Premia na start, moneyback od rachunków i 2,7% na koncie oszczędnościowym do 100 000 zł w pakiecie Santander Bank Polska!

Zakończona

Ruszyła ekskluzywna promocja przeznaczona dla czytelników LiveSmarter, w ramach której możecie zgarnąć 100 zł w bonie Allegro za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Bank Polska i… zapewnie wpływu 1000 zł! Co jednak istotne: promocja łączy się z innymi ofertami prowadzonymi przez bank, dlatego do stówki na start możecie dołożyć kolejne 80 zł za założenie konta z polecenia, 200 zł za wpływ wynagrodzenia na konto oraz 1% moneybacku za opłacenie rachunków przelewem. Oprócz tego ciągle dostępne jest podwyższone oprocentowanie 2,7% do 100 000 zł na koncie oszczędnościowym. Razem mamy więc świetny pakiet z konkretną premią :)

380 zł w pakiecie korzyści od LiveSmarter i Santander Bank Polska!

Zanim zacznę prześwietlać poszczególne oferty pragnę zwrócić uwagę na pewien istotny fakt: wszystkie promocje łączą się ze sobą, ale każda z nich może mieć nieco inne warunki. Co ważne – wcale nie musicie korzystać ze wszystkich promocji! Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać te, które nam najbardziej pasują (np. tylko stówka na start). Jak z klocków lego :)

100 zł na start od LiveSmarter

Aby wziąć udział w pierwszej z promocji należy być nowym klientem klientem banku, czyli osobą, która nie posiadała żadnego rachunku prowadzonego w PLN w Santander Bank Polska na dzień…. 1.02.2019. Tak, to nie pomyłka – okres karencji wynosi zaledwie 2 miesiące :)
Posiadanie innych produktów banku (np. karty kredytowej, konta walutowego) nie wyklucza z udziału w promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o Konto Jakie Chcę za pomocą linku umieszczonego na blogu nie później, niż 30.04.2019. W przypadku tej promocji wyrobienie karty debetowej nie jest wymagane, tak samo jak zaznaczenie dodatkowych zgód marketingowych (ale może się przydać, jeśli zdecydujemy się na pakiet promocji, o których napiszę dalej).

Na co warto zwrócić uwagę? Po złożeni wniosku przyjdzie do was mail zawierający godzinę złożenia wniosku. Należy ją podać w swoim zgłoszeniu do promocji, poprzez specjalny formularz dostępny pod tym adresem. Czas na podanie danych mija 15.05.2019 i jest niezbędny do zgarnięcia nagrody. Jeśli zgubicie te dane – dajcie koniecznie znać przez formularz kontaktowy. Coś wymyślimy :)

Co dalej? W ciągu kilku dni od złożenia wniosku o Konto Jakie Chcę odezwie się do nas kurier firmy InPost w celu umówienia się na podpisanie umowy. Zgodnie z regulaminem promocji powinniśmy tego dokonać nie później, niż 15.05.2019. W umowie znajdziemy swój numer NIK do logowania, a kolejnego dnia roboczego powinniśmy otrzymać hasło (PIN) do pierwszego logowania.

Od zgarnięcia 100 zł w formie karty podarunkowej Allegro dzieli nas jeszcze spełnienie jednego, bardzo prostego warunku: przelania na nasz nowo-otwarty rachunek min. 1000 zł nie później, niż 22.05.2019. Nie ma znaczenia, czy będzie to przelew od pracodawcy, znajomego, czy z naszego konta w innym banku. Osobiście spełniłbym ten warunek za pomocą trzeciej opcji. Oczywiście z pieniędzmi możemy później zrobić co tylko chcemy – nie muszą bezczynnie leżeć na rachunku.

I to tyle! Bon Allegro o wartości 100 zł zostanie przekazany mailowo do 30.06.2019. Będzie ważny minimum 3 miesiące i będzie go można użyć do opłacenia jednej transakcji (bez kosztów wysyłki). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ramach jednego koszyka zrobić zakupy na kilku aukcjach / u kilku sprzedawców na łącznie ponad 100 zł.

80 zł za założenie konta z polecenia

Kolejną opcją na zwiększenie zysków jest skorzystanie z programu poleceń banku. Tu jednak warunki nowego klienta są nieco bardziej wymagające: bank nagrodzi jedynie tych nowych klientów, którzy nie posiadali żadnego konta w złotych polskich w Santander Bank Polska (i dawnym BZWBK) od 1.03.2018. Konieczne jest również zawnioskowanie o kartę debetową i zaznaczenie zgód na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i telefoniczną. Musimy też wyrazić zgodę na przekazanie informacji objętej tajemnicą bankową osobie polecanej, ale w bardzo małym zakresie – chodzi tu jedynie o poinformowanie polecającego, że należy mu się nagroda.

Najważniejsze jednak, abyśmy podali w odpowiednim miejscu kod polecający uzyskany od obecnego klienta banku – w trakcie wnioskowania o konto. Jeśli nie macie kodu swojego znajomego (który uprzednio zapisał się do programu poleceń), to będzie mi bardzo miło, jeśli użyjecie mojego, sprawdzonego kodu: 1007533095.

Kod polecający Santander Bank Polska

A jakie warunki trzeba spełnić, aby zgarnąć 80 zł jako osoba polecana (nowy klient)? Po pierwsze – zalogować się co najmniej raz do aplikacji mobilnej albo bankowości internetowej Santander. Po drugie – wykonać płatności kartą lub BLIKiem na min. 300 zł do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta.

80 zł za polecenie zgarniemy do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Obecna edycja programu poleceń trwa do 30.04.2019 (czyli pokrywa się z promocją dla czytelników bloga).

200 zł za wpływ wynagrodzenia

Kolejna premia wymaga już od nas nieco więcej, bo wypłacana jest po zapewnieniu wpływu wynagrodzenia na konto. Tu okres karencji, który definiuje nowego klienta, jest również nieco inny: bank pozwala na udział w promocji tym klientom, którzy nie posiadali żadnego konta osobistego w Santander Bank Polska w złotych polskich od 1.04.2018.

Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że podczas składania wniosku o konto dodatkowo wybierzemy kartę debetową „Dopasowaną”, a po zawarciu umowy – złożymy dyspozycję przekazywania wynagrodzenia przez infolinię lub bankowość internetową Santander. Istotne, aby zrobić to przed 30.04.2019.

Ostatnim krokiem jest zapewnienie wpływu wynagrodzenia na konto. Co bank rozumie pod pojęciem wynagrodzenie? Zgodnie z regulaminem chodzi o:

wynagrodzenie, renta, emerytura, świadczenie ZUS/KRUS lub od innego świadczeniodawcy z siedzibą na terenie Polski, w jednorazowej wysokości min. 1000 zł miesięcznie. Nie będą brane pod uwagę przelewy pomiędzy rachunkami tego samego klienta, wpływy własne realizowane w oddziałach lub wpłatomatach Banku oraz wpływy na inne konto niż konto podane w dyspozycji przekazywania wynagrodzenia.

Bank zapłaci nam za każdy tego typu przelew po 50 zł miesięcznie, ale nie więcej, niż 200 zł przez 4 kolejne miesiące. Wypłata danej premii nastąpi do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Aktualizacja: dodatkowe 100 zł do H&M dla młodych!

Wygląda na to, że osoby młode (do 27. roku życia) mogą zyskać jeszcze więcej. Wystarczy, że po złożeniu wniosku o konto, wybraniu karty Visa Dopasowana i wyrażeniu zgód marketingowych zapiszą się na specjalnej stronie promocji – a wtedy zyskać będą mogły dodatkowe 100 zł w formie vouchera H&M. Konieczne będzie jedynie wykonanie co najmniej 10 transakcji kartą na dowolne kwoty – byle nie później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta. Przekazanie nagrody nastąpi do końca kolejnego miesiąca :)

O szczegółach tej promocji pisałem w tym artykule.

2,7% na koncie oszczędnościowym do 100 000 zł

Kolejny bonus, jaki przygotował dla nas Santander, to możliwość zgarnięcia podwyższonego oprocentowania na Systematycznym Koncie Oszczędnościowym. Oferta ta dostępna jest dla wszystkich klientów banku i trwa do 29.06.2019.

Aby jednak aktywować podwyższone oprocentowanie konieczne będzie włączenie automatycznego oszczędzania kwoty min. 20 zł miesięcznie. Bank naliczy nam podwyższone oprocentowanie dla salda do 20 000 zł, o ile spełniliśmy warunek oszczędzania w poprzednim miesiącu. Podwyższone oprocentowanie obowiązuje również w miesiącu otwarcia rachunku. Pamiętajmy więc, aby w miesiącu otwarcia rachunku i tak spełnić warunek regularnego oszczędzania – inaczej w kolejnym miesiącu nie zgarniemy 2,7%!

Na koniec dodam, że promocyjne oprocentowanie dostępne jest dla maksymalnie 5 rachunków tego typu. Oznacza to, że łącznie możemy wrzucić nawet 100 000 zł i zarabiać 2,7% w skali roku do 29.06 – albo i dłużej, jeśli bank przedłuży ofertę.

Moneyback od płatności rachunków

Ostatnią premią, którą możemy zgarnąć jako posiadacze Konta Jakie Chcę, jest moneyback w wysokości 1% od płatności rachunków za gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne. Wystarczy więc opłacać faktury tego typu przelewem z Konta Jakie Chcę, a bank doda nam nieco od siebie. Niewiele, ale zawsze to coś – zwłaszcza, że ta oferta jest niejako wbudowana w rachunek i, miejmy nadzieję, będzie dostępna jeszcze przez długi czas ;)

Konto Jakie Chcę – opłaty

Na koniec pozostaje pytanie: ile za to wszystko zapłacimy w formie opłat i prowizji? Na szczęście niewiele, albo nic. Prowadzenie Konta Jakie Chcę jest bowiem darmowe – niezależnie od tego czy z niego aktywnie korzystamy, czy nie. Zapłacić możemy natomiast za kartę debetową – ta domyślnie kosztuje 3 zł, jednak możemy (po jej wydaniu) ustawić w bankowości internetowej możliwość zwolnienia z opłat po wykonaniu min. 5 płatności kartą. Jeśli jednak tego nie zrobimy, to za plastik zapłacimy 5 zł. Warto wiec się pilnować i za drobne zakupy płacić kartą z Santandera.

Co, gdybyśmy chcieli wypłacić pieniądze z bankomatu? Jeśli mamy mniej, niż 26 lat, to wszystkie wypłaty w kraju są za darmo. Jeśli przekroczymy tę granicę, to zapłacimy 5 zł za każdą wypłatę – chyba, że dokonamy jej w urządzeniach własnych banku. Pamiętajmy również, że do wyboru mamy darmowego BLIKa.

Nie przegap!

Komentarze

 • Ja również, chociaż żona i mama jeszcze nie otrzymały

  RadekW Odpowiedz
 • Ja też :)

  Joanna Odpowiedz
 • Przyszedł mail z kodem, dziękuję! :-)

  dyabeutor Odpowiedz
 • A czy teraz można już zamknąć konto ?

  Joanna Odpowiedz
 • Dzięki Michał! :)

  Matryc Odpowiedz
  • Polecam się na przyszłość. Będę próbował załatwiać więcej tego typu „dodatkowych” promocji dla czytelników, choć nieco muszę poprawić format, żeby było łatwiej i mniej problemów po drodze :)

   Michał
 • kto widnieje jako nadawca wiadomości z kodem , bo ja jeszcze nie mam niestety :) ?

  JUSTYNA Odpowiedz
 • livemaster jest nadawcą

  joanna Odpowiedz
 • jeżeli warunek wpływu na konto został spełniony 17.04.2019 ( umowa podpisana 15.04.2019) , a jest napisane,że maksymalnie środki muszą się znaleźć do 22-05-2019 to rozumiem,że warunek został spełniony i nic nie stoi na przeszkodzie żeby kod otrzymać ( dodam,że w maju już kolejny raz środki nie były wysłane ) ?

  JUSTYNA Odpowiedz
  • Wpływ miał być DO tego terminu, więc w kwietniu również jest jak najbardziej OK. Jeśli nie doszedł mail z kodem (nie ma w spamie itp) to proszę o kontakt przez formularz – będziemy wyjaśniać :)

   Michał
  • Wysłano :)

   Justyna
 • Dzięki Michał Admin.za zorganizowanie i poświęcony czas.

  Agnieszka W. Odpowiedz
 • Czy dostaliście 80zł z promocji jako osoba polecana (zakładająca konto) za spełnienie warunków w miesiącu maju?? 1 lipca a u mnie premii brak…

  Radosław Odpowiedz
  • Ja warunki spełniłam na początku maja i premie dostałam już pod koniec maja

   ningensanka
  • U mnie też problem, napisąłam reklamacje to mówią, że nie podałam kodu polecającego a podałam na 100%. To nauczka na przyszłość, żeby jednak robic print screeny. Póki co jestem na etapie odwołania. Zobaczymy co odpiszą

   Anita
  • U mnie również to samo :/ napisali, że nie podałam kodu polecającego.. a podałam na 100%

   Kasia09645
  • Ja tez w maju wydałem 300pln karta w maju czerwcu lipcu przyszło wynagrodzenie a bonusów brak? jedynie kod 100zl allegro od livemaster. Czy admin moze sprawdzic/potwierdzic ze kod polecajacy zostal wpisany?

   logiczek
  • Niestety ja odpowiadam jedynie za promocje z bonem. Resztę trzeba reklamować w Santanderze.

   Michał
  • U mnie reklamacja uznana po drugim odwołaniu, premia już na koncie;)

   Anita
 • Dziękuję adminowi za fajną promocje :) Teraz tylko muszę wymyślić co tu kupić na Allegro i w H&M :P

  ningensanka Odpowiedz
 • W tym miesiącu coś się ociągają z wyplata za wynagrodzenie. W czerwcu dostałem 14/06 a tym jeszcze nic.
  Czy ktoś już może dostał premię za czerwiec?

  Łukasz Odpowiedz
 • Dołączam się do tych co nie dostali 80 zł. Szarpię się z nimi reklamacjami. Już napisałem odwołanie od nieuznanej reklamacji. Mają problem bo ten od kogo dostałem kod dostał premię więc nie wiem jak chcą mi teraz udowodnić że kodu nie podałem. Problem tylko w tym że ów znajomy w opisie przelewu nie ma napisane że to za moje otwarte konto dostał. Zatem nic nie można im udowodnić. Ale zaś z drugiej strony kasę wysłali znajomemu to chyba wiedzą dlaczego, kiedy i przez kogo kod został użyty. Znów wyjątkowo miło będzie zamykać się tu konto, już nie mogę się doczekać. Przynajmniej stówka wpadła

  jojo Odpowiedz
  • Mam odwiedź. Przechodzą sami siebie. Teraz sobie wymyślili że to nie kod tylko nie zrobienie obrotu kartą.

   w odpowiedzi na Pana ponowne zgłoszenie informuję, że jesteśmy zmuszeni
   podtrzymać naszą wcześniejszą decyzję, niestety nie znaleźliśmy okoliczności
   pozwalających na uznanie reklamacji.
   Wyjaśniam, że nie spełnił Pan poniższego warunku dlatego nie mamy podstaw do
   przekazania nagrody.
   Zgodnie z regulaminem promocji, jednym z warunków było wykonanie płatności kartą
   lub płatności BLIK na łączną kwotę 300 zł do końca miesiąca następującego po
   miesiącu złożenia wniosku.
   Przepraszamy za błędne wyjaśnienia przekazane w odpowiedzi na Pana poprzednie
   zgłoszenie.

   jojo
  • Ja czekam na ostatnia 50-siątke za wpływ wynagrodzenia. Przed ostatnia wpłyneła 26 lipca więc dam im czas do koncą śierpnia do piątku, potem leci reklamacja.

   Wojak
 • W 2 minuty sprawdziłem ile wydałem w danym miesiącu (czas liczony z logowaniem) Marna próba wyrolowania klienta który i tak prowadzi dziennik w Excelu… Ale nie ukrywam że zaczyna to być zabawne. :)

  jojo Odpowiedz
 • Uświadomicie mnie bo sam już nie wiem czy nie zgłupiałem na stare lata

  „odpowiadając na Pana zgłoszenie z xx sierpnia 2019 w sprawie promocji Polecam mój Bank
  uprzejmie informuję, że przeprowadzona analiza wykazała, że w terminie do końca miesiąca
  następującego po miesiącu, w którym zawarto umowę konta, nie wykonał Pan transakcji
  (płatność: kartą lub BLIK) na łączną kwotę 300,00 złotych. Aby uzyskać nagrodę w
  przedmiotowej promocji, należało spełnić opisany warunek.
  Wobec powyższego podtrzymujemy decyzję o braku wypłaty nagrody.”

  Jeżeli konto otworzyłem w maju to dla mnie tym miesiącem gdzie musiałem wykonać obrót kartą była czerwiec? Obróciłem ponad 360. Może miałem wykonać jednorazowo te 300 zł? Jedyne co mi przychodzi do głowy to, to ze wniosek nr 1 złożyłem chyba w kwietniu ale zawalił kurier i złożyłem wniosek nr 2 za sprawą którego umowę podpisałem w maju. Tacy durni by byli że nie odróżniają wniosku od podpisanej umowy…. A może omyłkowo dali mi do podpisania ową pierwszą umowę? Tak czy siak liczy się chyba data podpisania umowy a nie złożenia wniosku? Kopię się z nimi dalej….. Choćby dlatego że próbowali i wmówić że nie podałem kodu (już się z tego wycofali) a teraz próbują mi drugą głupotę wcisnąć, chyba że faktycznie czegoś nie rozumiem….

  jojo Odpowiedz
 • Wygrałem kopaninę ale smród pozostał…. Łaskę mi zrobili, łaskawcy ani słowa o tym że to ich wina.

  Szanowny Panie,
  odpowiadając na Pana odwołanie od dotychczasowego sposobu rozpatrzenia reklamacji
  informuję, że bank podjął indywidualną decyzję i przekaże na Pana rzecz nagrodę w wysokości
  80,00 złotych. Miło mi poinformować, że przekażemy nagrodę do końca września 2019.
  Mam nadzieję, że przekazana decyzja będzie zadawalająca.

  jojo Odpowiedz
 • Pożegnałem ten śmieszny bank. Zamknięcie jest ze skutkiem natychmiastowym. Powód? Podałem brak kompetencji pracowników w centrali :) No skoro nie rozumieją własnych regulaminów to jak to nazwać….

  jojo Odpowiedz
 • Premia za wynagrodzenie 200zl wpadła lecz 100zl od livesmarter nie czy czegoś nie dopelnilam? Już chyba zapóźno

  Angelika Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy