Wraca 400 zł premii do Biedronki za wyrobienie bezpłatnej karty Citi Simplicity – z krótszym okresem karencji!

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja popularnej promocji Citibanku, w ramach której możemy zgarnąć 400 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka. Wystarczy, że wyrobimy bezpłatną kartę Citi Simplicity i będziemy nią płacić za zwykłe zakupy w sklepach czy internecie :)

400 zł do Biedronki za darmową kartę Citi Simplicity od Citibanku

400 zł na zakupy w sklepach Biedronka z kartą kredytową Citibanku

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2018. To dobra wiadomość – okres karencji został skrócony, w porównaniu do poprzednich promocji!

Warto tu dodać, że posiadanie innych produktów tego banku nie wyklucza z promocji. Możemy więc mieć w Citibanku np. konto osobiste i i tak skorzystać z promocji karty kredytowej :)

Oprócz tego wymagane jest spełnienie minimalnych warunków dochodowych:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł.

Jeśli spełniamy powyższe wymagania to wystarczy, że przejdziemy na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o kartę Citi Simplicity. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu dochodowego potwierdzającego nasze dochody (dlatego warto sobie je wcześniej przygotować pobierając pobierając np. potwierdzenia wpływów wynagrodzenia dla umowy o pracę).

Co dalej? Jeśli bank przyzna nam kartę to nie pozostanie nam nic innego, jak spełnienie dwóch prostych warunków. Po pierwsze – powinniśmy zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku. Po drugie – wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 1500 zł.

Na spełnienie pierwszego warunku mamy czas do końca pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu podpisania umowy. Na spełnienie drugiego warunku – aż do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego. Oznacza to, że wystarczy wydawać zaledwie 500 zł miesięcznie, aby móc załapać się na nagrodę! Przykładowo podpisując umowę o kartę w październiku czas na logowanie mamy do końca listopada, a na wydanie 1500 zł – do końca stycznia.

Oczywiście nie musimy w żaden sposób „specjalnie” wydawać pieniędzy. Chodzi o to, aby płacić kartą Citibanku za wszelkie „normalne” zakupy w sklepach, marketach, na stacjach paliw, w internecie i tak dalej. Bank zastrzega jedynie, że nie będzie brał pod uwagę transakcji zwróconych ani transakcji szczególnych – czyli płatności na poczcie, u podmiotów świadczących wymianę walut oraz u bukmacherów. Chodzi o to, aby nie wyrobić obrotu transakcjami pozornymi, tylko realnymi.

Warto też robić zakupy jak najwcześniej, bo wtedy wcześniej otrzymamy nagrodę. Zgodnie z regulaminem bank prześle nam informację o zgarnięciu nagrody pocztą wewnętrzną w bankowości Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Sam e-kod, będący voucherem do wykorzystania w sklepach Biedronka, otrzymamy w ciągu kolejnych 60 dni, o ile ciągle będziemy posiadaczem karty. Z doświadczenia wiem, że nagroda przyleci do nas raczej wcześniej, niż później (w podanym terminie).

Voucher będzie miał postać 13-cyfrowego kodu. Aby z niego skorzystać kasjer powinien wpisać kod tak, jakby to był zwykły towar, a następnie zatwierdzić klawiszem PLU.

RRSO 10,74% – gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,47% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

Jeśli to wasza pierwsza kredytówka, to gorąco zachęcam do przeczytania
mojego poradnika o mądrym korzystaniu z karty kredytowej.
Sam jestem ogromnym przeciwnikiem kredytów, ale akurat ten produkt jest inny, niż wszelkiego rodzaju kredyty gotówkowe i pożyczki-chwilówki. Z karty kredytowej da się bowiem korzystać bez opłat.

Druga kwestia to wysokość opłat. O ile samo wydanie i korzystanie z karty Citi Simplicity jest darmowe, to zapłacić możemy za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli ich jednak nie włączymy, to żadnych opłat nie będzie. I tyle :)

W zasadzie jedyną usługą dodatkową jako warto włączyć jest CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS. A w chwili obecnej opcja ta jest bezpłatna.

Nie przegap!

Komentarze

 • czy po zgarnieciu vouchera musze wykorzystac go jednorazowo ? Nie moge znalezc tej informacji

  Yasarian Odpowiedz
 • Składając wniosek dostałem propozycję limitu. Jednak chciałbym inny limit a mam jedynie guzik „zaakceptuj”. Czy można ten limit później zmienić?

  Piotr8899 Odpowiedz
  • Można bez problemu zmniejszyć przez późniejszy kontakt

   Michał
  • Chyba można tylko zwiększyć teraz, próbowałam zmniejszyć w e-bankowości i nie udało się

   Kate
  • Co znaczy, że się nie udało ?
   Ktoś z obsługi odpisał, że niemożna zmniejszyć ?

   mbo
  • Nie, w e-bankowości jest opcja zmiany limitu w Zarządzaj kartą i można tylko go zwiększyć, może przez kontakt emailowy z nimi można zmniejszyć limit, nie wiem.

   Kate
  • Zmniejszyć można pisząc wiadomość będąc zalogowanym do konta.
   Testowałem to jakiś czas temu i nie było żadnego problemu.

   mbo
 • Przepraszam za offtopic, lecz nigdzie nie mogę znaleźć informacji. Czy któraś z tych kart: Millennium Alfa albo Visa Silver Akcja Pajacyk Santandera umożliwia doładowanie Revoluta bez prowizji (jak wiadomo prowizja w Citi jest :( )?

  pytalski Odpowiedz
 • Mam problem przy weryfikacji, po zrobieniu zdjęcia dowodu z obu stron widnieje informacje, że za chwilę zrobię sobie zdjęcie twarzy lecz nic się nie dzieje, widnieje tylko napis proszę chwilkę zaczekać (i ta chwilka trwa i trwa). Próbowałem dwa razy i to samo. Miał tak ktoś?

  Dammian Odpowiedz
 • Witam , mam pytanie praktyczne , jesli w listopadzie otrzymałam kartę , zalogowałam sie i wydałam ponad 1500zł to spełniam warunki?
  Czy musze to powtórzyć w grudniu jako m-cu po otrzymaniu karty? Nie ma o tym w regulaminie a może ktos testował

  isekala Odpowiedz
 • Witam,
  czy usługi CitiPhone oraz Naklejka zbliżeniowa są dla karty Simpliciti dodawane „z zasady” i trzeba je gdzieś odznaczyć by zrezygnować z nich na etapie składania wniosku o wydanie karty? Niestety chyba jakaś „pomroczność jasna” mnie dopadła, bo nie pamiętam na którym etapie powinno się te opcje odznaczyć (wybierając rezygnację), a na wniosku niestety NIE widnieje informacja, iż tych usług „Nie wybieram:… Rozumiem, że te opcje na wniosku pojawią się też na umowie i zostanę tymi usługami „uszczęśliwiony” przez bank?…
  Czy można w jakiś sposób zgłosić rezygnacje z w/w usług jeszcze przed wydaniem karty, albo z poziomu Citibank Online, aby opłaty nie zostały naliczone?

  Michał Odpowiedz
 • Czy płatności allegro (PayU, paypal, dotpay) są brane pod uwagę? W regulaminie BNP jest wykluczenie, ale tutaj nie widzę takiego uszczegółowienia.

  Marcinek91 Odpowiedz
  • A co ma wspólnego BNP z Citibankiem? :) to zupełnie różne promocje i mogą mieć różne zapisy / definicje / wykluczenia

   Michał
 • Mam pytanko. Podczas składania wniosku mam do wyboru 2 możliwości

  Wybierz wstępną propozycję

  Karta kredytowa – oferta dostępna po dostarczeniu dokumentów potwierdzających dochód

  Karta kredytowa – oferta dostępna bez dokumentów potwierdzających dochód

  W pierwszym przypadku mam podana kwotę 22000 a w drugim 5000. Czy ma znaczenie którą opcję wybiorę żeby załapać się na bon

  pasikonik119 Odpowiedz
 • Czy ktoś już dostał nagrodę? Ja dość szybko to 1500 zrobiłam i się zastanawiam do kiedy mają czas

  Patrycja Odpowiedz
 • Czy ktoś już dostał nagrodę? Jaki jest termin?

  Patrycja Odpowiedz
 • dzis dzwonilem z takim pytaniem na infolinie, nie wiedzieli o co mi chodzi, odsylalu do regulaminu

  Yasarian Odpowiedz
 • dostał ktoś info o nagrodzie?

  junoumi Odpowiedz
 • u mnie cisza

  Bandziorno Odpowiedz
 • U mnie też ale spełniam warunki w styczniu więc kody do końca lutego. Zwróćcie sobie na to uwagę

  Patrycja Odpowiedz
 • Spawdzie w wiadomościach na koncie internetowym, mi 12 lutego przyszło info ze przyznaja nagrode a 22 lutego otrzymałem kod :D

  Bandziorno Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy