400 zł do Douglas + 200 zł w gotówce za kartę Citibanku

Zakończona

Ruszyła promocja Citibanku, w ramach której za zawarcie umowy o kartę kredytową możemy zgarnąć 400 zł do perfumerii Douglas oraz 200 zł w gotówce. Oprócz tego czeka na nas ewentualne 350 zł za konto osobiste. A jeśli zamiast bonów wolimy gotówkę lub nagrodę rzeczową, to alternatywnie czeka na nas 600 zł łatwego moneybacku albo głośnik JBL Charge 5 :)

Bon do Douglas od Citibanku

Twoje zakupy z Douglas z kartą Citibanku

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.07.2023. Posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli ją aktywować przez bankowość mobilną (Citi Mobile), a następnie do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy dokonamy nią minimum jednej płatności w sklepie internetowym lub stacjonarnym Douglas – już za spełnienie tych warunków zaklepiemy sobie nagrodę w wysokości 200 zł w gotówce.

A jak zdobyć pozostałe 400 zł do Douglas? Wystarczy, że w kolejnych czterech miesiącach wykonamy płatności kartą – tym razem minimum 5. Bank przyzna nam 200 zł za spełnienie tych warunków w pierwszych dwóch miesiącach oraz kolejne 200 zł za pozostałe dwa miesiące.

Przykładowo podpisując umowę w grudniu jedną transakcję wykonujemy w styczniu, a od lutego do maja – po pięć transakcji.

Warto dodać, że miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Informacja o przyznaniu nagrody pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Przekazanie nagród nastąpi w ciągu 30 dni.

RRSO 24,67% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 24,67% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi World Mastercard opłata miesięczna za kartę wynosi 18 zł, jednak wydanie 1500 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale! Osoby, które skorzystają z promocji, nie muszą się tym specjalnie przejmować – przez pierwszy rok nie ponoszą one bowiem żadnej opłaty miesięcznej, niezależnie od wykonywanych operacji.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • zgadza się

  Michał Odpowiedz
 • Krótko mówiąc – żadna promocja, bo w Douglasie zapłacisz całą tą nagrodę.

  Angulo Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy