Łatwe 400 zł w bonie Allegro za wyrobienie karty kredytowej Citibanku

Zakończona

Ruszyła VI edycja promocji Citibanku, w ramach której oferowana jest premia w wysokości 400 zł w formie bonu Allegro. Wystarczy, że wyrobimy kartę i spełnimy bardzo proste warunki aktywności. Co istotne: okres karencji oferty jest relatywnie krótki, dlatego mogą z niej skorzystać również starzy klienci :)

400 zł na Allegro za kartę Citi Simplicity

400 zł na Allegro za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2020. Warto tu zaznaczyć, że posiadanie innych produktów (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji nie później, niż 7.09.2021. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli spełnić proste warunki:

 • aktywować ją przez bankowość mobilną Citi Mobile (nie przez przeglądarkę!)
 • zalogować się do bankowości mobilnej
 • wykonać płatności kartą w sklepach stacjonarnych i/lub w internecie na łączną kwotę min. 1000 zł

Ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Istotne jedynie, aby drugi warunek (logowanie) spełnić nie później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę, a trzeci – do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego. Przykładowo podpisując umowę w sierpniu czas na logowanie będziemy mieć do końca września, a na wydanie 1000 zł – aż do końca listopada. Czasu jest więc sporo :)

Oczywiście im szybciej spełnimy warunki, tym szybciej otrzymamy nagrodę. Zgodnie z regulaminem informacja o przyznaniu nagrody pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni otrzymamy kartę podarunkową (w formie e-kodu o wartości 400 zł) w ten sam sposób – z doświadczenia wiem, że jest to zazwyczaj znacznie szybciej.

Kod karty podarunkowej będzie ważny 12 miesięcy. Zgodnie z regulaminem będziemy go mogli użyć raz, ale zgodnie z nowymi zasadami kuponów Allegro – aż do wyczerpania salda (czyli wielokrotnie).

RRSO 11,46% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 11,46% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji otrzymają zwrot opłaty miesięcznej przez 12 miesięcy pod warunkiem, że będą kartą wydawali min. 300 zł w danym okresie rozliczeniowym.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • ”Co istotne: okres karencji oferty jest relatywnie krótki, dlatego mogą z niej skorzystać również starzy klienci”
  Już myślałem, że rok 2021 :((

  Mateusz Odpowiedz
 • Testował ktoś ostatnio DP. Bez opłat?

  savi Odpowiedz
 • Czy można zrezygnować z karty od razu po otrzymaniu nagrody?

  Arkana Odpowiedz
 • Co się bardziej opłaca, rezygnować co kilka miesięcy i dostawać utrzymaniowke po 100 zł czy zamykać konto i otwierać po okresie karencji? Testował ktoś lub wyliczać te 2 opcje?

  Prideaceh Odpowiedz
  • Ja nie wyliczałem co się bardziej opłaca, natomiast biorąc pod uwagę, że otwieranie online i konta i karty kredytowej trwało 4 tygodnie, skany dowodu, wyciągi trzeba dosyłać po 3 razy i dane z wniosku online trzeba powtarzać podczas rozmowy z konsultantem a finalnie i tak trzeba czekać na kuriera, wybiorę chyba opcje jakiejś oferty utrzymaniowej + ewentualne promo dla obecnych klientów niż przechodzenie ponownie przez proces zakładania konta czy wyrabiania karty.

   grzeg
 • czy jeżeli się aktywuję kartę przez przeglądarkę to istnieje szansa że jeszcze będzie się w promocji ?

  k Odpowiedz
 • Jak umowę zawarłem 24 sierpnia, to ten wymagany 1000zl muszę wydać dopiero po 1 września czy już transakcje od 24 sierpnia się zaliczają do tej wymaganej kwoty?

  grzeg Odpowiedz
 • Czy opłata roczna za kartę (która jest zwracana) jest pobierana za cały rok jednorazowo na początku i zwracana dopiero po roku spełniania warunków jej zwrotu?
  Czy wygląda to tak, że comiesięcznie jest pobierana kwota za kartę, której mogę uniknąć płacąc w danym miesiącu kartą 300 zł?

  Mikołaj Odpowiedz
 • 31 sierpnia wydałem 300 zł. Transakcja zaksięgowała się z datą 1 września. Czy ta transakcja liczy się do sierpnia czy do września – chodzi o zwolnienie/zwrot opłaty za kartę?

  Mariusz11 Odpowiedz
 • Dostał ktoś ten bon? Póki co u mnie nie ma, zarejestrowałem się w lipcu, w lipcu, sierpniui wrześniu logowałem się do apki, w sierpniu i wrześniu korzystałem z karty (transakcje ponad 1000PLN).

  Tadeusz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy