Łatwe 400 zł w bonie Allegro za wyrobienie karty kredytowej Citibanku

Zakończona

Ruszyła VIII edycja promocji Citibanku, która od zawsze cieszyła się sporą popularnością. W zamian za wyrobienie karty kredytowej i spełnienie prostych warunków do zdobycia mamy premię w wysokości 400 zł w formie bonu Allegro.

400 zł na Allegro za kartę Citi Simplicity

400 zł na Allegro za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2020. Warto tu zaznaczyć, że posiadanie innych produktów (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji nie później, niż 24.11.2021. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli spełnić proste warunki:

 • aktywować ją przez bankowość mobilną Citi Mobile (nie przez przeglądarkę!)
 • zalogować się do bankowości mobilnej
 • wykonać płatności kartą w sklepach stacjonarnych i/lub w internecie na łączną kwotę min. 1000 zł

Ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Istotne jedynie, aby drugi warunek (logowanie) spełnić nie później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę, a trzeci – do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego. Przykładowo podpisując umowę w sierpniu czas na logowanie będziemy mieć do końca września, a na wydanie 1000 zł – aż do końca listopada. Czasu jest więc sporo :)

Oczywiście im szybciej spełnimy warunki, tym szybciej otrzymamy nagrodę. Zgodnie z regulaminem informacja o przyznaniu nagrody pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni otrzymamy kartę podarunkową (w formie e-kodu o wartości 400 zł) w ten sam sposób – z doświadczenia wiem, że jest to zazwyczaj znacznie szybciej.

Kod karty podarunkowej będzie ważny 12 miesięcy. Będziemy jej mogli używać wielokrotnie, aż do wyczerpania salda.

RRSO 11,46% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 11,46% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji otrzymają zwrot opłaty miesięcznej przez 12 miesięcy pod warunkiem, że będą kartą wydawali min. 300 zł w danym okresie rozliczeniowym.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Jakimi przyjaciółmi można wyjąć kasę oprócz sklepami?

  Dan Odpowiedz
  • E

   Don Quijote de la Mancha
  • A nie, sorry, tu przecież Allegro.

   Don Quijote de la Mancha
  • No właśnie ja nie wiem, ja już nawet nie zwracam uwago na takie „promocje”, nawet nie wykorzystałem bonu od Millennium za aneksowanie karty kredytowej do nowych warunków, bo po prostu fakt posiadania tego bonu to za mało, bym miał kupować jakieś badziewie na Allegro…

   Don Quijote de la Mancha
  • Jeszcze śmieszniejsze są jakieś Bezsensowne Chwile, gdzie nie dostaje się pieniędzy, tylko jakieś punkty, które trzeba wymieniać. Ale ich nie można wymieniać na pieniądze, tylko na jakieś bezsensowne bony!
   Ja tego nie rozumiem, być może istnieją jakieś metody na wyciąganie z tego pieniędzy, bo widzę, że pod wpisami tutaj o tych BCh jest sporo komentarzy, więc zainteresowanie jest…

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don podpowiedz co to za E pomagający w Citi, bo nie mogę skojarzyć?

   Bolo
  • Bankomaty. To nieco absurdalne, ale taki przekaz, w którym się dosłownie gotówkę (banknoty) wyciąga, ciągle nawet dla Citi jest transakcją bezgotówkową…

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki, przetestuję.

   Dan
  • Doczytałem, że w e jest limit 2k/rok, trochę słaba praktyczność rozwiązania

   Dan
 • Dobrze, że nie od 2001 r…

  Dario Odpowiedz
 • @Don na Allegro można kupić doładowanie netfliksa w cenie nominalnej jeśli oczywiście używasz i dzielisz z rodziną lub znajomymi :)

  Dzikus Odpowiedz
 • Macie jakiś sprawdzony sposób na wyciągnięcie kasy z kk taniej niż skycash? (1,9%)

  devil1051 Odpowiedz
 • Droga przez mękę…
  Ale dobrze, że kurier przyniósł te puste kartki w kopercie bo przydadzą się na brudnopis.

  Bogdan Odpowiedz
 • Też wpadły mi wszystkie punkty. Trzeba zamykać. Ktoś już zamykał na infolinii?

  Paweł Odpowiedz
 • Siema, Pany czy kobieta która jest na macierzyńskim i dostaje około 1700 zł miesiecznie a do tego jest zatrudniona i ma umowę na czas nie określony , zatrudnienie od kilku lat łapie się do promocji ??

  arek94 Odpowiedz
  • Generalnie tak – jest w końcu zatrudniona na umowę o pracę. Jeśli świadczenie przelewa pracodawca (większe firmy) to wystarczą potwierdzenia przelewów za ostatnie 3 miesiące. O wymaganych dokumentach jest tabelka w regulaminie.

   Michał
 • „Odbierz 100 zł do Biedronki z Saldem na Raty!”
  Przychodzi sms i mail , tylko do 19-go listopada.
  https://www.citibank.pl/files/documents/credit-cards/regulamin-oferty-skorzystaj-z-salda-na-raty-i-zdobadz-voucher-do-biedronki.pdf

  Bogdan Odpowiedz
 • W październiku i w listopadzie spełniony warunek odnośnie zapłaty kartą 1000zl. I ciągle brak informacji o bonach 400zl do Allegro. Powinnam czekać, czy jednak gdzieś już pisać?

  Aneta Odpowiedz
  • I jak z tą informacją o bonie, dotarła? Ja mam teraz taką sytuację, że warunki wykonałam w grudniu i póki co cisza. Ale niby do końca miesiąca po spełnieniu warunków, więc czekam.

   emka
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy