300 zł za założenie konta Citi Priority i lokata 2,5%

Zakończona

Wystartowała kolejna edycja promocji konta Citi Priority, w której do zgarnięcia mamy aż 300 zł premii. W porównaniu do innej aktywnej promocji tu, oprócz premii, do zgarnięcia mamy też 2,5% na 3-miesięcznej, promocyjnej lokacie. Jak więc zdobyć tytułową premię?

Citi Priority: 300 zł i lokata 2,5%

300 zł dla nowych klientów depozytowych

Aby skorzystać z promocji należy być osobą, która nie posiadała konta osobistego ani rachunku oszczędnościowego w Citibanku po dniu 30 czerwca 2016. Oznacza to, że posiadacze kart kredytowych banku nie są wykluczeni. Wręcz przeciwnie – karta kredytowa pozwoli im na łatwiejsze spełnianie warunków promocji.

Jeśli spełniamy powyższy warunek to wystarczy, że wypełnimy dedykowany wniosek promocyjny i zawrzemy umowę depozytową o konto Citi Priority. Mamy na to czas do 30 listopada 2017.

Premia za utrzymanie salda lub wpływy

A jakie warunki trzeba spełnić, aby zgarnąć tytułową nagrodę? Bank wymaga od nas spełnienia jednego z dwóch warunków:

 • utrzymanie średnio-miesięcznego salda na rachunkach w banku na poziomie 30 000 zł albo
 • zasilenie konta środkami tytułem wynagrodzenia w łącznej wysokości min. 5000 zł oraz posiadanie jednego z produktów kredytowych banku (np. karta kredytowa)

Dodatkowo wymagane jest dokonanie co najmniej dwóch transakcji kartą debetową wydaną do konta o łącznej wartości min. 300 zł. Za każdy miesiąc, w którym spełnimy powyższe warunki, otrzymamy 50 zł premii. Łącznie do zgarnięcia mamy 6 premii. Bank nie precyzuje, od kiedy należy spełniać warunki. Informuje jedynie, że ostatnim miesiącem, w którym możemy uzyskać premię, jest 7. miesiąc następujący po miesiącu otwarcia konta. Oznacza to, że otwierając konto np. w lipcu warunki możemy spełniać od sierpnia do stycznia lub od września do lutego.

Jak najłatwiej spełnić powyższe warunki?

Choć powyższe warunki mogą się wydawać nieco skomplikowane, to możemy je sobie nieco ułatwić korzystając z dwóch tricków.

W przypadku wymogu utrzymania salda nie musimy przechowywać pieniędzy na nieoprocentowanym koncie osobistym. Citibank przygotował bowiem ofertę lokaty, z której skorzystać mogą uczestnicy promocji. Do zgarnięcia mamy 2,5% w skali roku dla kwoty 20 000 zł przez okres 3 miesięcy.

Lokata może zostać otwarta najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia Konta.

Co zrobić z pozostałymi 10 000 zł? Najlepiej będzie skorzystać z Konta Superoszczędnościowego, które oferuje 1,5% w skali roku dla kwoty do 20 000 zł (powyżej – 0,1%). Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to możliwa opłata za konto – aż 15 zł. Możemy się jej jednak pozbyć zapewniając wpływ „wynagrodzenia” na konto osobiste w kwocie min. 3000 zł.

A jeśli o wynagrodzeniu mowa… to najprawdopodobniej i tak będziemy musieli zapewnić jego wpływ aby zgarnąć pozostałe trzy premie – w końcu trzymanie 30 000 zł na niskooprocentowanym koncie nie będzie wtedy miało (tak dużego) sensu. Na szczęście tu skorzystać możemy z drugiego tricku, którego działanie potwierdzili już nasi czytelnicy – wystarczy potraktować zapis w regulaminie dosłownie i najzwyczajniej w świecie „zasilić konto środkami tytułem wynagrodzenia” – np. przelewając sobie środki z innego konta z odpowiednim tytułem przelewu.

To również dobra opcja dla osób posiadających już kartę kredytową banku, które nie chcą korzystać z lokaty promocyjnej – wystarczy zapewnić odpowiedni wpływ oraz wydać kartą debetową min. 300 zł i 50 zł będzie nasze. Daje to cashback na poziomie 16,67%. Nieźle!

Na koniec dodam, że w promocji obowiązuje pula 2500 promocyjnych kont. Nie obawiałbym się jednak jej wyczerpania – w poprzednich edycjach choć pula wynosiła zaledwie 1000 sztuk, to nigdy nie została przekroczona.

Ile kosztuje konto Citi Priority?

Warunki prowadzenia konta Citi Priority są bardzo podobne do warunków promocji. Aby konto było darmowe wystarczy utrzymać średniomiesięczne saldo w wysokości 30 000 zł lub posiadać produkt kredytowy i zapewnić (dowolne!) wpływy w wysokości min. 5000 zł miesięcznie. W innym wypadku zapłacimy aż 30 zł miesięcznie. Opcja numer dwa jest więc idealna dla osób, które posiadają już kartę kredytową w Citibanku – wtedy wystarczy przelewać sobie co miesiąc 5000 zł z konta w innym banku aby prowadzenie rachunku było darmowe.

Jeśli natomiast chodzi o kartę debetową Citicard to jest ona bezpłatna. Nie zapłacimy rownież nic za wypłaty z bankomatów w kraju i na świecie.

PS. Oprócz powyższej promocji dostępna jest jeszcze inna oferta konta Citi Priority. Tam do zgarnięcia mamy aż 400 zł, jednak na nieco innych zasadach – zamiast premii za lokowanie środków uzyskamy premię za wydatki kartą. Warto przeczytać jej prześwietlenie, bo dla wielu osób może się okazać korzystniejsza ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • Fajna oferta, bo tu wystarczy wydać 300 zł miesięcznie, a nie ponad 800 zł jak w poprzedniej promocji.

  broker Odpowiedz
  • Coś za coś ;). Tam przynajmniej stówkę więcej płacą.

   tomko111
  • Do wyboru co kto woli. Dla jednych będzie lepsze wydawanie kilkuset złotych kartą, dla innych ulokowanie oszczędności na 2,5%. Ważne, że jest wybór :-)

   Michał
  • Dokładnie tu jednak lokata na 2,5% na 20 tys to jednak nie tak mało doliczając te premie wychodzi nieźle.

   michal07
 • Czy to konto zakłada się przez kuriera czy przelewem z innego banku?

  Michał Odpowiedz
  • Jeśli masz kartę kredytowa lub dostęp do bankowości internetowej to wystarczy jedynie rozmowa telefoniczna z konsultantem Citi, w innym przypadku kurier. Nie ma możliwości założenia konta poprzez przelew weryfikacyjny z innego banku.

   tomko111
 • a jeśli ktoś nie ma kk, a szkoda zakładać bo wiadomo że za założenie kk bank dobrze nagradza, jest jakaś dobra alternatywa? Może kredyt odnawialny?

  lenio Odpowiedz
  • Jak ktoś nie ma kk to warto w takim razie założyć, żeby jeszcze dobrze na tym zarobić…

   michal07
  • Jeszcze okres karencji nie minął więc wolał bym nie zakładać karty za „free”.

   Lenio
 • Oprocentowanie szału nie robi… poczekam aż dadzą 3% :)

  Chris Odpowiedz
  • Niestety więcej nie dadzą, rozmawiałem z osobą z oddziału i dowiedziałem się że i tej promocji miało nie być ale jakoś w ostatniej chwili ruszyła, więc na 3% nie ma co liczyć

   michal07
 • Jak jest z kartą kredytową w tym banku? Czy trzeba spełnić jakieś warunki – iluś transakcji na jakąś kwotę aby była darmowa? Chodzi mi o kartę Citi Simplicity

  Ana Odpowiedz
 • Czy dostałeś ktoś premie 50 zł za listopad?

  dzony Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy