400 zł w bonie Allegro za wyrobienie karty kredytowej Citibanku + 100 zł w punktach Bezcenne Chwile!

Zakończona

Ruszyła IV edycja świetnej promocji Citibanku, w ramach której oferowana jest premia w wysokości aż 400 zł w formie bonu Allegro za wyrobienie karty kredytowej. Biorąc pod uwagę fakt, że to najwyższa premia od ponad roku, to zdecydowanie warto z niej skorzystać – zwłaszcza, że okres karencji to zaledwie nieco ponad rok, a do promocji możemy dodatkowo dorzucić 100 zł w punktach Bezcenne Chwile!

400 zł na Allegro za kartę Citi Simplicity

400 zł na Allegro za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2020. Warto tu zaznaczyć, że posiadanie innych produktów (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji nie później, niż 14.06.2021. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli spełnić proste warunki:

 • aktywować ją przez bankowość mobilną Citi Mobile
 • zalogować się do bankowości mobilnej
 • wykonać płatności kartą w sklepach stacjonarnych i/lub w internecie na łączną kwotę min. 1000 zł

Ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Istotne jedynie, aby drugi warunek (logowanie) spełnić nie później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę, a trzeci – do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego. Przykładowo podpisując umowę w maju czas na logowanie będziemy mieć do końca czerwca, a na wydanie 1000 zł – aż do końca sierpnia. Czasu jest więc sporo :)

Oczywiście im szybciej spełnimy warunki, tym szybciej otrzymamy nagrodę. Zgodnie z regulaminem informacja o przyznaniu nagrody pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni otrzymamy kartę podarunkową (w formie e-kodu o wartości 400 zł) w ten sam sposób – z doświadczenia wiem, że jest to zazwyczaj znacznie szybciej.

Kod karty podarunkowej będzie ważny 12 miesięcy. Zgodnie z regulaminem będziemy go mogli użyć raz, dlatego najlepiej przeznaczyć go na zakup czegoś droższego lub po prostu złożyć sobie koszyk kilku zakupów.

RRSO 10,24% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,24% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji otrzymają zwrot opłaty miesięcznej przez 12 miesięcy pod warunkiem, że będą kartą wydawali min. 300 zł w danym okresie rozliczeniowym.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Wnioskujemy z dokumentami. Ale czy trzeba wziąć ten najwyższy limit czy można to jakoś edytować na niższy? Czy można go ewentualnie później obniżyć?

  idiayp Odpowiedz
  • W regulaminie nie ma niczego o minimalnym limicie, jest tylko ten problem, o którym pisze Michał: „Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty” — a nie wiem, czy przy wnioskowaniu widać, czy będzie potrzebny dokument dochodowy (czy dopiero, gdy już jest za późno, gdy limit jest już wybrany); nie znamy też tej wartości granicznej (czy dokumenty są potrzebne od tysiąca, dwóch czy pięciu).

   Don Quijote de la Mancha
  • Tak, pod którymś z wpisów zwrócono na to uwagę, więc wolę dopisywać.
   Z tego co kojarzę limit można obniżyć pisząc wiadomość przez bankowość internetową.

   Michał
  • Zgadza się, wystarczy wiadomość w bankowości i zmniejszają limit od razu i bez zbędnych pytań.:)

   asi
  • Wiadomo jaki może być najmniejszy limit?

   TomekW
  • 5000 zł

   Analityk
 • W jaki sposób dokumenruje sie teraz dochód w citi?

  TomekW Odpowiedz
 • Pytanie odnośnie bonu do allegro.

  Startowałem w poprzedniej edycji i jestem na 99% pewny ze wniosek wypełniałem po kliknięciu w link z promocja z allegro.
  Później miałem telefon od City z potwierdzeniem złożenia wniosku, pani poinformowała mnie że wybrałem ofertę bez promocji, ale zaznaczy ‚allegro’ żebym mógł uczestniczyć w promocji.

  I teraz tak, w umowie, komunikacji nie ma nigdzie wzmianki o promocji z allegro.

  Czy macie u siebie w umowie wzmiankę o promocji na allegro? Czy jestem w stanie sprawdzić czy uczestniczę w tej promocji?

  Rafał Odpowiedz
  • Z moich doświadczeń: tak to chyba faktycznie u nich działa. Jak dzwoni konsultant to pyta o promocję jaką ma wpisać (choć pewnie widzi podpowiedź ze strony promocji). W samej umowie raczej też nie ma wzmianki – gdyby banki robiły umowy pod każdą promocję to… tylko nad tym by siedziały, bo to zawsze musi przejść przez milion działów i uzyskać milion podpisów. Dlatego tworzone są regulaminy promocji, aby nie grzebać w umowach ramowych.

   PS. Ja bym spróbował napisać przez bankowość internetową do nich i poprosić o potwierdzenie promocji jeśli masz wątpliwości. Będzie odpowiedź na piśmie.

   Michał
 • Pytanie, świeżo upieczony emeryt, przyszła 11.05 pierwsza emerytura (z wyrównaniem za kwiecień), jest decyzja z zus o przyznaniu emerytury – czy jest sens startować teraz w promocji czy trzeba poczekać jak wpłyną ze 3 przelewy by Citi widział jakąś historię ??

  sentinelsan Odpowiedz
  • Wg regulaminu promocji w przypadku emerytury: „Wyciąg z rachunku bankowego z minimum jednym wpływem z tytułu emerytury/renty w ostatnich 3 m-cach”

   zigfred
 • Czy ktoś również ma problem z przejściem „dalej” po wrzuceniu zdjęć dowodu oraz wyciągów z banku?
  Próbowałem już kilka razy i wyskakuje białe okno z niebieskimi paskami symbolizującymi „ładowanie” i na tym koniec.

  Mateusz Odpowiedz
 • Po jakim czasie można zrezygnować z karty beż żadnych opłat?

  PiotrekM Odpowiedz
 • Czy można spełnić warunek 1000 (do premii) wykorzystując C ?

  idiayp Odpowiedz
 • dwa pytania: po pierwsze wydałem w maju karta ponad 1000zł i naliczyli mi oplate za karte wiecie moze dlaczego?|
  po drugie: nie otrzymalem zadnej informacji o nagrodzie, mam nadzieje ze do konca tego miesiaca bedzie wiadomo?
  Mial ktos tak?

  Funkcjonarny Odpowiedz
  • TRZYMAJ SIĘ REGULAMINU promocji na pewno tako masz a jak nie to pobierz sobie jak najszybciej , a opłatę powiń pobrać i zwrócić tak jest w regulaminie podczas zakładania powinieneś dostać w pakiecie narazi proponuję wstrzymanie się od reklamacji jak nie zwrócą t o składaj reklamację tak jak zapis w promocji

   Marian
  • W regulaminie jest mowa o „zwrocie” a więc najpierw pobiorą a potem zwrócą
   „Zwrot zostanie dokonany w kolejnym Okresie rozliczeniowym następującym po Okresie rozliczeniowym, w którym zostały spełnione warunki do przyznania Nagrody”
   Trzeba poczytac regulamin

   Ja123
  • W regulaminie jest mowa o „zwrocie” a więc najpierw pobiorą a potem zwrócą
   „Zwrot zostanie dokonany w kolejnym Okresie rozliczeniowym następującym po Okresie rozliczeniowym, w którym zostały spełnione warunki do przyznania Nagrody”
   Trzeba poczytac regulamin

   Ja123
 • Wygląda, że grubo wtopiłem (pierwszy raz, ale grubo):
  „w związku z brakiem aktywacji karty w aplikacji mobilnej Citi Mobile, który był jednym z warunków promocji, nagroda nie została przyznana”.
  Ktoś tak miał i reklamował i udało się? :)

  jakson Odpowiedz
  • Ja reklamowałem, że nie szło odpalić ich aplikacji na telefonie (zgodnie z prawdą zresztą) i uznali, próbuj więc.

   qqq
  • Być może też próbowałem przez ichnią kulawą apkę, ale to było tak dawno temu, że już nie pamiętam i nie wspomniałem o tym w reklamacji, i o dziwo:
   „W związku ze spełnieniem pozostałych warunków oferty podjęliśmy jednak decyzję o zakwalifikowaniu aktywacji karty kredytowej wykonanej w Citibank Online do przyznania nagrody.
   Przekazuję voucher do Allegro.pl na kwotę 400 zł o nr XXXXXXXXXXXX”

   Chyba będę tęsknił za nimi, tzn. za ich niedoścignionym proklienckim podejściem :).

   PS Ostatnio nawet mBank uznał mi zwrot za zakupy w Kauflandzie kartą wirtualną podpiętą pod Curve, ale kwota była tam o rząd mniejsza.

   jakson
 • A gdzie te kody się pojawią?

  Romek Odpowiedz
  • Kod przyjdzie pocztą wewnętrzną. Zaloguj się na konto i sprawdź wiadomości.

   jakson
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy