HIT powraca! 400 zł do wydania na Allegro za wyrobienie bezpłatnej karty Citi Simplicity

Zakończona

Wraca rewelacyjna promocja Citibanku, w której w zamian za wyrobienie darmowej karty zgarnąć możemy voucher o wartości 400 zł do wykorzystania na Allegro! Co istotne: warunki promocji są jak zwykle bardzo proste do spełnienia :)

400 zł na Allegro za wyrobienie karty kredytowej Citibanku

Voucher Allegro za bezpłatną kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osoba nieposiadającą głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2017. To bardzo dobra wiadomość – okres karencji został skrócony, w porównaniu do ostatnich ofert! Dodatkowo zaznaczę, że posiadanie innych produktów (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji nie później, niż 31.07.2019.

Bardzo proste warunki!

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli spełnić dwa proste warunki: zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej Citibanku oraz wykonać płatności kartą w sklepach stacjonarnych i/lub w internecie na łączną kwotę 1500 zł. Ilość oraz miejsce transakcji nie maja znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Istotne jedynie, aby powyższe warunki spełnić nie później, niż do końca 3 miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę. Przykładowo podpisując umowę w kwietniu czas na zalogowanie i wydanie 1500 zł będziemy mieć do końca lipca. Oczywiście im szybciej spełnimy warunki, tym szybciej otrzymamy nagrodę. Zgodnie z regulaminem informacja o przyznaniu nagrody pojawi się bowiem w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni otrzymamy voucher o wartości 400 zł do wykorzystania na Allegro – ale z doświadczenia wiem, że będzie to znacznie krótszy czas.

Co warto wiedzieć o voucherze? Jego ważność wyniesie 12 miesięcy i będziemy go mogli wykorzystać tylko raz – w jednej transakcji. Oznacza to, że powinniśmy kupić coś droższego albo po prostu złożyć sobie koszyk zakupów za łącznie min. 400 zł.

RRSO 10,74% – gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,47% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. Korzystanie z karty Citi Simplicity jest darmowe (brak opłaty miesięcznej oraz rocznej). Zapłacić możemy jednak za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli jednak nie włączymy żadnych dodatkowych opcji, to opłaty nie będzie.

Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Jak długo czekaliście na Pocztex po rozmowie z konsultantem?
  Ktoś podpisywał na Poczcie jak go kurier nie zastał w domu?

  TomekW Odpowiedz
 • otrzymałem już nagrodę, kartę spłaciłem – jak szybko mogę zamknąć kartę bezkosztowo? trzeba czekać kilka wyciągów pustych czy mogę już teraz złożyć dyspozycję jej zamknięcia i nie poniosę z tego tytułu kosztów dodatkowych

  musiek Odpowiedz
 • Czy w ofercie utrzymaniowej karty kredytowej (200zł za wydane 2000zł), zwrot 10% jest również za płatność kartą w internecie? Wydaje mi się, że konsultant przez telefon mówił, że zaliczają sie dowolne płatności, ale nie jestem pewien na 100%.

  ceglaaa Odpowiedz
  • a kiedy Ci przyznali 200/2000 zł? Bo wcześniej tylko 100/1000 zł można było uzyskać…

   abc
  • Wypowiadałem jakoś w połowie czerwca, pod koniec miesiąca zadzwonili. Razem z kk wypowiadałem ROR i tutaj zaoferowali bezpłatne prowadzenie konta (tj. bez konieczności spełniania warunku wpływu 5k).

   ceglaaa
 • Żona złożyła wniosek w połowie lipca. Ale dopiero dzis info że kurier bedzie w ciagu 2 dni. Nie wiem jaka data bedzie na umowie. Więc nie wiem czy to podpisywać, czy załamie się na promocję bo w teorii mial byc jedynie wniosek do końca lipca. Co myślicie?

  musiek Odpowiedz
 • Nie mam konta ani nic w City. Dostałem kk city w tej promocji. Jak się zalogować? Login gdzieś znajduje się w papierach? Bo nie mogę znaleźć…. Czy trzeba sie zarejestrować podając nr kk itd? ale przy rejestracji wywala mi błąd… Jak powinienem uzyskać dostęp do bankowośc?

  TomekW Odpowiedz
 • Dostęp do bankowości dostaje się podając nr karty. Sprawdź dokładnie czy wszystko dobrze wpisujesz, jeśli wszystko się zgadza a ciągle jest błąd to dzwoń na infolinię.

  simrisham Odpowiedz
 • Stówa za zostawienie, odniosłem wrażenie że dane „tak jedynie od niechcenia”.

  Bogdan Odpowiedz
  • 10%?

   simrisham
  • Przed chwilą składałem wypowiedzenie umowy, konsultant zapytał dlaczego. Bez owijania w bawełnę powiedziałem, że promocja z Allegro się skończyła i nic mnie już nie trzyma, aby posiadać ich KK. Dodałem, iż wiem, że mają cashback – pytałem o zwrot 200 zł przy płatności 2000zł, ale konsul stwierdził, iż w tym momencie może zaoferować zwrot 10%, max. 100 zł przy płatnościach za min. 1000zł do końca listopada. Powiedział, że oferta być może zmieni się w połowie grudnia.

   dzyn
  • Pewnikiem to konsul honorowy.

   Bogdan
 • Bon na 400zł otrzymany:) Zobaczymy co się uda ugrać przy wypowiedzeniu KK

  dzyn Odpowiedz
 • Czy mogę kk płacić rachunki w okienku usługodawcy? Chodzi mi np. o zapłacenie rachunku za mieszkanie w kasie spółdzielni mieszkaniowej lub rachunku za kablówkę w kasie telewizji kablowej. Czy to nie będzie podciągnięte pod transakcje specjalne ułatwiające? Nie jest to płatność na poczcie, ale wolę się upewnić.

  justyna Odpowiedz
  • Takie transakcje mogą być nieuznane w wielu promocjach wykluczających płatności u dostawców usług (albo, w błędnym tłumaczeniu, narzędzi) elektrycznych, gazowych, sanitarnych i wodnych. Na szczęście Citi za transakcje szczególne takich płatności nie uznaje, takimi są tylko płatności u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych oraz w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie (a także w urzędzie pocztowym, ale z tego rezygnują).

   Don Quijote de la Mancha
  • Super. To bardzo ułatwi mi sprawę :) Dziękuję bardzo za info.

   justyna
 • Czy płacenie na booking.com lub allegro wlicza się w wydane 1 500 zł?

  Marzena Odpowiedz
 • Co jakiś czas dostaje sms od city z aktualnym saldem kk – czy ta usluga jest darmowa czy gdzirs sie ja wylacza?

  TomekW Odpowiedz
  • Usługa jest darmowa dla konta Citi Priority. Także ją mam i nie płacę ani grosza. Można ją wyłączyć poprzez bankowość internetową.

   dzyn
 • Złożyłem dyspozycję zamknięcia kk, dostałem 10% cash backu na 3 miesiące, max 100 zł.

  Salus1993 Odpowiedz
  • W jaki sposób składałeś dyspozycję?

   Lord Klops
  • Można przez skrzynkę kontaktową w e-bankowości, oddzwaniają za kilka dni

   Kate
  • Przez bankowość internetową: „Napisz nową wiadomość” i tam się wybiera rodzaj sprawy czyli dyspozycje -> karty kred -> zamknięcie, wybrałem kartę i wpisałem tekst typu proszę o przyjęcie dyspozycji wypowiedzenia Umowy Karty Kredytowej nr … z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.

   Dawid
 • Czy kk w Citi da się w jakiś sposób spłacać przez inna kartę debetową?

  TomekW Odpowiedz
 • czy na pewno od razu po otrzymaniu bonu można zamykać konto?
  czy to prawda, ze były promocje, w których trzeba było odczekać 6 miesięcy?

  henk Odpowiedz
 • Termin spłaty kk mam 17.09. Przelew spłacający wysłany 16.09, doszedł 17.09, jednak na rachunku kk citi widnieje jako oczekujący – czy w tym przypadku termin spłaty nie zostanie przekroczony? Czy w terminie muszą być zaksięgowane spłaty czy mogą być oczekujące? Myślałem że od razu po otrzymaniu przelewu w citi będzie spłącone a nie jakieś oczekujące.

  TomekW Odpowiedz
  • Jak poszedł bezpośrednio na rachunek kk (a nie na rok z automatyczną spłatą), to powinno być dobrze.

   Don Quijote de la Mancha
  • to głupi wymysł CITI, też mnie to wkurza, że księgują spłatę kk dopiero na koniec dnia, ale powinno być ok

   abc
 • Jak długo w praktyce czekaliście na bon po spełnieniu warunków?

  TomekW Odpowiedz
 • Czy jest aktualnie jakaś oferta utrzymaniowa przy rezygnacji z kk citi?

  TomekW Odpowiedz
  • Na początku września dostałem propozycję jednorazowego zwrotu 10% z transakcji wykonanych do końca grudnia (max 100 zł).

   Dawid
 • Wyczytałem gdzieś że Citi pobiera opłatę za nadpłatę kk, właśnie jeden sprzedawca zwrócił mi ok 25zł na rachunek kk i powstała nadpłata. Będzie za to jakaś opłata? Co w takiej sytuacji?

  TomekW Odpowiedz
 • Z tą propozycją utzrymaniową po zamknieciu kk sami dzwonią czy można samemu zadzwonić i zapytać?

  TomekW Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy