400 zł do wydania w sklepie Xiaomi za wyrobienie bezpłatnej karty Citi Simplicity

Zakończona

Ruszyła druga edycja promocji Citibanku przeznaczona dla osób, które chcą kupić urządzenie marki Xiaomi. W zamian za wyrobienie darmowej karty kredytowej Citi Simplicity możemy zgarnąć 400 zł rabatu do wykorzystania w sklepie mi-home.pl. Dzięki temu możemy kupić np. smartfon, hulajnogę czy każdy inny sprzęt Xiaomi sporo taniej! :)

400 zł do sklepu Xiaomi za wyrobienie karty kredytowej Citibanku

400 zł na zakupy w sklepie Xiaomi z kartą kredytową Citibanku

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2017. Posiadanie innych produktów (albo kart dodatkowych) nie wyklucza z promocji.

Oprócz tego wymagane jest spełnienie minimalnych warunków dochodowych:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł.

Jeśli spełniamy powyższe wymagania to wystarczy, że przejdziemy na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o kartę Citi Simplicity. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentów potwierdzających nasze dochody (dlatego warto je sobie przygotować wcześniej – np. wyciągi z rachunku przy umowie o pracę).

Co dalej? Jeśli bank przyzna nam kartę to nie pozostanie nam nic innego, jak spełnienie dwóch prostych warunków. Po pierwsze – powinniśmy zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku nie później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu podpisania umowy. Po drugie – wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 2000 zł.

W tym drugim przypadku mamy znacznie więcej czasu – bo aż do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy. Oznacza to, że podpisując umowę np. w sierpniu warunki powinniśmy spełnić aż do końca listopada – średnio więc wystarczy wydawać 500-666 zł miesięcznie. A to już sensowna kwota praktycznie dla każdego :)

Oczywiście nie musimy w żaden sposób „specjalnie” wydawać pieniędzy. Chodzi o to, aby płacić kartą Citibanku za wszelkie zakupy w sklepach, marketach, na stacjach paliw, w internecie i tak dalej. Bank zastrzega jedynie, że nie będzie brał pod uwagę transakcji zwróconych ani transakcji szczególnych – czyli płatności na poczcie, u podmiotów świadczących wymianę walut oraz u bukmacherów. Chodzi o to, aby nie wyrobić obrotu transakcjami pozornymi, tylko realnymi. Normalne zakupy będą jak najbardziej OK.

Warto też robić zakupy jak najwcześniej, bo wtedy wcześniej otrzymamy nagrodę. Zgodnie z regulaminem bank prześle nam unikalny kod rabatowy do sklepu mi-home.pl o wartości 400 zł pocztą wewnętrzną w bankowości Citibank Online do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Nagroda będzie ważna 6 miesięcy na zakupy od 401 zł w górę. Po tym terminie kod straci swoją ważność i nie będzie mógł zostać wykorzystany. Kod będzie można wykorzystać jednorazowo.

RRSO 10,74% – gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,47% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

Jeśli to wasza pierwsza kredytówka, to gorąco zachęcam do przeczytania
mojego poradnika o mądrym korzystaniu z karty kredytowej.
Sam jestem ogromnym przeciwnikiem kredytów, ale akurat ten produkt jest inny, niż wszelkiego rodzaju kredyty gotówkowe i pożyczki-chwilówki. Z karty kredytowej da się bowiem korzystać bez opłat.

Druga kwestia to wysokość opłat. O ile samo wydanie i korzystanie z karty Citi Simplicity jest darmowe, to zapłacić możemy za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli ich jednak nie włączymy, to żadnych opłat nie będzie. I tyle :)

W zasadzie jedyną usługą dodatkową jako warto włączyć jest CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS. A w chwili obecnej opcja ta jest bezpłatna.

Nie przegap!

Komentarze

 • Hasztag #xiaomilepsze musi być :D

  pws Odpowiedz
 • Nie kupujcie hulajnogi bo w październiku jest płacz że trzeba czekać na następny sezon :p

  vundo Odpowiedz
  • No właśnie chyba teraz lepiej bo w teorii ceny są niższe, niż na początku sezonu, kiedy wszyscy chcą kupić :)
   Generalnie zasada odwrotności sezonów jest IMO całkiem fajna – kurtkę zimową najlepiej kupować na wiosnę, a strój kąpielowy – na jesień ;)

   Michał
  • Ale jak teraz kupisz taki fajny gadżet jakim jest hulajnoga elektryczna, to i tak nim nie pojeździsz, bo zimno. A frajda naprawdę wielka. I o to mi chodzi.

   vundo
 • ech i nadal tylko 400zł… po tych wszelakich plusach i innych rozdawnictwach :P już się nieco zdewaluowało ;) Teraz powinni dawać co najmniej 600zł, a nie lata mijają a w citi ciągle taki sam bonus i to już od co najmniej 5lat

  ggrzes Odpowiedz
 • Czy Citi ma obecnie jakiś program poleceń dla KK lub kont? A może jest coś jest planowane w najbliższym czasie, Admin wiesz coś może w tym temacie?

  DamianS Odpowiedz
  • Ma, ale chyba tylko bez sensu, np. polecenie ror wymaga zdeponowania przez poleconego 100 kzł, ale to się chyba wyklucza nawet z promocją na dobre oprocentowanie, więc bez sensu. A za polecenie kk można dostać po 200 zł, więc w sumie prościej może normalnie wziąć 400 zł…

   Don Quijote de la Mancha
  • lepiej mieć 600zł niż 400zł jeśli nie wiąże się to ze zbyt wygurowanymi limitami

   DamianS
  • dopytałem na infolinii, powyższa oferta na założenie karty i promocje za polecenie nie łączą się więc zostaje tylko 400 zł

   DamianS
  • @Don Quijote de la Mancha Nie zdeponowania a zasilenia, chyba można też ratami, a to jest dużym ułatwieniem. Problem polega na tym, ze to promocja dla nielicznych – 150 osób,więc pewnie jest już po ptokach.

   gajowy
 • Przepraszam, ale będę pisał kodem. Orientujecie się, czy wyciąganie żywej gotówki bez prowizji z KK Citi jest możliwe przez W$ za pośrednictwem P24? Zastanawiam się, czy jest to tak samo jak z KK mB , że P24 widzą to przez mT tak, jakby to była transakcja płatnicza, a nie wypłata gotówkowa.

  A jeśli nie przez W$, to czy jest możliwe inaczej (ale nie przez R)? Kartą Curve jakoś się da?

  Z góry dziękuję za odpowiedź, jeśli ktoś potrafi jej udzielić.

  Zonk Odpowiedz
  • Nie wiem, ale czy to nie ma trefnego MCC? Czyli CIti wprawdzie nie policzy za to jak za transakcję gotówkową, ale jak za „szczególną”…

   Don Quijote de la Mancha
  • @Zonk, nie przepraszaj, tak właśnie powinno się pisać, jeśli już ktoś musi. Ale najlepiej wcale nie pytać publicznie, bo właśnie przekonaliśmy się do czego to prowadzi na przykładzie innego przyjaciela, gdzie zmieniło się MCC… Swoją drogą tak dobrze to zaszyfrowałeś, że nawet ja, „stary wyjadacz” nie do końca wiem co miałeś na myśli. Jeśli możesz, to odezwij się na maila: pws [małpa] onet [.] pl.

   pws
 • Dzięki, Don Quijote de la Mancha, przeczytałem regulamin KK Citi i rzeczywiście jest tam wyszczególnione, że nie będzie to uznane za zwykłą płatność bezgotówkową i opłaty się nie uniknie.
  pws: Odezwę się na e-mail. Dzięki.

  Zonk Odpowiedz
 • Czy karte mozna zamknac niezwolcznie po otrzymaniu vouchera, ktorego wykorzysta sie w późniejszym czasie? Mam juz dosyc tych spamow smsowych…

  tomasznawro Odpowiedz
 • Czy Citi zalicza transakcje kartą curve?

  K. Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy