Tylko u nas! Aż 380 zł na start, moneyback od rachunków i 2,7% na koncie oszczędnościowym do 100 000 zł w pakiecie Santander Bank Polska!

Trwa do 30.04.2019

Ruszyła ekskluzywna promocja przeznaczona dla czytelników LiveSmarter, w ramach której możecie zgarnąć 100 zł w bonie Allegro za założenie Konta Jakie Chcę w Santander Bank Polska i… zapewnie wpływu 1000 zł! Co jednak istotne: promocja łączy się z innymi ofertami prowadzonymi przez bank, dlatego do stówki na start możecie dołożyć kolejne 80 zł za założenie konta z polecenia, 200 zł za wpływ wynagrodzenia na konto oraz 1% moneybacku za opłacenie rachunków przelewem. Oprócz tego ciągle dostępne jest podwyższone oprocentowanie 2,7% do 100 000 zł na koncie oszczędnościowym. Razem mamy więc świetny pakiet z konkretną premią :)

380 zł w pakiecie korzyści od LiveSmarter i Santander Bank Polska!

Zanim zacznę prześwietlać poszczególne oferty pragnę zwrócić uwagę na pewien istotny fakt: wszystkie promocje łączą się ze sobą, ale każda z nich może mieć nieco inne warunki. Co ważne – wcale nie musicie korzystać ze wszystkich promocji! Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać te, które nam najbardziej pasują (np. tylko stówka na start). Jak z klocków lego :)

100 zł na start od LiveSmarter

Aby wziąć udział w pierwszej z promocji należy być nowym klientem klientem banku, czyli osobą, która nie posiadała żadnego rachunku prowadzonego w PLN w Santander Bank Polska na dzień…. 1.02.2019. Tak, to nie pomyłka – okres karencji wynosi zaledwie 2 miesiące :)
Posiadanie innych produktów banku (np. karty kredytowej, konta walutowego) nie wyklucza z udziału w promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o Konto Jakie Chcę za pomocą linku umieszczonego na blogu nie później, niż 30.04.2019. W przypadku tej promocji wyrobienie karty debetowej nie jest wymagane, tak samo jak zaznaczenie dodatkowych zgód marketingowych (ale może się przydać, jeśli zdecydujemy się na pakiet promocji, o których napiszę dalej).

Na co warto zwrócić uwagę? Po złożeni wniosku przyjdzie do was mail zawierający godzinę złożenia wniosku. Należy ją podać w swoim zgłoszeniu do promocji, poprzez specjalny formularz dostępny pod tym adresem. Czas na podanie danych mija 15.05.2019 i jest niezbędny do zgarnięcia nagrody. Jeśli zgubicie te dane – dajcie koniecznie znać przez formularz kontaktowy. Coś wymyślimy :)

Co dalej? W ciągu kilku dni od złożenia wniosku o Konto Jakie Chcę odezwie się do nas kurier firmy InPost w celu umówienia się na podpisanie umowy. Zgodnie z regulaminem promocji powinniśmy tego dokonać nie później, niż 15.05.2019. W umowie znajdziemy swój numer NIK do logowania, a kolejnego dnia roboczego powinniśmy otrzymać hasło (PIN) do pierwszego logowania.

Od zgarnięcia 100 zł w formie karty podarunkowej Allegro dzieli nas jeszcze spełnienie jednego, bardzo prostego warunku: przelania na nasz nowo-otwarty rachunek min. 1000 zł nie później, niż 22.05.2019. Nie ma znaczenia, czy będzie to przelew od pracodawcy, znajomego, czy z naszego konta w innym banku. Osobiście spełniłbym ten warunek za pomocą trzeciej opcji. Oczywiście z pieniędzmi możemy później zrobić co tylko chcemy – nie muszą bezczynnie leżeć na rachunku.

I to tyle! Bon Allegro o wartości 100 zł zostanie przekazany mailowo do 30.06.2019. Będzie ważny minimum 3 miesiące i będzie go można użyć do opłacenia jednej transakcji (bez kosztów wysyłki). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ramach jednego koszyka zrobić zakupy na kilku aukcjach / u kilku sprzedawców na łącznie ponad 100 zł.

80 zł za założenie konta z polecenia

Kolejną opcją na zwiększenie zysków jest skorzystanie z programu poleceń banku. Tu jednak warunki nowego klienta są nieco bardziej wymagające: bank nagrodzi jedynie tych nowych klientów, którzy nie posiadali żadnego konta w złotych polskich w Santander Bank Polska (i dawnym BZWBK) od 1.03.2018. Konieczne jest również zawnioskowanie o kartę debetową i zaznaczenie zgód na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i telefoniczną. Musimy też wyrazić zgodę na przekazanie informacji objętej tajemnicą bankową osobie polecanej, ale w bardzo małym zakresie – chodzi tu jedynie o poinformowanie polecającego, że należy mu się nagroda.

Najważniejsze jednak, abyśmy podali w odpowiednim miejscu kod polecający uzyskany od obecnego klienta banku – w trakcie wnioskowania o konto. Jeśli nie macie kodu swojego znajomego (który uprzednio zapisał się do programu poleceń), to będzie mi bardzo miło, jeśli użyjecie mojego, sprawdzonego kodu: 1007533095.

Kod polecający Santander Bank Polska

A jakie warunki trzeba spełnić, aby zgarnąć 80 zł jako osoba polecana (nowy klient)? Po pierwsze – zalogować się co najmniej raz do aplikacji mobilnej albo bankowości internetowej Santander. Po drugie – wykonać płatności kartą lub BLIKiem na min. 300 zł do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta.

80 zł za polecenie zgarniemy do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Obecna edycja programu poleceń trwa do 30.04.2019 (czyli pokrywa się z promocją dla czytelników bloga).

200 zł za wpływ wynagrodzenia

Kolejna premia wymaga już od nas nieco więcej, bo wypłacana jest po zapewnieniu wpływu wynagrodzenia na konto. Tu okres karencji, który definiuje nowego klienta, jest również nieco inny: bank pozwala na udział w promocji tym klientom, którzy nie posiadali żadnego konta osobistego w Santander Bank Polska w złotych polskich od 1.04.2018.

Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że podczas składania wniosku o konto dodatkowo wybierzemy kartę debetową „Dopasowaną”, a po zawarciu umowy – złożymy dyspozycję przekazywania wynagrodzenia przez infolinię lub bankowość internetową Santander. Istotne, aby zrobić to przed 30.04.2019.

Ostatnim krokiem jest zapewnienie wpływu wynagrodzenia na konto. Co bank rozumie pod pojęciem wynagrodzenie? Zgodnie z regulaminem chodzi o:

wynagrodzenie, renta, emerytura, świadczenie ZUS/KRUS lub od innego świadczeniodawcy z siedzibą na terenie Polski, w jednorazowej wysokości min. 1000 zł miesięcznie. Nie będą brane pod uwagę przelewy pomiędzy rachunkami tego samego klienta, wpływy własne realizowane w oddziałach lub wpłatomatach Banku oraz wpływy na inne konto niż konto podane w dyspozycji przekazywania wynagrodzenia.

Bank zapłaci nam za każdy tego typu przelew po 50 zł miesięcznie, ale nie więcej, niż 200 zł przez 4 kolejne miesiące. Wypłata danej premii nastąpi do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

2,7% na koncie oszczędnościowym do 100 000 zł

Kolejny bonus, jaki przygotował dla nas Santander, to możliwość zgarnięcia podwyższonego oprocentowania na Systematycznym Koncie Oszczędnościowym. Oferta ta dostępna jest dla wszystkich klientów banku i trwa do 29.06.2019.

Aby jednak aktywować podwyższone oprocentowanie konieczne będzie włączenie automatycznego oszczędzania kwoty min. 20 zł miesięcznie. Bank naliczy nam podwyższone oprocentowanie dla salda do 20 000 zł, o ile spełniliśmy warunek oszczędzania w poprzednim miesiącu. Podwyższone oprocentowanie obowiązuje również w miesiącu otwarcia rachunku. Pamiętajmy więc, aby w miesiącu otwarcia rachunku i tak spełnić warunek regularnego oszczędzania – inaczej w kolejnym miesiącu nie zgarniemy 2,7%!

Na koniec dodam, że promocyjne oprocentowanie dostępne jest dla maksymalnie 5 rachunków tego typu. Oznacza to, że łącznie możemy wrzucić nawet 100 000 zł i zarabiać 2,7% w skali roku do 29.06 – albo i dłużej, jeśli bank przedłuży ofertę.

Moneyback od płatności rachunków

Ostatnią premią, którą możemy zgarnąć jako posiadacze Konta Jakie Chcę, jest moneyback w wysokości 1% od płatności rachunków za gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne. Wystarczy więc opłacać faktury tego typu przelewem z Konta Jakie Chcę, a bank doda nam nieco od siebie. Niewiele, ale zawsze to coś – zwłaszcza, że ta oferta jest niejako wbudowana w rachunek i, miejmy nadzieję, będzie dostępna jeszcze przez długi czas ;)

Konto Jakie Chcę – opłaty

Na koniec pozostaje pytanie: ile za to wszystko zapłacimy w formie opłat i prowizji? Na szczęście niewiele, albo nic. Prowadzenie Konta Jakie Chcę jest bowiem darmowe – niezależnie od tego czy z niego aktywnie korzystamy, czy nie. Zapłacić możemy natomiast za kartę debetową – ta domyślnie kosztuje 3 zł, jednak możemy (po jej wydaniu) ustawić w bankowości internetowej możliwość zwolnienia z opłat po wykonaniu min. 5 płatności kartą. Jeśli jednak tego nie zrobimy, to za plastik zapłacimy 5 zł. Warto wiec się pilnować i za drobne zakupy płacić kartą z Santandera.

Co, gdybyśmy chcieli wypłacić pieniądze z bankomatu? Jeśli mamy mniej, niż 26 lat, to wszystkie wypłaty w kraju są za darmo. Jeśli przekroczymy tę granicę, to zapłacimy 5 zł za każdą wypłatę – chyba, że dokonamy jej w urządzeniach własnych banku. Pamiętajmy również, że do wyboru mamy darmowego BLIKa.

Nie przegap!

Komentarze

 • W opisie jest błąd: Czas na podanie danych mija 15.04.2019 i jest niezbędny do zgarnięcia nagrody.
  Powinno być 15.05.2019

  Krzysztof2 Odpowiedz
 • Czyta i czytam i nie rozumiem tego zapisu
  ” Czas na podanie danych mija 15.04.2019 i jest niezbędny do zgarnięcia nagrody. ”

  Czyli co do owego 15.04 trzeba konto otworzyć mimo iż w innych zapisach jest inaczej?

  jojo Odpowiedz
 • Admin, jeśli chodzi o przelew tego wynagrodzenia, to kwalifikować się będzie miesięcznie przelewane stypendium stażowe przelewane z Wojewódzkich Urzędów Pracy

  Paweł Odpowiedz
  • Rozumiem, że to pytanie?
   Moim zdaniem tak – bank po prostu chce realną formę wynagrodzenia.

   Michał
 • A teraz to już staje się sensowne. Całe szczęście że ze mną nie jest aż tak źle….:)

  No i bardzo dobrze żeś Michał pozamiatał trochę tych komentarzy. Aż się prosi o wprowadzenie ostrzeżeń i banów dla…… nie będę się wyrażał.

  jojo Odpowiedz
 • Dzięki :-).Kod wykorzystany .Poszło .Pozdrawiam.

  anatol Odpowiedz
 • @Admin
  w formularzu zgłoszeniowym brak jest miejsca na podanie nr wniosku KNP ?

  holek Odpowiedz
 • Ale fajnie. Na ostatnim wyciągu mam datę zamknięcia konta 2019-02-01 czyli się nie kwalifikuję?

  pytanie Odpowiedz
  • Liczymy stan na koniec dnia, a wtedy już nie miałeś. Możesz więc wziąć udział :)

   Michał
 • Prosił, zachęcał i wyprosił :) super kumulacja, wniosek złożony, celuję w pełną pulę bonusów ;)

  Matryc Odpowiedz
 • Czy można zrezygnować z karty debetowej do konta np. po 4 miesiącach?

  Bartek9 Odpowiedz
 • Czy jestem nowym klientem jeśli posiadam konto „NET” ? (w ramach migracji z db bank)?

  udaya Odpowiedz
 • Admin, a czy w kontekście wypłaty premii za wpływ wynagrodzenia, wyklucza z promocji posiadanie konta osobistego w BZ WBK po 1 kwietnia 2018 r. i zamknięte ok. lipca 2018 r., czy liczy się tylko Santander ???

  Paweł Odpowiedz
  • To ciągle ten sam podmiot, więc oczywiście posiadanie konta w dawnym BZWBK wyklucza z tej promocji.

   Michał
 • jak to było we wcześniejszych promocjach tego banku? jest możliwość podania danych np. żony, która będzie przelewała „wynagrodzenie” z innego banku?

  Majk Odpowiedz
 • Chcę skorzystać z promocji 100 zł na start oraz 80 zł w programie poleceń. Czyli tylko raz składam wniosek o Konto jakie chcę korzystając z linka i przy okazji jest tam miejsce na wpisanie kodu polecającego?

  Anika Odpowiedz
 • W wydaniu tych 300 zł jakiś przyjaciel pomoże???? Przerobił już ktoś?

  jojo Odpowiedz
 • Wynagrodzenie dostaje do ręki. Da się to jakoś obejść?

  Paweł Odpowiedz
 • czy limit poleceń sie wyczerpał? nie ma już tego pola we wniosku

  grzegorz ss Odpowiedz
 • Widzę, że oprocentowanie 2,7% tylko dla „Konto jakie chcę”? Próbował ktoś założyć dla „Konta godnego polecenia”? :>

  groobas Odpowiedz
 • Podpisałem umowę, ale w polu „Umowa usług Santander online – Numer NIK” jest zaznaczone „NIE”. Czy to znaczy, że nie będę miał dostępu przez internet? Jakiś absurd ;)

  Romuald Odpowiedz
 • Też tak mam, ale ja myślę, że to dlatego, że mam już dane do logowania z poprzedniego konta, które zamknąłem.

  Krzysztof2 Odpowiedz
 • Czy konieczne jest dostawanie wypłaty od pracodawcy, czy przejdzie forma przelewu z mojego innego konta z tytułem Wynagrodzenie?

  Monikax5 Odpowiedz
  • @Monikax5 „Nie będą brane pod uwagę przelewy pomiędzy rachunkami tego samego klienta” także myślę, że z Twojego innego rachunku nie przejdzie.

   ningensanka
  • @Monikax5 „Nie będą brane pod uwagę przelewy pomiędzy rachunkami tego samego klienta” także myślę, że z Twojego innego rachunku nie przejdzie.

   ningensanka
 • Napisałeś, że te ekstra 100 zł na Allegro łączy się z innymi promocjami. Czy w takim razie można jeszcze dodatkowo skorzystać z promocji dla studentów z bonem na 100 zł do H&M?

  spiewok Odpowiedz
 • Mi już odrzucili wniosek drugi raz. Na początku z powodu rzekomo niewyraźnego skanu dowodu osobistego (w innych bankach go uznawali). Teraz enigmatycznie: „Niedostarczenie kompletu dokumentow”. Wniosku edytować nie można (by np. zmienić formę na przekazanie skanu kurierowi), na infolinii nic nie wiedzą, nie mają podglądu we wniosek, słownika przyczyn nie mają.
  Otrzymałem jedynie odpowiedź, że mogę konto założyć przez telefon, ale co z tego, skoro stracę prawo do bonusów z tytułu promocji.

  Super bank, zamiast zadzwonić i porozmawiać, wskazać błąd i starać się wyjaśnić problem, odrzucenie z automatu i wszystko gra. Już wiem, że na długo z nimi nie zostanę – jeśli oczywiście uda mi się przejść magiczną procedurę wejścia do zaszczytnego grona klientów.

  dyabeutor Odpowiedz
  • Rozumiem rozgoryczenie, ale muszę w pewien sposób stanąć w obronie banku (zresztą nie tylko Santandera, bo wiele banków robi tak samo). Często przyczyna niepodawania powodu jest prosta: to bezpieczeństwo. Załóżmy, że według banku coś jest nie tak – ma wątpliwości co do skanu dowodu, nie zgadza się adres (to głównie w przypadku umów zawieranych przelewem) albo jeszcze jakaś inna dana. Jeśli to oszust zakładałby konto w twoim imieniu, to bank zadzwoniłby do niego i… powiedział co ma poprawić, aby było OK. Jestem świadom, że to pewnie promil takich przypadków, ale niestety gdyby tak było, to bank byłby na przegranej pozycji podając komuś Twoje dane. No i właśnie – tu też dochodzi ochrona danych, dlatego bank musi zakładać, że dzwoni do niewłaściwej osoby.

   Ja dodam, że zakładałem Konto Jakie Chcę nieco wcześniej i nie miałem żadnych problemów ze skanem dowodu (innego niż kilka lat temu kiedy miałem tam konto) i wnioskiem (na inny adres, niż kilka lat temu). Jedynie długo czekałem na kuriera, bo u mnie akurat inpost jeździ tak-sobie.

   Michał
  • Ok, nie doczekałem się obiecanego oddzwonienia przez konsultanta, który miał mieć podgląd do wniosków, więc złożyłem wniosek po raz trzeci (tym razem wybrałem przekazanie skanu kurierowi). Niestety w formularzu promocyjnym livesmarter (do uzyskania bonu 100 zł na Allegro) widnieję już w związku z tym trzy razy…

   dyabeutor
 • Skąd wziąć hasło do pierwszego logowania?

  RadekW Odpowiedz
 • ten przelew wynagrodzenia do bonusu to muszą być pierwsze 4 miesiące licząc od miesiąca następującego po otwarciu konta, czy mogą być późniejsze (również z przerwą)?

  piotrrz Odpowiedz
 • w ktorym miejscu w bankowosci internetowej wlacza sie te bezplatnosc karty po wykonaniu 5 transakcji? bo nie umiem tego znalezc..

  joanna Odpowiedz
 • A co jeśli mam jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną na adres zamieszkania? Czy przelew od firmy XYZ Jan Kow. dla Jan Kow. tytułem wynagrodzenia łapie się na bous 200 zł?

  Arczi777 Odpowiedz
  • Nie wiem czy ktoś próbował. Ja sam będę to mógł potwierdzić (lub zaprzeczyć) dopiero w maju.

   Michał
 • Mam pytanie, bo regulamin nie do końca jasno to precyzuje, konto założyłem w kwietniu, do kiedy muszę spełnić warunek wydania 300zł? do końca maja, czy do końca kwietnia? W regulaminie pisze, że promocja trwa do 30.04, ale co jest rozumienie przez promocja, także spełnienie warunków czy sama rejestracja?

  jrola90 Odpowiedz
  • Do 30.04 można przystępować do promocji. Warunki można spokojnie spełniać później, byle zgodnie z regulaminem :)

   Michał
 • Nie moge znalezc, ze za pierwszy miesiac od podpisania umowy nie pobieraja opłaty 3zł.
  Gdzie to jest napisane, bo w TOiP oraz regulaminach nie ma tego.
  Ktoś znalazł taki zapis, ze pierwszy miesiac jest darmowy ?

  Wojak Odpowiedz
  • 5.2. b) z zastrzeżeniem, że opłata nie jest pobierana za miesiąc, w którym została podpisana umowa

   Nie znalazles, bo moze szukales w Santander Consumer Bank S.A. :)

   aaaa
  • Na pewno masz racje a ktory to jest rozdział, bo ja nie widze takiego punktu ?

   Wojak
  • Oferta banku -> Usługi dla Ciebie -> Opłata za kartę

   Andrzej
 • A przelew z innego konta innego banku nie mojego jako wynagrodzenie przejdzie…..

  Rysio Odpowiedz
 • Pytanie dla @amin : pierwszy wniosek mi odrzucili więc musiała wysłać drugi. Dwa razy więc wysłałam formularz zgłoszenia w promocji z dwoma różnymi datami i godzinamy, ale resztą danych taką samą. Czy wszystko będzie ok? Pierwsze zgłoszenie zostanie zignorowane a drugie wzięte pod uwagę w promocji?

  ningensanka Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy