedz
 • a no jest :)
  to czas zamykać…
  możesz admin podpowiedzieć jak najlepiej to zrobić?

  Andrzej Odpowiedz
 • A u mnie nie ma…
  ;-(

  Konrad Odpowiedz
 • czyli powinno być 3x 100,10 i raz 100 ? wszystkie premie na rachunku karty kredytowej?

  conrad_88 Odpowiedz
 • Czy po otrzymaniu wszystkich premii – mozna bez konsekwencji zamknac karte (jak to jest podane we wpisie?) . W jaki sposob najlepiej i skutecznie to zrobic?

  Robby Odpowiedz
 • Witam. Proszę o pomoc.
  Regulamin Promocji TMUB mówi że gwarantuje nam „Zwolnienie z opłaty za wznowienie Karty kredytowej na drugi rok użytkowania, niezależnie od łącznej kwoty rozliczonych transakcji”
  Czy opłata za wznowienie to to samo co opłata miesięczna za kartę ?
  Czy też chodzi o to że za samo wznowienie opłaty nic nie zapłacę ale opłaty miesięczne za karty będą mi pobierane ?
  Będę wdzięczny za pomoc

  luic Odpowiedz
  • To są dwie opłaty.

   Bez tej promocji po każdym roku naliczana jest opłata za wznowienie w wysokości 70 zł, chyba że w minionym roku dokonano transakcji na 7500 zł — wtedy 35 zł, a przy transakcjach na 15000 zł opłaty nie ma.

   Druga opłata to miesięczne 8 zł — naliczana (bez tej promocji), jeśli się w okresie rozliczeniowym nie dokona min. 4 transakcji.

   Don Quijote de la Mancha
 • Dziękuję la Mancha :) Teraz rozumiem

  luic Odpowiedz
 • Aha jeszcze jedno: czy karta sama się odnawia na 2017 ? czy muszę ją odnowić np telefonicznie ?

  luic Odpowiedz
 • Czy faktycznie jeśli nie chcemy płacić za kartę kredytową to można ją zamknąć bez zadnych konsekwencji po spełnieniu warunków promocji? (jak to jest podane we wpisie)?
  możecie podpowiedzieć w jaki sposob najlepiej i skutecznie to zrobic?

  Michal1607 Odpowiedz
  • Dzwonilem, pytalem..
   Dowiedzialem sie ze po splacie zadluzenia dzwonimy i zamykamy karte przez tel.
   karta od razu staje sie nieaktywna a po pelnych 2 miesiacach z zerowym saldemdo splaty zamykaja caly rachunek karty

   Andrzej
 • Może ktoś objaśnić jak będzie z opłatami za kartę jeżeli się nie zamknie?
  Płacenie po około 800 zł kartą za 2 konta (premium i freemium) da premię (25 i 15 zł), pozwoli też na uniknięcie opłaty miesięcznej, a opłata roczna jest po 12 miesiącach (odnowienie) i wtedy potrzeba łącznie płatności przez te 12 miesięcy na 15000 zł?

  Jak coś pomyliłem to proszę o wyjaśnienie.

  anusze Odpowiedz
 • Czy w historii rachunku karty kredytowej widzicie uznania? Bo mi się niestety nie wyświetlają. Bank na reklamację odpowiada, że u nich wszystko działa.

  mPablo Odpowiedz
  • Tak u mnie uznania są widoczne w historii rachunku karty kredytowej. Wejdź w historię i zaznacz historię rachunku karty kredytowej bo w samej historii karty będziesz miał tylko obciążenia bez uznań.

   gobej
 • hej,
  jestem nowy w promocjach, stąd moje pytanie.
  w regulaminie czytamy, żeby otrzymać premię należy dokonać 3 transakcji w danym miesiącu:
  „Dokona nowowydaną Kartą Kredytową 3 transakcji bezgotówkowych (…)”
  rozumiem, że tych transakcji może być więcej niż 3, a nie dokładnie 3, żeby otrzymać premie, tak?

  Adam Lasko Odpowiedz
 • dziękuję. to logiczne. w sumie po co by mieli ograniczać korzystanie z karty. ale wolałem się upewnić :)

  Adam Lasko Odpowiedz
  • Ale swoją drogą masz rację – regulamin jest źle napisany. Teoretycznie robiąc cztery transakcje nie lapiesz się na premie :)

   Marcin Marcin
 • Transakcje wykonane android pay z podpiętą kartą kredytową t-mobile wliczają się czy nie? konsultant twierdzi że nie. Moim zdaniem to mało prawdopodobne bo transakcja w systemie jest zapisana jako wykonana kartą. Ktos ma jakąś wiedzę na ten temat?

  Pekin Odpowiedz
 • Oczywiście czy wliczają się do money back

  Pekin Odpowiedz
 • Chodzi mi o to czy wliczają się do money back

  Pekin Odpowiedz
  • Wczoraj pytałem o to samo konsultanta twierdził że nie. Dziś zapytałem ponownie przygotowany nieco lepiej i konsultantka przyznała że powinny się zaliczać.

   timi
  • Konsultantka: „W Promocji nie są brane pod uwagę transakcje wykonane kartą NFC.”

   Regulamin promocji: „Karta – karta płatnicza debetowa wydana do Rachunku lub Karta kredytowa, której Klient jest Posiadaczem bądź Współposiadaczem” — tu nie piszą, że musi być plastikowa, ale…

   Regulamin obsługi produktów:
   „32) Karta kredytowa – karta płatnicza, identyfikująca zarówno wydawcę jak i Klienta, zawiera pasek magnetyczny i mikroprocesor, umożliwiająca dokonywanie Operacji przy wykorzystaniu środków z przyznanego Limitu kredytowego w Rachunku karty,
   33) Karta NFC – Karta debetowa lub Karta kredytowa w postaci aplikacji zainstalowanej na karcie SIM,
   34) Karta Wirtualna (token)– ztokenizowana Karta, umożliwiająca dokonywanie operacji bezgotówkowych za pośrednictwem urządzenia mobilnego i Aplikacji”

   (skądinąd Android Pay to wg tej definicji Wirtualna, a nie NFC).

   Don Quijote de la Mancha
 • I tu właśnie konsultant się myli bo owszem android pay to transakcja NFC ale
  nie obciąża ona bezpośrednio karty kredytowej a wirtualną kartę tworzona przez bank na potrzeby płatności. I dopiero ta wirtualna obciąża kartę fizyczną.

  timi Odpowiedz
  • @timi, nie! Przynajmniej w bankowości www i mobilnej.
   Nie ma tam nigdzie dodatkowej karty (tak, jak w innych bankach jest HCE), a transakcje zrobione Android Pay są widoczne dokładnie tak samo, jak plastikową — nawet numer w szczegółach jest ten sam! Dotyczy to nie tylko transakcji zaksięgowanych, ale też tych pod Zablokowane środki.

   Skądinąd — jak to jest w BZ WBK? Czy Android Pay zawsze tak działa? Bo kk HCE w BZ WBK widzę osobno, podpiętą pod ten sam rachunek kredytowy, co plastikowa — ale jest dodatkowa. Czy Android Pay też widać dodatkowo? (BZ WBK w Android Pay nie instalowałem, bo czekam na promocję).

   Don Quijote de la Mancha
  • „android pay to transakcja NFC” — nie to ma znaczenia, ale ściśle rzecz biorąc: jest to oczywiście NFC pod względem użytej technologii komunikacji, ale nie jest to „Karta NFC” wg „Regulaminu obsługi produktów”.

   Konsultantka odpowiadając mi na pytanie o Android Pay : „W Promocji nie są brane pod uwagę transakcje wykonane kartą NFC” popełniła błąd pisząc o „karcie NFC” (bo pytałem o inną, „Wirtualną” wg ich definicji), jest więc nadzieja, że pomyliła się także w sprawie moneybacku.

   Don Quijote de la Mancha
 • Po zapodaniu konsultantce w/w schematu skierowała zapytanie do instancji wyżej :-) i odpowiedz otrzymałem że android pay wlicza się w money back.
  Oczywiście wiem o tym że co konsultant to inna wersja ale tą ponoć otrzymała od przełożonego. Mam to na piśmie wiec w razie czego reklamacja.
  Są inne osoby które drążyły ten temat ?

  timi Odpowiedz
  • Nie drażyłem tematu, ale po płatnościach androidpay zarówno debetową jak i kk, w historii mam transakcję plastikiem a nie tokenem…

   ls5
 • No właśnie wiec jest tak jak mówię. konto wirtualne android pay obciąża tą samą transakcją kartę rzeczywistą. To dobra wiadomość.

  timi Odpowiedz
  • Wiadomość dobra, ale ja ryzykować testując nie zamierzam, szkoda mi 25 zł.

   Przetestować mógłby ktoś mający Freemium robiąc jakieś transakcje z zakresu 200–300 zł Android Pay (i tracąc najwyżej 5% za te transakcje, a nie wszystkie, jak w Premium).

   Don Quijote de la Mancha
 • @timi
  dzięki chłopie :-) płacę wszędzie android pay i już myślałem że po premii w tym miesiącu. Wcześniej pytałem konsultanta twierdził że absolutnie się nie wliczają transakcje z android pay.
  Zadzwoniłem ponownie po twojej informacji i rzeczywiście najpierw odpowiedz nie ale jak zapytałem dlaczego przecież android pay tworzy konto wirtualne konsultant kazał zaczekać po paru minutach „przepraszam za błędne informacje transakcje wykonane kartą kredytową przez android pay jak najbardziej wliczają się cashback.

  Tomex Odpowiedz
  • Formalnie rzecz biorąc, nie powinno być różnicy między Kartą Wirtualną, a Kartą NFC. Regulamin promocji mówi o moneybacku za Kartę, a Regulamin obsługi definiuje najpierw Kartę, a później Kartę NFC i Kartę Wirtualną jako inne postaci Karty — nie jest jasne (przynajmniej dla mnie), jak traktować tę hipostazę, czy Karta Wirtualna i NFC są zarazem Kartą?

   Różnica może być techniczna, nie zdziwiłbym się, gdyby nawet w banku mieli problemy z rozróżnieniem tych transakcji…

   No nic, też ponowię pytanie w Wiadomościach na www, teraz już z naciskiem na Kartę Wirtualną.

   Don Quijote de la Mancha
 • Do DQdlM
  Kiedy traci się premię za wszystkie transakcje?

  Waldemar Odpowiedz
  • W Premium trzeba (na jednym koncie) wydać 500, by dostać 25 zł (nie więcej).
   Wydając np. 460 zł plastikiem i 40 zł Android Pay ryzykujemy, że premię stracimy.
   Na Freemium można wydać 260 zł plastikiem i 40 zł Android Pay dostając — zależnie, czy transakcje AP się liczą, czy nie — 15 lub 13 zł.

   Don Quijote de la Mancha
 • @Don Quijote de la Mancha
  Oczywiście zapytaj czym więcej ludzi zapyta tym większa pewność a bonusowo doszkolimy konsultantów.

  timi Odpowiedz
  • Ja akurat w tym miesiącu i tak już zrobiłem 1000 zł plastikiem (ups, już?), więc zwrot na pewno dostanę, a w przyszłym miesiącu będę czekał na informacje o otrzymanej (bądź nie) premii od płacących AP, jak @Tomex.

   Don Quijote de la Mancha
  • Ano, doszkalanie się powiodło, tym razem: „Uprzejmie informuję, że płatności wykonywane Kartą Wirtualną -Android Pay, są zaliczane do transakcji kartowych .”

   Don Quijote de la Mancha
 • Zwrot za październik już na karcie :-)

  tomko111 Odpowiedz
 • jak jak najszybciej zamknac karte?

  Mars Odpowiedz
 • Za założenie KK TMUB każdy dostaje 2000pkt w programie Mastercard Priceless Specials – można wymienić np na 5 biletów do Cinema City:
  https://www.loyaltygateway.com/rewards/phoenix/TMUB

  Mikrofon Odpowiedz
 • Jak ktoś zawarł umowę o KK 31.08.2016 to jest zwolniony z oplat miesięcznych do końca 03.2016 nawet jak nie zrobi 4 transakcji karta? Pamieta ktoś? Link do tej promocji może ktoś ma?

  cc Odpowiedz
  • Ja sobie na dysku zapisałem.

   Nie chodzi nawet o zawarcie umowy, bo wystarczyło w okresie promocji (1 lipca do 30 września 2016 r.) kartę posiadać, by do 31 marca 2017 r. być zwolnionym z opłaty „niezależnie od liczby transakcji bezgotówkowych dokonanych w miesiącu kalendarzowym”.

   Don Quijote de la Mancha
 • Jeżeli zawierałam umowę pod koniec maja 2016 to też jestem zwolniona z opłaty do 31.03.2017 ?

  Marta Odpowiedz
 • Donie dzięki

  Marta Odpowiedz
 • @ Don Quijote de la Mancha

  Dziekuję i za precyzję też :-)

  cc Odpowiedz
 • @ Don Quijote de la Mancha

  Bedzie problem, bo na początku września sie z nimi boksowałem w tym temacie i twardo stali, że majowi do konca roku a do marca maja ci co zakładali w lato.Zobaczymy

  rw8888 Odpowiedz
  • Rzeczywiście, teraz przeczytałem całość i wygląda to bezsensownie:

   Rozdział II. Zasady Promocji

   §4.

   1. Promocja trwa od 1 lipca do 30 września 2016 r.

   2. Warunkiem skorzystania z Promocji jest posiadanie przez Klienta aktywnej Karty kredytowej lub zawarcie umowy o Kartę kredytową w terminie określonym w ust. 1.

   3. W przypadku Klientów, którzy zawarli umowę o Kartę kredytową w okresie trwania Promocji przysługuje:
   • Zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę do 31.03.2017 roku, niezależnie od liczby transakcji bezgotówkowych dokonanych w miesiącu kalendarzowym,
   • Zwolnienie z opłaty za wznowienie Karty kredytowej na drugi rok użytkowania, niezależnie od łącznej kwoty rozliczonych transakcji.

   Cóż więc oznacza „skorzystanie z Promocji” z ust. 2, skoro ust. 3 mówi o zwolnieniach tylko dla zawierających umowę, a nigdzie w regulaminie nie ma mowy o innych „atrakcjach”? W aktualnej wersji promocji ust. 2 usunęli.

   Don Quijote de la Mancha
 • wg. mnie jak usuneli to jest szansa powalczyc o ten 2 pkt mimo sprzeczności z 3pkt bo dlaczego usuwali jak wszystko jest jednoznaczne? ;)

  rw8888 Odpowiedz
  • Zgadzam się w 100%, jednocześnie przyznaję, że mnie to akurat nie dotyczy — dopóki mają moneyback. A jak z niego zrezygnują, to ja pewnie zrezygnuję z ich kont i kart…

   Don Quijote de la Mancha
  • Ja myślę, że promocja dotyczy tylko tych, którzy zawarli umowę w okresie promocji – mówi o tym par. 4 pkt. 3. – wyraźnie napisane jest, co właśnie im przysługuje. Pozostali muszą wyrabiać 4 transakcje, bo nie napisano, co im przysługuję w ramach tej promocji

   lms
 • Jakby ktoś miał wątpliwości co do zamykania karty poniżej wycinek z czatu T-mobile:

  Kartę kredytową jako „plastik” można zamknąć w bankowości internetowej. Natomiast dyspozycję zamknięcia rachunku karty kredytowej można wydać kontaktując się z Infolinią lub kanałem audio/video.

  Rachunek karty kredytowej zostanie zamknięty gdy wygenerują się dwa zerowe wyciągi.

  ogah Odpowiedz
 • „Zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę do końca 2016 roku, niezależnie od liczby transakcji bezgotówkowych dokonanych w miesiącu kalendarzowym”

  Czy Wam też naliczyli 1 stycznia opłatę 8 PLN za korzystanie z karty? Musi to być opłata za grudzień, bo za styczeń to jeszcze nie wiedzą, ile będzie transakcji. Ale jak to się ma do promocji. Owszem opłatę pobrali już w 2017, ale chyba jednak za okres grudniowy 2016.

  em Odpowiedz
 • Powiedzcie mi czy muszę wypowiadać umowę ramową aby skorzystać w przyszłości z promocji banku, czy wystarczy wypowiedzieć kartę kredytową?
  A umowę ramową można pozostawić?

  dawid_ Odpowiedz
  • podpinam się.. jak to jest? i juz nie tylko pytam o TMUB ale ogólnie.. zamykając konta zeby wziąć udział w przyszłych promocjach wystarczy zwykła dyspozycja zamknięcia czy trzeba składać wniosek o rozwiązanie umowy ramowej?

   Andrzej
  • Ciekawe pytanie, przyłączam się, pamiętam, że w promocji BGŻ BNP było coś o umowie ramowej, ale ogólnie chyba rzadko się to zdarza.

   Don Quijote de la Mancha
 • Dostałem odpowiedź w sprawie reklamacji na naliczone 8 zł.
  „Uprzejmie informuję, że zgodnie z Regulaminem promocji obowiązującym w czasie kiedy zawierał Pan umowę o kartę kredytową, zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę obowiązywało do końca 2016 roku. W związku z powyższym dnia 10.01.2017 r. opłata pobrana została prawidłowo. Jednak Bank przychylił się do pana prośby i dokonał jednorazowego zwrotu kwoty 8 PLN w dniu 30.01.2017 r. na rachunek karty kredytowej . Proszę pamiętać, że w przyszłości opłaty pobierane będą zgodnie z aktualna Taryfą Opłat i Prowizji. „

  mbo Odpowiedz
  • No i sprytnie wybrnęli, bo regulamin następnej promocji zwalniającej był na tyle niejasny („1. Promocja trwa od 1 lipca do 30 września 2016 r. 2. Warunkiem skorzystania z Promocji jest posiadanie przez Klienta aktywnej Karty kredytowej lub zawarcie umowy o Kartę kredytową w terminie określonym w ust. 1.”), że można by się (z niewiadomym skutkiem) dalej kłócić; takie rozwiązanie można uznać za kompromis, ciekawe, czy innym też tak odpowiedzą.

   Don Quijote de la Mancha
 • Ja dostalem 24 zl w ramach dobrych relacji zebym juz nie pisal do nich :)

  rw8888 Odpowiedz
 • Czy ktoś dostał od Aliora PIT-8C za polecenie karty w tej promocji? Zgodnie z regulaminem powinni przysłać a u mnie nadal brak.

  Rask Odpowiedz
  • Mają chyba czas do końca lutego, ja mam u nich konto maklerskie i też jeszcze nie dostałem (nawet w bankowości www), w poprzednich latach udostępniali 26–27.

   Don Quijote de la Mancha
  • Też czekam, nadal brak.

   Krak
  • Mają czas na wysyłkę do konca lutego

   Michał
  • A czy poza T-Mobile Bankowe (promocja z kartą kredytową) były jeszcze w 2016 jakieś promocje po których należy się spodziewać PIT-a? Ja nie kojarzę (przynajmniej tam gdzie uczestniczyłem) ale może Admin zrobiłby jakieś zestawienie?

   Rask
  • PIT dotarł wczoraj :)

   mbo
 • Kartę zamknąłem 26.10.2016, rachunek ramowy miał sie niby zamknąć po dwóch zerowych saldach miesięcznych, a dziś nadal mogę sie zalogować. Jak to w końcu jest, zamykaliście ten rachunek ?, w jaki sposób ?

  janus_z Odpowiedz
 • Czy kartę kredytową w TM można zamknąć przez internet czy jednak konieczna jest wizyta w salonie lub telefon na infolinie ?

  _Marek Odpowiedz
 • Witam
  Właśnie dzis 07.03.2017 dostałem PIT-8C od Alior Banku z kwotą 360 zł – 300 za polecenia kart i 60 za konto.
  Czy muszę od tego zapłacić podatek ? wie ktoś ?

  pozdrawiam

  Krzysztof Odpowiedz
  • Oczywiscie 19% od tej kwoty :)

   koles
  • W jakim druku PIT to rozliczyć ?
   pit 37 juz złożyłem, nawet dostałem zwrot
   a tu taki zonk jak to ugryźć ?

   Krzysztof
  • Zlozyc korekte

   Herman
  • Składasz korekte i płacisz podatek i @koleś nie wprowadzaj w błąd bo 18% chyba że ktoś wskakuje w wyższy próg podatkowy

   jankos
  • Moze byc 18 % :)

   koles
  • Takie pytanie. Dostałem od tmub i f50c pity na łączną kwotę 330zł. Nie mialem żadnych innych dochodów, więc wypełniłem pit36.
   Na.picie wyszła kwota 0zł do zapłaty. Czyli nie muszę nic płacić czy co?

   deloe
  • Na to wygląda, kwota wolna od podatku to 3091 zł.

   Don Quijote de la Mancha
 • A jak to jest z tym rachunkiem ramowym, nikt nie zamykał karty ?

  janus_z Odpowiedz
 • To jak z tym podatkiem?
  Jeśli dochód jest niższy niż 3K ze strony ministerstwa nie zaciąga bo w polu jest 0
  tak jakby nie było pita 8c

  pio24 Odpowiedz
 • może głupie pytanie ale rozliczając pit 37 w którą rubrykę mam przenieść kwotę z pit 8c?

  Andrzej Odpowiedz
 • Mam konto premium i obecnie używam android pay. Czy te transakcje na łączną kwotę oczywiście ponad 500 zł. wliczają się do zwolnienia z opłaty za konto? Mam nadzieję że tak ale wolę się upewnić aby się później nie zdziwić ;)

  Kozo Odpowiedz
 • Mam karte wydana w tej promocji. Jak rozumiem do konca 2017 jestem zwolniony z oplaty rocznej. Ale juz w 2018 trzeba bedzie zaplacic 35 lub 70zl. Wtedy moneyback juz jest malo oplacalny, szczegolnie ze w lutym pewnie zupelnie wycofaja zwroty. Kiedy mam wiec zamknac karte, aby uniknac oplaty rocznej – 30.11? Czy tez moge ja utrzymac do 31.12? Czy za okres wypowiedzenia dostane moneyback?

  keton Odpowiedz
  • Podłączam się do pytania.

   warmaschine
  • Mi się wydaje, że skoro tam jest mowa o opłacie „za wznowienie Karty kredytowej na drugi rok użytkowania”, to opłata pojawi się dopiero 24 miesiące od otwarcia karty, np. w sierpniu 2018 r. Może potwierdzi to ktoś, kto już długo taką kredytówkę ma… albo spytał sie w banku.
   Inna rzecz, że nawet płacąc te 70 zł i otrzymując pełny moneyback wyniesie on 3,83%, więc też znośnie.

   Don Quijote de la Mancha
  • „Czy za okres wypowiedzenia dostane moneyback?” — wydaje mi się, że tak, bo wg regulaminu trzeba mieć „aktywny Rachunek Karty kredytowej”, a ten chyba nawet w okresie wypowiedzenia aktywny jest…

   Don Quijote de la Mancha
  • Tyle ze moneyback zapewne zlikwiduja w lutym 2018. Trzeba dokladnie przejrzec warunki tej promocji i regulamin.

   keton
  • Więc jeśli moneyback zlikwidują w lutym, a bezpłatną kartę mamy np. do sierpnia, to przynajmniej problemu z tym wyborem (czy brać moneyback i płacić, czy wcześniej zamknąć kartę) mieć nie będziemy… ?
   Skądinąd ciekawe, co będą oferować zamykającym kk, to mały bank, zapewne bardzo duża część posiadaczy kk założyło ją dla łatwego korzystania ze zwrotu z dwóch ror, lub potem w ogóle dla zwrotu… Procentowy spadek liczby kart (bo ror darmowy) może być potężny…

   Don Quijote de la Mancha
 • Wisienkowicze – karta założona we wrześniu 2016. Do końca roku 2016 zwolniona z opłat. Darmowe wznowienie karty na 2 rok użytkowania (Czyli 1 rok użytkowania skończył się we wrześniu 2017). Drugi rok skończy się dopiero we wrześniu 2018 roku. Rozumiem, że do tego czasu używam kartę w pełni darmowo…dobrze rozumiem ?

  warmaschine Odpowiedz
 • Raczej nie. Chyba w TMUB liczą rok od stycznia do grudnia.

  Waldemar Odpowiedz
  • Pytanie czy to pewna informacja? Jeśli tak to wygląda następująco – 2016 darmowy. Wznowienie -2017 darmowe. Wynika z tego, żeby uniknąć opłat należy w tym momencie zamknąć kartę…

   warmaschine
  • Właśnie, czy to pewna informacja?

   W toip piszą „0 zł (pod warunkiem rozliczenia transakcji na łączną kwotę min. 15 000 zł w ciągu ostatnich 12 miesięcy)” — to wygląda, jakby jednak nie chodziło o rok kalendarzowy…

   Don Quijote de la Mancha
  • Jak kiedyś pytałem właśnie o tę kwestię odnowienia i opłaty, to mi konsultanci powiedzieli, że opłata zostanie pobrana dopiero przy odnowieniu karty na 3 rok użytkowania, liczony od daty otwarcia – czyli 2 lata za darmo i trzeba zamknąć kartę najpóźniej na 2 miesiące przed odnowieniem. Zdaje się, że 2 konsultantów tak mi potwierdziło.

   pws
  • @pws, oni długo mieli ciągle odnawianą promocję, w której bym zapis:

   W przypadku Klientów, którzy zawarli umowę o Kartę kredytową w okresie trwania Promocji przysługuje dodatkowo: […]
   · Zwolnienie z opłaty za wznowienie Karty kredytowej na drugi rok użytkowania, niezależnie od łącznej kwoty rozliczonych transakcji […]

   — to pewnie stąd ten trzeci rok.
   Ale Tobie powiedzieli, że liczy się to od daty otwarcia (co brzmi logicznie), a @Waldemarowi napisali, że chodzi o rok kalendarzowy…

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don, dokładnie, także z nimi nigdy nic nie wiadomo… Kiedyś mi pobrali opłatę w styczniu za grudzień, bo nie zrobiłem 4 transakcji, tylko jedną własnie ich kredytówką. A przecież logiczne jest, że to powinno się liczyć dopiero od stycznia.

   pws
  • Mi w poczcie wewnętrznej odpisali, że liczy się dwa lata od momentu otwarcia. Tak więc mają mi naliczyć opłatę w sierpniu 2018.
   Zrobiłem sobie screen z odpowiedzi, bo pewnie starą bankowość niebawem zamkną.
   Jak coś to będzie dowód na reklamację.

   dadadaq
  • Tak, trafiłem na pewien trop: w starej bankowości jest Obrót roczny, najwyraźniej liczony nie wg roku kalendarzowego, a od daty założenia karty (tylko w ostatnim roku, np. od sierpnia 2017).

   Don Quijote de la Mancha
 • @DQdlM
  Też tak myślałem ale pocztą wewnętrzną dostałem odpowiedź, że jednak kalendarzowy. Nie podzielam tego bo wiadomo jak z tymi konsultantami. Zarchiwizowałem jednak wpis dla ew. reklamacji

  Waldemar Odpowiedz
  • Hmm, no nie chce mi się wierzyć…

   Więc kiedy ją pobierają (pomijając różne promocje zwalniające z tej opłaty), po pierwszym pełnym roku, czy po pierwszym zakończonym grudniu? Np.:
   – ktoś kartę otwiera w styczniu 2017 — opłata za wznowienie na drugi rok jest po 31 grudnia 2018, czy 31 grudnia 2017?
   – ktoś kartę otwiera w grudniu 2017 — opłata za wznowienie na drugi rok jest po 31 grudnia 2018, czy 31 grudnia 2017 (praktycznie zaraz po wyrobieniu)?

   Don Quijote de la Mancha
 • Panowie i jakie ostateczne stanowisko? Wynika z powyższych rozważań,że konsultanci sami nie wiedzą jak jest w rzeczywistości…

  warmaschine Odpowiedz
  • „konsultanci sami nie wiedzą jak jest w rzeczywistości”
   — to akurat nic nowego… ?

   Ja jestem przekonany, że liczą to od momentu otwarcia, przekonał mnie szczególnie ten „obrót roczny” podawany w bankowości www ↑ 2 grudnia 2017, 18:39 • Don Quijote de la Mancha.

   Don Quijote de la Mancha
 • 1 8 9 10

  Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy