HIT powraca! 400 zł do wydania w Biedronce za wyrobienie bezpłatnej karty Citi Simplicity!

Zakończona

Wraca świetna promocja Citibanku, która za każdym razem cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W zamian za wyrobienie darmowej karty Citi Simplicity zyskać możemy 400 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka! :)

400 zł do Biedronki za wyrobienie karty kredytowej Citibank

400 zł na zakupy w sklepach Biedronka z kartą kredytową Citibanku

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2017. Posiadanie innych produktów (albo kart dodatkowych) nie wyklucza z promocji.

Oprócz tego wymagane jest spełnienie minimalnych warunków dochodowych:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł.

Jeśli spełniamy powyższe wymagania to wystarczy, że przejdziemy na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o kartę Citi Simplicity. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu dochodowego potwierdzającego nasze dochody (dlatego warto sobie odpalić w drugiej zakładce bankowość internetową „naszego” banku, aby móc pobrać dokumenty).

Co dalej? Jeśli bank przyzna nam kartę to nie pozostanie nam nic innego, jak spełnienie dwóch warunków. Po pierwsze – powinniśmy zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku. Po drugie – wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 2000 zł.

Ale uwaga: na spełnienie obu warunków mamy ponad 3 miesiące. Zgodnie z regulaminem mamy bowiem czas do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy. Oznacza to, że podpisując umowę np. w lipcu warunki powinniśmy spełnić aż do końca października – średnio więc wystarczy wydawać 500-666 zł miesięcznie. A to już sensowna kwota praktycznie dla każdego :)

Oczywiście nie musimy w żaden sposób „specjalnie” wydawać pieniędzy. Chodzi o to, aby płacić kartą Citibanku za wszelkie zakupy w sklepach, marketach, na stacjach paliw, w internecie i tak dalej. Bank zastrzega jedynie, że nie będzie brał pod uwagę transakcji zwróconych ani transakcji szczególnych – czyli płatności na poczcie, u podmiotów świadczących wymianę walut oraz u bukmacherów. Chodzi o to, aby nie wyrobić obrotu transakcjami pozornymi, tylko realnymi. Normalne zakupy będą jak najbardziej OK.

Warto też robić zakupy jak najwcześniej, bo wtedy wcześniej otrzymamy nagrodę. Zgodnie z regulaminem bank prześle nam informację o zgarnięciu nagrody pocztą wewnętrzną w bankowości Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Sam e-kod, będący voucherem do wykorzystania w sklepach Biedronka, otrzymamy w ciągu kolejnych 60 dni, o ile ciągle będziemy posiadaczem karty. Z doświadczenia wiem, że nagroda przyleci do nas raczej wcześniej, niż później (w podanym terminie).

Voucher będzie miał postać 13-cyfrowego kodu. Aby z niego skorzystać kasjer powinien wpisać kod tak, jakby to był zwykły towar, a następnie zatwierdzić klawiszem PLU.

RRSO 10,74% – gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,47% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

Jeśli to wasza pierwsza kredytówka, to gorąco zachęcam do przeczytania
mojego poradnika o mądrym korzystaniu z karty kredytowej.
Sam jestem ogromnym przeciwnikiem kredytów, ale akurat ten produkt jest inny, niż wszelkiego rodzaju kredyty gotówkowe i pożyczki-chwilówki. Z karty kredytowej da się bowiem korzystać bez opłat.

Druga kwestia to wysokość opłat. O ile samo wydanie i korzystanie z karty Citi Simplicity jest darmowe, to zapłacić możemy za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli ich jednak nie włączymy, to żadnych opłat nie będzie. I tyle :)

W zasadzie jedyną usługą dodatkową jako warto włączyć jest CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS. A w chwili obecnej opcja ta jest bezpłatna.

Nie przegap!

Komentarze

 • W trwającej obecnie promocji 400 zł do Allegro wymagany obrót 1500 zł. W tej już 2000 zł
  W złą stronę to idzie.

  rychu75 Odpowiedz
  • Bo ta promocja zapewne uwzględnia wzrost zasobności portfela wielu rodzin o kolejne (lub pierwsze) 500 + ;)

   A umowę najlepiej podpisać pierwszego dnia miesiąca, wtedy będzie aż 4 miesiące na spełnienie warunków, czyli obrót 500 zł/ m-c.

   g.romek
 • Ten voucher jest jednorazowego użytku, czy można te 400 zł wydać przy kilku płatnościach?

  eLch Odpowiedz
  • Ok, już sobie sam odpowiadam: E-kod może być wykorzystywany wielokrotnie do maksymalnej wartości do wydania 400 zł brutto.

   eLch
 • @Michal- czy znowu kosza po to żeby uzyskać dane osobowe i minimalny limit ubiegania to 4.400zl?

  rw8888 Odpowiedz
 • w porównaniu z Allegro 400 czy smartfonem „za 900” to dupa zbita nie promocja ;) zwłaszcza, że trwają równocześnie

  JoX Odpowiedz
 • Czy w przypadku gdy sami dostarczymy im online dokumenty, należy oczekiwać telefonu ze strony banku w celu sfinalizowania wniosku?

  simrisham Odpowiedz
 • Kiedy najlepiej spłacić kartę, aby nie nabiło odsetek?
  Może być już kilka dni po wydaniu np. 2000 zł?

  Siabaka Odpowiedz
 • Czy kk city dostarczona jest razem z umową przez kuriera czy później przychodzi osobnym listem?

  TomekW Odpowiedz
 • Pytanie do osób, które miały już kiedyś KK Citi Simpliciti: czy macie dostęp do bankowości internetowej nawet po zlikwidowaniu karty?
  1,5 roku temu złożyłem dyspozycję zamknięcia karty, została przyjęta, żadnych nadpłat czy niedopłat nie było więc wszystko ok. Ale dziś ogarniając sprawy bankowe spróbowałem się zalogować i o dziwo mogę to zrobić bez problemu. To normalne?

  Borys29 Odpowiedz
  • A nie wiem, ale możliwe, że wszystko jest dobrze, ja po kilkunastu miesiącach bez żadnego produktu u nich, po ponownym wzięciu ror i kk widzę tam wszystkie archiwalne wyciągi z poprzedniej karty… Może więc dostęp do systemu jest dożywotni 😉

   Don Quijote de la Mancha
 • Długo czekaliście po złożeniu wniosku na jakąś reakcję z Citi?
  Telefon / mail z umową?

  Robert Odpowiedz
 • Cześć. Może ktoś potwierdzić, czy w dużym markecie budowlanym na C zakupy internetowe zapłacone kartą są zwracane w markecie gotówka, ale wyłącznie do 300 zł?
  Dzięki z góry.

  Sszyman Odpowiedz
  • Ode mnie żądano karty którą płaciłem.

   Paweł
  • Dzięki za odpowiedź. W innych wątkach ludzie polecali właśnie markety budowlane na C i O.

   Sszyman
  • A mi powiedzieli że kasa wróci tak jak przyszła.. i faktycznie po 2 dniach wróciła na konto karty którą płaciłem

   Maniek M
 • Jak długo w City czeka się na przysłanie karty po podpisaniu umowy?

  TomekW Odpowiedz
 • 1. Jak sprawdzić data zamknięcia karty kredytowej w Citi ? Tylko na infolinii i czekanie az ktoś łaskawie odbierze i płacenie za impulsy? Bo na czacie gość mi powiedział, że nie może mi podać takiej info, tylko infolinia…. porażka
  2. Czy niezamknięty przy wypowiedzeniu KK postęp do bankowości internetowej – nie dyskwalifikuje z tej promocji?

  villemo09 Odpowiedz
 • Można skorzystać z tej promocji nie posiadając konta osobistego w Citi?

  Michał Odpowiedz
 • Czy przelew za mieszkanie zalicza się do tych transakcji bezgotówkowych, których trzeba dokonać na min. 2000 zł?

  kasia28 Odpowiedz
  • Przelew to inny typ transakcji, niż transakcje kartą (w sklepach czy internecie).

   Michał
  • czyli taki przelew odpada?

   kasia28
  • Odpada. Przelew to co innego niż transakcja bezgotówkowa.

   Dan
  • „Odpada”
   — to prawda.

   „Przelew to co innego niż transakcja bezgotówkowa”
   — niezupełnie, przelew to jest transakcja bezgotówkowa, przelew to nie jest „transakcja bezgotówkowa kartą”.

   Don Quijote de la Mancha
 • U mnie następnego dnia po złożeniu wniosku telefon z Citi, ustalenie wielkości limitu, prośba o załączenie dodatkowych dokumentów, po czym wniosek przekazany do analityka i ten proces trwa… Długo on u Was trwał?

  simrisham Odpowiedz
 • Czy zamykając konto Citi Priority proponują jakąś ofertę utrzymaniową?

  Np cashback na debetówce

  Czero Odpowiedz
 • Citi ma coś dla zdesperowanych i bezlitosnych wyciskaczy soku z wiśni: „Rozłóż transakcję na raty i zdobądź bilety do Mulitkina z Citi Handlowy” — wydaje się, że można uzyskać dwa bilety za cenę (kosztu kredytu) niższą, niż standardowa…

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Miałem spytać czy długo trwa weryfikacja wniosku ale widzę, że nie jestem sam. Ja czekam na informację drugi tydzień i co jakiś czas dostaję maile lub sms o dosłanie dokumentów. A przecież wysłałem wszystko i było sprawdzone !

  MW. Odpowiedz
 • Składając wniosek system zaakceptował mi dokumenty, potem okazało się podczas rozmowy z konsultantem że jednak jakiś plik nie przeszedł. Ale jeśli już do Ciebie dzwonili i czekasz tylko na decyzje analityka to czekaj cierpliwie.

  simrisham Odpowiedz
 • Ile się czeka na decyzje analityka finansowego po przesłaniu dokumentów?

  Paweł Odpowiedz
 • Czy do obrotu 2000 będą się wliczać płatności za prąd,gaz itp.bo są wykluczenia.

  aaal Odpowiedz
  • Prąd i gaz są OK (płacone bezpośrednio u dostawcy), tu odpada tylko hazard, kantory i różne elektroniczne portmonetki oraz teoretycznie poczta.

   Don Quijote de la Mancha
  • Ale chcę płacić przez stronę -moje płatności więc chyba będą się liczyć ? co sądzisz?

   aaal
  • Nie znam tej strony, ale jeśli to nie jest bezpośrednio w jakimś Tauron czy PGNiG, to istnieje właśnie ryzyko, że uznają to za zasilenie jakiejś portmonetki.

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki Don

   aaal
 • Czy w tej promocji ktoś już dostał nagrodę?

  simrisham Odpowiedz
 • Można to połączyć z programem poleceń ? Jest w formularzu miejsce na kod polecenia?

  rychu75 Odpowiedz
 • Przyszła wiadomość o przyznaniu nagrody. Warunki spełniłem w sierpniu

  simrisham Odpowiedz
 • Pytanie do bardziej doświadczonych: Czy transakcje doładowujące R. ale robione poprzez Google Pay spełnią warunki?

  Pytajnik Odpowiedz
 • Przyszedł dzisiaj bon na skrzynkę.

  simrisham Odpowiedz
 • warunki spełnione 23/08 – pazdziernik sie kończy a tu zero informacji o nagrodzie

  DJK Odpowiedz
 • Pytanie dla tych, którzy dostali już voucher: jak długo czekaliście od spełnienia warunków na nagrodę ?

  Lord Klops Odpowiedz
 • Pytanie dla tych, którzy dostali już voucher do Biedry: długo musieliście czekaliście od momentu spełnienia warunków promocji na otrzymanie nagrody?

  Lord Klops Odpowiedz
 • Spełniłem warunki, dostałem voucher. Mogę zamknąć kartę? Mam ją 2 miesiące.

  Michał Odpowiedz
 • Jest e-kod.
  Czekałem ze 3 dni od informacji o spełnieniu warunków.

  Ale niepokoi mnie co innego: jak się tym płaci?

  Jeśli tak, jak w regulaminie e-kodów opisano, to nie ma żadnego problemu, by po pierwszej płatności kasjer lub ktokolwiek inny (ale kasjer ma najłatwiej) zapisał sobie ten kod. I wykorzystał go. Chyba, że czegoś nie rozumiem.

  E-kod jest na okaziciela. Ale przecież przyszedł w bankowości citi. Nie będę logował się do banku przy każdej płatności w biedronce, tylko zapiszę kod na kartce i pokażę, a każdy kto go zapamięta też może go okazać i wykorzystać…

  j Odpowiedz
 • Dokładnie tak. Na szczęście ludzie nie wiedzą jak to działa. Mi kasjerka przy pierwszej płatności kartkę stanowczo zabrała i wyrzuciła, żebym czasem jeszcze raz nią nie zapłacił :) Wydrukowałem drugą i znowu przyszedłem.

  Michał Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy