400 zł do wydania w sklepie Xiaomi za wyrobienie bezpłatnej karty Citi Simplicity

Zakończona

Kilka miesięcy temu Citibank zorganizował promocję, w której za wyrobienie darmowej karty kredytowej rozdawał smartfony Xiaomi o wartości ponad 400 zł. Nic więc dziwnego, że oferta cieszyła się ogromną popularnością – marka ta jest kojarzona ze świetnym stosunkiem ceny do jakości. Dlatego miło mi poinformować, że właśnie ruszyła jeszcze lepsza promocja – tym razem do zgarnięcia mamy bon o wartości 400 zł, który będziemy mogli wykorzystać na niemal dowolny produkt z oferty Xiaomi! :)

400 zł premii do wykorzystania w sklepie Xiaomi za kartę kredytową Citibanku

400 zł na zakupy w sklepie Xiaomi z kartą kredytową Citibanku

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2017. Posiadanie innych produktów (albo kart dodatkowych) nie wyklucza z promocji.

Oprócz tego wymagane jest spełnienie minimalnych warunków dochodowych:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł.

Jeśli spełniamy powyższe wymagania to wystarczy, że przejdziemy na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o kartę Citi Simplicity. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody (dlatego warto sobie odpalić w drugiej zakładce bankowość internetową „naszego” banku, aby móc pobrać dokumenty).

Co dalej? Jeśli bank przyzna nam kartę to nie pozostanie nam nic innego, jak spełnienie dwóch prostych warunków. Po pierwsze – powinniśmy zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku nie później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu podpisania umowy. Po drugie – wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 2000 zł.

W tym drugim przypadku mamy znacznie więcej czasu – bo aż do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy. Oznacza to, że podpisując umowę np. w sierpniu warunki powinniśmy spełnić aż do końca listopada – średnio więc wystarczy wydawać 500-666 zł miesięcznie. A to już sensowna kwota praktycznie dla każdego :)

Oczywiście nie musimy w żaden sposób „specjalnie” wydawać pieniędzy. Chodzi o to, aby płacić kartą Citibanku za wszelkie zakupy w sklepach, marketach, na stacjach paliw, w internecie i tak dalej. Bank zastrzega jedynie, że nie będzie brał pod uwagę transakcji zwróconych ani transakcji szczególnych – czyli płatności na poczcie, u podmiotów świadczących wymianę walut oraz u bukmacherów. Chodzi o to, aby nie wyrobić obrotu transakcjami pozornymi, tylko realnymi. Normalne zakupy będą jak najbardziej OK.

Warto też robić zakupy jak najwcześniej, bo wtedy wcześniej otrzymamy nagrodę. Zgodnie z regulaminem bank prześle nam unikalny kod rabatowy do sklepu mi-home.pl o wartości 400 zł pocztą wewnętrzną w bankowości Citibank Online do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Nagroda będzie ważna 6 miesięcy na zakupy od 401 zł w górę. Po tym terminie kod straci swoją ważność i nie będzie mógł zostać wykorzystany. Kod będzie można wykorzystać jednorazowo.

RRSO 10,74% – gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,47% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

Jeśli to wasza pierwsza kredytówka, to gorąco zachęcam do przeczytania
mojego poradnika o mądrym korzystaniu z karty kredytowej.
Sam jestem ogromnym przeciwnikiem kredytów, ale akurat ten produkt jest inny, niż wszelkiego rodzaju kredyty gotówkowe i pożyczki-chwilówki. Z karty kredytowej da się bowiem korzystać bez opłat.

Druga kwestia to wysokość opłat. O ile samo wydanie i korzystanie z karty Citi Simplicity jest darmowe, to zapłacić możemy za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli ich jednak nie włączymy, to żadnych opłat nie będzie. I tyle :)

W zasadzie jedyną usługą dodatkową jako warto włączyć jest CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS. A w chwili obecnej opcja ta jest bezpłatna.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy dobrze rozumiem, że wszystkie warunki można spełnić dość szybko, od razu się logując i wydając 2000 zł?
  I co ważniejsze – czy można potem bez konsekwencji zrezygnować z karty np. po 2 miesiącach? ;) Pytam, bo niewykluczone, że starając się o kredyt będę musiał ją szybko zamknąć.

  lskom Odpowiedz
  • Dzięki!
   To, że nalegają aby zostać to wiem, bo x lat temu mi znieśli wszystkie opłaty żebym tylko został ;) Ale jeżeli karta mi zablokuje możliwość wzięcia kredytu to nic to nie da. Chodzi mi tylko o to, żeby nie stracić tego bonusu 400 zł.

   lskom
  • Tak, czym szybciej wydasz 200 zł tym szybciej wpadnie nagroda :)

   Jeśli chodzi o zamknięcie karty – tak, można zrezygnować bez opłat po odebraniu nagrody, choć Citi często oferuje promocje (po złożeniu wypowiedzenia) aby jednak pozostać ich klientem. Np. wydaj 2000 zł a oddamy 200 zł w formie cashbacku :)

   Michał
  • A wiesz że karta kredytowa daje ci dodatkowe punkty w BIK i nawet biorąc kartę z limitem np 1000 zł to nie jest to traktowane jako zadłużenie na kwotę 1000zl tylko 1000/12 miesięcy więc śmiało możesz brać i dodasz sobie punkty BIK.

   Ayiie
 • Mam jeszcze jedno (może trochę głupie) pytanie. Gdzie mogę sprawdzić kiedy zrywałem ostatnią umowę na kartę kredytową w Citibanku? Bo miało to miejsce jakiś czas temu, ale nie pamiętam czy po 01.01.2017 czy może wcześniej..
  Bank mi udzieli takiej informacji?

  lskom Odpowiedz
  • Najlepiej sobie zapisywać :)

   Spróbuj na infolinii – nic lepszego raczej nie wymyślisz. Głowy nie dam czy Citi też tego nie sprawdzał w trakcie wnioskowania (jak oddzwania infolinia).

   Michał
  • Informacyjnie: tak, da się taką informację uzyskać na infolinii. Potrzebny jest pesel, imię i nazwisko i numer telefonu, potem ze 2 pytania kontrolne i udzielają informacji.

   lskom
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy