Głośnik JBL Flip 4, opaska Garmin Vivofit 4 lub 350 zł w bonach za wyrobienie darmowej karty kredytowej Citi Simplicity!

Zakończona

Ruszyła II edycja promocji Citibanku, w której zgarnąć możemy sporą premię za wyrobienie bezpłatnej karty kredytowej Citi Simplicity. Tym razem bank rozdaje nam 21 000 punktów Priceless Specials, które wymienimy na bony zakupowe (np. CircleK czy Decathlon) o wartości 350 zł lub nagrody rzeczowe (jak głośnik JBL Flip 4 czy opaska Smartband Garmin Vivofit 4!).

Citibank: 350 zł w bonach Priceless Specials za wyrobienie bezpłatnej karty Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2016. Oprócz tego konieczne jest spełnienie minimalnych warunków dochodowych:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że przejdziemy na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o kartę – najpóźniej 30.06.2019.

21000 punktów za wydanie 1500 zł

Co dalej? Jeśli bank przyzna nam kartę i podpiszemy z nim umowę, to pierwszym warunkiem będzie zalogowanie się w serwisie Citibank Online lub Citi Mobile oraz zapisanie się do programu Priceless Specials (jest od tego specjalny formularz w bankowości internetowej). Będziemy mieć na to czas do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego (następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę).

Oprócz tego powinniśmy również wydać co najmniej 1500 zł kartą w nie później, niż do końca drugiego pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu podpisania umowy. Przykładowo jeśli umowę o kartę podpiszemy w maju, to zalogować i zapisać się do programu powinniśmy najpóźniej do końca czerwca, a płatności karta na łącznie 1500 zł wykonać od maja do lipca. Punkty będą przekazywane do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków, dlatego czym szybciej wykonamy płatności – tym lepiej.

Warto tu zaznaczyć, że kartą powinniśmy płacić po prostu za zwykłe zakupy w sklepach czy internecie (zamiast gotówką czy obecną kartą, którą mamy). Transakcje zwrócone/anulowane oraz transakcje szczególne (na poczcie, u podmiotów świadczących wymianę walut oraz u bukmacherów) nie będą brane pod uwagę. Tak samo jak wypłaty środków z karty czy polecenia przelewów. Te ostatnie i tak nie są zbyt opłacalne, bo Citi pobiera za nie dodatkową prowizję.

I to tyle! Po przyznaniu 21000 punktów Priceless Specials będziemy je mogli wymienić na nagrody z katalogu Priceless Specials. Z reguły 3000 punktów jest warte 50 zł, co sprawia, że nasza nagroda wyniesie jakieś 350 zł. Z z doświadczenia jednak wiem, że w katalogu nagród ceny potrafią być różne (na naszą korzyść). Biorąc jednak pod uwagę standardowe stawki nasze 21000 punktów powinniśmy wymienić m.in. na 350 zł w voucherach CircleK, Decathlon, Vistula, RTV Euro AGD czy Douglas. Każde 800 punktów to również jeden bilet do Cinema City albo doładowanie telefonu w Play o wartości 10 zł.

Jeśli natomiast chcemy nagrody rzeczowe, to bank gwarantuje możliwość odbioru głośnika JBL Flip 4 czy opaski Smartband Garmin Vivofit 4!

Smartband Garmin Vivofit 4 za założenie karty kredytowej CitibankuGłośnik JBL Flip 4 za założenie karty kredytowej Citibanku

Szczegóły w katalogu nagród Priceless Specials. Zastrzegam jednak, że po zalogowaniu stawki mogą być inne, niż widoczne dla niezalogowanych.

RRSO 10,74% – gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,47% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. Tak naprawdę w promocji możemy wybrać jedną z dwóch kart Citibanku, jednak opłacalna jest tylko jedna: karta Citi Simplicity. Korzystanie z niej jest darmowe (brak opłaty miesięcznej oraz rocznej). Zapłacić możemy jednak za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli jednak nie włączymy żadnych dodatkowych opcji (warto to potwierdzić u konsultanta), to opłat nie będzie.

Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

PS. Wolisz inną nagrodę? Sprawdź ofertę z 400 zł do wydania na Allegro!

Nie przegap!

Komentarze

 • Chyba warto też napisać o telefonie w Citi. Nominalnie większy zysk.

  dario Odpowiedz
 • admina nie interesuje ta promocja z telefonem oppo od citi. pisalem na jego email ponad 2 tyg temu ze jest taka promocja

  mateusz Odpowiedz
 • @mateusz, też czytałem o tej z telefonem OPPO i się zastanawiałem dlaczego nie jest opisywana. Warunki całkiem proste do spełnienia.

  wiechu Odpowiedz
  • Czy wiesz moze czy osoba posiadajaca karte inna niz simplicity z banku citi, wylaczony jest z promocji?

   Pytajacy
 • Czy w Citi utrzymany jest stary przelicznik punktowy na nagrody?? Bo w większości banków bon 50 zł jest już w cenie 3400 pkt czyli 21000 pkt to nagroda o wartości 300 zł i 600 pkt a nie 350 zł – kto ma konto PS w Citi niech się wypowie jak tam wygląda przelicznik punktowy nagród

  zenek64 Odpowiedz
 • witam czy te 1500zl mozna wykonac placac karta np w zabce za rachunki? chyba nie bedzie to transakcja szczegolna?

  dociekliwy Odpowiedz
 • Czy w karcie City Simplicity są jakieś górne limity transakcji dziennych/pojedynczych czy do wielkości limitu?

  Dan Odpowiedz
 • Ktoś może wie czy na karcie simplicity są jakieś limity jednorazowych transakcji? W systemie jest tylko limit karty.

  x666 Odpowiedz
  • Właśnie o to zapytałem wyżej..

   Dan
  • Nie ma limitów transakcji; ponoć ten bank ma zaawansowane systemy antyfraudowe i w przypadku podejrzanej transakcji mogą dzwonić w celu jej potwierdzenia.

   Don Quijote de la Mancha
  • Masz rację, mam potwierdzenie z Citi – transakcja jednorazowa do limitu karty.

   x666
 • Wczoraj Citi wypłacił 100zl premii która dostałem w ofercie na zatrzymanie jako 10% cashback do 1000zl. Czy ktoś zamykał ostatnio kartę i dostał podobna ofertę. Chcę zamknąć ponownie ale nie wiem czy się opłaca :D

  Kamil88 Odpowiedz
  • Ja już w ten sposób 3 razy skorzystałem więc rezygnuj śmiało, napewno zadzwonią z propozycją

   Ares
  • Też dostałam te 100 zł wczoraj i zastanawiałam się, czy jest jakiś limit. Myślę, że o ile premia nie przekroczy w roku 760zł to raczej nie będzie problemu. Ustawa w sumie mówi, że te 760zł kwota, której nie może przekroczyć jednorazowa nagroda… Ale może ktoś się lepiej orientuje :)

   asi
  • Tak, 760 zł to limit nagrody jednorazowej (dokładniej: w jednej promocji). Świetnym przykładem jest Millennium, gdzie 760 zł to limit moneybacku na kartach Impresja i Alfa, ale jeśli się ma dwie, to można zgarnąć 2 × 760 zł; dodatkowo za zaniechanie ich zamknięcia można każdorazowo dostać po 760 zł, w sumie więc robi się wiele tych 760 zł w ciągu roku…

   Don Quijote de la Mancha
  • Potwierdzam, to oferta wielokrotnego użytku, ja się właśnie załapałam na 3. edycję, ale np. za zamknięty ROR nic mi już nie zaoferowali, więc poszło do odstrzału

   Kate
 • Promocja dotyczy tylko i wyłacznie banku city? przyznam że czekam na taką w której nie trzeba wydawać aż tyle pieniędzy by otrzymać punkty w programie priceless specjals.

  Angelika Odpowiedz
 • Oferta utrzymaniowa dotyczy kk czy ROR? Zastanawiam się, czy jak najpierw złoże dyspozycje zamknięcia kk i nic nie zaoferują, to czy potem w nowym miesiącu jak będe na wypowiedzeniu ROR (zakładam, że z wypowiedzeniem zahacze o lipiec, bo do 8 czerwca czekam na ostatni moneyback za maj) to czy naliczą opłatę? Bo warunkiem bezpłatności jest saldo dzienne 5k + posiadanie produktu kredytowego (chyba, że coś się zmieniło?). Czy najlepiej złożyć dyspozycje zamkniecia ROR i kk w jednym dniu?

  ceglaaa Odpowiedz
  • Dotyczy kk, zawsze można cofnąć dyspozycję zamknięcia kk, jak Ci będzie jeszcze potrzebna do utrzymania bezpłatności RORu

   Kate
 • Ale można wydać chyba jednorazowo te 1500zł na bony paliwowe (ważne chyba rok), spłacić kartę i po problemie? Jak długo trzeba ją trzymać? Można od razu wypowiadać umowę po akcji z punktami?

  Bartek566775 Odpowiedz
 • Po jakim czasie od wypowiedzenia kk zazwyczaj dzwonią z ofertą utrzymaniową?

  ceglaaa Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy