AKTUALIZACJA: aż 450 zł za założenie Konta Jakie Chcę + 2,5% na lokacie + 1% moneybacku od Santander Bank Polska!

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji Santander Bank Polska. W zamian za założenie konta osobistego i spełnienie prostych warunków będziemy mogli zgarnąć 300 zł na start w gotówce i 50 zł w programie poleceń. A do tego ciągle możemy skorzystać z Lokaty Mobilnej 2,5% oraz z moneybacku od wartości opłacanych rachunków. Aktualizacja: a od 10.02 do 28.02 – dodatkowo zgarnąć łatwe 100 zł w bonie Biedronka!

350 zł premii od Santander Bank Polska

300 zł na dobry początek

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli pełnoletnim obywatelem naszego kraju, który:

 • nie ma otwartego konta osobistego Santander Bank Polska w okresie od 1.02.2021 do dnia skorzystania z promocji oraz
 • nie otworzył konta w jakiejkolwiek promocji z premią za otwarcie konta osobistego w Santander Bank Polska od 1.04.2019 (otwarcie konta w jakiejś wcześniejszej promocji i ew. zamkniecie go po 1.04.2019 jest OK)

Posiadanie innych produktów Santander Bank Polska (np. karta kredytowa, konto walutowe) nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek internetowy o Konto Jakie Chcę za pomocą dedykowanej strony promocji (lub w wersji dla młodych). Podczas wyboru karty debetowej najlepiej wybrać tę z logo Mastercard, aby móc skorzystać z programu Bezcenne Chwile.

Uwaga: umowę o konto finalizujemy poprzez wizytę kuriera. Jeśli chcemy, aby proces przebiegł znacznie szybciej (nawet kilka godzin), to skorzystajmy z tego linku wybierając e-kuriera. Również przyjedzie do nas kurier, ale zamiast przekazywać mu dokumenty papierowe umowę podpiszemy po prostu na tablecie biometrycznym – dzięki czemu całość potrwa szybciej i nikt nie będzie mógł mieć dostępu do naszych danych wrażliwych. E-kurier dostępny jest póki co w największych miastach.

Wracając do promocji – zgodnie z regulaminem powinniśmy również:

 • podać numer telefonu komórkowego i adres mailowy do kontaktu
 • zgodzić się na kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych
 • zgodzić się na kontakt drogą elektroniczną w celu marketingowym
 • zgodzić się na kontakt telefoniczny w celu marketingowym
 • zgodzić się na elektroniczny kanał kontaktu (EKK), czyli m.in. dostarczanie korespondencji i wyciągów w formie elektronicznej

Pierwsze trzy zgody wyrażamy w trakcie wnioskowania, natomiast na EKK zgadzamy się przy pierwszym logowaniu do banku.

Na złożenie wniosku o konto mamy czas do 28.02.2022, przy czym umowę musimy zawrzeć do 15.03.2022.

I… pierwsza część premii nasza! 50 zł za spełnienie powyższych warunków trafi do nas do końca marca.

250 zł na prostych zasadach

A jak zdobyć pozostałe 250 zł? Wystarczy, że w każdym z trzech kolejnych miesięcy (marzec, kwiecień, maj):

 • zapewnimy wpływ na konto min. 1000 zł
 • wykonamy min. 1 płatność bezgotówkową kartą na min. 10 zł
 • zalogujemy się min. raz do aplikacji Santander Mobile

I to tyle! 250 zł zostanie nam wypłacone do 30.06.2022.

Dodatkowe 50 zł w programie poleceń

Kolejna premia czeka na nas w ramach programu poleceń. W trakcie wnioskowania o konto możemy bowiem podać kod polecający naszego znajomego i… zgarnąć kolejne 50 zł za zostanie klientem banku. Tu jednak warunki nowego klienta są nieco inne: bank nagrodzi jedynie tych nowych klientów, którzy nie posiadali żadnego konta osobistego dla klientów prywatnych w złotych polskich w Santander Bank Polska od 1.10.2020. Musimy też wyrazić zgodę na przekazanie informacji objętej tajemnicą bankową osobie polecanej, ale w bardzo małym zakresie – chodzi tu jedynie o poinformowanie polecającego, że należy mu się nagroda (choć nawet nie wie za kogo).

Najważniejsze jednak, abyśmy podali w odpowiednim miejscu kod polecający uzyskany od obecnego klienta banku – w trakcie wnioskowania o konto. Jeśli nie macie kodu swojego znajomego (który uprzednio zapisał się do programu poleceń), to będzie mi bardzo miło, jeśli użyjecie naszego, sprawdzonego kodu: 1007167072.

Kod polecający Santander Bank Polska

A jakie warunki trzeba spełnić, aby zgarnąć 50 zł jako osoba polecana (nowy klient)? Po pierwsze – zalogować się co najmniej raz do aplikacji mobilnej albo bankowości internetowej Santander. Po drugie – wykonać płatności kartą na min. 300 zł, przy czym co najmniej jedna transakcja musi być wykonana BLIKiem (reszta może być kartą i/lub BLIKiem). Logowanie wykonujemy w miesiącu założenia konta, a transakcje – do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta.

50 zł za polecenie zgarniemy do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Obecna edycja programu poleceń została opisana w tym artykule.

Dodatkowe 100 zł w bonie

Osoby, które złożą Konto Jakie Chcę w powyższej promocji w okresie 10 – 28.02 mogą dodatkowo zgarnąć 100 zł w bonie Biedronka. Jak? O tym dokładnie napisałem w osobnym prześwietleniu – zachęcam do zapoznania się :)

Moneyback od płatności rachunków

Ostatnią premią, którą możemy zgarnąć jako posiadacze Konta Jakie Chcę, jest moneyback w wysokości 1% od płatności rachunków za gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne – choć w listopadzie i grudniu jest on tymczasowo podwyższony do 2%. Wystarczy więc opłacać faktury tego typu przelewem z Konta Jakie Chcę, a bank doda nam nieco od siebie. Niewiele, ale zawsze to coś – zwłaszcza, że ta oferta jest niejako wbudowana w rachunek i, miejmy nadzieję, będzie dostępna jeszcze przez długi czas ;)

2,5% na Lokacie Mobilnej

Na koniec przypomnę, że klienci Santander Banku mogą skorzystać z promocyjnej oferty Lokaty Mobilnej. Możemy ją założyć tylko raz w danej edycji promocji – za pomocą aplikacji mobilnej. Kwota minimalna to 1000 zł, a maksymalna – 20000 zł. Lokata trwa 4 miesiące, a jej oprocentowanie wynosi obecnie 2,5%.

Korzyści dla studentów

Santander dba również o studentów – szczególnie tych, których chcą się jeszcze bardziej kształcić i rozwijać. Bank prowadzi np. nabory do „Studenckiego Nobla”, na stypendia językowe czy podnoszące kwalifikacje. Więcej możemy się o tym dowiedzieć na stronie banku.

Konto Jakie Chcę – opłaty

Ile kosztuje Konto Jakie Chcę? Zarówno karta jak i konto mogą być płatne (6+8 zł), jednak zapewnienie wpływu na min. 500 zł oraz wykonanie jednej płatności kartą lub BLIKiem zwolni z opłat. Osoby młode (do 26. roku życia) konto mają bezpłatnie, a za kartę nie płacą pod warunkiem wykonania jednej płatności.

Jeśli mamy mniej, niż 26 lat (czyli zakładamy lub Konto dla młodych), to wszystkie wypłaty w kraju są za darmo. Jeśli przekroczymy tę granicę wiekową, to zapłacimy 5 zł za każdą wypłatę – chyba, że dokonamy jej w urządzeniach własnych banku. Pamiętajmy również, że do wyboru mamy darmowego BLIKa.

Na koniec dodam, że Konto Jakie Chcę jest jedynym rachunkiem na rynku, który pozwala na nielimitowane przelewy natychmiastowe!

Nie przegap!

Komentarze

 • 1.04.2019 i wszystko jasne :(

  ptok Odpowiedz
 • Zwróćcie uwagę na te oświadczenia na końcu wniosku, czyli oświadczenie o nie czerpaniu zysków z krypto, nie wykonywaniu transakcji gotówkowych powyżej 50000 PLN i bezgotówkowych powyżej 200000PLN za granicę – okazuje się, że to konto będzie mało funkcjonalne.

  Angulo Odpowiedz
 • Santander schodzi na psy:
  PGNiG zmienił od stycznia wygląd faktury i indywidualny numer konta odbiorcy. W Santander Internet modyfikuję nr rachunku Gazowni załączając zdjęcie faktury (pierwsza strona z moimi danymi, PGNiG-u, numerem konta, kwotą do zapłaty).
  Co na to Santander?
  Odrzucił. Powód? Faktura od PGNiG nie zawiera danych za co została wystawiona :D (te dane zawiera druga strona faktury). Co oni myślą, ze faktura z gazowni jest za mleko i bułki?
  Od tej pory gazownię mogę odrzucić od maneybacku 1% za rachunki, gdyż nie można już modyfikować rachunku odbiorcy :D.
  Piszę do nich jak mam załączyć zdjęcie dwóch stron faktury skoro system pozwala załączyć 1 załacznik…
  W związku, ze szkoda mi czasu na błahostki, w ten oto sposób przekonali mnie aby w końcu zamknąć konto raz na zawsze.

  Ego Odpowiedz
  • A nie wystarczy po prostu wysłać skana dwóch stron jako PDF? Są od tego aplikacje, np. Scannable

   Michał
  • Nawet nie wiedziałem, ze sa takie apki.

   Ego
  • Albo prościej eko faktura w wbij PGNIG i tam już jest PDF z wszystkimi stronami :) przy okazji przypominam, że gaz to paliwo i czasami większy moneyback jest za paliwo :)

   Dzikus
  • Wybaczcie słownik, chodziło o ebok PGNIG

   Dzikus
 • No jeszcze troszkę i będzie 3 lata wykluczenia. Idą na rekord….

  jojo Odpowiedz
 • Nie czaję tego pierwszego logowania. Dostałem hasło do odblokowania umowy, ale już hasła do odblokowania hasła startowego nie. No i dzwoń już na starcie na infoinię… Jak ja tego nie cierpię.

  Angulo Odpowiedz
 • Hej, mam dwa pytania:
  1. Jak sprawdzić czy eKurier przyjedzie do mojego miasta?
  2. Czy można podpisać umowę w oddziale?

  Dominik28 Odpowiedz
 • Mam pytanie do zapewnienia wpływów na poziomie 1000 zł, żeby spełnić warunki promocji – czy może to być dowolny przelew z mojego innego konta czy musi to być np. wynagrodzenie?
  I czy te pieniądze można przelać już następnego dnia czy musi być utrzymane jakieś minimalne saldo na rachunku?

  Pozdrawiam

  Homer Odpowiedz
  • Może być ze swojego konta w innym banku. Z pieniędzmi robimy co chcemy :)

   Michał
 • Ja chyba jako chwilowy klient Idea Banku przejęty przez Pekao i tak jestem wykluczony.

  konwicki Odpowiedz
 • Czy Santander praktykuje jakąś ofertę utrzymaniową dla osób rezygnujących z konta osobistego?

  kAt Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy